Jump to content


Photo

Sardinija


  • Please log in to reply
142 replies to this topic

#61 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 05:12 PM

Kakšne varščine Jina? :hmm: A misliš varščine v znesku odbitne franšize, ki jo rezervirajo na tvoji kreditni kartici za primer morebitne poškodbe avtomobila, ki je ne krije zavarovanje, ki ga skleneš?

 

Sem šla iskat e-mail z računom najinega rent-a-car in ugotovila, da sva junija 2013 za teden dni najema avtomobila (v rangu Peugot 208 - dobila sva Lancio) z neomejeno kilometrino in dodatnim zavarovanjem (odbitna franšiza = 0 EUR/CHF) plačala 332,92 CHF oz. 270 EUR. Avto sva pa najela pri Europcar. 


Edited by Kalypso, 02 July 2016 - 05:55 PM.

  • 0

#62 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 July 2016 - 05:31 PM

Jaz sem za Rent a Car v Lisboni dala 30€ za en dan.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#63 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 05:51 PM

Kakšne varščine Jina? :hmm: A misliš varščine v znesku odbitne franšize, ki jo rezervirajo na tvoji kreditni kartici za primer morebitne poškodbe avtomobila, ki je ne krije zavarovanje, ki ga skleneš? 

 

 

Sem šla iskat e-mail z računom najinega rent-a-car in ugotovila, da sva junija 2013 za teden dni najema avtomobila (v rangu Peugot 208 - dobila sva Lancio) z neomejeno kilometrino in dodatnim zavarovanjem (odbitna franšiza =0 EUR) plačala 332,92 EUR. Avto sva pa najela pri Europcar. 

 

 

Ja, to sem mislila. Ni bilo tako drago. Ampak plačaš pa varščino in najem na začetku?

So pa nekatere ceste prav obupne, sploh tistih nekaj sto metrov do plaž. Prav dirty roads, same jame.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#64 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 06:10 PM

Sorry, 270 EUR sva plačala. Sem zmiksala, ker je bilo nekaj navedeno v evrih, nekaj pa v frankih.

 

Ja, na začetku plačaš najem avtomobila in vsa zavarovanja. Midva navadno to narediva kar prek spleta, ker so ponudbe ko plačaš prek spleta praviloma ugodnejše kot tiste če plačaš v poslovalnici. Če plačaš zavarovanje, kjer je odbitna franšiza nič, potem ti navadno na kreditni kartici rezervirajo samo znesek polnega tanka bencina. V kolikor pa zavarovanje vsebuje odbitno franšizo, pa ti na kreditni kartici rezervirajo znesek te odbitne franšize. Denarja ti ne vzamejo iz kartice - ostane na tvojem računu, ga pa rezervirajo, da je v primeru škode na voljo. V primeru da je vse ok, pa denar sprostijo ko vrneš avtomobil, v primeru da ni pa znesek škode odtegnejo iz računa

 

Ja, se strinjam. Ceste po Sardiniji so ponekod grozne.


  • 0

#65 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 06:23 PM

Hvala za info. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#66 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 06:37 PM

Malenkost. :)

 

Govorim iz izkušenj, ima pa vsako rent-a-car podjetje svojo politiko, tako da ni nujno vedno čisto tako kot sem napisala. 

 

 

Daj povej še kaj ti je najbolj ostalo v spominu iz tega dopusta. Katera plaža te je najbolj navdušila?


  • 0

#67 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 07:34 PM

Mož v kopalkah. :lol:

 

Dejansko pa tako lepega morja in plaž še nisem videla. :) Sardinijo sva izbrala predvsem zaradi tega, pa ker je bil najin namen sprostitev in uživanje in je celo potovanje še preseglo najina pričakovanja. Poleg preživljanja časa na plažah sva raziskovala simpatična mesteca in vasi, dobro jedla in pila, se navduševala nad čudovito pokrajino (še ob skoraj vsaki cesti je vse polno roza in belega oleandra, bambusa, eukaliptusa, kaktusov ... Da o prostranih poljih z balami sena, potokih, jezerih in rečicah ne govorim ... Res paša za oči). Zelo sva bila zadovoljna z izbiro lokacij, kjer sva bila nastanjena, sploh v bližini Oristana je cel kup lepih plaž, izbirala pa sva predvsem tiste, ki so zaščitene pred vetrom, ker skoraj skos piha in so drugje valovi. Pa z izbiro termina tudi, ker praktično nikjer ni bilo gužve, na nekaterih plažah sva bila tudi skoraj sama. Je pa res, da so tiste najbolj turistične plaže predvsem na jugu in severu (Costa Smeralda) in ravno te so se nama zdele overrated v primerjavi z drugimi, ki sva jih obiskala. Samo na teh delih otoka še zdaleč nisva bila na vseh, ker jih v enem dnevu pač ne moreš obdelati ... Spustila sva edino vzhod, ampak se bova zagotovo še vrnila.

Aja, šla sva tudi v tisto picerijo, ki si jo ti priporočila in je bilo odlično.  :njam:

 

Zmagovalka med plažami v okolici Oristana je Sa Mesa Longa, ta je prav veličastna. :wub: Če se malo sprehodiš od pečin, prideš po dela plaže, ki je zaščiten pred vetrom z ogromnim kupom skal (zato se imenuje Miza), do katerega lahko plavaš, stopiš gor in hodiš po vodi kot Jezus. :D Na vrhu so skale skoraj čisto ravne, tako da nič ne pika v noge. Zraven je tudi majhen otoček.

