Jump to content


Photo

Živite skupaj s partnerjem?


  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#61 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 09:01 PM

sicer se z mojimi starši super razumeva, vendar pa smo vsi (midva in starši), tega mnenja, da ni pametno živeti v isti hiši. Starši se morajo vsaj preobut v kaj drugega kot copate, da pridejo na obisk - to pomeni, da je tudi čez cesto preblizu (staro mamo imam čez cesto pa gremo včasih tja kar v copatih).

Zelo dober primer je ena prijateljica - z družino so živeli v stanovanju. Postalo jim je malce tesno, zato so se preselili v hišo k njegovi mami. Po treh letih so se preselili nazaj. Se raje stiskajo smile.gif

  • 0

#62 Melaina

Melaina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 258 posts

Posted 02 January 2008 - 09:03 PM

midva sva pa včeraj merila in risala "načrt", v bistvu je bolj podobno skici- uredila si bova stanovanje v hiši od njegovih staršev, zgornje nadstropje bo najino. 2009 pa se "tast in tašča" selita v novo hišo in z dragim bova imela celo hišo zase. can not wait
  • 0

#63 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29031 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 02 January 2008 - 09:06 PM

meni so tudi nekaj pod nos metali, da je najemnina metanje dnara vstran pa raje zavržem ta dnar, ko da mi pa nonstop po glavi hodijo - si pač kupim svobodo. meni se itak ne zdi metanje dnara stran, ker sva še premalo časa skupaj, da bi si omišljala lastno stanovanje pa še velika možnost je, da bo vsaj fant precej mobilen, kar se službe tiče, tako, da je bv nekaj kupovat. in nimam občutka, da je treba pač kupit stanovanje - itak bi ga verjetno odplačala šele, ko bi mela nekih 70 let - hvala lepa! laugh.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#64 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 09:13 PM

ja pri tebi je celotna situacija drugačna. Midva pa veva - jaz bom delala v Novem mestu, on je tudi že dobil službo tam. In če so nama moji starši sposobni kupit stanovanje, toliko boljše ane. Itak pa že dolgo vlagam denar na razne kraje, kjer se mu vrednost povečuje. Pač en izmed načinov, kako "našparat" čim več.
  • 0

#65 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 January 2008 - 09:18 PM

QUOTE(sade @ 6. 6. 2006 - 15:51) View Post

mi2 še ne živima skupaj, ampak je on zelo dosti pri meni, ker trenutno kot študent dela v bližini in je tako finančno lažje zanj.
mi je pa to fino, saj že zdaj dobivam občutek kakšno bo življenje v dvoje smile.gif wink.gif
da ne bom potem presenečena

situacija se je malo spremenila. fant živi pri meni, skupaj z mamo. mi je čist kul, kot da je tak že od nekdaj. z mamo se super razumeta. ne prihaja do večjih prepirov, tu in tam se spičima, ampak to jemljem kot nekaj normalnega.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#66 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 02 January 2008 - 09:22 PM

midva sva bila zdaj ogromno skupaj,praktično vsak dan,ko je on imel dopust...Veliko sem spala tam, tudi na splošno dosti spim tam (vse vikende)...Ko bova skupaj zaživela bo pa to ali zgornje nadstropje pri njih (ko vrževa brata ven biggrin.gif) ali pa hiša poleg njihove...Seveda me je strah selitve na svoje ampak se prilagajam smile.gif njegovi so mi super kul,tako da če bo tako ostalo sem pripravljena zaživet tud v isti hiši z njimi...Vsaj na začetku biggrin.gif
Špela,svaka ti čast! To je tolko veliko stanovanje kot moja soba...Kar pomeni da jaz na tolkih kvadratih nikol ne bi živela...Sem pač hišno dekle biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#67 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 January 2008 - 09:24 PM

mi trije živimo na 45 kvadratih, pa gre smile.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#68 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 January 2008 - 09:39 PM

No, ko ste omenjale življenje s starši... jaz sem skoraj 100%, da ne bom živela ne z mojimi, ne z njegovimi v isti hiši. Zdaj živimo skupaj v isti hiši z babico in dedkom in je včasih tako, da bi ju najraje poslal nekam. Preveč je prilagajanja. In ko samo pomislim, da bi morala živeti v isti hiši z njegovima dvema, ki imata čisto kontra okus mojemu. Po moje bi se že pri prvih načrtih za hišo ne bi ujeli. laugh.gif Isto si ne predstavljam, da bi živela skupaj z mojimi. Sicer bi to meni bilo morda lažje, ker sem le zelo navezana na moje, bi pa bilo verjetno veliko težje fantu, ker mojadva znata včasih bit izredno težka, da brata ne omenjam. Se pa sicer fant odlično razume z mojimi pa tudi jaz se dobro razumem z njegovima toliko koliko se vidimo. Kaj več bi že bilo preveč.
Je pa vprašanje kako se bo vse skupaj odvilo, glede na to, da nameravava oba nadaljevati študij, morda celo oba v tujini.
Sva se pa letos poleti, ko so bili moji na morju privajala skupnemu življenju in bilo je krasno.

