Jump to content


Photo

Spet mozolji


  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#61 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 12 June 2005 - 04:35 PM

Kaj pa menite o liniji Garnier Pure?? JAz jo ež nekaj časa uporabljam in mi kar pomaga...
  • 0

#62 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 21 July 2005 - 01:59 PM

Hej!!!

Jaz sem mela čistilni gel od Garnier Pure pa mi je na začetku pomagal čez nekaj časa pa se mi je stanje začelo vedno bolj slabšat. Če tebi koristi in pomaga potem jo uporabljaj.Vsak ima drugačno kožo zato nekaterim pomaga nekaterim pač ne.Sama moreš ugotovit kar koristi tvoji koži.

P.S.Dosti sreče!!!
  • 0

#63 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 July 2005 - 03:04 PM

Našla sem sestavine kreme Pure:
Sestavine: Aqua, Cyclohexasiloxane, Glycerin, montmorillonite, Glyceryl Stearate Se, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearyl Alcohol, Camphor, Carbomer, CI 42090, Disodium EDTA, Niacinamide, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Spiraea Ulmaria, Triclosan, Xanthan Gum, Zinc PCA, Methylparaben, Chlorphenesin, Butylparaben, Parfum.

Pa še gel:
Sestavine: Laureth Sulfate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Salicylic Acid, Zinc PCA, Hamamelis Virginiana, Menthol, Menthoxypropanediol, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Hexylene Glycol, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, Parfum.

Gel je precej močna zadeva (na prvem mestu ne vsebuje vode, ampak milo). Ima salicilno kislino, ampak je to konec koncev vseeno, ker kislina mora ostati na obrazu, da ima učinek, gel se pa spere. Pa še mentol vsebuje. Stvar za zelo neobčutljivo kožo.
krema je pa zelo podobna stvar. Vsebuje stvari, ki absorbirajo maščobo in ki delujejo izredno izsušujoče. Pa Camphor, ki je prav tako izsušujoč. Salicilne kisline ima odločne premalo za viden učinek.
Hja, kaj naj rečem. Res je, da so stvari za suho kožo, ampak meni se zdijo premočne in uporabne samo za tiste z zelo neočutljivo kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#64 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 21 July 2005 - 03:13 PM

Hej!!!!

Morem popravit svojo izjavo ker je prišlo do pomote. Jaz nisem uporablajala od Garnier Pure ampak od L'oreal Pure Zone tak da se opravičujem. Drgače pa moja sošolka uporablja ta gel ki ga imaš ti. Sama mislim da ma normalno kožo in ji gel ugaja. Nima mozoljčkov razen tu pa tam kakšnega minimalnega in ima lepo kožo.
  • 0

#65 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 July 2005 - 05:24 PM

To, kar sem gor napisala je za Garnier Pure. (sem opazila, da sem pozabila napisati firmo). oops.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#66 tweety

tweety

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 06 August 2005 - 05:40 PM

men so tut nadloga te zoprni mozolj cry.gif ampak meni najbolj pomaga de si na mozolj dam kos limone in drug dan ka ni več smile.gif




lp
  • 0

#67 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 07 August 2005 - 06:42 PM

Jaz sem si na mozolje parkrat pred spanjem namazala zobno pasto....brala da to uporabljajo zvezdniki kot je Britney Spears in da pomaga......sam je potem blo še hujše in je mozolj nastal še večji....bi pa rada poskusla limono....včasih sem jo uporabljala ko sem si stiskala ogrce....da mi je omehčala kožo.....
Mam pa eno vprašanje za tweety: ko si daš na mozolj kos limone...a ti pol ta kos ne pade dol z obraza?
  • 0

#68 tweety

tweety

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 07 August 2005 - 10:38 PM

hehe..ne ne kos limone si držim 5 min gor al pa si iz takim belim obližem ka ga dobiš u lekarni gor prlepm smile.gif
  • 0

#69 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 August 2005 - 06:37 PM

Ines_Packa : Baje pomaga ta maska, aspirin razdrobiš ter ga zmešaš z malo vode, da dobiš gosto pasto. To namažeš na mozolje in pustiš čez noč. Pravijo da pomaga ampak nisem še preizkusla. wink.gif
  • 0

#70 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 08 August 2005 - 08:18 PM

Ja jst sm za isti recept slišala-sam da je namest vode zobna pasta...
Ampk sm probala, pa ni blo zame: čist razdraž kožo, preveč agresivno deluje nanjo.. tko da, sm pa ke že prežvim kak mozolc wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#71 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 09 August 2005 - 07:14 PM

Hm, to z limono pa je zanimivo. Bom enkrat poskusla.

