Jump to content


Photo

Sterilizacija in Kastracija


  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#61 Rory

Rory

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 947 posts
  • Gender:Female

Posted 15 August 2007 - 04:50 PM

Mi smo našega kastrirali pri letu in pol starosti. Je ratal bolj len pa začel je jest. Je pa bil ful bogi po operaciji, meni se je srce trgalo, ko sem ga gledala. Nam je bilo kar žal, da smo ga dali sad.gif Ni mogel hodit, oziroma se je po dveh korakih zrušil na tla, ko ga je bolelo je začel nekaj divjat pa enkrat padel s kavča na glavo cry.gif 2 dni je bil čisto fertik, nič jedel, komaj da je kaj pil. Ful ga je zeblo in se je kar skrival pod dekico. Shujšal je ful, že prej je bil suhcan. Ko se je pobral je bil pravi okostnjak ohmy.gif Potem pa je začel na veliko jest pa ni bil več toliko zbirčen(zdaj je spet ratal, je samo ene 5 stvari).
Glede obrokov pa se meni zdi, da vsaki mački drugače paše. Jaz gledam, da ima moj vedno brikete pripravljene pa ko jih zmanjka v posodici vedno prosi za še. Vrečko pa poje eno na dan pa še to včasih ne. Ena vrečka za en obrok pri našem ne pride v poštev, edino če mu res ful paše. Pride jest kadar se mu zahoče, če pa nima pripravljene hrane pa prosjači.
  • 0

#62 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 September 2007 - 05:59 PM

Mi smo ravno z aktivistkami ulovili 1 črno muco od petih/pocestnih.
Škoda, lahko bi jih več, če bi imeli več živolovk! Pa jutri in še cel naslednji teden poskušamo vsak dan! Ta akcija in klinika 300kosmatih je res prijazno omogočila zastonj kastracije in sterilizacije ljudem, ki hranimo/hranijo pocestne mačke. Le svojo živolvko in prevoz rabiš, tam pa prenočijo iz danes na jutri, jutri sledi operacija nato dan zatem spustijo mačke nazaj na cesto. ermm.gif Male mace lepe prelepe. Ko bi vsaj več mačk ulovili in več akcij tako izvrševali!
Bravo!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#63 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 10 September 2007 - 06:41 PM

Men se to zdi sicer ful dobro, samo po drugi strani kaj dejansko rešjo s tem? Muce se mnj razmnožujejo, še zmerej pa jih veliko pogine, zaradi podhranjenosti, mrazu, bolezni ali pa slej, ko prej pristanejo pod kakšnim kolesom avtomobila, če jih spustijo nazaj na cesto. A ne bi blo bolj smiselno jim poiskati nov dom? Ma sej vem, da se veh ne da rešit sam vseeno, več nas bi moglo to počet, pa bi potem mejbi bli kaki učinki.
  • 0

#64 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 10 September 2007 - 06:51 PM

Ne da se vsem mucam poiskat novega doma, in tudi če so že starejše kdo ve če bi se privadle al ne, ampak tko se vsaj prepreči da bi blo takih muc vedno več, da pač ko une ki so poginejo, za sabo ne pustijo tolko mladih.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#65 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 10 September 2007 - 07:07 PM

Ja sej to vem, sam vseeno mi je pa hudo, da je temu tako. Življenje je resnično kruto, vsak si zasluži topel dom in topel objem, samo žal tega vsak nima.cry.gif No ja, js zase lahko rečm, da bom tudi potem, ko se enkrat odselim imela še naprej mačke in da se ne bom obrnila stran, če katero trpečo živalco srečam na poti, ampak ji bom skušala pomagati po najboljših močeh, tako kot sem to že počela in še počnem:) Pa fajn je slišat, da vas je še nekaj takih!

