Jump to content


Photo

prometne dogodivščine


  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#61 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2007 - 08:48 PM

Ma ok, pa kaj je bila potem poanta tega da si šel mene citirat rolleyes.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#62 integralee

integralee

    sramežljivec

  • Člani
  • 28 posts
  • Location:Orange county

Posted 21 November 2007 - 08:56 PM

omg, ne se na vsako besedo obesit prosim. Tvoja ocena pac da se en okrepi na 100,000 km kao da je pol pravi sofer an ... to mi je blo mal cudno ..


  • 0
Feel the powah with integrale ... :) All i need is speed

#63 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2007 - 09:09 PM

Ne bom komentirala....
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#64 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 November 2007 - 09:38 PM



QUOTE(integralee @ 21. 11. 2007 - 13:55) View Post

Kot pisete kao kk izsiljue folk pa to mah stalnica ...
treba se navadit na to da je vedno vec takih ko so dobli izpit cez prste. Pa itak ko se prvic usedes u avto se takoj vidi a si sofer al pa nisi.




Se strinjam da je stalnica. Vsakemu se zgodi da mu popusti pozornost, napačno oceni situacijo, napačno reagira, vstane z levo nogo itd.
Se pa posledično nikakor ne strinjam za nadaljevanjem posta.
QUOTE(Frčica @ 21. 11. 2007 - 16:03) View Post

Kako pa lahko voziš in se v 100.000 km nič ne naučiš?


Čisto na izi: definitivno se ne naučiš kaj dosti če se ves ta čas voziš le z avtom od doma do službe (cca. 10km stran). Pa takih ljudi je ogromno.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#65 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 21 November 2007 - 10:43 PM

QUOTE(crna @ 21. 11. 2007 - 21:38) View Post



Čisto na izi: definitivno se ne naučiš kaj dosti če se ves ta čas voziš le z avtom od doma do službe (cca. 10km stran). Pa takih ljudi je ogromno.

Ja ampak to razdaljo potem prevoziš v kaj, 20 letih?
Kar sem hotla s tem povedat je da lahko šele po določeni kilometrini(samo po sebi umevno da voziš tudi medkrajevno, po mestu,....) dobiš občutek, presodiš situacije, kako se bo kaj odvijalo, glede na cesto prilagodiš vožnjo. seveda pa obstajajo izjeme, kot povsod.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#66 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 21 November 2007 - 10:46 PM

Ja sej. Sam je pa vseeno dost ljudi ki se vozijo samo po mestu in skoraj nikoli kam ven. To pa pol spet niso neke jake izkušnje, pa čeprav avto voziš par desetletij.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#67 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 22 November 2007 - 07:55 AM

QUOTE(integralee @ 21. 11. 2007 - 13:55) View Post

tist ko mu je usojeno da umre na cesti bo umru ..

butl.gif

Kaj tako butastega že kar en čas nisem prebral. oops.gif

lol1.gif

QUOTE(crna @ 21. 11. 2007 - 22:46) View Post

Ja sej. Sam je pa vseeno dost ljudi ki se vozijo samo po mestu in skoraj nikoli kam ven. To pa pol spet niso neke jake izkušnje, pa čeprav avto voziš par desetletij.

Sicer se strinjam glede tega, da če voziš stalno na eni relaciji, izkušenj ni toliko, kot bi jih bilo lahko ... Ocena pa, da če voziš samo po mestu ... ne vem no. smile.gif Pomisli na to, kako vozi kdo, ki mesta ni vajen. Dosti huje je, da si na podeželju in se tam na eni relaciji stalno pelješ. wink.gif
  • 0

#68 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17860 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 22 November 2007 - 08:15 AM

Predvčerajšnjim za Bežigradom: peljal sem se po dvosmerni ulici v Zupančičevi jami (itak da je tam vse zastlano z avtomobili). V nasprotno smer je po mojem pasu pripeljala mlada punca (mula je bla še luškana povrh). Nekako ni razumela, da ne more peljati po "narobnem" pasu, če je "njen" poln napačno parkiranih avtomobilov, in da pač mora dati prednost tistim, ki peljejo pravilno. Rekla mi je: "...gospod, nimate prav."
Olikana je b'la, ni kaj, sam' lahk bi pa smrkljo fental za vozniško predrznost.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#69 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 November 2007 - 12:18 PM

QUOTE(crna @ 21. 11. 2007 - 22:46) View Post

Ja sej. Sam je pa vseeno dost ljudi ki se vozijo samo po mestu in skoraj nikoli kam ven. To pa pol spet niso neke jake izkušnje, pa čeprav avto voziš par desetletij.


Meni se pa ravno zdi, da dobiš največ izkušenj med vožnjo po kakšnem mestnem središču, v Celju je vedno cela štala, pešci laufajo naokoli ko kure brez glave, vse je zabito itd. Takrat je res treba bit izredno pozoren, hitro odreagirat, parkirat na kakšne ultra majhnem placu, ne smeš mencat itd.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#70 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 22 November 2007 - 01:00 PM

^^ Verjetno je tu bolj govora o ekstreminh razmerah. Npr. vožnja po snegu (greš smučat, parking je nekje v dolini do kater pelje zasnežena cesta. Ko se vračaš nazaj je na njej polno avtomobilov, ki s evračajo ravno tako kot ti v breg. Eden "vojzne", vse se zaštopa in se gužvaš tam v tusti gužvi, ne moreš nikamor, te pomožnosti ko spelješ, še malo obrne...), vožnja v dežju, kjer prerado pride do aquaplanning-a, poledenela cestišča, nased avta na razmočenem terenu v breg, kako nenadno pri visoki hitrosti z ročno, izognitev naletu na zabasani avtocesti itd. Take stvari se bolj težko priučiš v mestu.

