Jump to content


Photo

Tajska


  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#61 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 22 June 2012 - 06:18 PM

Punce, ki ste bile že v Bangkoku? Kaj si je dobro ogledati v Bangkoku?
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#62 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 June 2012 - 06:19 PM

Taxi ne, je poceni. Vsaj v Phuketu, zdaj za Bangkok je morda zgodba drugačna, ne vem. Ampak skor dvomim no, tam je vse poceni :butl:
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#63 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29044 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 22 June 2012 - 06:39 PM

pejta z letališča z busom, je full poceni pa meni osebno so prvi stiki z deželo prek javnega prevoza zakon.
js sm šla pogledat plavajočo tržnico, par pagod pa v šoping, eni so šli pogledat Tiger Temple.
spali smo seveda na Kao San Rd, v D&D Inn (z bazenom na strehi :woot:), lepe, čiste sobe.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#64 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2012 - 07:41 AM

Hvala za nasvete. Ja, šoping obvezno :wink1:
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#65 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29044 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 23 June 2012 - 09:11 AM

pa ne se bat hrane z ulice, pad thai obvezno pri kaki tetki z ogronmo litoželezno ponvo kupit. pa une njihove palačine z banano, OMG, :njam:.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#66 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 23 June 2012 - 10:56 AM

Midva vse jeva pri lokalcih, jaz itak vse sprobam haha :D pač gurman pa to. Itak je pa to hrana čist zame!
  • 0
"First make it in your head. And then you can make it anywhere."


#67 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 14 October 2014 - 03:17 PM

10.12. sva rezervirala let za Tajsko za tri tedne  :w00t2: . Komaj čakam!! Moje prve backpack počitnice in prvič Azija :)

 

Sem prebrala vse, kar je BK napisala in pa Frida. Zanima pa me še, kje ste tiste, ki ste bile na Tajski pozimi, pustile zimska oblačila v katerih ste prišle? Se da v kakšnem hostlu zmenit? In še... kaj ste vse vzele s samo in v kakšnih količinah (spodnjice, majice...)? Kaj ste imele obuto? Česa ne smem pozabit? Torej praktični napotki me zanimajo :D


  • 2
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#68 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 14 October 2014 - 03:45 PM

Fant gre vsako leto za 1 mesec na Tajsko. Oni sicer nikoli ne gredo backpack (niti ne vem točno kaj bi to v tem primeru bilo), ampak najamejo vilo in avto, zato niti ne vem kaj točno misliš z zimskimi oblačili, hm :D

Ampak nekaj klasičnih stvari, katere pa najbrž itak veš, so: nekaj za zniževanje vročine, za prebavne težave, poljubno kake antibiotike za prvo silo in obvezno nekaj za komarje. Pa visoooka, visoooka sončna krema in nekaj za primer, da te opeče. :)

 

Vem, da nisi tega vprašala, ampak fant pravi, da bi fajn premislil, preden bi šel tja na tak način. Hodit pod soncem, na +80% vlagi, spati kje z bilijon  različnih insektov in mrčesa, etc.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#69 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29044 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 October 2014 - 04:00 PM

Saj se ti ni treba ne vem kako zimsko oblečt, jaz nikoli ne vzamem česa bolj zimskega od npr. wind stopperja pa še to sem rabila samo za v Indijo, ker smo lazili na neviđenih nadmorskih višinah (3500+). Sicer vzamem zgolj flis, je čisto dovolj. In anorak. Vzamem pa kapo, rokavice, gamaše (če to razmere zahtevajo, npr. noč zunaj na trajektu, spanje v šotorih, itd).

Od obuval vzamem pohodniške čevlje (nizke) in japanke, Tevic nimam, se mi ne zdijo potrebne. Vzemi, kar ti je udobno.

Oblačil nimimalno, 5 majic, 5 parov gat (razen, če vzamem stare in jih potem mečem proč), 3 pare štumfov, 2 modrca, 2 parea, ene lahke dolge hlače, namesto kratkih hlač (jih ne nosim) vzamem 2 obleki. Popotniške tanke brisače so super, hitro se sušijo in zavzamejo minimalno placa v ruzaku. Pa daš prat, kjer lahko in je. Raje manj vzemi s sabo, ker boš nosila ruzak pa itak se dajo stvari sproti dokupit.

Zdravila in prva pomoč: antibiotiki za vsak slučaj, protibolečinske, kakšne vitamine, če jemlješ, Linex, Seldiar, za zniževanje temperature, flajštri, kak povoj, gaze, razkužilo!, repelent.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#70 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 14 October 2014 - 06:09 PM

Sarah, kot backpack varianto mislim to, da nimava v naprej rezervacije, ampak bova si bova sproti iskala hostle. Ne bova spala v šotorih in tvoj fant nima nič manj komarjev in vlage, če želi kaj videt in se malo sprehodit naokrog  :D. Gre pa zeloo veliko ljudi na Tajsko potovat na taki način, ki je celo mogoče bolj pogost, kot rezervacija in bivanje na istem mestu cel mesec. 

