Jump to content


Photo

Splošne novice, članki


  • Please log in to reply
631 replies to this topic

#61 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 13 April 2007 - 09:10 AM

Lahko smo srečni, na Slovaškem imajo za vse(moške in ženske) en in isti moški glas, mene bi skoraj kap ko sem tam prižgala tv biggrin.gif
  • 0

#62 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 April 2007 - 09:13 AM

Bo mel pač Bond glas od Barbapape, pa kaj ... ponovno - dokler lahko mirno izbiram kar mi paše ne vidim nič problematičnega, kvečjemu pozitivnega. Že tako ali tako vse polno butastih osebkov ne zna uporabljati ne dvojine ne rodilnika, tako da če bi vsaj malo pomagalo k ohranjanju jezika kot ga imamo ...
  • 0

#63 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 April 2007 - 09:13 AM

QUOTE(sajk @ 13. 4. 2007 - 10:10) View Post
Who cares, dokler je izbira ...

Ja že, ampak vseeno - to je skos v budalaštinske vode. Bi nam lahko blo v ponos, da se tega nismo posluževali.
No ja, sicer pa sem takih scen zadnje cajte v naši državi vajena.
Ljudje pa se naj kje drugje učijo slovenščine, ne pa ob sinhronizaciji.


TiTa,
hahaha, hudo zanimivo! laugh.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#64 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 April 2007 - 09:16 AM

Seveda se lahko kje drugje, ampak se ne. V tem je težava. biggrin.gif Kako pa naj se, ko so enkrat iz šolskih klopi, iz katerih itak že nič niso odnesli? twisted.gif
  • 0

#65 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 April 2007 - 09:19 AM



Naj berejo leposlovne knjige! twisted.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#66 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 April 2007 - 09:50 AM

QUOTE(sajk @ 13. 4. 2007 - 10:06) View Post

Sploh pa - animirani filmi ki so jih do sedaj sinhronizirali, so bili v obeh varjantah prikazani ... na izbiro.
Seveda so bili čisto vsi filmi na voljo v sihronizirani in nesihronizirani različici. Npr. Open season že ni bil. Isto Incredibles. No, ampak to se je še dalo prenesti, ko sta bili risanki. Ampak Stuart little 2 pa se ni dalo. Ko je Geena Davis spregovorila v slovenščini je bilo tako smešno, še sploh, ker je imela čisto drugačen glas, kot ga ima v resnici. Ni mi to čist nič všeč. Sicer pa bi se tudi pri samemu prevajanju lahko malo poboljšali, glede na to, kakšne "cvetke" imajo včasih prevajalci. Ampak to je že druga zgodba.
  • 0

#67 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23634 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 April 2007 - 09:52 AM

Super ideja ... bomo pa še mi postali tako omejeni pri tujih jezikih kot so Italjani in Nemci in bomo mislili, da je dejansko pravilna izgovorjava besed tisto, kar izgovori profesor (seveda na totalno slovenski način)...

In če bodo prevodi pol toliko inteligentni kot so kdaj pa kdaj podnapisi, potem je pa čista zmaga. Zdaj si imel vsaj angleški film s kakšnimi cvetkami v podnapisih. Potem pa še kontrole ne bo.
Da o poskušanju prevajanja fraz in "internih for" sploh ne govorim.

Jaz 100% podpiram idejo - NOT!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#68 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 April 2007 - 10:25 AM

Papež: 'Darwin je nedokazljiv'

Berlin | 13.4.2007 | I.H.
Znanost ne more pojasniti nastanka življenja in teorija evolucije je nedokazljiva, piše papež v novi knjigi.

Papež v svoji knjigi kritizira Darwinovo teorijo evolucije (Foto: Reuters)
Papež Benedikt XVI. je v novi knjigi z naslovom „Stvarjenje in evolucija“, ki so jo natisnili v Nemčiji, kmalu pa bo dostopna tudi v drugih jezikih, prvič javno kritiziral Darwinovo teorijo evolucije.

Med glavnimi poudarki papeževe misli sta trditvi, da znanost sama ne more pojasniti nastanka življenja ter da teorije evolucije ni mogoče dokazati. Sprememb, ki so nastale skozi stotisoče let, namreč ni mogoče ponoviti v laboratoriju, piše.

