Jump to content


Photo

Kmetija


  • Please log in to reply
367 replies to this topic

#61

  • Guests

Posted 03 October 2007 - 04:29 PM

QUOTE(Immortelle @ 3. 10. 2007 - 9:09) View Post



Sem pa bla čist šokirana nad izjavo une razvajene blonde, ki je rekla, da upa, da bodo kmalu kako kokoš dobili, za zakol, da bojo meli meso za jest. rpg.gif



V cem pa je tu problem? Ce brez pomislekov jejo meso, ko ga v obliki snicla dobijo na mizo, zaka pa si ne bi sami zaklali zivali in si jo pripravli? To je mal dvolicno no... To je tk kot ko nekdo ukaze nekoga usmrtit, samo usmrtitev bo pa izvedel nekdo drug, tistega, ki je dal ukaz, pa nikjer blizu ne bo, in pol ces nima umazanih rok.

Podobno je blo z enim kolegom.. je lovil ribe, jih pol rad jedel, sam vmesno fazo, ko je blo treba ribi vrat zlomit, preden si jo lahko spucal in dal pect, je mogu pa nekdo drug opravit, un se slisat ni mogu tistega krrk, ko poci kost. Ne vem no.. ce se ti smilijo zivali, pol pac tut jes ne takih stvari (in lovis), ce pa jih, pol je pa to da jes tisto, pri cemer je grdo delo opravil nekdo drug, medtem pa krizitirat to grdo delo, rahlo dvolicno.

Js tut sama ne bi zaklala zivali, razen ce bi bla sila in lakota, ampak glede na to, da vcasih z veseljem pospravim kak snicl, pa ne morem tega drugim naprej metat.
  • 0

#62 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30926 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 October 2007 - 04:33 PM

Men je blo ful brez veze, ker ni blo nobenega uvoda, predstavitve, nič! Kar sredi ničesar se je vse skupi začelo
Una bjonda je pa pomoje mal falila šou, na katerga se je prjavla, laugh.gif
  • 0

#63 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19783 posts

Posted 03 October 2007 - 04:58 PM

Meni je blo totalno bedno včeraj, tako da sedaj ne bom več do 10ih čakala na ta "show" ermm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#64 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 03 October 2007 - 05:50 PM

Včerej ni blo lih ne vem kej, sam js bom gledala naprej k me zanima kak bo folk tm delal. smile.gif

  • 0

#65 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 October 2007 - 08:04 PM

QUOTE(Frida Kahlo @ 31. 5. 2007 - 19:44) View Post

Ma nikol se ne ve. Upam, da imaš ti prav. Na netu sem prebrala glede filipinskega BB, da so mogli tam zaklat kuro in pujsa za nalogo. Tile reality showi nimajo meja no.

Nekaj sličnega je blo v angleškem, oz. internacionalnem reality showu Shipwrecked. Le da ni šlo za primer ukazovanja, ampak so se "brodolomci" sami, prek glasovanja, odločili da bodo žival zaklali (sta bila pa tudi kura in pujs, da nisi mislila tega?), preprosto ker je večina doživljala "abstinenčno krizo" od mesa. In so izglasovali da bodo žival ubili.
Če bo kak primer ubijanja v "naši" Kmetiji, me pa ne preseneča, ker je pač del kmečkega "vsakdana", oz. življenja. Itak je večina živali na (katerikoli) kmetiji tam zgolj zaradi koristi, krave dajejo mleko (živijo pa tudi v mizernih okoliščinah, plus da nekatere celo trpijo zaradi hudega pomanjkanja kalcija zaradi jemanja mleka), dokler niso preveč obnemogle (starost, bolezen), pujsi, kokoši in drobnica so pa večinoma živali za zakol.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#66 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10800 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 October 2007 - 08:21 PM

Za Shipwrecked prvič slišim, tako da je tisto šlo za filipinski BB.
Tud mene več ne preseneča, če bo pri nas prišlo do tega, itak bi tista žival prej ali slej šla v zakol, moj point je bil samo v tem "do kam smo prišli s temi reality showi".

Za tale resničnostni šov lahko rečem, da ga ne bom gledala, ga nisem niti včeraj; že tako mi pa zadnje čase komaj ratuje, da sem časovno naštimana na kakšno oddajo.
  • 0

#67 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 03 October 2007 - 08:30 PM

Eh, jaz tudi ne bom gledala, če nič drugega bom visela na forumu za časa predvajanja smile.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#68 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17912 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 04 October 2007 - 07:22 AM

QUOTE(MateYa @ 3. 10. 2007 - 16:06) View Post

Kdor ne živi na kmetiji, ampak v mestu, pa itak ne rabi veliko energije v obliki hrane, pa lahko v miru je solatko in sojine zrezke. wink.gif


lol1.gif

PS Včeraj sem jih nekje videl. Niso bili videti ravno zbirka, hm, hm... Televizije nam servirajo res svašta. rolleyes.gif

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#69 veselasmrketa

veselasmrketa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 168 posts

Posted 04 October 2007 - 03:35 PM

down.gif ta oddaja je na dnu, sem opazla da so na pop tv ju vedno slabše oddaje, mi je žal da sem ta prvo oddajo čakala do desetih zvečer v upanju da bo res kaj zanimivega,pa je blo za en qurac vse skup,sam zaspana sem bla drug dan
  • 0

#70 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17058 posts
  • Gender:Female

Posted 04 October 2007 - 03:48 PM

QUOTE(_M_ @ 3. 10. 2007 - 17:33) View Post
Men je blo ful brez veze, ker ni blo nobenega uvoda, predstavitve, nič! Kar sredi ničesar se je vse skupi začelo
Una bjonda je pa pomoje mal falila šou, na katerga se je prjavla, laugh.gif


Se strinjam !

