Jump to content


Photo

Družinski zakonik

zakonik referendum

  • Please log in to reply
327 replies to this topic

Poll: ZA ali PROTI? (49 member(s) have cast votes)

Na referendumu bom glasovala:

  1. ZA (44 votes [89.80%])

    Percentage of vote: 89.80%

  2. PROTI (5 votes [10.20%])

    Percentage of vote: 10.20%

Vote Guests cannot vote

#61 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2012 - 12:12 PM


1:15 do 1:50 - cvet slovenske retorike :D
  • 0

#62 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 21 March 2012 - 12:20 PM

OMFG, a dej jst bi to zaprla. Evo, MAJKEMI!
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#63 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2012 - 12:20 PM

OMFG! :surrender: A ste zihr da ta dva čapca nista fora? :cry: :lol:
  • 0

#64 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2012 - 12:28 PM

Ma jst sem zihr. Majke mi! :cool:
  • 0

#65 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 21 March 2012 - 12:36 PM

Ampak men je tud žalostno kako jih je ful mal dejansko neki pametnga povedal, nerazgledanost na višku, me je kr sram. Ne vem no, mal več bi pričakovala od nekih kvazi intelektualcev. :woot:
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#66 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23872 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 21 March 2012 - 02:33 PM

kako si mi pa zdaj polepšala dan - fenomenalno - majke mi!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#67 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 March 2012 - 08:11 PM

Katera je največja istospolna skupnost na svetu? Katoliška cerkev.
S kom živijo duhovniki? Redovniki? Župniki? Papeži? Z moškimi.
S kom živijo redovnice, sestre, nune? Z ženskami.
Gospoda Rodeta sem velikokrat videl na ljubljanskih ulicah - zmerom z lepim mladim fantom, oblečenim v črno.
S kom živi nadškof Stres? Z moškimi. Katera skupnost zavrže otroke, ki jim "ponesreči" ratajo? Katoliška.
Katera skupnost se najbolj bori proti istospolnim skupnostim? Istospolna katoliška skupnost.
Kdo so v Sloveniji največji borci proti komunistom? Bivši najbolj zagrizeni komunisti.
To je vse. Če kaj od tega ni res, mi povejte.

Mate Dolenc, slovenski pisatelj (Delo, pisma bralcev, 14. marca 2012)
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#68 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11536 posts
  • Gender:Female

Posted 21 March 2012 - 08:29 PM

^^ :hooray:
  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#69 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 21 March 2012 - 09:02 PM

Full je res žalostno, da imajo TOLIKOOOOOO za povedati o zaščiti otrok (o cerkvi pišem), ko pa se je
šlo za zlorabe otrok v njihovih vrstah, se pa s temi problemi NISO ukvarjali. Golazen odvratna, da ne vem
kako drugače naj jim rečem. Prav jezna sem, ker se vtikajo v stvari, ki se jih ne tičejo.

Me zanima kako bi oni reagirali, če bi njim kdo govoril, da ne živijo pravilno, da niso enaki drugim, da
so manjvredni, drugorazredni državljani? Kako so sploh lahko tako arogantni, da zasedejo položaj
nekoga, ki ne NAD nekom drugim. In kot sem rekla, najlažje se je spraviti na skupino ljudi, ki je že tako
zaničevana, zasmehovana, marginalna skupina.

In ja, tudi ta 2 čefurja zgoraj sta primer tega, kar je v naši družbi narobe. Ignorance is bliss.




ZA
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#70 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 21 March 2012 - 09:17 PM

Ni ena golazen iz cerkvenih vrst že sicer pred časom izjavila, da je pedofilija bolj naravna od homoseksualnosti? -.-
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#71 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 March 2012 - 08:16 AM

:huh: ^^ Joj.



  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#72 Simone

Simone

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts

Posted 22 March 2012 - 01:17 PM

http://www.rtvslo.si...zakoniku/279399

:roll:
  • 0

#73 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 March 2012 - 01:19 PM

Full me skrbi, da bo referendum padel. :(





Posted Image
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#74 Simone

Simone

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 321 posts

Posted 22 March 2012 - 01:24 PM

Jaz pa mislim, da ne bo padel.


