Jump to content


Photo

Menstruacija


  • Please log in to reply
930 replies to this topic

#801 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22525 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 05:32 PM

Anouk, skodelice nimam, tudi tampona še nikoli v življenju nisem probala in mi je zato vstavljanje nečesa med M tuje in se bojim, da se sploh ne bi znašla, ne bi znala vstavit, bi me preveč bolelo...

Hormoni pa me tudi ne mikajo, ker nikoli nisem jemala KT in najraje niti teh tablet za prestavitev ne bi.
Je pa precej nadležno ja, da se moramo ubadati še z M glede planiranja dopusta. :) Ampak fant ima takrat dopust in pač greva. Bi bilo super, če bi čudežno dobila M en teden prezgodaj, hahaha...ampak to se itak ne bo zgodilo. :lol:

Grem poiskat temo o skodelicah, da ne bom tu pisala OT-jev.

  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#802 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83020 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 July 2012 - 05:39 PM

Meni pa je krvavenje v zvezi z M in morjem še najmanjši problem. Je še polno drugih stvari, zaradi katerih mi ni fajn bit takrat na morju.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#803 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22525 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 05:47 PM

Ja, ampak ti imaš zelo šibko in si lahko vsaj glede tega brez skrbi. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#804 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22525 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 07:38 PM

Se opravičujem, ker po toliko temah gnjavim glede M. :lol: Malo sem brala o različnih tehnikah, kako pospešiti M in me zanima, če imate kakšne izkušnje in kaj je najbolj učinkovito. Baje pomaga rmanov čaj ali pa če piješ 2, 3 dni po 2 deci črnega vina. Govora je bilo tudi o čaju iz mešanice rožmarina, žajblja ali pa močen kamilični čaj, tople kopeli, topli obkladki. Dobila naj bi jo okvirno šele čez 10 dni, ampak bi mi zaradi morja ustrezalo, če bi jo dobila že prej. Imam pa že zdaj tiste začetne znake - boleče prsi in občasno črvičenje v trebuhu.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#805 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 08:13 PM

Meni menstruacijo najbolj pospeši čaj iz peteršilja + večje doze vitamina C. Tudi do 4 dni prej sem jo že dobila.

http://www.sisterzeus.com/Parsley.htm

Sicer pa lahko pomaga tudi pri morebitni neželjeni nosečnosti.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#806 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22525 posts
  • Gender:Female

Posted 15 July 2012 - 09:35 PM

O hvala, to bom pa probala. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#807 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 July 2012 - 09:39 PM

Bi lahko imela ta tema naslov menstruacija?
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#808 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83020 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 July 2012 - 09:41 PM

Pa res. Eto.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#809 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 July 2012 - 09:42 PM

:thanks:
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#810 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26140 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2012 - 09:10 AM

Hehe, Marmelada moja menst. je podobna tvoji, ampak se nisem se nikoli kaj posebej ukvarjala z njo na dopustu. Najbolj zanimivo je, da se ne spomnim, da bi jo kdaj imela na morju. Nikakor ne bi jemala nobenih hormonov, zame je to nesprejemljivo, potem ze raje skodelico. In sedaj najbrz najbolj relevantna informacija : ) : nerada se oblecem v kopalke in sem v bistvu potihem se vesela, ce imam izgovor, da se mi ni treba kopat (ceprav obozujem morje, vodo, potapljanje).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#811 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2012 - 12:15 PM

Jaz imam ful močne bolečine, prvi dan še hodim komaj, pa pač dan ali dva potrpim, potem pa je v redu. Saj na morju boš vsaj en teden? Jaz bi ti svetovala, da se navadiš uporabljat tampone, ker potem pa res ni več nobenega problema.
  • 0

#812 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22525 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2012 - 11:45 PM