Errol, wazzap ? oops.gif A ni res no... Če si s kmetije doma, bolj težko živiš od same zelenjave.

Sam pa ne vem če bom redno spremljala... Če vsaj ne bi blo tak pozno. Sicer pa, ne vem, zakaj se nekaterim zdi ta show skrajno butast. Veliko bolj butasta sta bila Bar I, II, ter BB, ker tle folk povečini niti ni delal, veliko več je blo afnanja, sexa in ostalih budalaštin.
Kmetija je pa en tak show, ko bodo kandidati dejansko mogl delat, če bodo hotl do unega denarja pridt. Mi vsaj ne bo treba konstantno gledat nekega wannabe sexa & smeha, bruh. rolleyes.gif + Pri temu showu bi tudi tisti, ki nikoli niso prijel za vile/grablje, ali pa pomolzli krave npr. mal spoznal, kaj vse morajo kmetje delat.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#71 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 05 October 2007 - 06:21 AM

gledala sem pet minut in ugasnila tv.Tu se tudi moja povezanost s to oddajo konča.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#72 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 October 2007 - 09:05 AM

Jaz pa itak grem vedno prej spat.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#73 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 05 October 2007 - 05:10 PM

Mende so se že kregali- zaradi kruha, ki ga je eden ali pa več ljudi na skrivaj jedlo.

Matr, a se res krega folk sam še zarad hrane- a la BB ??

Men je čist smešno. lol1.gif
Nisem pa še nikol sploh gledala tega, tut dvomm, da bom.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#74 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 05 October 2007 - 11:56 PM

Jaz sem gledala 5 minut in skor umrla od dolgčasa, več nisem zdržala.
Glede tega, da je ta šou bolj zanimiv od bara I&II, se ne strinjam. Ker pri baru je bilo zanimivo glih to- odnosi/ljubezen/žur/prijateljstvo...- v svetu, ki nam je blizu, svetu mladih, ki se spoznavajo, ga žurajo in imajo takšne in drugačne interakcije. Mislim, da se z njimi lažje poistovetimo. Ne rečem, da je Bar kaj bolj pameten, ampak gledati ljudi, kako grebejo seno, pa me res ne zanima.
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#75 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 06 October 2007 - 09:03 AM

kak je pa to brezveze, gledala 5 minut zadnjič, pa nikoli več
  • 0

#76 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2007 - 12:44 PM

Se strinjam - totalni waste of time. down.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#77 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25376 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 06 October 2007 - 02:06 PM

QUOTE(MateYa @ 3. 10. 2007 - 16:06) View Post

Za Kmetijo je bilo menda največ prijav doslej.

Všeč mi je, ker gre za prvi resničnostni show v naravi.

Samo, da bodo prav klanje kazali? blink.gif Jst sem bla temu že priča, pa nisem mogla dolgo gledat... (ne samo na TV, btw) da pa bi to kazali "širni publiki" po Sloveniji, je pa res too much ! Mogoče pa ne bodo prikazal klanja, sam pač, "prej" (ko žival pripeljejo) in "potem" (ko je meso že nared za kuho & pečenje). Upam.

Da ne bo pomote - sem absolutno proti vsakemu klanju in miučenju (in še čemu), ampak če se že grejo kmečko življenje pa bodo tok [ne najdem besede], da bojo res kej tacga nardil ... men se zdi nenormalno, da bi to pol otroc na to gledal kot nekaj vsakdanjega (pač moji vegetarijanski nazori - pa če so že tom&jerrya nehal predvajat, ker je bil preveč nasilen blink.gif ), po drugi strani se mi zdi pa boljš, da folk vidi, kaj se res dogaja. Ampak k bo spet izpadlo kot 'look at us, we're having so much fun' ... ma, glupo, no. a pa nej bi se kšn tak "izziv" res pojavil v oddaji?

BTW, glede mesa je praktilno nemogoče, da ga ne bi jedli, oz. da bi 3 mesece živeli od same zelenjave, ne gre pozabiti, da jim nihče ni nosil iz trgovine + da bi brez mesa "pocrkali", sej vendar morajo tud trdo delat. Kdor ne živi na kmetiji, ampak v mestu, pa itak ne rabi veliko energije v obliki hrane, pa lahko v miru je solatko in sojine zrezke. wink.gif

A to je v "pravilih", al kaj? Mislim, da lahko jejo samo, kar si sami pridelajo?








  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#78 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 October 2007 - 03:00 PM

Jaz sem včeraj prvič pogledala to Kmetijo in mi je všeč. Očitno sem edina, ki mi je ta reč všeč.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#79 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11535 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2007 - 04:48 PM

QUOTE(TiTa @ 6. 10. 2007 - 10:03) View Post

kak je pa to brezveze, gledala 5 minut zadnjič, pa nikoli več


Podpis.
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#80 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15496 posts
  • Gender:Female

Posted 06 October 2007 - 05:28 PM

Jst niti 5 min nisem zdržala. down.gif down.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users