Se pa popolnoma strinjam, da je pri vožnji v velikih mestih pravtako potrebno svojevrstno znanje in izkušnje.


Errol, gospod, od sedaj naprej Vas onikam laugh.gif

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#71 integralee

integralee

    sramežljivec

  • Člani
  • 28 posts
  • Location:Orange county

Posted 22 November 2007 - 06:18 PM

@crna tocn to sm hotu povedat ce se en fura skoz eno in isto mu ne koristi nc pa tud ce prefuras 100.000 km.


@sajik js sm preprican da ce hodi en po cesti pa ga en zbije je blo onmu pac tk usojeno da umre pac taka je usoda za ene bol kruta kot za druge.
  • 0
Feel the powah with integrale ... :) All i need is speed

#72 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 22 November 2007 - 07:51 PM

Mi hočeš povedat, da način vožnje ne vpliva na možnost da se zaletiš? S slabimi gumami na meji zmogljivosti sebe in avtomobila ... ali pa kolikor toliko po predpisih s precej rezerve? smile.gif Pač, usoda a ne ... smile.gif
  • 0

#73 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5739 posts
  • Gender:Female

Posted 22 November 2007 - 08:52 PM

integralee: prosim, če se potrudiš in pišeš malce bolj slovnično pravilno, ker je težko brat za tabo!
  • 0

#74 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 November 2007 - 10:05 PM

Joj.- Mislim da je vseeno, če se nekdo 10 let pelje iz ene vasi do svoje kmetije, ali pa če se nekdo vsak dan pelje 15km po Ljubljani. Ker te izkušnje so nikakve v primerjavi s tem, da znaš vozit nekje po rovtah v snežnem metežu, poledici, hudem nalivu, ali pa na neznani cesti, kjer te naenkrat preseneti da je pa, ne vem, pol ceste vtrgane zarad plazu. Pa da veš kaj narest ko z avtom nekaj ne štima, kako peljat in katere luči imet ko je uber megla, naštimat verigo, zamenjat gumo (čist btw ogromno ljudi tega ne zna; smo enkrat s kolegicami za pomoč prosile smučarje na Pokljuškem smučišču, pa nihče ni nič vedel... al so se nas pa hoteli "losat" da so šli nemoteno smučat).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#75 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2007 - 12:05 AM

Dons skor zbila enga prečudovitega Tourega črne barve. Grda grda Hannah!!!! biggrin.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#76 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 23 November 2007 - 11:44 AM

Jaz pa sovražim vožnjo po Evroparku. Tiste prefukane table z stop znaki v kleti, ki so jih na novo postavli so tak visoko, da če res nisi ful ful pozorn jih lahko kar tako spregledaš. Da ne omenjam tega, da bi se eni kar v dvigalo z avtom zapeljali, če bi se lahko.
  • 0

#77 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17860 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 23 November 2007 - 11:55 AM

QUOTE(Adriane @ 22. 11. 2007 - 13:00) View Post


Errol, gospod, od sedaj naprej Vas onikam laugh.gif



Pravilno je: jih onikam. Onikamo v tretji osebi množine. wink.gif

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#78 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23584 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 November 2007 - 03:23 PM

Danes grem na avtobusno postajo kupit karte in ko se vračam, zamišljena kot vedno, na prehodu za pešče (čez Masarykovo) posveti zelena za pešce, jaz sem že eno nogo dala iz pločnika, nakar en mulo z motorjem pripiči čez prehod (imel je vsaj 80km/h). Presnet kreten ... sekundo, dve bi kasneje prinorel, pa bi nas kar ene par zbil ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#79 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25340 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 November 2007 - 06:02 PM

vzvratno parkirala med Bmw 5ko in še enga avtka (sm tako pazila, da nism beemvejčija kej podrajsala, hehe). prvi poskus uspel laugh.gif! če odštejem to, da sem pozabila nazaj ogledalo nastavit in da na naslednjem semaforju nisem nič vidla ... ups blush2.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#80 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 01 December 2007 - 10:38 PM

Zadnjič sm peljala sebe in kolegico domov, in smo prišle do enega križišča ki ga jst sovražim, kr mi ni čisto jasno na kiri pas morem it za kam pridet. No in jst sm se po tehtnem premisleku odločla in hotla ostat na pravem pasu, nakar se kolegica zadere: hitro, na uni pas moreš it! Jst sm bla že tko ful nesigurna in sm začela menjavat pas, ampak sm nekje na polovici opazla da je zarila ona, ne pa jst, in sm hotla it nazaj, ampak je bil tam že en avto, na tadrugem pa tudi in sm bla jst stlačena nekje vmes. Ful nisem vedla kaj nardit, in sm izsilla uni avto ki je bil na meni ugodnem pasu, in ljudje so mi trobli oops.gif Ful ful ful me je blo sram, rpov grozno je blo. cry.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users