Hvala za nasvete. :) Saj ravno zaradi hormnov se mi te tablete upirajo. Sicer nisem nikoli niti KT jemala, ampak ne bi niti s tem začela, pa čeprav je to samo enkrat in ne bi imelo nobenih posledic. Jaz sem imela 2x menstruacijo med morjem, prvič sem bila isto kot Planet celo vesela, ker sem imela izgovor, da se mi ni treba dat v kopalke. :D Predlani pa sem jo imela nekje 4. dan, ko sem šla na morje in sem samo 2, 3 dni počakala, potem pa šla v vodo. Zdaj pa grem v soboto na morje, za en teden, dobiti pa bi jo morala okvirno v torek, torej ravno sredi dopusta. Danes sem spila en liter peteršiljevega čaja, ki ga nekatere ful hvalijo, da pospeši M, spet drugim pa ni pomagal. Bom še pila. Pa še rdeče vino moram kupit, haha, vse tehnike za sprožitev bom probala. :lol: Ampak ne vem, če bo kaj pomagalo, ker je že tako ali tako skoraj nikoli ne dobim pred 28. dnem.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#813 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83020 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 July 2012 - 11:50 PM

Jaz sem si jo prestavila enkrat, že ful dolgo nazaj, in mi je neverjetno poslabšalo kožo, prav izbruh sem imela ravno na morju, pa nasploh sem se slabo počutila.
Lani sem jo tudi dobila na morju, pa se en dan samo zaradi bolečin nisem kopala, drugače mi ni bilo panike.
Na tvojem mestu ne bi vzela.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#814 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22525 posts
  • Gender:Female

Posted 16 July 2012 - 11:55 PM

Ja, sem se tudi sama odločila, da jih ne grem iskat, sta mi tudi fanf in prijateljica svetovala, naj ne. :) Bom raje kupila skodelico in upam, da mi jo bo uspelo natrenirat in da mi bo ustrezala. V skrajnem primeru se dva dni ne kopam, potem pa s skodelico normalno.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#815 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26140 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2012 - 12:32 PM

:thumbup:

Jina, kako si se pa ti kopala? Tampon?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#816 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29045 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 July 2012 - 12:39 PM

meni se je že parkrat zgodilo, da sem imela menstruacijo na potovanju/dopustu (tudi tokrat bo tako) pa se ne sekiram. uporabljam tampone, med kopanjem/plavanjem tudi, ko pridem iz vode, si ga zamenjam, robčke mam zmeri s sabo in to je to. nobenih komplikacij. je pa res, da sem full neobčutljiva na raznorazna vnetja (trkam na les).
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#817 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16277 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 17 July 2012 - 12:43 PM

Jaz sem se do zdaj tudi vedno kopala z tamponom, če sem jo ravno na morju dobila. Zamenjam ko pridem iz vode pa je, pa sem drugače tako srednje občutljiva. Mene bolj zmantrajo krči, in prebavne motnje.
Letos jo bom spet dobila ravno za časa dopusta, avgusta. Odkar sem vzela Primolut se mi je ful raztegnil cikel, tako, da si tudi težko izračunam kdaj jo bom sploh dobila. Tako da vedno bolj razmišljam o nakupu skodelice. Tudi kolegica jo hvali. Moram malo glede velikosti naštudirat, pa kak popust kje ujagat. :)

  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#818 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30923 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 July 2012 - 12:53 PM

Jaz tudi, čist brez kompliciranja, edino prvi dan se pa res nisem kopala, ker sem si raje dovolila malo cartanja in "biti uboga"
  • 0

#819 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26140 posts
  • Gender:Female

Posted 17 July 2012 - 01:03 PM

Sem tako kot pri uporabi vlozkov mislila, da sem skoraj edina, ki ji ni do tablet za prestavljanje menst..
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#820 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83020 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 July 2012 - 01:48 PM

Jina, kako si se pa ti kopala? Tampon?


Ja, ali pa celo mini vložek, ker je lažje zamenjat. Itak sem bila na samotni plaži.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users