Jump to content


Photo

HITRI RECEPTI


  • Please log in to reply
221 replies to this topic

#61 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 01 September 2007 - 10:22 AM

Kaj bom brala, če poznam recept. Pff! Mislim rolleyes.gif laugh.gif

moram ga. mogoče pa kaj drugače delaš kak jaz. smile.gif
Že razlika v količini olja je drugačna. Ga dam dosti več
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#62 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 September 2007 - 01:35 PM

Tole je pa moj recept za res nenormalno dobro sladico, v bistvu gre za neke vrste sadno kupo, nardiš jo v par minutah. Zadnjič sem jo fantu nardila in je rekel, da kej tako dobrega že dolgo ni jedel - pa je totalno enostavno in super tudi za poletje, ker so mrzle breskve v kombinaciji s sladoledom ful osvežilne.

Dve breskvi sem lepo razkoščičila in narezala na kocke, ne premajhne. Breskve lahko tudi olupite, ampak meni je brezveze. Paše tudi, če so mrzle, zato jih je fajn prej dat v zmrzovalnik za ene 10 minutk. Potem sem jih dala v globok krožnik, čez pa nadrobila eno ogromno, ful dobro lučko (podobno kot Magnum, samo še večjo) s čokolado in mandlji. Za preliv sem zmešala Nutello in stepeno sladko smetano (jaz sem dala rastlinsko), Nutella mora bit zelo mehka (tista iz hladilnika je trda ko beton in je no-go). Če hočete lahko date za dekoracijo čez še kakšen karamelni preliv ali mrvice, jaz nisem. Uglavnem dobro je ful, pa ni presladko, ker dajo breskve tak fajn sočen, mal kiselkasti priokus. Sploh dobro pride, ko se zmeša vse naenkrat, da dobiš v usta breskev, sladoled, tisto zamrznjeno čokolado od lučke, ki fajn hrusta in Nutello s smetano, ki je taka omakčasta. oops.gif wub.gif

Lahko se seveda uporabi tudi kakšno drugo sadje, recimo ananas, mango, jabolko itd.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#63 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 21 September 2007 - 08:27 PM

QUOTE(DiLeMa @ 21. 9. 2007 - 14:35) View Post

Nutella mora bit zelo mehka (tista iz hladilnika je trda ko beton in je no-go).


Sej Nutella naj se ne bi hranila v hladilniku kolikor jst vem hmm.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#64 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 September 2007 - 08:28 PM

Ja, se naj ne bi, ampak jaz poznam ful folka, ki jo hrani v hladilniku.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#65 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 22 September 2007 - 09:08 AM

Zločin! blink.gif Nutella ne sme biti v hladilniku, saj jo je na tak način nemogoče mazati!
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#66 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 22 September 2007 - 02:30 PM

Hja, eni ljudje pa logika, ...., like oil and water, they just don't mix. Ti ljudje ziher tudi konzervo tunine držijo v hladilniku.

  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#67 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25341 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 September 2007 - 02:48 PM

QUOTE(Kinky @ 22. 9. 2007 - 10:08) View Post

Zločin! blink.gif Nutella ne sme biti v hladilniku, saj jo je na tak način nemogoče mazati!


sm lih hotla napisat laugh.gif
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#68 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 22 September 2007 - 05:44 PM

jo daš v mikrovalovno pa je fajn mehka za namazat


konzerve tun pa jaz vedno hranim v hladilniku, sem misla da pač mora bit tam, hmm.gif
  • 0

#69 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 22 September 2007 - 05:49 PM

Khhmm, ampak jaz ne vem za niti eno konzervo, ki bi se morala hraniti v hladilniku. Saj jih tudi v trgovini ne hranijo v hladilniku. To je glih poanta konzerve, da so zadeve že konzervirane!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#70 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 22 September 2007 - 05:59 PM

Mi imamo konzerve tune v hladilniku samo zaradi tega, ker so hladne boljše. Pa še to damo v hladilnik kak dan prej - drugače je pa vedno v omari.
  • 0