ZA
  • 0

#75 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 March 2012 - 01:37 PM

UPAM. :)

Bi glasovali zunaj kraja stalnega bivališča? Nič lažjega:
1. vtipkajte www.dvk.gov.si; »REFERENDUM-25. MAREC 2012-DRUŽINSKI ZAKONIK« – klik na "VSTOPI";
2. klik na – »Volivci v Republiki Sloveniji«;
3. klik na – »Obrazec za glasovanje na volišču OMNIA";
5. izpolnite obrazec, podpišite in poskenirajte (lahko tudi poslikate s telefonom);
6. pošljite po e-pošti na naslov svojo OVK s prošjo, da potrdijo prejem;
(e-naslov svoje OVK je v zavihku: »Konktaktni podatki okrajnih volilnih komisij« na prvi strani)
ČASA JE DO POLNOČI!

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#76 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23872 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 March 2012 - 01:48 PM

jaz sem skoraj sigurna, da bo padel - žal.
Na referendum bom šla, župana skoraj sigurno ne bom volila.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#77

  • Guests

Posted 22 March 2012 - 02:16 PM

Jaz priznam, da se nisem poglabljala v zakonik. Tudi, če bi ga prebrala, sem prepričana, da ga pol ne bi razumela. Zato sem bila nekako neopredeljena. Slišala sem razne argumente ZA in PROTI. Malo me skrbijo tisti členi, ki govorijo o tem, da bo socialna posegla vmes, če bo otrok življenjsko ogrožen ali pa če bo sum spolne zlorabe. Baje bodo takrat lahko otroka izprašali brez privolitve staršev oziroma brez njihove prisotnosti. Sicer je po TV predstavnica socialne (ne vem, kako drugače naj jo imenujem, ker si nisem zapomnila niti imena, niti funkcije, tako, da se oproščam, če sem se nerodno izrazila) rekla, da se to ne bo dogajalo kar vseprek, ampak bodo to kakšni izjemni primeri itd. Ni mi všeč, ker se mi zdi to preveč ohlapno. "Če bo ogroženo otrokovo življenje, če bo sum spolne zlorabe" . Rada bi videla, da bi bolj definirali, kdaj se bo lahko socialna služba vmešala.
Zdi se mi, da se starši malo bojijo teh členov, ker zvenijo kot, da se lahko vsakemu zgodi, da bo imel sitnosti s socialno. Če bo kakšna zagnana socialna delavka določila, da se z otrokom ravna neprimerno. Oziroma teoretično bi imel lahko vsak starš sitnosti.Mogoče sem jaz zadevo narobe razumela, ali pa so zagovorniki PROTI vplivali name, zato ne bom nič jezna, če mi boste oporekale, ali poskušale razložiti te člene. Ker vidim, da ste nekatere resnično dobro preštudirale zakonik :)

So me pa bolj prepričali argumenti ZA. Tako da, če bom šla volit, bom volila ZA.

Sem pa ravnokar na FB ujela tole. Pogledala še nisem. Mogoče bo katero zanimalo. Če je že bilo nalepljeno, se opravičujem.


Besedilo nad klipom se glasi takole:
Tisti, ki ste ZA družinski zakonik, vam priporočam da si preberete spodnje članke in ogledate spodnje videje, ki vas bodo (upam) prepričali v nasprotno. Poglejte si, kako nam vsem lažejo in kaj je dejanska resnica :-(


http://www.youtube.com/watch?v=kej1wm_Qcug&feature=related


Jaz sem pravkar pričela gledat, tako da še ne razumem, kaj ima veze z družinskim zakonikom.
  • 0

#78 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 March 2012 - 02:29 PM

Socialna ima trenutno zavezane roke v večini primerov. Če pogledaš na primer tistega otroka, ki je pri
treh letih imel enako težo kot jo imajo običajno otroci pri enem letu starosti; kdo tega otroka ščiti?
Očitno nihče, in je zato pomemben zakonik. Če bi hoteli res vse možne primere vključiti v zakonik,
bi le-ta imel tisoč podčlenov.

Če si dober starš, mislim, da se nimaš česa bati, no. Ni mi jasna ta paranoja.