Veliko je takih ljudi, ki so tako hladni,brezsrčni, da se rajši stran obrnejo, kot pa pomagajo ubogi živalci in taki zame niso vredni pet para! Sem mnenja, da smo vsi dolžni pomagati, pa nej se gre za človeka, živalco,... če se le da in ne da si zatiskamo oči in se pretvarjamo, kot da ni nič narobe!
  • 0

#66 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 10 September 2007 - 09:19 PM

Luciferka- kaj prevaga?
Breja mačka pozimi v snegu, lačna, ki išče kje bo skotila in zraven hira od lakote še za njene mlade-ali pa mačka, ki že ima nekje v mrzlih dneh mlade in išče hrano, se skriva,skače in išče hrano, ali pač mačka ki je sama 'samo' lačna in ki išče/skače v mrzlih dneh po cesti? Men se zdi absolunto to, drugo, boljše!
Ne bo več nadlegoval, ne bo se ji treba tolko skrivat še pred mačkoni-čeprav vem, da naskakovali jo še bojo, a ne bo jim več dišala in je ne bojo tako pogosto naskakovali.Mačka, breja ali že z mladiči rabi tolko in tolko več dobre nege in prehrane da pride nazaj v formo in da ni šibka, zato se res splača pocestnim mačkam zavezat jajca.
Je pa res, da se potem na kliknikah mačke slikajo, tam se obesijo slike in zraven telefonske številke in tako naprej. Mi smo sami, lahko rečem tako polovili in oddali ooogroomno mačk, meli smo jih tudi do 2,3 mesce doma in jih oddajali. Soseda je mela doma 6 mescev mačko preden jo je oddala. Hvala bogu, da so in smo taki, ki imamo in imajo čas za take stvari.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#67 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 10 September 2007 - 10:14 PM

Itak, da odteha zadnje, sej sem rekla, da se mi zdi to dobro in pametno odločitev. Edino kar sem hotla izpostavit je to, da so kljub temu še vedno boge in da si zaslužjo kaj več. Sam žal je tako, da vsi vsega ne mormo imeti in da bi moglo bit več takih ljudi, ki bi bli pripravljeni pomagati!!!
  • 0

#68 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 September 2007 - 12:30 AM

Ja, pomagaj potem, meni gre to na živce, oprosti-in ne misli da govorim samo o tebi. Samo recimo danes, ko smo lovili- pa pride ženska mlada mim pa reče 'boge mucice' ja zakaj pa, jo vprašam. Pa reče ja kam jih boste pa pelal in ji rečem sj grejo sam na sterilizacijo, pa reče aja no jz sm tud to razmišlala,da bi blo dobr kkšnga pelat hmm.gif . Ja jz tud a ne, zato sm pa pomagala pri tej akciji.

Mislm sj tko je, ne- jz poznam par lokacij mladih mačkov, po večini ne plašnih, prideš tja, jo vzameš, neseš domov in skopaš al pa tud ne, smo meli doma bolhaste pa ni od nas še nihče umrl in začneš z oddajo!
Prvi dan se skrivajo pod mizo in celo noč mjavkajo in z njimi noč tud ti prebediš al pa če maš tko trd spanc al pa srce prespiš to noč, naslednji dan ti bo pa že raztural po stanvanju in se obešal na zavese in mislil, da je že celo življenje pri tebi!

Mi smo doma zdaj prekinili to, ker je meni se pojavla huda alergija, vročina 38+boleče grlo,gnojni izbljuvki in tako, oz. sem ves ta lepi čas mela take podobne alergije dan na dan ko smo jih meli doma po mesece večkrat na leto, pa sm kr zdržala-vrjamm da ste pomisll joj kake starše pa ma-najbolše! Sj ni blo spet take panike, zdj majo mački vsj dom, jz ga mam že skoz! Tako je to, ja. Veselo na delo!
Pa še zdj bi kako vzel pa ne mormo zarad mame,ko je bolna in sme prit do kake infekcije!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#69 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 11 September 2007 - 07:48 AM