#71 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 22 September 2007 - 07:05 PM

QUOTE(Hsul @ 22. 9. 2007 - 18:49) View Post

Khhmm, ampak jaz ne vem za niti eno konzervo, ki bi se morala hraniti v hladilniku. Saj jih tudi v trgovini ne hranijo v hladilniku. To je glih poanta konzerve, da so zadeve že konzervirane!



emmmm saj pravim, da nimam pojma o teh zadevah, v kuhinji res nisem doma, celo logika odpove oops.gif
  • 0

#72 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 September 2007 - 07:29 PM

Isto je pri nas doma, tunina je bila vedno v hladilniku. Nakar nisem enkrat ugotovila da se tisto olje v konzervi fejst strdne in smo se sporekli okoli shranjevanja teh reči. Lol.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#73 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 22 September 2007 - 08:38 PM

Jaz se res sprašujem, kako je do tega prišlo. Mislim a je kdo na kaki konzervi videl napisano: 'Hranite v hladilniku'???

Aja, pa po strjenem olju bi lahko malo pomislili, da mogoče pa ni tako mišljeno.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#74 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 September 2007 - 08:42 PM

Očitno samo jst jem tuno a ne? Onim itak ni kapnilo da bi kaj blo narobe. Zdej so se že "privadili" ne dajat konzerv v hladilnik. huh.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#75 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 22 September 2007 - 08:44 PM

Dilema, čuje se tko njama ohmy.gif Vsaj za nutelo in smetano vem, da rata ena božanska zmes vn, tvoja čorba mora bit pa sploh enkratna! Bom rpobala enkrat!

Aja, in kdor hrani nutelo v hladilniku, ta ni čisto pri sebi biggrin.gif Kot da bi hranu sladoled v omari in ga dal zmrznit preden bi ga hotu jest.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#76 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 22 September 2007 - 08:51 PM

QUOTE(crna @ 22. 9. 2007 - 20:29) View Post

Isto je pri nas doma, tunina je bila vedno v hladilniku. Nakar nisem enkrat ugotovila da se tisto olje v konzervi fejst strdne in smo se sporekli okoli shranjevanja teh reči. Lol.



LOL jaz sem se pa vedno spraševala zakaj je vse okrog olje neko belo???!!! jaz res nisem normalna.
  • 0

#77 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 22 September 2007 - 09:00 PM



Haha, TiTa.
Drugače pa jaz mam tuno v hladilniku, to pa zato, ker mam rada hladno, če jo jem poleg kruha. Jo pa dam za minuto ven, preden se je lotim, da se olje raztopi, katerega potem odlijem. Če bi mela tuno zunaj, bi me potem do takrat, ko bi se fajn shladila (ker hladi se precej dlje, kot pa malo segreje do utekočinitve olja), tak že minlo.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#78 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 September 2007 - 09:05 PM

Jaz pa načeloma ne maram hladne (mrzle) hrane. Z izjemo pijače.
Vse mora bit minimalno na sobni temperaturi, tko da je mojih stvari v hladilniku minimalno. Na primeru tune itak nimam strpljenja da bi počakala da se olje stopi, oz. me blazno nervirajo tiste ogabne mastne strjene bunkice ki se pol vedno znajdejo med tuno blink.gif . Fuj.
Tita, Jamie Oliver bi ob tebi verjetno doživel živčni zlom tongue.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#79 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 22 September 2007 - 09:33 PM

mene pa zanima če kdo zna narest tzaziki? dostkrat kupim unga narejenga v trgovini, sam nima tistega grškega okusa, tapravga. rada bi enkrat probala. aja, pa kje kupiš grški jogurt?
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#80 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 22 September 2007 - 09:52 PM

Grški jogurt dobiš v vsaki malo večji trgovini. Gor piše greek yoghurt. Ta prav tzaziki pa- fora je pomoje v začimbah, ker kumare pa jogurt skup zmešane, najbrž še niso nek dober tzaziki. Za začimbe pa žal ne vem.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users