Jump to content


Photo

Pomagajmo!


  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#61 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 21 August 2009 - 09:03 AM


  • 0
IPB Image

#62 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 21 August 2009 - 09:27 AM

cry.gif cry.gif Na koncu je tak grozljivo, da sploh nisem mogla gledat.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#63 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 28 October 2009 - 12:15 PM

Včeraj sem na Podarimo.si zasledila tale oglas za kužija in mi je prav hudo pri srcu. Kuža je privezan na kratki verigi, na blatu, brez strehe, odeje, moker in še njegova kozica za hrano/vodo je prevrnjena, tako da nima niti za pit. Kužata oddajajo, pa niti za slikanje ga niso mogli malo lepše naštimat, sprašujem se, kdo ga bo vzel takega, v blatu, celega mokrega??? Vemo, kako grejo stvari pri kužatih: luškani malčki prej dobijo dom kot tale bošček... Zadnja slika je sploh... Ne gre mi iz glave, želim si, da bi ga kdo posvojil in bi se kuža rešil te BEDE, ampak nekako ob poplavi oglasov za milijon kužijev ne vidim možnosti, da bo nekdo sploh pogledal ta oglas in mu bo kuža všeč. Sploh tudi ne piše, koliko je star, a je cepljen in to, nič. Zgleda lastnikom to tudi ni pomembno, važn da majo čuvaja. Če crkne, se pa itak hitro novga dobi.

A naj pišem na društvo za zašćito živali, al kaj? Sam problem je, ker to ni mučenje - sem prebrala zakonik. Mučenje je če ga brcaš in tepeš recimo. To životarjenje pa ni mučenje... cry.gif

oglas:
Kuža

Anja88, maš ti mogoče kako idejo?



  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#64 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26053 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2009 - 02:37 PM

Ojojoj kaksno srceparajoce bitje. cry.gif

Sicer ne vem - pes, razen tega, da je moker, ni videti zdelan. Vsaj meni se ne zdi, morda ima hiso kje izven fotke. Upam. cry.gif
Ce bi vseeno rada preverila/nekaj ukrenila morda povprasas v kaksno zavetisce, kaj ti je storiti? Pojma nimam o teh stvareh. :|
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#65 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 28 October 2009 - 02:58 PM

Mislim, tak debilnega oglasa pa še nikoli nisem videla. Niso napisali niti, koliko je star, niti katere pasme je, nič od nič.
Tudi s slikami bi se lahko bolj potrudili, pes sicer ne izgleda zdelan, so pa definitivno slike obupne, pes je moker in ozadje je katastrofalno, ko da ga ne želijo oddat.

Retarded people allert. blink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#66 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 29 October 2009 - 10:05 PM

Pipi v temu primeru pomojem gre za mučenje, pes je vsaj s slike razvidno brez strehe, brez ustrezne ute, na dežju, poleg tega se vidi prevrnjena posoda,...to je mučenje.
Pošlji na VURS prijavo.

(1) Pes mora imeti ustrezen bivalni prostor, ki mu zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko, preprečuje pobeg živali ter omogoča potrebno gibanje.
(2) Psa ni dovoljeno nastaniti (zapreti) v prostor brez naravne svetlobe, kjer pes ne vidi okolice, ali v prostor brez zadostnega zračenja.
(3) Če pes biva zunaj, mora imeti ustrezen pesjak in uto oziroma drugo enakovredno zavetje.
(4) Če je zunanja temperatura nižja od 0 stopinj celzija, mora imeti pes na voljo primerno izoliran bivalni prostor. Psice z mladiči ter bolni psi morajo imeti na voljo bivalni prostor, v katerem temperatura ne sme biti nižja od 15 do 20 stopinj celzija.
(5) V bivalnem prostoru psa ne sme biti snovi ali predmetov, na katerih bi se lahko pes poškodoval ali bi ogrožale njegovo zdravje.
(6) Skrbnik mora bivalni prostor psa redno čistiti.

Pravilnik o zaščiti hišnih živali...

