Jump to content


Menstrualne skodelice


  • Please log in to reply
1011 replies to this topic

#841 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30906 posts
  • Location:Primorska

Posted 15 July 2012 - 06:00 PM

Jaz sem jo kupila več kot pred letom dni in jo nekajkrat poskušala vstaviti, ampak neuspešno, tako da se niti ne trudim več. Je pa tako, da tudi tampone uporabljam le mini.
  • 0

#842 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 06:04 PM

Mene ne moti, če jo reklamiraš. :D

Boli me samo prvi dan, ko jo dobim, ampak itak vzamem Nalgesin takrat.

Zdaj pa v DM-u nimajo več tistega kupona za - 25 % na izbran izdelek, bi prišel prav.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#843 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25361 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 July 2012 - 06:12 PM

Jaz ti jo tudi toplo priporočam, jo imam že 5+ let in mi je super. Imam 1ko (Mooncup), ponavadi dam spodaj še dnevni vložek samo zato, ker se mi ne da obremenjevat s tem, da bi kakšna kapljica po steni dol pritekla (ne zaradi tega, ker bi skodelica puščala, ampak pač po vstavitvi ponavadi ne 'stuširaš' notranjosti).

Drugače pa malo preberi še to temo za nazaj, se mi zdi, da smo se res že izpele in se samo še ponavljamo ;).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#844 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 06:25 PM

1ko Mooncup misliš B? Pri njih je B manjša, A pa večja. Mooncup imajo tudi v DM-u, oz. kje si jo kupila?

Malo me bega tudi različna trdota silikona pri različnih velikostih skodelice...je možno, da manjša, ki je mehkejša, lahko prej popusti ali se premakne, ali so te bojazni odveč?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#845 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 06:28 PM

Jaz bi na tvojem mestu vzela velikost 2. Moje mnenje je, da je razlika v velikosti res precej majhna, nožnica pa je precej prožna in tisto razliko res hitro dobiš notri.
  • 0

#846 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 06:30 PM

Jaz se je pa sploh ne morem navaditi. Prevelika mi je (čeprav imam najmanjšo) in še vedno pretrda. Pa ves čas jo čutim, čeprav si jo pravilno vstavim. Ven mi je ni problem dobit, ampak mi je precej boleče. Tudi pecelj, ki sem ga skoraj celega odrezala, me pogosto ščipa.
Ni to zame... :(
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#847 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25361 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 July 2012 - 06:32 PM

1ko Mooncup misliš B? Pri njih je B manjša, A pa večja. Mooncup imajo tudi v DM-u, oz. kje si jo kupila?

Malo me bega tudi različna trdota silikona pri različnih velikostih skodelice...je možno, da manjša, ki je mehkejša, lahko prej popusti ali se premakne, ali so te bojazni odveč?


Aja, pardon, manjšo imam, ja. Glede različnih trdot ti pa žal ne znam svetovat, ker nimam izkušenj z obema.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#848 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 06:43 PM

Jaz bi na tvojem mestu vzela velikost 2. Moje mnenje je, da je razlika v velikosti res precej majhna, nožnica pa je precej prožna in tisto razliko res hitro dobiš notri.

Hmmm :hmm:, zmedena sem. :D Ja, po eni strani 5mm razlike ni veliko, po drugi pa ful. Se bojim, da bi me večja tiščala. Sem jim pa še pisala glede velikosti, bom videla, kaj še oni svetujejo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#849 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 July 2012 - 06:51 PM

Jaz bi na tvojem mestu vzela velikost 2. Moje mnenje je, da je razlika v velikosti res precej majhna, nožnica pa je precej prožna in tisto razliko res hitro dobiš notri.


Enako. Jaz sem tudi na začetku razmišljala o 1ki, pa so mi potem tukaj na forumu svetovale punce in sem vzela 2ko.