Obenem je pohvalil napredek, ki ga je dosegla znanost ter hkrati posvaril, da evolucija sproža številna filozofska vprašanja, na katera znanost sama ne more odgovoriti.

Benedikt XVI. je sicer že septembra lansko leto predaval o teoriji stvarjenja in evoluciji skupini 40 njegovih bivših učencev, za zaprtimi vrati v poletni rezidenci na griču Castelgandolfo. Zdaj, ko je knjiga objavljena, so njegove misli dostopne vsej javnosti.

  • 0

#69 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 April 2007 - 01:57 PM

QUOTE(Jenna @ 13. 4. 2007 - 10:09) View Post

Ne štekam sploh, da jim je kaj takšnega na misel prišlo. Kaj šele, da se tega dejansko spravijo realizirat. Mislim, če pa kaj na svetu sovražim, je pa to sinhronizacija... ker je tako stupidna, da glava boli. Film izgubi z njo vso pristnost.
Jaz vidim problem predvsem v tem, ker je to nič drugega, kot poneumljanje ljudi.

Podpis!

Pol se pa sprašujejo zakaj je toliko ilegalnega downloadanja. Hmmm...

Popolnoma se strinjam tudi s Kami, da je v Nemčiji velik problem pri učenju drugih jezikov (kar je pa že nasplošno problem velikih nacij a la Francija, Anglija, Amerika, ...), sinhronizacija je v tem primeru le One way road. Tudi dvomim, da bi priseljenci, ki ne znajo jezika, metali stran denar za ogled sinhroniziranih filmov.

Papež je pa itak malo trčen. Znanost nikdar ne bo imela vseh odgovorov na dlani, cerkev pa tudi ne, oz. jih le zavija v neko mistično meglico, češ da je bistvo nedoumno, ker je delo Boga, njegova pota so pa itak skrivnostna. Torej če na "tej strani" pridno hodiš v cerkev in se jim slepo pokorjuješ boš v onostranstvu deležen razsvetljenja. To je to.
Znanost lahko preteklost raziskuje in ponuja logične rešitve (če obstaja evolucija pri vseh rastlinskih in živalskih vrstah in če je človek živo bitje - "žival", je tudi on, oz. smo tudi vsi mi plod evolucijskega razvoja iz neke nižje forme), kaj in kako se je res zgodilo pa ne bomo vedli nikdar.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#70 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23634 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 April 2007 - 02:07 PM

Jaz dam pa papežu čisto prav. Če se ne da znanstveno dokazat, potem je cerkvena razlaga seveda edina pravilna razlaga za vsako zadevo.
Tudi jaz močno verjamem, da se je moja xy prednica po imenu Eva razvila iz rebra. Sicer ne vem, kako bo on oz. cerkev to dokazala, ampak sem prepričana, da imajo prav in da je to edina logična razlaga za nastanek človeka. Morate pa mi oprostit, ker sem že pozabila katera bistroumna razlaga pa je bila za nastanek Adama (da sploh pridemo do tistega rebra).


PS: Upam, da nisem razlage pomešala s kakšno drugo zgodbico ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#71 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2007 - 02:20 PM

QUOTE(Kami @ 13. 4. 2007 - 15:07) View Post

ker sem že pozabila katera bistroumna razlaga pa je bila za nastanek Adama (da sploh pridemo do tistega rebra)

"Gospod Bog je iz zemeljskega prahu izoblikoval človeka, v njegove nosnice je dahnil življenjski dih in tako je človek postal živa duša".
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#72 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23634 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 April 2007 - 02:23 PM

Hvala Urška, da si me razsvetlila!!! worship.gif worship.gif worship.gif


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#73 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2007 - 02:24 PM

Ni za kej =)
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#74 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 April 2007 - 02:45 PM

Meni je Stara zaveza strašno zanimiva. Sem jo tudi celo prebrala, a sem veliko pozabla. Prabrala pa sem jo za širjenje še drugih obzorij. Priporočam!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#75 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 13 April 2007 - 03:42 PM

QUOTE(crna @ 13. 4. 2007 - 14:57) View Post

Pol se pa sprašujejo zakaj je toliko ilegalnega downloadanja. Hmmm...

