Jump to content


Photo

Sestavine


  • This topic is locked This topic is locked
1671 replies to this topic

#81 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 June 2005 - 08:12 AM

Ja, predvsem za mešano kožo. Sicer sta dve - ena za suho, druga za normalno do mešano.
Ampak kot sem že napisala, se je ne da več dobiti. Bo pa spet na voljo jeseni.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#82 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 13 June 2005 - 11:12 AM

QUOTE(Martina)
Blondi men se tale tvoja zadevica zdi bolj tko tko. zlo me moti alkohol, ima samo uvb absorber, potem pa še olje, kar mi pa sploh ne gre zraven. kaj naj bi pa to bil za en izdelek



Hvala!
To je krema od decleora, ki bi naj matirala kožo.Načeloma jo res, samo se mi zdi tak vodena.Mam pa tako mešano, k mozoljem nagnjeno kožo.A bi mogla nabavit nekaj z zaščitnim faktorjem?
Drugače pa mam od decleora celo kolekcijo, mleko, tonik in aromasence olje za mastno kožo.Mi kar odgovarja vse, samo krema mi je bolj tak.

Lp
  • 0

#83 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 13 June 2005 - 12:29 PM

probaj kako drugo kremo od decleorja. mogoče bolj vlažilno. in obvezno nej ima zaščitni faktor za poleti
  • 0
lp, Martina

#84 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 13 June 2005 - 04:15 PM

Ok zdaj pa samo še tole (obljubim, da res ne bom več težila na to temo)... ma mi je že nerodno!!!
oops.gif
Pravkar sem si kupila novo kremico za obraz :cheers: tole že bil že pravi pravcati podvig, saj sem po vseh teh sestavinah, komedogenih in takšnih pa drugačnih že čist zmedena rolleyes.gif

Torej zmagovalka, ki sem si jo kupila, je od Vichya Oligo 25. "Vlažilna nega za kožo brez sijaja, spodbuja mikrocirkulacijo in ni komedogena. Pospešena mikrocirkulacija in optimalno vlaženje 24h. Videz kože se bistveno izboljša. Mangan prispeva k izboljšanju sijaja kože in polifruktol pospešuje naravno obnovo povrhnjice, kar vidno izravna ten in pripomore k izboljšani teksturi in videzu kože." Poleg tega moram povedati, da mi je všeč vonj kreme (ni preveč močan in tak bolj svež).

Sestavine:

Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Silica, Isohexadecane, Peg-100 Stearate, Glyceril stearate, Stearyl Alcohol, Honey, CI2-15 pareth-7, ppg-25-laureth-25, carbomer, glycerine soja/soybean oil, cetearyl alcohol, manganesane gluconate, methylparaben, arginine pca, phenoxyethanol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, disodium edta, tocopherol, popylene glycol, propylparaben, dimysteryl tartrate, benzophenone-4, barvila, parfum.

Takole na prvi pogled se mi zdijo sestavine kar ql, razen problematična bi lahko bila: cetearyl alcohol in ppg-25-laureth-25.

Sonchika in Martina, kaj menita?
  • 0

#85 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 13 June 2005 - 05:04 PM

joj sam še tole....pol ap neki časa mir:P

kera je bolš:
-Loreal Hydrafresh krema za normalno in mešano kožo
sestavine: Aqua, Cyclohexasiloxane, Prunus Armeniaca, Glycerin, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii, Ammonium Polyacryldimethyltauramide, Octyl Methoxycinnamate, Dimethicone, tocopheryl Acetate, Panthenol, Ascorbyl Glucoside, Magnesium Gluconate, Calcium Gluconate, Triethanolamine, Cholestrol, Sodium Citrate, Biosaccharide Gum-1, Citrus dulcis, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Methylparaben, Disodium EDTA, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, CI 42090, CI 19140, Parfum

-Loreal 3 fach aktiv za normalno in suho kožo
sestavine: Aqua, Cyclohexasiloxane, Glycerin, Isohexadecane, Sorbitan Stearate, Methyl Gluceth-20, Octyl Methoxycinnamate, Stearyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Sucrose Cocoate, Polyacrylamide, Titanium Dioxide, C13-14 Isoparaffin, Carbomer, Capryloyl Salicylic Acid, Panthenol, Sodium Hydroxide, Laureth-7, Aluminium Hydroxide, 2-Cleamido-1,3-Octadecanediol, Stearic Acid, Melissa Officinalis, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Disodium EDTA, Parfum

hvala!
  • 0

#86

  • Guests

Posted 13 June 2005 - 05:07 PM

No, jaz sem se že malo poučila o alkoholih, hehe (sonchika hvala!) in se moram malo považit ... biggrin.gif Se mi zdi, da prva že ni v redu, ker vsebuje alcohol denat.
  • 0

