Jump to content


Photo

Italija


  • Please log in to reply
1098 replies to this topic

#81 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18078 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 July 2010 - 08:59 AM

Men je Italija super. Sploh južno od Rima. Pri vsej tej nezakoniti emigraciji je njihova policija kajpak nadležna, tko da backpacking, ne vem... Pozanimaj se, ali se da v Slo kupiti mesečna (al pa krajša) karta za vlak. Lahko se voziš iz kraja v kraj in spiš v hostlih al pa majhnih albergih. Verjetno je bolje, da vas gre več, vsaj še ena oseba poleg tebe.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#82 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 posts
  • Gender:Female

Posted 29 July 2010 - 09:02 AM

Drugo leto planiram v mislih Kalabrijo, baje je krasna. Pa Sicilijo, pa neapelj in amalfi obalo. Da ne bo M. reku da mu nism dala možnosti izbire biggrin.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#83 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 July 2010 - 09:19 AM

Uf, jaz sem bila v Rimu, ki pa me ni pretirano očaral. Sem bila seveda na turi po znamenitostih Rima, tako, da težko rečem, kako živelj dejansko tam živi. Za moj okus je bilo preveč turistov. Enako lahko rečem za Firence, čeprav so mi bile že ljubše od Rima, sem se precej ok tam počutila, res so fantastično mesto. Promet tam pa je kaotičen, da.

Sicer pa sem prečesala še Toskano, Umbrijo, pa Kampanijo, itak. V Kampaniji mi je bilo najlepše, sploh Neapelj je krasen. wub.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#84 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 posts
  • Gender:Female

Posted 29 July 2010 - 09:32 AM

Mene Rim kot tak pretirano ne vleče, spomeniki pa ja. So mi ljubša malo manjša mesta

Jaz razen Toskane in Apulije praktično nič nisem videla sad.gif me pa bolj vleče jug kot sever
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#85 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 July 2010 - 10:00 AM

Joj ja, jug je tudi meni precej ljubši.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#86 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 posts
  • Gender:Female

Posted 29 July 2010 - 10:09 AM

sem šla brat celo temo, sem zasledila da si napisala nekaj časa nazaj da raj potuješ po evropi kot aziji ipd. a to še drži?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#87 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 July 2010 - 10:21 AM

QUOTE(crna @ 10. 1. 2008 - 19:26) View Post

Najbolj me jezi, da vsa raja sili nekam v Azijo, S Afriko, Karibe, nikogar pa ne zanima Evropa? Bedno je ker nihče noče nikoli z mano, ampak me gledajo kot da sem s hruške pala.

To si najbrž mislila?


laugh.gif


mah ja, je včasih mal bedno, ker me še vedno ful mika kaka Sicilija, pa Grčija, pa še kaj, ves folk pa pod "potovanje" razume samo neke države, ki so od nas oddaljene vsaj ene 10h leta. češ, da potovanje po Evropi sploh ni pravo potovanje pa to.

Pa sploh, ker moje kolegice takrat so vse res staaaaaaaaalno rinile v Egipt, pa nasploh S Afriko, so ble po parkrat tam, mene pa razen v Egipt za ene dva tedna, ne vleče tja, niti me prej ni baš.

Za Azijo sem pa tudi imela bolj v mislih kako Turčijo pa Sirijo, Jordanijo. Spet poznam ogromno folka, ki so bli tam po parkrat.



Pač malo dojadi, ko ves folk okoli rine na ene in iste destinacije. Saj Azija je kul, bi še šla tja, samo ne nujno zdaj takoj in sploh ne samo tja. Zdaj bi npr. ful šla v kako Tanzanijo woot.gif, ali pa južno/srednjo Ameriko. Sam so letala draga. cry.gif

Uf, pa Kambodža (kao po novem "Kampučija" rolleyes.gif), pa Nepal. Veri jes. yes.gif

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#88 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 posts
  • Gender:Female

Posted 29 July 2010 - 10:28 AM

ja, te štekam. Jst bi ful šla v srednjo ali južno ameriko, edino Kuba me ne vleče ne vem kako. Letala pa kakor imaš srečo. enkrat sem decembra gledala za letalo za Mehiko za julij pa je blo 500€ povratna, iz Munchna.
Jst sem za dominikansko dala 400€ povratno, res pa da sam za 13 dni.
Je pa od sestrine sodelavke hčera v Ugandi se mi zdi, pa v neke parke sta šla s fantom in je rekla da je vse drago čim vidijo da si bel sad.gif

  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#89 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 July 2010 - 10:32 AM

Uf, ja, Uganda. Uganda je bojda med dražjimi afriškimi državami. V vodiču, ki ga imam, lih piše, da v Ugandi ful razvijajo high end turizem, medtem ko nastanitev in ponudbe za backpackerje takorekoč ni. In je posledično vse ful drago.