  • 0

#67 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 29 October 2009 - 11:59 PM

Jaz sem pol v bistvu takoj za tem ko sem tu napisala, to pisala tudi društvu za zaščito živali in jih prosila, če lahko prevzamejo zadevo oz. pomagajo kužiju pri iskanju doma. Odgovora nobenega, še danes ne... Čeprav sem jih izrecno prosila, če me lahko o zadevi obveščajo, ker se mi kuža res smili, sama pa ne vem kaj narest.
Potem sem danes zjutraj pogeldala oglas in videla, da je izbrisan. Bog ve, kaj se je zgodilo. Če ga je kdo tako hitro vzel, ga misli met po mojem na isti princip - veriga pa čuvaj.
Ne vem, kaj naj si mislim... Zdi se mi, da nisem naredila vsega, kar bi lahko...
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#68 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 October 2009 - 03:00 PM

Pipi, naredila si kar si mogla...sama tja res ne moreš iti in reševati zadeve, žal gre pa pri nas to počasi,tudi odgovor iz vursa čakaš lahko 100 let, večini ni mar za živali, v društvih delajo osebe prostovoljno in včasih se ne najde časa, zadev pa je veliko, ki bi jih bilo potrebno preveriti...

Je pa res, da po vsej verjetnosti bo pes prišel na isto...če se tako hitro odda, je verjetno spet nekje na kakšni verigi in služi kot čuvaj kakšnemu kretenu sad.gif na žalost.

Ne si pa nič očitat, ker več kot toliko, da sporoči vursu ali vsaj društvu, posameznik ne more narediti.
  • 0

#69 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26053 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2009 - 03:26 PM

Pipi, se strinjam s Koki, ne zeni si tako k srcu (ceprav vem, da je tezko, ampak taksen je ta svet), ker se ti lahko se utrga. Ne mores resiti vsega in vseh. :|

Lahko, da je bilo vse skupaj provokacija (ne bi bila ne prva, ne zadnja), fotka pa od bog ve kje. Net in ljudje, ki ga uporabljajo se z vsakim dnem bolj spreminjajo v greznico, kaj hocemo, nekoc je bilo drugace, danes pa se mulc najprej nauci delati skodo na medmrezju, kasneje morda se pisati, ce ravno nanese. bruh.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#70 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 30 October 2009 - 04:20 PM

A jst to prav vidim: na oglasu pšiše, da je pes oddan - piše desno z rdečo že oddano. Upam, da je našel nov dom.
  • 0

#71 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26053 posts
  • Gender:Female

Posted 30 October 2009 - 04:39 PM

QUOTE(Pipi @ 29. 10. 2009 - 23:59) View Post

Potem sem danes zjutraj pogeldala oglas in videla, da je izbrisan.


Jaz sem komentirala tole, sicer pa imas prav oglas je ocitno nazaj in zgleda, da je pes res oddan. Je pa tudi Koki ze napisala, da vprasanje, v kaksne roke je sel. :\
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#72 Pipi

Pipi

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1092 posts

Posted 30 October 2009 - 10:16 PM

Ja, vprašanje... Držim pesti močno močno, da je prišel v boljše roke cry.gif Ma ne vem, nek čuden filing mam, ne vem zakaj! Je pa res, nimam več kaj zdaj... - hvala punce za spodbudne besede in pomoč! kiss1.gif
  • 0
"It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society."

#73 freak

freak

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1552 posts

Posted 04 March 2010 - 07:52 PM

Posredujem mail

Pozdravljeni,
Teli kužki so stari 3 mesece in so mešanci med huskyem in šarplaninko. NUJNO potrebujejo nov dom, ker so jim sicer šteti dnevi. Hitro razbobnajte naokoli, ker se jim resnično ne piše dobro, če ne najdejo novega lastnika!! Psi niso moji, lahko pa me kontaktirate na 031 615 032 (Gašper Zupan) in bom uredil kontakt oz. ogled pri lastniku.
IPB Image
  • 0
''I have a great imaginary world, but sometimes I need things to happen for real.'' (A.M.)

#74 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 04 March 2010 - 08:34 PM

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.
  • 0

#75 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 March 2010 - 09:53 PM

Bom razposlala naokoli, ampak že itak skos folku težim z zavetiščarji in imam feeling, da me imajo že poln kufer, pa noben od mojih znancev ne išče psa.
So pa izredno lepi, se že zdej vidi, da bodo to krasni, visokorasli, lepo grajeni psi s čudovito gosto dlako, močno držim pesti, da jih bo kdo vzel.