Že nekaj let uporabljam kremo proti mozoljčkom, ki mi jo je predpisal dermatolog in sicer kremo Skinoren. Moram reči, da mi je izredno pomagala in tako odpravila hudo alergijo kože. Zdaj pa spet dobivam mozoljčke, kar opažam že kr nekaj časa.
A mislite, da se lahko koža navadi na kremo in potem krema ne učinkuje tako kot je treba- grobo rečeno, da so mozoljčki postali imuni( smile.gif )?
  • 0

#72 Chobits_

Chobits_

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts

Posted 11 August 2005 - 06:03 PM

Ja, osebno se strinjam da se lahko mozolji navadijo na kremo ali pa tudi na tablete, ki scasoma zato ne pomagajo vec toliko kot od zacetka.

Sama imam tezave z mozolji ze odkar pomnim, in probala sem skoraj ze vse. Pa sej ce bi imela en mozloj tu pa tam OK, samo moja koza je dobesedno katastrofalna (ceprav zadnji dve leti je mnogo boljse).

Diferin sem uporabjala eno leto inpol, sprva je bilo boljse, nato se je spet poslabsalo. Potem sem zapravila tone denarja zaradi zaradi dolocenih krem proti aknam, katerih glavni cilj je bilo te prepricati v to da so ucinkovite rolleyes.gif . Pred letom sem zacela z tabletami/antibiotiki, ki so bili res super ampak se mi je zgleda koza navadila na njih in sedaj se tudi po njihovi uporabi spet pojavljajo mozolji.
Pred 3 leti sem hodila tudi k kozmeticarki, ker imam ogromno ampak res ogromno ogrcev, nato pa sem slednje opustila, ker so se mi cez kaksen mesec od ciscneja spet ponovili in zacele so mi nastajati tudi luknje.
Cistilne gele sem uporabljala vse kar po vrsti, dokler nisem presla na milo in vodo, kar uporabljam se danes in kar mi se najbolj pomaga od vsega skupaj z kamilicami.

Tako da...resnicno ne verjamem v nobeno cudezno kremo ali kaj podobnega. Ce ti je usojeno imeto mozolje jih bos verjetno kar imel.
  • 0

#73 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 11 August 2005 - 07:44 PM

Sama sem tudi nekaj časa uporabljalo samo milo za čiščenje in sicer Dove, ampak mi je preveč izsušilo kožo. Zato mam vprašanje za Chobits_: Kakšno milo uporabljaš za čiščenje? Sama sem slišala in prebrala da navadno milo ni dobro za obraz. Uporablajla sem tudi Babylove milo v obliki pene za dojenčke ampak ga zdaj že nekaj časa nimajo. Kako pa uporabljaš kamilice? Čistiš z kamiličnim čajem?
  • 0

#74 Chobits_

Chobits_

    sramežljivec

  • Člani
  • 71 posts

Posted 11 August 2005 - 07:53 PM

Ja, kamilice uporabljam v obliki caja; nanesem na kozo najveckrat zvecer in opazim da je koza cez par dni obcutno boljsa.

Glede mila - pojma nimam, saj nevem ce ima sploh ime wink.gif je precej navadno, sama sem tudi ze dostikrat prebrala da taksne vrste milo naj ne bi bilo idealno za kozo a meni, moram priznat-najbolj ugaja in poskusila sem skoraj ze vse ermm.gif z njim si operem obraz sicer samo zvecer, ker bi mi drugace tudi meni prevec izsusilo kozo.
  • 0

#75 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 11 August 2005 - 08:55 PM

Hm, hm, hm ermm.gif
Zdej ne vem, če bi prenehala uporabljat to kremo, ker nočem, da bi mi bilo žal. Kaj, če bom potem imela še hujšo kožo???

A poznate še kakšne "skrivnosti" v boju proti mozoljčkom, ki so predvsem naravnega izvora, kot npr. limona, kamilice...

Moj cilj je vsaj omiliti mozoljčke ...

