Jump to content


Photo

Kako se zrediti?


  • Please log in to reply
162 replies to this topic

#81 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 12 October 2006 - 10:50 AM

mene tud to zanima hmm.gif
  • 0
Posted Image

#82 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 October 2006 - 11:01 AM

Ja,jz sm že dostkrat zasledila prehranjevanje po krvnih skupinah...sj to ni nč tok čudnga.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#83 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 12 October 2006 - 04:13 PM

QUOTE(Pegica @ 11. 10. 2006 - 19:29) View Post

Oj!!

Glede na to da so v tukajšni temi(forumu) večinoma vprašanja diet za hujšanje bi vprašala ravno obratno..kako hudiča naj se zredim in dobim malo več kilaže???..

Sama sebi se zdim okej..vsi pravijo da sem čisto povprečna tudi zdravnica,ampak se hočem vsaj za 5-8kg zredit, ker sem zelo šibka in to me blazno moti,npr. ko hodim po stopnicah se takoj utrudim,več kot 5kg ne morem dvigniti..skratka vse kar sem včasih z lahkoto počela zdaj preprosto nemorem..jem skoraj večino časa..tudi med poukom v šoli če je mogoče .. Problem je v tem da se me NIČ ne prime..

torej..kaj jesti,kako jesti,koliko pojesti..itd..???

hvala že vnaprej oops.gif

(če je tema že bila odprta se opravičujem)


Ah pa saj se ne rabiš zrediti...Ampak kondicijo pridobit. Čim več športa, razmigavanja, sploh v naravi. Za zajtrk pa kake muslije, ki dajo energijo. Mal več OH pa bo. Skleci so pa za roke fajn in pa kak tae-bo.Aa pa pri dvigovanju zadev moraš imeti zdravo in močno ter gibljivo hrbtenico.
  • 0
IPB Image

#84 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 12 October 2006 - 04:38 PM

Hy-Pro ni najboljša izbira. Okus je že super, ampak ... vsebuje sladilo Aspartam (E 951), za katerega sumijo marsikaj. Naj bi bil kancerogen. Saj ta reč je marsikje, čigumiji recimo, ampak v primeru proteinskih dodatkov bi to pomenilo precej večji vnos.

S samimi proteini ne bo nič, potrebuješ tudi ustrezen vnos ogljikovih hidratov, ukvarjaj se s športom, da bo povečan apetit. Proteinski in ostali dodatki so samo in samo dodatki, osnova je "navadna" raznovrstna zdrava prehrana, testenine (po možnosti polnozrnate), skute, ... maščob ne potrebuješ, "pohanje margarine" in podobno ni resno za jemat twisted.gif Izogibaj se enostavnim ogljikovim hidratom (sladkorji) - sladkarije, bel kruh, ...

Nekdo je napisal da "ne po malem jest". Stalno grizljat nekega junk fooda od čipsa ne, ampak obrokov mora bit pa veliko ... 6-7. Malice s tunino, skuto ipd.
  • 0

#85 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 12 October 2006 - 05:48 PM

Bi se dalo kje več prebrati in izvedeti o škodljivih oz. slabih sladilih, konzervansih in toksinih v hrani?

LP, Anja
  • 0
IPB Image

#86 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 October 2006 - 08:25 PM

Ja.
  • 0

#87 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82815 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 October 2006 - 01:30 AM

QUOTE(Pegica @ 11. 10. 2006 - 21:47) View Post

uh solate ogromno pojem..sploh paprika+kumarice+paradižnik mix smile.gif..tut zeleno solato in rdečo peso mam rada smile.gif..korenček..mnjam smile.gif

Sadje obožujem..tko da..nevem v čem je problem huh.gif

Moja dohtarca je pa mal usekana..rekla je samo da mi primankuje železa in da sem slabokrvna + da sm čisto povprečna in naj se ne redim .. to je to.. svetovala mi ni nič glede prehrane..dala mi je neke tablete Ferrum (4škatle) ki naj bi jih morala jesti 2x na dan (pa sem jih jedla en teden ampak so ogabne + nič ne pomagajo)..in šumeče tablete z Železom..thats it..