Sploh ne vem zakaj me napadaš! hmm.gif Sorry, sam če ne bi pomagala sigurno po tem, ne bi imela doma toliko mačkov(6). Sej s kje pa mislš, da sem jih dobila? S ceste so bli pobrani ali zavetišča. Sem doma iz okolice Kranja, živalce mam pa pobrane iz cele Slovenije, od Grosupelj, Kamniške Bistrce, Ljubljane, Ribnice,... pa tudi kaki muci, če sem ji našla nov dom, mi nikol ni bilo problem uredit prevoza, pa če tudi je bilo treba peljat na drugi konc Slo. Pa ja tud po sto čukov in več smo dal za mačko, da so jo rešili. Marsikdo bi reku, da je škoda denarja, sam men ga ni škoda dat, če s tem rešim ubogi živalci življenje. Vse muce mam sterelizirane, maček je pa kastriran, tud psičko smo dal sterelizirat in skoz so na obisku pri veterinarju. So vsi lepo negovani in zdravi, nobenmu nič ne manjka. In ja kljub temu, da doma nimam več kam dat nobene živalce, ker jih je že zdej preveč, jih še zmeri poberem s ceste, tud če ni moj in ukrepam tako, kot se zagre. Tako, da sorry js pomagam in ne samo govorim, da pomagam! Isto morskega prašička, ga nism kupila ampak šla k eni familiji v Lj iskat, ker so se ga naveličal. Me prov zanima kje bi če ne revček pristal?

No ja, js sem povedala svoje; misl si kar si hočš, tud če mislš, da sam nabijam in pametnarm, js že vem kaj in kol sem nardila in še bom za pocestne, zavržene mucke ali kužke, bilo kej!


  • 0

#70 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 11 September 2007 - 08:34 AM

Hej, jz ne mislm, da ti nakladaš, lejo.
Razpi*dila me je una gospa k sm jo dala za primerjavo in pač napisala sm zraven da to ne le tebi prav posebi nate.
Mogoče me je sam v prvem postu špiknu un stavek da kaj s tem rešijo, mislm sj vem, da si misla to tk, kao češ še vedno pa so brez doma. Ja res je, samo vsaki mački ki jo vidiš na cesti ne morš pomagat oz. lahko, pa si potem milena močivnik, ne.
Ne, luciferka nč te ne napadam, tud če se posti kdaj tko berejo, to je pač forum, v resničnm lajfu bi povedala to sigurno na bolj nevtralen način. Sam zbodl me je tist. Sicr pa jz mislm, da smo vsj 1 korak več z Ljubljano in to akcijo, upam, da bo mačk čim več polovljenih, ker se jih full težko lovi. Je pa zlo res to, da bo zdj pozimi trpela brez doma -samo ona-, samo mucka sama in ne bo trpelo z njo še leglo mladičkov. Pa ostali cepci je ne bojo natepaval skoz, da še jest ne bo upala!
Un hrček bi pa pristal kje, v vrečki v smeteh- full dobr pol da si ga s tem rešla, a ne!
Pa sori za napaden post, še 1x blo je mišljeno bolj nevtralno kot si ti to si zvočno pripomogla!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#71 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 11 September 2007 - 11:32 PM


Rea, tukaj sicer ni toliko potepuških mačk...ker nisem direktno v mestu. Si pa predstavljam, kako je gledati mucke - nebogljene, zavržene... Ne samo, da je lepo od tebe, da jim pomagaš...to mi tud veliko pove o tebi sami. Več takih kot si ti bi rabil svet!

Jst sicer nisem nekaj hudo aktivna na tem področju, se pa potrudim in privarčujem denar za sterilizacijo najdenk oz. sirot. Je pa problem, da se potem ne morem ločit od njih. oops.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#72 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 12 September 2007 - 03:53 AM

No,jz se morm za vse to zahvalt mami, me je dost angažirala z njenim življenjem in odnosom do sveta in živali. Ona je bila mačka v bronxu. Pravi, da, če bi jo zdaj pelal tja, bi našla kontejner kjer je preživljala čas huh.gif oops.gif
Zato z njeno pomočjo to pomagam.Na prvem mestu pomaga ona, jaz sem pomočnik!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#73 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 15 September 2007 - 09:38 AM

Kaj hočeš reč s tem da je bla mačka v Bronxu? Ne razumem...