 

Špela, rokavic in gamaš po mojem na Tajskem decembra ne bom potrebovala, ne bi pa rada s sabo vlačila zimske bunde, s katero bom šla na letalo pri nas. Bo le december (lahko je konkreten minus) in ne mislim hodit v flisu okrog pri nas in se še prehladit tik preden pridem tja. Bom se še pozanimala kako je s tem...

 

Bom si zapomnila za kremo za sončenje in ostalih zdravil... na to jaz kar rada pozabim in mislim, da sem nedotakljiva :D

 

Prvič slišim tudi za popotniške brisače! Že pišem :D

 

Hvala zaenkrat obema!


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#71 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 October 2014 - 06:22 PM

Sade, sicer ne vem s katerega letališča letita in kako bosta šla do tja, če bosta šla s svojim avtomobilom ali vaju bo peljal kdo od znancev, lahko bundo pustiš v prtljažniku avtomobila. Parkirne hiše so po večini dobro povezane s teminali in nikjer ni potrebno prav daleč brez jakne. Midva sva na najinem potovanju po Braziliji konec novembra/začetek decembra sicer nosila bunde s seboj v kovčkih (sva do letališča potovala z vlakom) in niso zasedle pretirano veliko prostora. Poletne cunje zasedejo toliko manj prostora, da je na koncu ok. Od preostalih zimskih stvari pa sva imela, če se prav spomnim, s seboj samo vsak en debel pulover oz. jopo in dolge hlače. Za na letalo sva bila oblečena po plasteh, da sva se po potrebi slekla oz. oblekla. Obute pa sva imela superge, ki so primerne za vse letne čase.  


  • 0

#72 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25772 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2014 - 05:45 AM

Moja sošolka je imela za cel mesec Tajske samo 2 ali 3 športne majice - eno je imela na sebi, drugo je imela za preoblečt, ko se je prva sušila. To je to :)

Kar se pa bund tiče, je tudi moj brat (tam je bil 3 mesece) naredil isto - ko smo ga prišli iskat na letališče, smo mu prinesli za oblečt.


  • 0

#73 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18057 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 15 October 2014 - 07:09 AM

Jaz tudi vedno v avtu pustim jakno, če grem kam na toplo, oblečeno pa imam toplo jopico, ker me na letalu vedno zebe.


  • 0

#74 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 15 October 2014 - 02:25 PM

Šla bova z GoOpti, tako da ne bo mogoče pustit bund v avtu.


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#75 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 October 2014 - 02:48 PM

Kaj pa left luggage office ali omarice na letališču? [Razmišljam na glas] :hmm: Iz katerega letališča letita? 


  • 0

#76 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25772 posts
  • Gender:Female

Posted 15 October 2014 - 05:09 PM

Imaš kakšen tanek flis/softshell? Za v avtu (prevoz do letališča in nazaj) bo dovolj.
  • 0

#77 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 15 October 2014 - 05:53 PM

Letiva iz Benetk. Hvala za predloge, mogoče bo tudi kakšen flis dovolj.


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#78 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18057 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 29 October 2014 - 08:54 PM

Sade od kod pa letita? In koliko sta dala za karte? Že imata plan, kam vse greta?


  • 0

#79 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 31 October 2014 - 06:09 PM

En post zgoraj sem napisala, da letiva iz Benetk :D.

 

Imava plan, ja. Pristaneva v Bangkoku, kjer sva tri dni, nato letiva na sever v Chiang Mai, kjer greva na treking za tri dni, en dan pa bova prosta. Iz severa letiva nato na jug, kjer bova šla na otok Ko Phangan. Tam bova nastanjena v bambusovih bungalovih na plaži, blizu enega joga resorta, da bova lahko hodila na jogo. En dan bova tudi šla na otok Ko Tao, kjer bova šla snorkljat. Potem pa še v Bangkok za en dan in domov. Na jugu bova kar enih 8-9 dni, da se spočijeva :)

 

Za letalske karte, z notranjimi leti vred in GoOpti prevozom do letališča in nazaj, sva plačala za oba 1.600€. Samo povratna do Bangkoka za enega pa je bila 560€, ker sva se kar pozno spomnila, da bova šla. Greva pa od 10.12. - 30.12.


  • 2
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#80 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18057 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 31 October 2014 - 10:04 PM

S katerim prevoznikom pa gresta? A letita prek Moskve?
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users