#87 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 June 2005 - 05:38 PM

Jaz imam tudi vprašanja za tri izdelke:

1. (L'occitane) Imortelle - precious cream (krema za obraz - za normalno do suho kožo)
(to je btw mislim da edini tester, ki sem ga dobla pri njih... nisem še porabila :clown: )
water, vitis grape seed oil, glycerin, cetyl alcohol, caprylic/capric triglyceride, cetyl palmitate, squalene, PEG-20 methyl glucose sesquistearate, dimethicone, methyl glucose sesquistearate, stearic acid, phenoxythanol, parfum/fragrance, polyacrylamide, octydodecanol, tocopherol, C13-14 isoparaffin, sucrose palmitate, methyl/ethyl/butyl/isobutly/propyl paraben, hydrogenated coco-glycerides, helianthus annuus (sunflowe) seed extract, retinyl palmitate, laureth-7, tetrasidium EDTA, rosmarinus officinalis leaf extract, glycine soja oil, glyceryl linoleate, sodium hydroxide, helichrysum italicum extract, oenothera biennis (evening primrose) oil, borago officinalis seed oil

2. (L'occitane) Amande - parfumski gel za telo
water, peg-40 hydrogenated castor oil, parfum/fragrance, propylene glycol, glycerin, phenoxyethanol, cyclomethicone, dimethiconol, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) protein, chlorphenesin, carbomer, methylparaben, tetrasodium edta, sodium hydroxide, limonene, linalool, coumarin, citral

3. (L'occitane) Soothing Body Ice Gel with organic verbena extract
water, alcohol denat, menthyl lactate, propylene glycol, ppg-26 buthet-26, peg-40 hydrogenated castor oil, lippia citriodora flower extract, cyclomethicone, diphenyl dimethicone, parfum/fragnance, carbomer, chlorphenesin, methylparaben, benzophenone-4, xanthan gum, gardenia florida exract, sodium hydroxide
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#88 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29004 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 13 June 2005 - 05:55 PM

jenna, immortelle je linija za zrelo kožo .... mislim, oni bi jo prodajali tut puncam po 25tem letu, sam, da bi čim več prodali .... načeloma pa je za zrelo kožo.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#89 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 June 2005 - 06:12 PM

Sem slišala, da kreme za zrelo kožo v resnici sploh ne obstajajo.
Sicer pa... itak... še z edinim testerjem so me nasrali. Sem ga zdaj odprla... krema smrdi.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#90 espea

espea

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 155 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 13 June 2005 - 06:14 PM

Joj, meni pa tale immortelle ful pase. Pa čeprav je za zrelo kozo. oops.gif

A tale cetyl alcohol je uredu da je v kremi?
  • 0

#91 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 June 2005 - 06:27 PM

Kreme za t.i. zrelo kožo se zelo malo razlikujejo od krem za normalno kožo. Namreč, koža se z leti tanjša in potrebuje več maščobe kot pa vlage (ker je bolj suha). Zato so kreme za starejše bolj mastne. Tu je pa vsa razlika med kremami za mlade in starejše ljudi.
Pa razlika je še v tem, da tiste kreme proti gubam vsebujejo več antioksidantov (takrat je pa tako že prepozno).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#92 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 13 June 2005 - 06:28 PM

Kaj pa Vichy Oligo 25? Dejte plis napisat!
  • 0

#93 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 June 2005 - 06:31 PM

Ja, pa če bi za moje zadeve kdo podal kakšno mnenje. wink.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#94 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 June 2005 - 06:35 PM

Da pa še malo pokomentiram Loccitanove zadeve:
1. Imortelle je kar fajn krema. Ima nekaj antioksidantov in je precej mastna (joj, kaka ugotovitev, če je pa za suho kožo. smile.gif ). Je pa komedogena (kreme za suho kožo so velikokrat komedogene, ker večina ljudi, ki ima suho kožo, nima problemov z mozolji.)
Ima en zelo fajn antioksidant - sqalene - zelo učinkovita zadeva.

