Jump to content


Photo

Izumi za reševanje majhnih prostorov


  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#61 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23634 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 October 2016 - 11:52 AM

Stanovanje je meni super, lepo in zračno opremljeno.

 

Edini problem vidim, da je že za enega, za dva pa sploh, čisto premalo omar!

Opremljeno je kot "mobile hiške", ko si na dopusti in imaš s seboj samo sezonske stvari za par tednov.

 

Sva kar nekaj let živela v 30m2 (in potem še vsi4) in mi je jasno o čem govorim :D. Kljub temu, da nikoli nismo imeli  "nepotrebne krame", se še vedno nabere precej stvari za življenje, hobije, različne sezone ...

 

To je stanovanje za nekoga, ki več ali manj samo prespi in si skuha kavo oz. makarone, čez vikend gre pa "domov" (k staršem), kjer hrani vso kramo.

 

 

Torej stanovanje je lepo opremljeno za slikanje za v revijo, za življenje je pa "katastrofa". Že samo če pomislim, kje imajo sesalnik, likalno desko in metlo in npr škatlo z osnovnim orodjem ... pač stvari, ki jih res potrebuješ za življenje, ne pa omare na 20cm nogicah, da lepo izpade. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#62 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13825 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2016 - 12:14 PM

To se jaz pogosto sprašujem, ko gledam stanovanja na npr. Apartament therapy. Nedvomno rabiš manj prostora za garderobo, če ni takih menjav letnih časov, ampak vseeno, kot si napisala- kje so vse tiste reči brwz katerih ne moreš biti, zavzamejo pa razmeroma veliko prostora.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#63 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27107 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 10 October 2016 - 12:15 PM

^Se popolnoma strinjam! Sama imam že eno leto s seboj minimalno stvari, vse zreducirano na minimuim, ne samo oblačila, pa se vseeno nabere kar nekaj reči, ki jih potrebuješ in obviously moraš nekje hraniti.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#64 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83032 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 October 2016 - 02:06 PM

Coco, samo malo prej pa si napisala, da bi komot zivela v dvoje tukaj. :D

Jaz se strinjam, da je cisto premalo prostora za shranjevanje, zato pa mi je pogojno primerno za enega. Nekoga, ki je po moznosti vecino dneva od doma, oblacila nosi v cistilnico in ima najeto cistilko (jaz bi tudi :().
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#65 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25376 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 October 2016 - 02:57 PM

MTM2MDIxMjAxOTQ3NjAxNTM5.jpg


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#66 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27107 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 10 October 2016 - 06:03 PM

^^Ja in? Sej to dvoje se ne izključuje.


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#67 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83032 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 October 2016 - 06:08 PM

Ciljala sem na to, da niso vse za življenje potrebne stvari šara, ki bi se je lahko kar tako znebil, da bi se tako prilagodil bivanju v tako majhnem stanovanju. Na dolgi rok sigurno ne oz. s preveč omejitvami.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#68 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17058 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2016 - 07:35 PM

Nekoga, ki je po moznosti vecino dneva od doma, oblacila nosi v cistilnico in ima najeto cistilko (jaz bi tudi :().

 

Pri tako majhni kvadraturi pa res ne rabiš najemat čistilke, razen če ti res denar ostaja :D

Meni je zanimivo stanovanje, lepo, sama bi ga sicer malo preuredila, kot neko začasno rešitev pa ga vidim tudi za par, treba pa je res bit previden, da ne zašariš.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#69 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83032 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 October 2016 - 07:58 PM

Itak da ne, jaz je tudi za precej vecje stanovanje ne bi najela. Saj je napisano v tem kontekstu, da ne rabis imeti se vseh cistilnih pripomockov nekje pospravljenih. Za nekatere je to nekaj cisto obicajnega, saj smo ze govorile o tem. :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#70 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30926 posts
  • Location:Primorska

Posted 10 October 2016 - 08:02 PM

Men je sicer ideja o čistilki čisto sprejemljiva in bi  včasih kar naredila to, ampak sem vedno mislila, da pač ona uporabi tvoja sredstva in pripomočke...? najbrž je vse stvar dogovora, a?


  • 0

#71 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15325 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 10 October 2016 - 09:10 PM

Meni je vsec razporeditev , oprema in crnina pa niti priblizno.
Zame je hladno in dalec od domacnosti.
Pravzaprav so mi zacele najbolj domacne postajati brunarice. Npr tiste ki jih pari/familije kupujejo na travel chanellu v oddaji sanjska brunarica.
  • 0
 

#72 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 October 2016 - 11:34 PM

Kaj pa to? :D

 


  • 0
Viens, reste ici!

#73 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17058 posts
  • Gender:Female

Posted 11 October 2016 - 06:05 AM

Itak da ne, jaz je tudi za precej vecje stanovanje ne bi najela. Saj je napisano v tem kontekstu, da ne rabis imeti se vseh cistilnih pripomockov nekje pospravljenih. Za nekatere je to nekaj cisto obicajnega, saj smo ze govorile o tem. :)

 

Aha, v tem primeru pa ja. Ampak v to kategorijo in v tako stanovanje bi pa potem kvečjemu šel kak samski/a biznisman/woman.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#74 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6527 posts
  • Gender:Female

Posted 11 October 2016 - 08:50 PM

Men je sicer ideja o čistilki čisto sprejemljiva in bi  včasih kar naredila to, ampak sem vedno mislila, da pač ona uporabi tvoja sredstva in pripomočke...? najbrž je vse stvar dogovora, a?

Malo off topic, ampak imam ravno izkušnje...in ne, vedno se uporabi čistila, ki jih imajo pri hiši, vsaj ljudje ponavadi hočejo tako.


  • 0

#75 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83032 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 October 2016 - 08:52 PM

Ni res. :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#76 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 11 October 2016 - 08:53 PM

Jaz imam tudi taksne izkusnje.
Ampak najbrz ne stvar dogovora.
  • 0
Viens, reste ici!

#77 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23634 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 12 October 2016 - 07:18 AM

Je čisto stvar dogovora.

 

Drugače pa fantastična rešitev za majhna stanovanja:

 

 

Poglej še video pod gallary!


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#78 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25376 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 February 2017 - 03:36 PM


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#79 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83032 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 June 2017 - 08:40 PM

https://www.dezeen.c...ects-skylights/

 

d3354db2a075b4c44d981d36dfe7fb9c.jpg


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#80 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23634 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 November 2017 - 03:10 PM

Find Space In Your Small Kitchen


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users