Jaz bi ziher kako maco še vzela k sebi, samo ne morem ker imam enega tirana doma in imamo že tako nekaj težav z njo, pa je na stara leta ne bi hotla obremenjevat z nekimi "prišleki". Mene kdaj po cele dneve "ni" (npr. delam do popoldne, pa grem zvečer ven, ekskurzije, izleti itd), starša pa tudi delata in si ne bi upala pustit dveh sovražnih živali samih doma, ven jih pa ne morem dat, ker smo v bloku.

Edino kar je, je da hranive z mamo "potepuške" mačke okoli blokov - kake ostanke kosila, mačjo hrano in brikete puščave nekje za smetnjaki pa se pridejo najest tja. Je pa še kar nekaj takih "tet" ki hranijo mačke tu okoli. Večina mačk sicer ni ravno potepuških - ena družina v bližnji ulici je namreč imela veliko mačk v bajti, pa so se tekom let fejst razmnožile z okolišnjimi mačkoni in je zdej cel mačji geto okoli. V takih primerih se dejansko vprašaš koliko je smotrno stalno futrat živali, če jih je vedno več pa še vedno več bolezni med njimi posledično. Bo. ermm.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#74 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 September 2007 - 04:06 PM

Kaj ne razumeš crna? Ona je bila mačka, ki je živela v bronxu, saj sem zdaj isto napisala...! laugh.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#75 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 September 2007 - 04:51 PM

Crna ni edina, ki ni kapirala. V bistvu jaz še vedno ne. Tak si napisala kot da je tvoja mama mačka in da je živela v Bronxu v kontejnerju??
  • 0

#76 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2007 - 04:56 PM

QUOTE(Kalypso @ 20. 9. 2007 - 17:51) View Post

Crna ni edina, ki ni kapirala. V bistvu jaz še vedno ne. Tak si napisala kot da je tvoja mama mačka in da je živela v Bronxu v kontejnerju??


ko sem tole prebrala, saem se do solz nasmejala lol1.gif
  • 0

#77 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 September 2007 - 05:05 PM

Ja pa saj je bila mačka/žival ki je živela v bronxu v kontejnerju! Ona tko čuti, a to je full smešno? Mislm sj men je tud blo, sam ne pa toook! huh.gif
Ona ma vizijo in vidi kraj in kontejner in to, kaj jaz vem kaj njej špila, noče vsega povedat.
Mi je fant reku, da mogoče ne razumete da mislm z mačko na žival, da mogoče vi mislte da je bla mačka kao bejba k je mela svoj kontejnr namest bajte tm!!! laugh.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#78 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 September 2007 - 05:12 PM

Ok zdaj mislim, da razumem, da si hotela povedat, da tvoja mama čuti oz. ima vizije, da je bila (nekoč/v prejšnjem življenju) mačka in da je bivala v Bronxu v nekem kontejnerju? In da se zato čuti tako blizu mucam in jim pomaga? Zanimivo. Vsekakor pa super, da je še tebe aktivirala za pomoč.

  • 0

#79 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 20 September 2007 - 05:27 PM

Men se je pa ja zdel, da bo tud v prvo šlo! Sj se vsi zavedamo da kkšni čutjo kaj so bli prj, pa sm misnla da boste takoj cilale na to, pa vm je blo smešn! Oz. sm mogla dopisat mačka kot žival! laugh.gif
Kokrkol, pomojm ne pomaga sam zato. Al pa. Ko je bla ona mala, je spala v uti s psom!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#80 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 September 2007 - 05:30 PM

Samo, da smo razjasnile. Sedaj pa naprej na temo. STERILIZACIJA IN KASTRACIJA.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users