Žal mi je, da prihaja do takih tragičnih stvari, če bi ljudje kastrirali/sterilizirali svoje pse, ne bi sproducirali takšnih sirot, ki si nadvse zaslužijo dom, amak ga morda ne bodo dobile.
Kaj pa se bo zgodilo, če jih ne bo nihče vzel? Upam, da jih bodo vsaj odnesli v zavetišče, ne pa kar odvrgli ob cesti ali še kaj hujšega, ljudje so tako pokvarjeni, da nikoli ne veš ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#76 november.rain

november.rain

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4554 posts

Posted 06 March 2010 - 01:21 PM

Joj ful so lepi wub.gif Dilema pomoje jih bodo usmrtili, ker je napisal, da so jim šteti dnevi sad.gif
Upam da bi jih vsaj dali v zavetišče.
  • 0

#77 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 06 March 2010 - 06:06 PM

Lastnika lepo prijaviš oz. naj prijavijo na VURS...drugače pa kontaktirajo naj lokalni DPMŽ.
  • 0
IPB Image

#78 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45501 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 March 2010 - 09:41 PM

Tukaj je še ena pasja zgodba...Kuža Don

Za tega prisrčnega kužka iščemo posvojitelje, ki ga bodo vzeli za svojega, mu nudili ljubezen ter seveda potrpežljivo in vztrajno navajali na novo okolje, na nove, boljše življenjske razmere, ki jih ni bil nikoli deležen in bodo šli z njim tako skozi dobre kot tudi skozi slabše situacije. Vsakega dneva, ki gre mimo je škoda…

Pa na kratko, kako je živel do sedaj… Žalostno za naše oči, on pa se je nekako vdal v bedno življenje na kratki debeli verigi, poleti v vročini in pozimi v mrazu, v edinem zavetju, v luknji, ki si jo je skopal pod rdečim avtom. Osamljen. Pa tako zelo vesel najmanjše pozornosti človeka. Tako zelo, da je bolelo, ga znova in znova pustiti tam, ko je cepetal na mestu od želje, da stopiš do njega, da ga pobožaš, da se stisne k tebi. Ja, cepetal, ni se zaganjal in skakal, ampak cepetal in se prestapal na mestu, in ritko je neslo v levo in desno.

Dobil je hiško.

Na začetku je bil mogoče celo malo preveč rejen. Ko sem bila pri njem, sem ga vzela in sva šla na sprehod. Sama sebi nisem znala odgovoriti, kako je lahko pes s takim življenjem, tako zelo priden. Pomurje je veliko, članov v društvu tako zelo premalo in nekaj časa enostavno ni bilo časa iti do njega. In bil je samo še kost in koža. Pasji okostnjak.

Dobil je dom. Ni se izšlo. Ni vajen mačk, ni vajen bivanja v stanovanju. Kako bi bil? Kdo lahko to pričakuje od psa, ki je toliko let živel tako zelo bedno življenje? Don potrebuje nekoga, ki bo to razumel. Nekoga ki bo potrpežljiv, prijazen, a dosleden. Ki bo vesel, da ima Dona in da bo Don lahko vesel, da ima njega.

Ne, nismo ga peljali nazaj. Čaka ga še veliko lepih let. Res izgleda slabo, izgleda star, zob skoraj nima več. Slabe razmere so mu pustile pečat. Ampak vse kar potrebuje on, je priložnost, priložnost, da pokaže, da je prijazen, vesel in skromen kuža, ki obožuje sprehode, obožuje božanje, stiskanje in mečkanje, kvalitetno hrano in nekoga, ki ga bo peljal k veterinarju, ko bo to potrebno. Saj to ni veliko, da se življenje obrne na lepše?

Don je baletka. Don je princeska. Ampak še vedno je tudi pes, pes, ki se lahko zažene za mačko, pes, ki lahko pobegne, pes, ki potrebuje nekoga, ki mu bo pokazal, kaj je prav in kaj ni.

Oddaja se s podpisom posvojitvene pogodbe.
IPB Image

VIDEO cry.gif

Kontakt:
Sandra
041 896 128
9000
Murska Sobota
E-mail: dzzpom@gmail.com

Več TUKAJ in TUKAJ
  • 0

#79 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 09 March 2010 - 10:04 PM

A se ve kdo ga je priklenil na to pol metrsko ketno in pustil pod avtom?
  • 0

#80 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 10 March 2010 - 02:33 PM

Da. Don je eden izmed mnogih psov iz Pomurja-romskega naselja. Katere poskušajo po najboljših močeh reševati DPMŽjevci in prostovoljci z začasnimi namestitvami, osveščanjem,seveda tudi prijavami ampak vse vemo kako len in nedosleden ter nestrokoven je VURS.....Če se spomnimo agonije hrtov iz Kranjske Gore in mnenju inšpektorja. down.gif
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users