Sem bila pa tudi pri nevrologu al kako se mu reče..in mi je rekel da se vidi moja slabokrvnost in pomankanje železa na moji barvi kože..namreč full sem bleda ..ko duh sad.gif



Buahahaha, matr si pametna, ej! biggrin.gif biggrin.gif twisted.gif
Jemat jih moraš vse skupaj 4-6 mesecev, da se ti krvna slika izboljša, in da napolniš zaloge z železom.
Pa preberi si posledice pomanjkanja železa- vse to, kar ti naštevaš (dvomim da posledica prenizke teže-koliko pa sploh maš, in na kakšno višino? Pa tudi mišice niso pri vseh enako "vzdržljive", pač odvisno kaj delaš.)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#88 Darla

Darla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 443 posts
  • Interests:marsikaj

Posted 21 October 2006 - 01:43 AM

QUOTE(Pegica @ 11. 10. 2006 - 21:12) View Post

..v šoli pojem za malco sendvič + 6535387126 sladkarij (čokoladice,čips,....),ko pridem domov pojem testenine,meso oz. karkoli je za kosilo..čez vikend pojem pa ogromno mesa,krompirja in sladkarij..in potem se do večera non-stop bašem z sendviči,čipsom..itd.



Jejhata, če bi jaz tako jedla, bi imela že 200 kil. Srečna bodi, da nisi orng predebela. Računaj, da se ti po z leti metabolizem upočasnil, in špehec se bo neopazno nabiral ... dokler ne bo postal opazen biggrin.gif
Kar se pa tiče železa, je Jina že povedala. Tablete je treba jemat vsaj nekaj mesecev, da se opazi izboljšanje.
  • 0

#89 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 21 October 2006 - 06:07 PM

Jina jz sm mela tud full na hitro primanjkanje železa kr sm neki krvi zgubila sam jih nism jemala pod 4.-6 mescou ampak zgolj s emi zdi,da ene 2,3 pa sm lah nehala-mejbi tud pač odvisn od enga do druzga?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#90 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82815 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 October 2006 - 03:35 PM

Sigurno je odvisno, pri nobenemu se pa ne izboljša že po enem tednu. biggrin.gif twisted.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#91 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 22 October 2006 - 08:36 PM

QUOTE(Jinadaze @ 22. 10. 2006 - 16:35) View Post

Sigurno je odvisno, pri nobenemu se pa ne izboljša že po enem tednu. biggrin.gif twisted.gif


hahaha,itak,ta je pa res usekala mim blink.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#92 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5735 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2006 - 11:15 AM

pomanjkanje železa ni zajeb****. stvar je v tem, da ko ti zdravnik ugotovi pomanjkanje železa, telesu železa že toliko primanjkuje, da so edino močne tabljete rešitev. vem, da so zanič (jaz sem prve 3 tedne bruhala kot vidra od njih), ampak s časoma se pokaže učinek. tudi na splošnem počutju, kondiciji (oz. nisi takoj utrujen). tako, da ti svetujem, da pridno jemlješ tablete, se zdravo prehranjuješ (poizkusiš dobiti železo tudi po naravni poti), ne razmišljaš o rejenju in se čimveč gibaš. kondicija in moč se bosta izboljšala ko bo telo nadomestilo manjkajoče železo!
  • 0

#93 Jure B

Jure B

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts
  • Location:Kranj

Posted 27 October 2006 - 01:51 PM

Najprej o železu, posledični slabosti, etc...

Veliko ljudi, ki ima pomanjkanje železa, se (jasno) neustrezno prehranjuje - zajtrka ni v 90% primerih (po mojih izkušnjah). Torej so jemali ali jemljete tablete na prazen želodec (ferrum, mulitvitaminske, karkoli). Pri veliki večini to izzove slabost. Na samih embalažah tudi piše, da se jih jemlje po obroku. Potem je zagotovo konec s slabostjo. Če bi jih jemal na tešče, bi bilo tudi meni prekleto slabo, pa sem navajen zares čudnih okusov in imam jeklen želodec.

Kako se zrediti? Teh stvari se osebno lotevam zelo matematično - pri sestavi jedilnikov.

Izračunajo se osnovne dnevne potrebe in se naredi kalorični presežek za cca 200-300 kcal. Ob predposavki,d a ni ne vem kakšne telesne aktivnosti. Ob povečani telesni aktivnosti je ta presežek jasno bistveno večji, glede na osnovne potrebe.

Sestava jedilnika - za povprečno konstitucijo s 60kg, s približno >20% BF(telesne maščobe). To pomeni cca 160g beljakovin, 160g hidratov in 50g maščob. v petih obrokih na dan, s tem da je hrana izključno brez junk fooda. Brez sladkarij, etc...

Stvari se lahko zelo hitro spremenijo, rezlutati so vidni lahko že po dveh do treh tednih.