Glede letalskih je pa vedno fajn čimbolj vnaprej rezervirat karto, al pa iskat akcije. Jaz razmišljam, da bi kar enkrat zdaj kupila karto za dec., pa magari šla v minus, ko bo treba plačat vpisnino za fax (če bom sploh prišla v višji letnik butl.gif), pa bom itdak delala in se mi bo povrnilo.

Sam... Kam it? sad.gif

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#90 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45623 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 July 2010 - 10:33 AM

QUOTE(Frčica @ 29. 7. 2010 - 8:20) View Post

Kalypso, si bila ti samo v Veroni? Je bila katera kaj okoli Gardskega jezera?
Ja, v bistvu je bil obisk čist impulziven. Postanek za kosilo, ki sva ga hkrati izkoristila še za sprehod po mestu.

QUOTE(Braunkopf @ 29. 7. 2010 - 9:38) View Post

Joj sicer nisem bla pri Gardskem jezeru, samo moram NUJNO dopisat, da mi je Italija ful ful všeč. wub.gif Vse, od mest, dežele, arhitekture, zgodovinskih znamenitosti, ljudi, hrane, pijače, tempa življenja, ni da ni no. Lahko bi živela tam. smile.gif
Jaz sem bila v Gardalandu že dolgo časa nazaj in se razen tega, da smo se imeli ful fino ne spomnim skoraj nič. smile.gif
Meni je italija kot turistična destinacija krasna. Znamenitosti, zgodovina, arhitektura, hrana, pijača... živela pa tam ravno ne bi.

Jaz bi se enkat še rada ustavila v okolici jezera Como. Že z avtoceste deluje kraj čudovito. Pa skoraj 100% bo v bližnji prihodnosti še enkrat padel obisk Milana...
  • 0

#91 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3741 posts
  • Gender:Male

Posted 29 July 2010 - 10:38 AM

Mi smo bili 3 dni ob Gardskem jezeru. Tam smo prespali v enem od manjših hotelov. Namen je bil predvsem, da smo prvi dan prišli tja in si ogledali okolico, naslednji dan smo bili do večera v gardalandu in tretji dan lepo počasi spakirali in še šli nekam pojest ter se počasi odpravili domov. Kaj več podrobnosti kot to, da smo se sprehajali ob jezeru pa žal več ne vem, ker je že 10 let nazaj.
  • 0

#92 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3741 posts
  • Gender:Male

Posted 29 July 2010 - 10:49 AM

Ok spomnila sem se še, da smo šli v nek botanični vrt/zoo, ki se nahaja v bližini. Tam so imeli postavljena okostja dinozavrov v realni velikosti.
  • 0

#93 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 12 August 2010 - 01:06 PM

Prijateljica je šla v Milano preko Extravaganza agencije za NY. Baje da je bilo potovanje dovršeno v nulo, imeli so ultra luksuzen hotel itd. Res fajn, če se želiš razvajat biggrin.gif

http://www.nye.si/
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#94 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 12 August 2010 - 01:51 PM

To stran sem jaz tudi gledala za praznovanje novega leta... res luksus.. en opis je bil boljši od drugega.... ampak je na koncu blo predrago.
  • 0
Memento mori.

#95 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 October 2010 - 07:46 PM

Nekaj utrinkov iz Toskane

Pogled na Ponte Vecchio iz Piazzale Michelangelo
IPB Image

Firenze ponoči wub2.gif
IPB Image

Pisa biggrin.gif
IPB Image

San Giminiano, v tej vasici ima en stric sladoledarno, je svetovni prvak v sladoledih in tej sladoledi so nekaj najboljšega ever. Tudi zato ker ima precej "drugačne" okuse, probala sem gorgonzolo in je božanska, čeprav se morda ne sliši tako biggrin.gif Pa malina/rožmarin, itd... Probala sem tudi mandelj in je bil orgazmičen.
IPB Image
IPB Image

Mimo teh dveh pač nisem mogla laugh.gif
IPB Image


IPB Image
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#96 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 October 2010 - 08:42 PM

Ta Mac je v Firencah? Če ja, sem tudi jaz bla not. laugh.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#97 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 04 October 2010 - 08:47 PM

Aham biggrin.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#98 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 04 October 2010 - 09:33 PM

Kul. biggrin.gif


Moj prvi MAC ... cry.gif Nikdar ga ne bom pozabila ...

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#99 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 October 2010 - 09:52 PM



QUOTE(Braunkopf @ 4. 10. 2010 - 22:33) View Post

Moj prvi MAC ... cry.gif Nikdar ga ne bom pozabila ...


laugh.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#100 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2010 - 10:13 PM

Ful lepo. V MAC bi pa vdrla.
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users