Daj, daj biggrin.gif Niti enega filma od kakih ... ne vem .... 700? 1000? ... ma ni važno, v glavnem, nobenega nisem snel zato, ker ne bi mogel kupit originalne angleške verzije biggrin.gif biggrin.gif Buče biggrin.gif
  • 0

#76 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 13 April 2007 - 03:58 PM

Meni je pa ta prispevek bil dejansko smešen. smile.gif
Glede sinhronizacije filmov - sem tudi jaz proti! Ta denar naj se raje nameni za druge stvari - za filmski sklad na primer!
Sem se pa s pomočjo italijanskih filmov, ki so vsi sinhronizirani, jezika naučila še kot otrok!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#77 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 13 April 2007 - 05:08 PM

pa saj cerkev svoje teorije tudi ne more dokazati. tako da sta si z znanostjo na istem in nima nobena prav, saj nima nobena dokatov. eva nastala iz rebra, zemlja ustvarjena v sedmih dneh... WTF blink.gif . To je šele prava teorija. rolleyes.gif potem mi je znanstvena že malo bolj blizu.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#78 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 13 April 2007 - 05:38 PM

Zdaj ste me spomnili: ena moja sošolka je v OŠ čisto paniko naredila, ker ji pač z drugo sošolko nisva verjeli, da je Bog ustvaril zemljo, ampak da je bil veliki pok in da znanstveno ni mogoče, da pač nekdo ustvari nekaj takega bla bla. Ženska je bila kar histerična, ko nama je skušala dopovedat, da se motiva (no, mogoče sva se pa res ermm.gif ).
Tale nov papež je tako konzervativen, da to kr ni res.

Glede sinhronizacije: Absolutno proti in kar je Kinky napisala, je res: za sinhronizacijo je potrebno ful keša. Pa pravijo, da za kulturo ni dovolj denarja. hmm.gif
Na Češkem imajo sinhronizirane samo filme, nadaljevanke na TV-ju (ne v kinu). In je moja kolegica Čehinja rekla, da si ne predstavlja Rossa iz Prijateljev, da bi izvorno govoril, ker je "češki
Ross" ful dober in smešen.

  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#79 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 April 2007 - 11:18 AM

sinhronizacija - wtf?! odlocno proti. drugi glasovi, cudno prevajanje for, knjizna slovenscina al pa ksn cudn pogovorni jezik, ki deluje cist ... ne najdem izraza. trapast, do konca, totalno.

tale nov papez se pa tud obnasa, k da je (heh, same krscanske primerjave mi grejo po glavi). mislim, kaj mu ni jasno? itak, da je bl verjetna znanstvena teorija, k nek hokus pokus iz rebra - so nam povedal prvo uro pr kemiji, da 'snov ne more iz nic znastati niti se izniciti, lahko se pretvarja iz ene oblike v drugo'. sm glih zdej za filozofijo Sartra brala. ce povzamem, boga predstavlja kot neko hipotezo, ki je postavljena samo zarad tega, da ljudje lazje dojamejo neke norme, pravila, 'zapovedi'. brihtn poba, ni kej. priporocam.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#80 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 16 April 2007 - 01:01 PM

http://24ur.com/nasl...416_3095082.php

Zajec napadel upokojenko

Neko upokojenko iz Avstrije, njenega soproga in več policistov je napadel besen poljski zajec.

Neko upokojenko iz avstrijskega mesta Linz je med obešanjem perila napadel poljski zajec. 74-letnico je dolgouhec močno ugriznil v nogo, nakar je ženička padla na tla in se poškodovala. Z zadnjimi močmi se je zvlekla v hišo in na 'bojno polje' poslala svojega soproga, ki se je hrabro spopadel z ljubkim sovražnikom. Ker je upokojenka, ki je prizor ves čas budno spremljala iz varne razdalje, opazila, da njen mož izgublja boj, je poklicala može v modrem. A zajec se policijske značke ni prestrašil. Ko je ob sapo spravil upokojenca, se je namreč lotil tudi policistov.Policisti so žival najprej poskušali ujeti, a jim je pokazala zobe. Možje postave so na koncu obupali in zajca ustrelili. Sedaj bodo veterinarji preverili, ali je imela žival steklino.

Poljski zajci so veliko večji od domačih. Njihova teža se giba okoli 8 kilogramov, med tekom pa dosegajo hitrosti od 50 do 70 kilometrov na uro.
----

Hehehe .... torej ... našli so ga! lol1.gif Kinky! Rabbit of Caerbannog!! woot.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users