Če pa je zraven še spodoben trening, pa sploh.
  • 0

#94 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 27 October 2006 - 02:23 PM

Hehehe Jure, raje jim napiši količinsko oz. na primeru koliko naj bi pojedle, ker večinja zganja fotosintezo devil.gif
  • 0

#95 ŁoŁika

ŁoŁika

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 31 October 2006 - 04:52 PM

jst mam čist isti problem kot ti!!!!!!!!

sploh ne vem kako se zrediti!!
  • 0
**What would you do, if your friends die tomorrow, and you never go to tell him have you fell? I just want you to know: even, if i never talk to you again in my life, you are special to me, and you have made a difference in my life! I will be there till the end, I will always and forever be your friend.**

Če bi prijatelji imeli etiketo, bi na tvoji pisalo: 100% edinstvena barva: ZLATA cena: NEPRECENLJIV in na koncu bi pisalo... MADE IN HEAVEN*

MeJtE sE ŁaDi Pa Ne BiT zAlOsTnI (hAhA) ŁaDa VaS mAm _sarčyy_*

#96 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 31 October 2006 - 08:42 PM

V čem je težava? Malo povečaj vnos kalorij - se pravi malo več jej - in pa šport, s katerim pride povečan apetit. To je menda jasno, sklepam da tudi tebi, tako da bi kvečjemu pomagalo da bi povedala maso, višino in koliko na dan poješ, da bi videli kaj je krivo smile.gif
  • 0

#97 IceLady89

IceLady89

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts
  • Location:okolica mb
  • Interests:marsikaj:)

Posted 31 October 2006 - 10:40 PM

no v glavnem....stara sem 17....velika 175, težka pa 58...
torej==> presuha cry.gif
jaz sem že čisto obupana..ker vse so tak lepo normalne..jaz pa.... cry.gif
ali pa so malo debelejše...ampak...to je itak sprejemljivo..bolj kot če si presuhA cry.gif

noo..in ko sem zadnjič brala cosmopolitan..sem dobla vsaj neko malo upanje...namreč vidla sem, da je špela (atomik harmonik),,bila v mladih letih tudi presuha..zaj pa... huh.gif

zanima me....če se kje da...na netu...dobiti kaka "dieta" za zreditev?
ker...sem že na robu obupa...
ker zaradi postave...samozavest, družba itd. ==> na nuli cry.gif

doma me pa tudi ne razumejo...ker tečnarim, da bi me k zdravnici peljali..ampak mama samo reče. jej več...
mah,,,ni tot ak enostavno..saj jem...pa ne bom se zaj nekaj nažirala...ker tak nič ne pomaga...


v glavnem===> kriza


no..mi lahko kdo kaj pomaga..glede te "diete"?
pliis cry.gif cry.gif



  • 0
If I do something bad and there's no one there to catch me, does that make me good?

#98 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 31 October 2006 - 11:10 PM

Presuha? ermm.gif Čist kul si.
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#99 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 31 October 2006 - 11:12 PM

QUOTE(IceLady89 @ 31. 10. 2006 - 22:40) View Post

no v glavnem....stara sem 17....velika 175, težka pa 58...
torej==> presuha cry.gif

No ... najprej, bolj kot ne za hec ... po kriterijih nisi presuha, spadaš še med normalno prehranjene. Za tvojo višino je to od 56 do 75kg, idealna masa naj bi bila 65kg. In verjemi mi, nočeš biti na zgornjem koncu tega intervala ...

QUOTE(IceLady89 @ 31. 10. 2006 - 22:40) View Post
jaz sem že čisto obupana..ker vse so tak lepo normalne..jaz pa.... cry.gif
ali pa so malo debelejše...ampak...to je itak sprejemljivo..bolj kot če si presuhA cry.gif

Od kje ti pa ta ideja? Ravno narobe je res, tko da ne paniciraj. laugh.gif

Kar se pa "diet" tiče - preberi moj post v temi 2 - 3kg


  • 0

#100 IceLady89

IceLady89

    sramežljivec

  • Člani
  • 7 posts
  • Location:okolica mb
  • Interests:marsikaj:)

Posted 01 November 2006 - 10:35 AM

jah...če ne bi bila presuha..potem mi ne bi vsaki osebek rekel: joj, kak si ti suha..
ker mam že tega čisto dovolj! cry.gif

sajk...bom pogledala...tnx smile.gif
  • 0
If I do something bad and there's no one there to catch me, does that make me good?




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users