Tele imortelle zadeve pa ne najdem na začetku spiska sestavin - sklepam, da je ena od teh sestavin (nisem pa ziher): helichrysum italicum extract, borago officinalis seed oil. Torej, ta rastlina nima nobenag učinka v tej kremi.

V globalu torej, krema ni slaba, je pa morda predraga in nudi premalo za svoj denar.

2. Parfumski gel za telo ni nič posebnega. Visoko na spisku ima parfum (verjetno noro diši), ampak dišave dražijo kožo. Brez antioksidantov. Spet bom rekla, da je predgrag.

3. Tega pa ne bi mazala po sebi. Seveda je Ice gel, če pa vsebuje alkohol. Od tod občutek hlajenja. Sploh pa ni za uporabo po sončenju.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#95 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 June 2005 - 06:35 PM

Sestavin Vichyja žal ne poznam in ti ne vem odgovoriti. Če jih kje najdeš, jih nalimaj.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#96 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 June 2005 - 06:36 PM

QUOTE(sonchika)

2. Parfumski gel za telo ni nič posebnega. Visoko na spisku ima parfum (verjetno noro diši), ampak dišave dražijo kožo. Brez antioksidantov. Spet bom rekla, da je predgrag.

3. Tega pa ne bi mazala po sebi. Seveda je Ice gel, če pa vsebuje alkohol. Od tod občutek hlajenja. Sploh pa ni za uporabo po sončenju.


ermm.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#97 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 13 June 2005 - 06:44 PM

QUOTE
Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Silica, Isohexadecane, Peg-100 Stearate, Glyceril stearate, Stearyl Alcohol, Honey, CI2-15 pareth-7, ppg-25-laureth-25, carbomer, glycerine soja/soybean oil, cetearyl alcohol, manganesane gluconate, methylparaben, arginine pca, phenoxyethanol, ammonium polyacryloyldimethyl taurate, disodium edta, tocopherol, popylene glycol, propylparaben, dimysteryl tartrate, benzophenone-4, barvila, parfum.

Takole na prvi pogled se mi zdijo sestavine kar ql, razen problematična bi lahko bila: cetearyl alcohol in ppg-25-laureth-25.


tole je Vichy Oligo 25. Malo me je strah da ne bi dobila kakšne alergijske reakcije ker imam ful občutljivo kožo, testerjev pa niso imeli.
  • 0

#98 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 14 June 2005 - 08:39 AM

Jenna tut men sploh niso všeč teli tvoji izdelki.
1.krema je absolutno premastna in ne vsebuje nobene uv zaščite(pa za zrelo kožo nej bi bla rolleyes.gif )
2.tista zadevica s parfumom:tko tko;ni vredna svojega denarja (kot je že sonchika povedala)
3.ko sem pa za ta gel prebrala sm pa skor s stola padla ko sem takoj na začetku zagledala alkohol, tko da ne ga uporabljat, vsaj ne za po sončenju, ko koža potrebuje veliko vlage
  • 0
lp, Martina

#99 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 June 2005 - 09:51 AM

O tejle Vichy-jevi pa skoraj nimam kaj za povedati. Vsebuje silikone, ki naredijo kožo lepo svilnato, ima samo en antioksidant, ki pa ničen, ker je zelo nestabilen in še bolj na koncu spiska je.
Drugače je pa ta zadeva lepo vlažilna in ni komedogena. Ni pa nič posebnega.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#100 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 14 June 2005 - 12:01 PM

Jebela cesta... očitno sem se res nasrala s temi izdelki, ki niso bili poceni. ermm.gif
No ja, kar se kremce za obraz tiče... itak je to samo tester, kr tak informativno me je zanimalo. Se ne ločim od SD. 8)
Kar se pa tistega citronkinega gela tiče... nisem mislila, da je tako zanič po sestavinah, res ne. In stupidno nisem v trgovini pogledala nič. Ker sem a priori mislila, da so res dobre zadevce not... Ampak diši pa ful. Mah, ne vem no, kaj naj si mislim o vsem skupaj. Ker negovalni izdelki od L'occitane bi naj bili izredno kvalitetni (po sestavinah sodeč).
Mandljev gel - ja, res je drag, ampak taaaaako diši. Sem se zjutraj malo našpricala, pa mi koža diši, da se bi kar pojedla.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users