Jump to content


Photo

Utrjevalci nohtov


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#61 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 April 2007 - 08:26 PM

Adriane, sej zato sm se js raje odločila za Mavalo, ne pa za Microcell - ker je treba Microcell pucat dol z acetonom, moji nohti so pa na to ful občutljivi. Pri Mavali pa to ni treba, pač samo namažeš, se popolnoma vpije in to je to. Čeprav mogoče kasneje vseen še poskusim Microcell in koga nažicam, da ga kupi zame. Bom najprej probala z Mavalo, kot sem rekla, izgleda obetavno.

Aja, morda katera pozna sestavine Microcella? Namreč Mavaline so zelo obetavne, vsebuje poleg tega opevanega formaldehida tudi ekstrakte česna in kamilice ter olja rdečega bora, evkaliptusa in limonine lupinice ... bi rada malo primerjala.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#62 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 12 April 2007 - 08:49 PM

Danes se mam tlko za učit! Živim v zanikanju in veselo odgovarjam in opravljam najbolj blesava dela... smile.gif
Evo sestavine:

MicroCell 2000 - matt
BUTYL ACETATE, ETHYL ACETATE, NITROCELULOSE, PHTHALIC ANHYDRIDE/ TRIMELLITIC ANHYDRIDE/ GLYCOLS COPOLYMER, ACETYL ATRIBUTYL CITRATE, ISOPROPYL ALCOHOL, N-BUTYL ALCOHOL, SILICA, FORMALDEHIDE, STEARALKONIUM HECTORITE, CAMPHOR, TITANIUM DIOXIDE, BENZOPHENONE-3, CITRIC ACID

vsebnost formaldehida je 2%

Poročaj o primerjavi

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#63 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 12 April 2007 - 10:15 PM




DiLeMa,porocaj sproti! biggrin.gif
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#64 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 12 April 2007 - 10:43 PM

Tudi jaz sedaj uporabljam MicroCell (mat) in že po dveh nanosih (spoštujem navodila) je opazna razlika - nohti so bolj trdi. Sedaj čakam le še, da se mi nehajo plastiti - moj problem. Bom poročala, zaenkrat izgleda precej obetavno. Dikla mi pa ni pomagala popolnoma nič! Škoda! sad.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#65 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 12 April 2007 - 11:16 PM





Jaz sem uporabljala MircoCell.No saj ga se imam vec kot prevec ampak je tudi moj problem plastenje in ta lak mi nic ne pomaga.Cakam na po Mavale.Mislim,da se nohti plastijo zaradi hidriranosti.Eeee..ja...noc.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#66 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 13 April 2007 - 03:21 AM

Jst sem imela na začetku tedna nohte čist v k****. Čist sem pozabla, da se mi doma valja Dikla. Pol sm šla pa po tehniki nanašanja vsak dan (vsak drug dan vse dol, pa jovo na novo) in so se mi nohti hudooooo popravili. Mene sta tud mikala tale Mavala in Microcell, ampak ne piše na Dikli kr tko, da je brez formaldehida. Nohte mam že tko uboge, tko da si ne mislim še tega sranja gor mazat.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#67 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 13 April 2007 - 08:53 AM

QUOTE(Kinky @ 12. 4. 2007 - 23:43) View Post

Tudi jaz sedaj uporabljam MicroCell (mat) in že po dveh nanosih (spoštujem navodila) je opazna razlika - nohti so bolj trdi. Sedaj čakam le še, da se mi nehajo plastiti - moj problem. Bom poročala, zaenkrat izgleda precej obetavno. Dikla mi pa ni pomagala popolnoma nič! Škoda! sad.gif

meni Dikla tudi ni čist nič pomagala, v bistvu mi ni pomagalo nič(pa sem sprobala celo morje utrjevalcev,krem)razen micro cell-a! Mažem pa res dosti, včasih tak čez dan če se spomnim kar potegnem čez po nohtu, pa vsak drugi dan, jovo na novo vse dol pa spet gor
  • 0

#68 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 April 2007 - 11:22 AM

veš, da meni ta formaldehid niti ni po godu... malo vendarle viham nos nad njim.
Bomo vidli, kako bo
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#69 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 April 2007 - 11:23 AM