 

 

Kc8ZtwYS.jpg

 

vjDLZ4iF.jpg

 

 RZM7tt18.jpg

 

 

Is Arutas in sosednja Maimoni, predvsem zaradi drobnih pisanih kamenčkov (ki so precej bolj praktični od mivke :D). 

 

 

8sFyXcjv.jpg

 

WVLTtMOy.jpg

 

Hgnciqin.jpg

 

 

V neposredni bližini Bose pa Compoltitu (težko dostopen zaliv, ampak je vredno plezanja).

 

 

Xa0rE544.jpg

 

0F4tWUPp.jpg

 

HmyfkaY2.jpg

 

 

In celoten predel Cane Malu, katerega obala izgleda kot površina lune. Tukaj sem imela občutek, kot da sem na drugem planetu.

 

 

fThpLq2g.jpg

 

 


  • 4

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#68 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 July 2016 - 07:37 PM

Manjši in večji naraven bazen v tem delu, riti pa sva parkirala v zalivu na zadnji sliki - A Poggiu E Columbu.

 

 

 

Vt2mnorY.jpg

 

56ZqHemM.jpg

 

HeSVu2nb.jpg

 

 

Se nama je zdelo pa ful čudno, ker skoraj nihče ni plaval, samo na plaži so bili. :o Večinoma sva bila edina, ki sva plavala tako daleč.


  • 3

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#69 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 July 2016 - 12:05 PM

:thumbup: 

 

Me veseli, da vama je bilo všeč in da sta uživala. :) 


  • 0

#70 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 22524 posts
  • Gender:Female

Posted 03 July 2016 - 01:42 PM

Res krasno zgleda. :)
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#71 Gold Lion

Gold Lion

    èvekalo

  • Èlani
  • Pip
  • 128 posts
  • Gender:Female

Posted 04 July 2016 - 12:31 PM

Vse je čudovito, samo voda je pa baje zelo mrzla. Mene zanima, če sta našla kakšno nastanitev ob lepi plaži, ki ni predraga. Vsi hoteli v bližini morja, ki sem jih našla so cenovno od 2000-3000€ na teden za 2.


  • 0

#72 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 12:48 PM

Na zacetku je bila res mrzla, potem se je pa otoplila, mislim da na 24. Odvisno tudi od plaze in globine vode. Mene ni nic motilo, ker sem zaradi vrocine komaj cakala, da pridem v vodo in tudi veliko plavala.

Nisva bila v hotelih, ker jih ne marava (jaz jih v bistvu prav preziram), se manj pa obljudenih hotelskih plaz. Nama ni bil problem se vozit, bivala pa sva vsakic v centru in imela vse na dosegu. Nocitve so naju prisle 60-70 €/noc, za res lepe apartmaje z nad 60 kvadrati.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#73 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 10795 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 01:21 PM

Zakaj jih preziras? :)
  • 0

#74 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 01:54 PM

Ker nisi svoboden in imaš točno določene ure za obroke, kjer se moraš narisati v za javnost sprejemljivem stanju. :D Jaz rada jem svoje obroke kadarkoli in kjerkoli, lahko tudi naga, če mi paše. Repulzivne so mi te hotelskie jedilnice, drugega ni kot družin v vreščečimi pamži in možakarjev, ki so prišli v all you can eat rediti svoje vampe.

V hotelu si eden izmed množice turistov, v apartmaju pa lahko živiš kot domačin in si bolj v stiku s krajem, v katerem bivaš. Večina gre v hotele zato, da so na off, pri meni pa je obratno. Enako se mi upirajo tudi potovanja z agencijami.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#75 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 02:02 PM

To si pa zdaj napisala tako kot da so vsi hoteli enaki. To kar si ti opisala je samo en tip hotela. :wink: Mogoče bi bil čas, da poskusiš še kak hotel s kakšno zvezdico ali dvema več, da popraviš klavrn vtis. :wink: :P

 

Gold Lion jaz imam v spominu, da so se domačini pritoževali, da je voda hladna, ampak za moje pojme je bila ravno prav osvežilna. 

Sardinija ima toliko lepih plaž, da bi bil greh preživeti ves čas samo na eni. 


  • 1

#76 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 02:05 PM

Nazadnje sem bila v hotelu s 5 zvezdicami in me ne spraviš več. :D Mogoče bi šla za vikend, za daljši dopust pa nikakor. V kakšnem smislu pa je lahko drugače?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#77 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 10795 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 02:18 PM

Meni so tudi vsec apartmaji, ampak vcasih mi pa sede tudi hotel prav zato ker si tam kot cifra. Parkrat mu res ni sedlo, da moram lastniku ob vsakem odhodu zjutraj odgovarjat kam grem tisti dan... :)

Drugac pa ful dobre fotke!
  • 0

#78 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 02:23 PM

Haha :D Jaz še nikjer nisem bila kaj dosti v stiku z lastnikom.

Vse slike so na mojem IG, ful jih je. ;)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#79 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni èlani
  • PipPipPipPipPip
  • 10795 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 02:40 PM

Itak te followam aves
  • 0

#80 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83005 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 July 2016 - 02:53 PM

34.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users