  • 0

#69 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13803 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 09:52 PM

Midva s fantom na pol živiva skupaj pri njemu v Gradcu, tudi na 26 kvadratov pa kar gre. Sem mislila da mi ne bo šlo, ker imam pač zelo rada svoj mir, svojo sobo itd. res pa je da je vseeno narejeno tako, da se lahko vsaj malo umakneš, ker je postelja dvignjena.
Ujameva se super, na trenutke je tečnoba, pa verjetno tudi jaz smile.gif V flatu ima pač svoj sistem, tako kot ga ima jaz v svoji sobi.
Kakorkoli, dolgoročno če hočem imeti svoje stvari pri njemu to ne bo šlo, zato se bova jeseni oz. ko najdeva primerno stanovanje preselila v večjega. Idealno bi bilo enosobno, ki bi imelo v eni sobi kuhinjo in dnevno, v drugi pa spalnico.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#70 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 02 January 2008 - 09:55 PM

Kaj to 26,28 so vse garsonjere?
Dobre ste.Mislim,midva sva enoglasna,da stanovanje,sploh pa ne enosobno ne pride v poštev.Poleg tega nihče od naju noče živet v mesto,bloki se obema gabijo...strogi centri mesta pa tudi.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#71 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29031 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 02 January 2008 - 10:02 PM

Sally, meni bi blo tudi ljubše, če bi imela večje stanovanje, samo nama pač finance ne dopuščajo - sicer jaz bi dala še kakih 50 ojrotov lahko več, da bi mela saj enosobno, samo dečko brez stalne službe, no go. sem pa povsem kontra tebi, ker mene bi bilo groza, da bi živela izven mesta. smile.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#72 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13803 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 10:10 PM

Jaz sem tudi dolgo razmišljala da bi živela izven mesta pa sem se pred kratkim odločila da ne. Prvič, rada imam veeelike štacune da lahko izbiram med produkti in veeeelike knjižnice in ostale pritikline. Velik minus so mi pa vaške babnice, ki nimajo drugega dela kot da opletajo z jeziki, Verjamem, da niso povsod in da niso povsod take kot imam jaz z njimi zkušnje ampak že sama možnost da naletim na njih me totalno odbija. Plus da hočem da se otrok, če ga bom imela, šola v mestu. Obvezno!
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#73 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29031 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 02 January 2008 - 10:12 PM

QUOTE(Frčica @ 2. 1. 2008 - 22:10) View Post

Prvič, rada imam veeeelike knjižnice

word! smile.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#74 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 10:24 PM

Midva sva ful navajena narave in miru, zato pri nama mesto 100% odpade. Začasno sva pač v enosobnem stanovanju - kuhinja z dnevnim prostorom, kopalnica in pa še spalnica. Veliko bolje kot garsonjera - se lahko vsaj kam umakneš.

Sicer pa je v priponki "najino" stanovanje (tista novogradnja, ki sem jo omenjala). Meni izgleda super. Pa še na takšnem mirnem mestu je ... ful narave naokoli. Mesto pa je itak samo max 5 minut vožnje stran.

  • 0

#75 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 02 January 2008 - 10:28 PM

Ančka, čestitke za novo stanovanje, super. thumbup.gif

Medva itak ne živiva skupaj, ker sva še mal premlada, ampak se pa že postavlja vprašanje, kako bo naslednje leto, ko greva oba v ljubljano-ali naj greva živet skupaj, ali ne. veliko mi jih svetuje, da ne, ampak jst ne vem. skupaj sva zdej že 2 leti pa še nekej mesecev in se mi zi, da je to že kar dolga doba. on je za, da bi bla skupaj v stanovanju, jst pa tud nekak.
kaj ve pravte?
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#76 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13803 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 10:42 PM

Eve, pojdi definitivno živeti z njim. Lahko da bo super, če pa ne bo je pa to bolje vedeti čim prej!
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#77 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25765 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2008 - 10:43 PM

Sej veš kako je - ja in ne. Čist odvisno od tega, kolk sta zrela za življenje v dvoje. Moj predlog bi bil takšen - pojdita vsak po svoje, če pa bosta skup ko rit pa srajca, si pa najdita skupno stanovanje. Veš, če si sam, se je lažje učit, ne greš ležat pa gledat nanizank, ne greš na sprehodke v dvoje.... Pač se usedeš in učiš. Ma ne vem no - odvisno kakšna človeka sta.

No evo, sem hotla še to dopisat, pa me je že Frčica prehitela. Moraš pretehtat, katera odločitev ima več plusov.
  • 0

#78 Freya_

Freya_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6695 posts

Posted 02 January 2008 - 10:45 PM

Ančka to je pa lepo slišat, čestitke. wink.gif
  • 0

#79 majap

majap

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 114 posts

Posted 02 January 2008 - 11:05 PM

Midva s fantom še nisva bila skupaj eno leto ko sva se odselila, no sedaj sva na svojem že 2 leti. biggrin.gif Men je res ful fajn in če bi se ozirala na vse, ki so mi govoril, da sem še premlada, bi bila verjetno še vedno doma. Sej je bilo tud doma lepo, ampak je na svojem še lepše thumbup.gif živiš tako kot sam hočeš, noben ti ne teži, pa tud faks se da čist normalno furat, samo hormone morš takrat na pašnik spustit, ko je čas za to. tongue.gif je pa res, da je na začetku kar težko, ker si zmeden, ne znaš uskladit vsega, kar na enkrat si morš sam kuhat (vsaj pri meni je bilo tako), sam pospravt, pa če je fant nevešč vseh teh opravil je pa še mejčkn težje....navadit ga na vse to biggrin.gif midva tudi nimava svojega stanovanja ampak živiva podnajemniško in nama tud vsi govorijo, da dnar stran mečeva...no tisti ki so tko pametni se do zdej še niso javli, da bi mogoče finančno pomagal, da bi imela svoj stanovanje, ampak to je že druga zgodba....
  • 0

#80 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 02 January 2008 - 11:12 PM

Punce hvala za nasvete, bova vrjetno kar šla skupaj, razen, če ne pride kaj vmes. biggrin.gif itak zmeri se treba uskladit in pol se itak navadiš. sva pa tud zdej kar veliko skupaj, jst sm skor vsak vikend pri njemu in je zlo fajn. ga pa moram navadt mal reda, ker drugače se bo preveč razvadu. tongue.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users