A je tudi možno, da se ti po takšnih kremah stanje celo poslabša, kakršen je bil pred uporabo kreme???
Upam, da ne zahtevam od vas preveč wink.gif
  • 0

#76 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 August 2005 - 12:20 PM

Hm ... tud jaz imam zdej spet probleme z mozoljčki in me stvar ful frustrira.

Je pa tko ... imam značilno mešano kožo, lička normalna, T predel pa masten in z občasnimi mozoljčki, nikoli več kot enega ali dva, vendar pa tudi nikoli brez. Na nosu imam tudi nekaj črnih pik, na bradi pa nekaj zamašenih lojnic (take bunkice kožne barve, ki ne dozorijo v mozolj).

No in potem sem pred malo več kot mesecem dni začela uporabljat Normaderm in se mi je stanje super izboljšalo, kožo mi je ful sčistilo, bila sem brez enega samega mozolja, tudi zamašene lojnice mi je dobesedno zradiralo. No in po enem mesecu (kolikor naj bi trajala ta kura) sem začela uporabljat neko drugo vlažilno kremo in mozolji so se spet pojavili, v hujši obliki kot pred uporabo Normaderma. Spustilo se mi je kar ene par 'poštenih' mozoljev, koža je dobila na T predelu spet masten lesk in zato sem si spet nabavila Normaderm. Zdej ga ponovno uporabljam dva dni in stanje se je že ful umirilo.

In zdej me zanima kaj naj naredim. Sicer mi Normaderm ful paše na kožo (mi je ne izsuži, naredi dober filing in lepo matira) vendar pa vseeno ne vem, če je krema primerna za stalno uporabo, torej redno in na daljši rok.

A ima katera kakšen nasvet zame?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#77 *simoncy*

*simoncy*

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1694 posts

Posted 12 August 2005 - 01:25 PM

DiLeMa, nimam sicer odgovora zate, mam pa vprašanje: kje se dobi ta Normaderm, pa kolk stane?
K mam tut jst v T predelu par mozolcu, pa se jih ne morem rešit-jih nimam nikjer drugje. Potli mam pa še med komolcem in rameni povno nekih bunkic-niso ne mozolji, ampk neki podobnga njim, kožne barve-si tut ti omenila da maš neki tazga po bradi-pa bi s tem Normadermom mogoče se tega rešila. Tko da, karkolk veš o tem Normadermu mi prosm povej, al pa katera druga.. wink.gif
  • 0
Veselje do življenja je, ženske, za nas najlepše ličilo!

#78 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 12 August 2005 - 02:23 PM

*simoncy* ti bom kr jaz odgovorila. Normaderm se dobi samo v lekarnah. Cena je odvisna od pakunge. Jaz mam doma večjo pakungo (50 ml) pa sem plačala priblizno 3k pa pol. Samo ne me prijet za besedo ker nisem 100% prepričana. Vrjetno ti bo natančneje lahko pojasnila DiLeMa wink.gif
  • 0

#79 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 August 2005 - 05:59 PM

*simoncy*

Glede Normaderma je tko kot je že povedala ¤PunChkA¤ ... kremica se dobi izključno v lekarnah, glede cene pa tko ... 50 mL stane okoli 3500 sit, kot je že bilo omenjeno ... moram pa rečt, da prvič slišim, da imajo več različnih pakiranj glede na količino ... sem mislila da je na izbiro samo 50 mL.

Ne vem, kaj bi ti še povedala o sami kremi ... namenjena je pač nečisti koži, v bistvu so na tisti kartonasti škatlci od kreme gor slikce, kjer je ta nečista koža prikazana kot res precej problematična, vendar pa jo sama uporabljam kljub temu, da moji mozoljčki niso ravno strahotni. Sicer moram priznat, da sem najprej mislila, da bo kremica zame mogoče preveč agresivna, vendar ni. Nič mi ne izsuši kože in pusti res ful dober, mehek filing. Poleg tega mi res fino matira T predel in je super podlaga za ličenje.

Če te pa še kaj zanima, pa vprašaj. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#80 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 12 August 2005 - 06:08 PM

Ja, obstajajo različne pakunge (glede na količino kremice). Ena je taka http://www.vichy.cz/...m/img/lokal.jpg, ena pa taka http://www.med-markt...lder/10294b.jpg. wink.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users