Ma js se ne sekiram za ta formaldehid, itak ga nanašam samo na konico nohta, ki je pa crkjena stvar, roževina. Nima kej škodit pomoje. Sicer pa ... zakaj bi sploh naj bil škodljiv? Nisem najbolj na tekočem s tem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#70 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 April 2007 - 11:46 AM

Formaldehyde

sem malo pobrskala in ugotovla, da če utrjevalca ne boš ravno spila, se ti nima kaj hudega zgodit. Jaz bom odslej pazila edino, da ne bom na obnoftno kožico nanašala.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#71 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 13 April 2007 - 11:53 AM

Jaz imam že kar nekaj časa tale Mavala Scientifique. Sem ga kupila še pred Microcellom in uporabljala skupaj z Mavalinim trdilcem v obliki laka. Rezultat:
nohti so bili nekolikanj trši, mi je pa nenavadno to, da mi je tale tekočinca (Scientifique) pustila neko, kako bi rekla, "poroženelo" sled/plast na nohtih - sem nanašala celo pod konico nohta (sp. stran konice) in je bil prav hecen občutek, vsake toliko mi je ta plast ob kakem delu s prsti odpadla dol...
Forladehid gor ali dol, še vedno je Microcell neverjetno boljši, pa še res lep sijoč videz nohtov doda.
Nekaj časa sem Scientifique namreč uporabljala brez kakršnegakoli trdilca v obliki laka in so bili rezultati porazni. All in all, ni vreden svoje cene.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#72 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 April 2007 - 12:28 PM

QUOTE(Adriane @ 13. 4. 2007 - 12:46) View Post

sem malo pobrskala in ugotovla, da če utrjevalca ne boš ravno spila, se ti nima kaj hudega zgodit.


Šment, pa ravno sem se hotela odžejat. oops.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#73 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 April 2007 - 01:17 PM


Je pa res, da tale reč od Mavale po eni strani nohte nekako utrdi, po drugi strani pa jih izsuši - in zategadelj ratajo najbrž tudi precej občutljivi... da se hitro strejo. Mislim... :-)


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#74 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 13 April 2007 - 01:30 PM

Baje ni problema, če jih vzporedno mažeš s kakšno dobro kremo, jaz uporabim kar hranljivi body butter ali pa kakšno suho olje, tudi od Dikle krema je fajn v ta namen. Pa vsake toliko časa jim bom privoščila kakšno oljno kopel, zvečer pred spanjem bom dala v šalčko malo olivnega olja in jih namočla za ene pol ure ... kadar bom pač imela čas, recimo da ene 2x na mesec.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#75 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 13 April 2007 - 01:48 PM

QUOTE(DiLeMa @ 13. 4. 2007 - 14:30) View Post

Pa vsake toliko časa jim bom privoščila kakšno oljno kopel, zvečer pred spanjem bom dala v šalčko malo olivnega olja in jih namočla za ene pol ure ... kadar bom pač imela čas, recimo da ene 2x na mesec.

Ni slaba ideja
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#76 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 15 June 2007 - 03:39 PM

Kako dolge uporabljate utrjevalce za nohte? Prekinete z uporabo, ko se nohti izboljšajo?

Kolikor sem razumela, Dilema in luminelle (če se ne motim) uporabljata Mavalo samo na konicah? Kaj pa ostale?

Sama imam Microcell. Do sedaj sem ga mazala kar po celi dolžini. Ne vsake 2 dni, pač pa, ko sem obnavljala nanos laka. Pazim pa, da ne mažem po kožici. Se malo bojim, da bi mi jo formaldehid znal še dodatno izsušiti.
Sploh nisem pomislila, da bi prenehala z uporabo, dokler mi Kinky ni rekla, da ga več ne uporablja in samo še čaka, da izraste tisti del nohta, kjer ga je nanašala (microcell takisto).

Torej... kako postopate ve?
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#77 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82815 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 June 2007 - 06:26 PM

Nekaj časa sem redno uporabljala Diklo, zdaj pa samo še takrat, ko bi rada samo prozoren lak. Imam nenormalno trde nohte, pa rastejo mi tko hitro, kot bi jih gnojila. laugh.gif Mi gre prav na živce, jih nimam časa skos pilit in strižt. smile.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#78 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 15 June 2007 - 06:49 PM

Jaz sem MicroCell uporabljala 3 tedne in rezultati so bili po tem času vidni, zato sem z uporabo prenehala. Nohti so se mi nehali plastiti, postali so veliko bolj trdi kot so bili prej, zato sem si rekla, da bom naredila pavzo (zaradi formaldehida, ker nisem bila ravno navdušena nad njim). Velik problem je pri meni bil, da so se mi nohti zelo zelo plastili (še posebej palca in kazalca)!

