Jump to content


Photo

Skandinavija in Severne države


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#61 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 May 2013 - 05:55 PM

Marmelada, kako je bilo na Danskem?

 

 

 

V Stockholmu so odprli Abbin muzej: KLIK

670x420_AFP_Photo-20130506163739-6697500


  • 0

#62 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 03 July 2013 - 12:49 PM

Kako pa to, da si tam, Kalypso? Verjetno si kje napisala, samo sem zgrešila...

Jaz bi ful šla na Finsko. Od fanta sodelavec je s Finske in naju je drugo leto povabil tja. Upam, da bo povabilo še držalo, ker bi res rada šla. Se mi zdijotaki posebni in zanimivi ljudje :turned: . Preberi si knjigo "How to marry a Finnish girl?" . Meni je je posodila punca od tega sodelavca (tudi Finka) in je rekla, da vse noter drži :D. Napisana pa je iz zornega kota Američana, ki je poročil Finko in se tja preselil. Opisuje pa njihove navade in značilnosti na ful smešen način. Priporočam! Bilo pa bi še boljzanimivo, če bi jo prebrala še preden si šla gor.

Povabilo je držalo (finci so res možje besede :) ), saj odrineva jutri na Finsko za teden dni :w00t2: . Prvo bova dva dni v Helsinkih, nato pa naju pride iskat sodelavec in gremo k njemu domov, kjer bova naslednje dni. Sigurno bo polni program, ker vem, da ni polovičar in se bo maksimalno potrudil pa še louded je in si lahko privošči :evilgrin: . Res komaj čakam in ful mi je vredi to, da bo naju domačin vozil okoli in kazal, ker je to meni osebno 100x boljše, kot pa čist turistična varianta. Ful se veselim savn, jezer, kopanja (upam, da bodovolj toplo) in pa Helsinkov, glede na to, da jih tak hvalite :).


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#63 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 03 July 2013 - 01:16 PM

A ni bil vročinski val tam gor? Po moje je dovolj toplo, čeprav so bila meni jezera relativno mrzla poleti (morje z 28°C je majka :lol: ). So pa fuuul čista, v 90 % jezer je voda pitna, ker res skrbijo za to. Lepo se imej, ti kar malo zavidam! :)


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#64 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 10 June 2017 - 11:31 AM

Čez mesec in pol greva na Finsko, v planu imava bolj južni del. Kar malo mi je žal, da nisva več časa planirala postanek v Helsinkih, ker vsi pravite kako je lepo. Za en teden imava rezervirano kočo ob jezeru blizu Jyväskylä, ampak en teden samo zato, ker je bila cenejša ta varianta, kot pa rezervacija za 3 dni :D, tako da če ima katera kak predlog se priporočam :)


  • 0

#65 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2019 - 06:29 PM

Kako najhitreje in najceneje priti do Uppsale v juniju? Najblizje letalisce je Arlanda in kolikor sva gledala povezave, vozi Norwegian iz Benetk, za cca 120 € povratne. Je še kakšna boljša opcija?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#66 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 18 March 2019 - 06:57 PM

Good luck s pametno povezavo do Svedske. :lol: Ok, Rijeka-Skavsta ni slaba opcija, ampak ne za Uppsalo... Najbolje je leteti na Arlando (z Dunaja se vcasih dobi poceni), potem pa vzeti bus do Uppsale (poglej na spletni strani Flygbussarne, nisem sigurna, ce grejo oni do Uppsale, ampak ko poguglas, ti bo itak vrglo ven ponudnike). Druga opcija je iti do Upplands Väsbyja, pa potem na pendeltåg (vlak) do Uppsale. Po moje je res najbolje, da poguglas, nisem nikoli sla do Uppsale. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#67 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2019 - 08:21 PM

Hvala, torej morava samo še pobrskati, s katerega letališča leteti do Arlande. Flixbusi pa potem do Uppsale peljejo za đabe 🙂
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#68 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 18 March 2019 - 08:26 PM

Aja, ce gre Flix z Arlande pa sploh ni dileme. :lol: Kako dolgo ostaneta?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#69 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 18 March 2019 - 11:00 PM

V zraku je še, jaz sploh ne vem, če bom lahko šla, ker mi časovno ne ustreza najbolj, fant pa bi ful šel, za 5-7 dni. Bi šla obiskat kolega, ki gor dela.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#70 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 03 April 2019 - 09:50 AM

Bom napisala, ker mogoče pa komu kdaj prav pride. Sva kupila potem letalske samo za njega, ker meni terminsko res ne ustreza. Z Norwegianom bo letel iz Benetk (Marco Polo) do Arlanda letališča za 165 € povratno.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#71 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 19 June 2019 - 06:35 PM

Moj se zdaj potepa po Švedski. Zanimivo se mi je zdelo dejstvo, da gotovinskega plačevanja ni skorajda nikjer več, vse poteka s karticami. Hrana in pijača sta dragi, tako zunaj kot v trgovinah. Alkohol je težko dobit oziroma se vse, kar ima več kot 3,5 promila alkohola, prodaja v specializiranih štacunah pod državno komando. Dobiš sicer alkohol v lokalih, stane pa liter in pol najcenejše brozge od piva 15 €.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#72 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 20 June 2019 - 06:07 AM

Kje je pa sploh uspel dobiti tako poceni pivo? Najceneje, kar sem jaz uspela dobiti, je bilo 3dl za 7€ v studentskem pabu. :lol:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#73 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 20 June 2019 - 06:13 AM

Uuu, a 24. bo se na Svedskem za midsommar? :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#74 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 20 June 2019 - 10:05 AM

25. se vrača. Kaj je to, da mu takoj javim :D

V Uppsali je to našel. Sta šla s kolegom, ki živi že pol leta gor. Pa kriminala je tam menda več kot pri nas.

A je to res, da imajo tako visoke trošarine na alkohol zgodovinski pomen? Foter mi je razlagal, da naj bi eno bitko švedska vojska izgubila, ker so

bili vojaki pijani ali nekaj takega. :D


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#75 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27080 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 20 June 2019 - 10:49 AM

What, tega nisem vedela, me pa ne bo cudilo. :lol1:

Midsommar je THE praznik, Svedi ga celo leto cakajo, da se lahko ubijejo. :D Mislim, da je celo IKEA posnela reklamo na to temo, kako praznujejo do naslednjega jutra in so komirani. Poguglaj, sem na tlf in mi linke spremeni v hieroglife. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users