Večja tiščala? :hmm:
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#850 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 07:13 PM

Ja, da bi mi bila večja preširoka in bi me tiščalo. Kako močne krvavitve pa imaš ti?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#851 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 July 2012 - 07:17 PM

Aha, razumem.

Imam precej močne krvavitve, sploh prve 3 dni je naliv. :D
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#852 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 07:29 PM

Počakala bom še na njihov odgovor, potem pa bom videla. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#853 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 July 2012 - 09:40 PM

OK. :)

http://www.youtube.com/watch?v=H_O-X9EQfRw





  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#854 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 15 July 2012 - 10:08 PM

A mi lahko ena pove, kako jo spraznite ko ste naprimer v službi, javnem wc-ju, kjer recimo umivalnik ni pri wcju ampak šele zunaj?


Drugače pa dvomim da jo bom kdaj uporabljala, ker si še tampona ne znamvstavit pravilno drugače, kot pa v leže (don't ask).

Če si ga vstavljam po navodilih me vedno vse tišči pa čutim ga pa še to mini varianto!


...
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#855 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 10:37 PM

imam s sabo intimne robčke ...in flaško vode. Večinoma pa jo dam zjutraj not in jo spraznim šele, ko pridem iz službe domov.
  • 0

#856 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 July 2012 - 08:08 AM

Jaz jo vedno praznim zjutraj (pod tušem včasih) in nato ko pridem domov. :) Torej vmes nikoli, tudi med prvimi
dnevi, ko je menstrucija zelo močna. :)

Nikoli se mi pa še ni pripetilo, da bi mi spuščala, ali kaj podobnega.

Kot sem rekla, glede na to, da zadnja leta nimam ob menstruacijah bolečin (ki so pa bile pred jemanjem kontracepcijskih
neznosne, povezane z revmo v nogah in prebavnimi motnjami), je pri moji M tako kot da je ne bi imela. Včasih celo
res pozabim, da jo imam, brez heca.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#857 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2012 - 09:38 AM

Ančka in Kinky, zakaj točno pa bi bilo bolje vzeti večjo Lunette skodelico? Ker je manjša premajhna ali so še drugi razlogi?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#858 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2012 - 09:50 AM

saj sem ti razložila....nožnica je tako raztegljiva, da tistih 5mm nima neke velike vloge. Plus da če je večja je še manjša verjetnost, da bo puščala. Plus, da si že imela spolne odnose in imaš normalno menstruacijo?


Lunette menstrualna skodelica model 1:

Model 1 priporočamo ženskam z šibkim menstrualnim tokom, mlajšim ženskam, ženskam, ki še niso imele spolnih odnosov. Širina skodelice je 41 mm; dolžina je 47 mm. Dolžina peclja meri 25 mm. Volumen skodelice je 25 ml.

Lunette menstrualna skodelica model 2:

Model 2 priporočamo ženskam z normalnim in zelo močim menstrualnim tokom. Širina je 46 mm; dolžina 52 mm. Dolžina peclja 20 mm. Volumen 30 ml.

Lunette menstrualne skodelice so mehke in upogljive, model 1 je narejena iz mehkejšega silikona kot model 2.


Tudi 2 se hitro zmehča in sploh ni panike, če te to muči.

  • 0

#859 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 16 July 2012 - 09:57 AM

U ja, velik podpis pod to. :)

Jaz sem najprej razmišljala o manjši, ker tudi še nisem rodila, ampak ko sem pa to prebrala sem se odločila za večjo (imam močne M).

Zelo zadovoljna.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#860 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2012 - 02:44 PM

Ok, hvala za obrazložitev. :) Na njihovi strani pa imajo tudi bolj tako napisano, da ne ne veš točno. Med drugim piše tudi, da če si mlajša od 30 in še nisi rodila, je kao primerna manjša velikost. Pa tudi zato, ker nimam nobenih izkušenj s tamponi sem mislila, da bi bilo mogoče za začetek bolje vzeti manjšo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users