Sedaj opazujem svoje nohte in če se bodo problemi ponovili se bom seveda ponobno zatekla k uporabi MicroCella, v nasprotnem primeru pa seveda ne. Je pa res na nohtu prav videti kdaj sem nanj nanašala MC in sedaj čakam, da ta del nohta zraste in bom opazovala naprej!

Sem pa zelo zelo zadovoljna s svojimi nohti, vsa pohvala MC (in stekleni pilici)! thumbup.gif Imam tudi Diklo, ampak jo uporabljam le še včasih za podlak in nadlak, mojih težav pa sprva ni odpravila!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#79 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 25 December 2007 - 06:16 PM

Kupila sem si tekočino za obnohtno kožico (KLIK), kjer sem poleg dobila še darilo istoimenske hiše - Trdilec nohtov (Active nail hardner)

Vsebuje 0,4°formaldehida, BPD, toulen in kafro.

BUTYL ACETATE, TOLUENE, ETHYL ACETATE, TOSYLAMIDE/FORMALDEHYDE RESIN, ACRYLATES COPOLYMER, NITROCELLULOSE, ISOPROPYL ALCOHOL, FORMALDEHYDE, BENZOPHENONE-3, CI60725


Kakšen se vam zdi v primerjavi z Mavalo Scientifique?
Water, Formaldehyde, Sodium Laureth Sulfate, Chamomile Extract, Garlic Extract, Cocamide DEA, Pine Oil, Eucalyptus Oil, Lemon Oil, FD&C Blue #1

(So to sploh prave sestavine? ohmy.gif Nisem vedla, da ima not še toliko naravnih snovi...)
Nisem si še namazala, tako da ne vem, kako se bo obnesel.

QUOTE(DiLeMa @ 18. 12. 2007 - 13:22) View Post

(trenutno imam Alessandro Express Nail Hardener)

Se ti da prepisat sestavine, da primerjam še tega? Hvala.



Edit: ANALIZA

BUTYL ACETATE, Solvent used in nail polish and many other products
TOLUENE, Solvent used in nail polishes; it is considered toxic with repeated use
ETHYL ACETATE,
TOSYLAMIDE/FORMALDEHYDE RESIN, A common type of preservative found in cosmetics However, there is no higher level of skin reaction to formaldehyde-releasing preservatives than to other preservatives
ACRYLATES COPOLYMER, A large group of ingredients that are typically found in hair-care products but are also widely used in skin-care products, particularly moisturizers. These range from PVP to acrylates, acrylamides, and copolymers. When applied they leave a pliable, cohesive, and continuous covering over the hair or skin. This film produces excellent water-binding properties and leaves a smooth feel on skin. Film-forming agents can be skin sensitizers for some individuals.
NITROCELLULOSE, is a highly flammable compound formed by nitrating cellulose through exposure to nitric acid or another powerful nitrating agent.
ISOPROPYL ALCOHOL,
FORMALDEHYDE,
BENZOPHENONE-3, Used in cosmetics as sunscreen agents to protect mostly from UVB radiation and from some, but not all, UVA radiation
CI60725


Me je kar strah uporabljat to zadevo ermm.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#80 urš

urš

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2731 posts
  • Location:Bled

Posted 30 December 2007 - 05:34 PM

QUOTE(LPgirl @ 23. 10. 2005 - 15:34) View Post

Ampak obnohtna kožica je pa še vedno taka 'suha' zgleda kot da bi bila natrgana. Kakšna ideja kako jo zmehčati in spraviti 'pod nazdor' ???
LP


Vsakič k si umiješ roke greš z brisačo nežno od konice nohta proti korenu, tko kot da bi hotla spravit kožico dol. Ampak moraš ustrajat, ker takoj ne deluje. Je pa preverjena zadeva in se ti stanje res izboljša smile.gif

aja pa dikla je zakon smile.gif
  • 0
Od genija do norca nas loči samo en korak. V preteklosti sem pač preveč korakala.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users