Jump to content


Photo

Recepti - MEŠANO


  • Please log in to reply
1535 replies to this topic

#61

  • Guests

Posted 22 June 2007 - 05:28 PM

Eno vprašanje. Sorodnica mi je danes prinesla sveže očiščene lignje (cele, še nič narezane). Ima kdo kakšno idejo, kako naj jih pripravim? hmm.gif Cvrla jih ne bi ravno, zato me zanima, če ima kdo kak fajn ne preveč zakompliciran recept. Jutri zvečer bom probala kaj naredit iz njih, samo ponavadi kalamare - če že - jem kje zunaj, doma se skorajda nikoli ne lotim priprave. Any ideas? wink.gif
  • 0

#62 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 June 2007 - 08:01 AM

Nafilaj jih in speči v pečici, to je meni tak the best dobro, mmmmm. worship.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#63 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 25 June 2007 - 07:51 AM

dilema lahko napišeš recept?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#64 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 26 June 2007 - 12:52 PM

http://www.google.si...lient=firefox-a
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#65

  • Guests

Posted 26 June 2007 - 12:55 PM

Da poročam, kako so mi uspeli lignji: nafilala sem jih s sirom in so bili full dobri! eat.gif Tudi kolegi, ki so prišli pomagat jest, so se še dolgo oblizovali. tongue.gif
  • 0

#66 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 June 2007 - 01:10 PM



Svetujem, da tudi poslikate svoje umetnije, da se bomo lahko malo slinasto naslajali nad njimi... ;p


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#67

  • Guests

Posted 26 June 2007 - 01:20 PM

Ja, ko nabavim novega digitalca. laugh.gif
  • 0

#68 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 June 2007 - 03:02 PM

Lignje je fajn nafilat z belim sirom (feta, pilos itd.) in zraven paše tudi kisla smetana, ki se potem tko malo razlije in nastane slastna omaka, za pomakat kruh ... res, za vseh 10 obliznit. Še celo s skuto se da sir in kislo smetano zmešat, je tudi fantastično, nekaterim pašejo notri v nadev tudi koščki slanine ali pršuta, ki se potem tak hrustljavo zapečejo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#69 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 27 June 2007 - 10:38 AM

samo dilema, ti jih daš pečt v pečico?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#70 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 June 2007 - 10:53 AM

Ja, v teflonski protfan ... se potem vse v pečici krasno zapeče, res, okus je nenormalno dober. Pa dajte v filo skuto, ker je NORO, sploh ko se zapeče - sploh mešanica skute in belega sira je božanska.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#71 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 June 2007 - 11:11 AM

Jaz bi pa probala z ricotto pa parmezanom. Pa kakšna mozarella bi bla tud fina pomoje, kaj mislš? Definitivno moram probat ta tvoj recept.
  • 0

#72 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 27 June 2007 - 12:34 PM

kako dolgo pa jih pečeš in na kolko?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#73 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 June 2007 - 01:02 PM

QUOTE(Frida Kahlo @ 27. 6. 2007 - 12:11) View Post

Jaz bi pa probala z ricotto pa parmezanom. Pa kakšna mozarella bi bla tud fina pomoje, kaj mislš? Definitivno moram probat ta tvoj recept.


Meni je všeč kakšna feta sploh zato, ker je taka kremasta in tudi dosti slana, da ni treba pol še solit. Pa tko ko se raztopi in zmeša s skuto in še malo kisle smetane (res bolj malo, da ni preveč tekoče), tvori fenomenalno omakco. Iz mocarele pomoje ne dobiš take omake, ker med pečenjem postane taka gumijasta in se vleče.

Sade, ne vem. Čisto po občutku, sej se vidi, kdaj so gotovi. Temperatura pa pomoje ene 180, ne vem točno, ker zdej že dolgo nismo tega jedli.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#74 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 June 2007 - 01:43 PM

Definitivno bom probala. Jaz bom pa vseeno dala gor mozarello, na vrh, ker mi je stopljena mozarella ful poslastica.
  • 0

#75

  • Guests

Posted 27 June 2007 - 01:59 PM

QUOTE(DiLeMa @ 27. 6. 2007 - 11:53) View Post
Pa dajte v filo skuto, ker je NORO, sploh ko se zapeče - sploh mešanica skute in belega sira je božanska.

Ja, jaz sem jih nabasala s skuto, enim bolj slanim sirom (ne vem, kako se mu že reče) in feto. Ko se potem sir malo ven scedi in zapeče ... Mmm, njami! eat.gif
  • 0

#76 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 28 June 2007 - 08:38 AM

Jenna, končno sem prilimal ono sliko od bolognese špagetov na blog!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#77 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 28 June 2007 - 10:47 AM



O fajn, okusno izgleda.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#78 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 June 2007 - 11:04 AM

Dilema, dons popoldan bom spekla kalamare po tvojem receptu. Komi čakam.
  • 0

#79 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 June 2007 - 11:14 AM



Pričakujemo slike! woot.gif Pa srečno!


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#80 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 June 2007 - 11:15 AM

Okej laugh.gif

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users