Glede posnetka pa klenim kristjanom pač priporočam, da pijejo zgolj in samo žegnano vodo,
tista te po moje ne bo spremenila v homića. :twisted: Pogledala sem samo prvi del tega posnetka, nadaljujem kasneje.


Drugače je pa ta nesrečen referendum pač le še en poskus, da se razdeli ljudi, da se prerekamo
glede teh stvari, in smo spet eni levi, drugi desni.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#79 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 22 March 2012 - 02:33 PM

Malo me skrbijo tisti členi, ki govorijo o tem, da bo socialna posegla vmes, če bo otrok življenjsko ogrožen ali pa če bo sum spolne zlorabe. Baje bodo takrat lahko otroka izprašali brez privolitve staršev oziroma brez njihove prisotnosti.

Oprosti, ampak to je edino pravilno, saj to je njihova naloga! Ne gre za nobene bistvene spremembe, to lahko namreč storijo že zdaj oz. so DOLŽNI storiti vse potrebne ukrepe. Tud po zdajšnjem ZZZDR lahko otrok izrazi svojo voljo preko osebe, ki ji zaupa (ni nujno, da so to starši). Npr.

Sodišče upošteva tudi otrokovo mnenje, če ga je otrok izrazil sam ali po osebi, ki ji zaupa in jo je sam izbral in če je sposoben razumeti njegov pomen in posledice.

CSD je imel do zdaj lih 3. člene po katerih je lahko ukrepal, ostalo je na sodišču.
  • 0

#80

  • Guests

Posted 22 March 2012 - 02:50 PM

Socialna ima trenutno zavezane roke v večini primerov. Če pogledaš na primer tistega otroka, ki je pri
treh letih imel enako težo kot jo imajo običajno otroci pri enem letu starosti; kdo tega otroka ščiti?
Očitno nihče, in je zato pomemben zakonik. Če bi hoteli res vse možne primere vključiti v zakonik,
bi le-ta imel tisoč podčlenov.

Če si dober starš, mislim, da se nimaš česa bati, no. Ni mi jasna ta paranoja.


Glede posnetka pa klenim kristjanom pač priporočam, da pijejo zgolj in samo žegnano vodo,
tista te po moje ne bo spremenila v homića. :twisted: Pogledala sem samo prvi del tega posnetka, nadaljujem kasneje.


Drugače je pa ta nesrečen referendum pač le še en poskus, da se razdeli ljudi, da se prerekamo
glede teh stvari, in smo spet eni levi, drugi desni.


Brez veze, da sploh gledaš. Jaz sem samo do polovice prišla in že vidim, da je spet ena "teorija zarote" in nima veliko skupnega s telim zakonikom.
Groza.
Kinky, po moje paranoja ravno zaradi tega, ker ljudje ne preberejo zakonika in jih je lahko strašiti. Zdej spet "dober starš". Vsak malo drugače gleda na to. In potem se bojijo, da jim bodo otroka vzeli, ker so mu eno po riti dali v javnosti. Po moje, no. Manipulacije je tukaj veliko.
Se strinjam s tem, da je nesrečen tale referendum. Ogromno ljudi niti ne bo prebralo zakonika, ne bo ga razumelo, a bodo odločali.

Oprosti, ampak to je edino pravilno, saj to je njihova naloga! Ne gre za nobene bistvene spremembe, to lahko namreč storijo že zdaj oz. so DOLŽNI storiti vse potrebne ukrepe. Tud po zdajšnjem ZZDR lahko otrok izrazi svojo voljo preko osebe, ki ji zaupa (ni nujno, da so to starši). Npr.

CSD je imel do zdaj lih 3. člene po katerih je lahko ukrepal, ostalo je na sodišču.


PJ, sej pravim, da ga nisem prebrala in da sem mogoče čisto narobe razumela poanto. Zato ni potreben tak ton. Sem rekla, da je razlaga dobrodošla :)

Hotela sem samo povedat, da razumem paranojo staršev. Sploh tistih iz nižjih slojev. Veliko je priseljencev, ki sicer znajo govoriti slovensko, vendar prebrat zakonik in ga razumet pa ni tako lahko.

Torej, če povzamem. Sem ZA, vendar pa razumem, da je bilo lahko zmanipulirati ogromno ljudi, da bodo glasovali PROTI.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users