Jump to content


Photo

Sol mrtvega morja


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#61 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 17 February 2005 - 03:28 PM

oi....... smile.gif smile.gif
malo dugo nisem odpisla oops.gif
aja tanja123 am.....jas sem si dala na pol litra vode dve žlici zai pa si pač vsak dan z vato pa soljo obraz umijem pravzaprav obrišem smile.gif
dala pa sem si v pol litersko plastenko zato da si nea rabim vsaki dan na novo delat smile.gif oops.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#62 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 February 2005 - 06:07 PM

A po tem čiščenju uporabiš tonik? Ker se mi zdi, da bi drugače koža precej zategovala.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#63 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 17 February 2005 - 08:16 PM

ne pustim si čez noč zjutrai pa si normalono sprtem pa s kremo si namažem tako prei ko še nisme uporablala pa čis nič mi nea zateguje pa nič čis normalno je sao vačasih malo zaskeli smile.gif oops.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#64 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 06 March 2005 - 10:01 AM

Ojla punce,

Mene ni bilo na forumu že celo večnost.
Ja meni solčka pomaga.Dbest je!

Jaz jo uporabljam kot Sanja, tako da si v lonček mlačne vode raztopim 1-2 žličke soli v prahu in si potem s to vodo umijem obraz in ne izpiram. Zjutraj in zvečer.
Če pa se mi pojavi kakšen hudobec si ga 2-3 na dan namažem s solno raztopino. Solno raztopino sem naredila tako, da sem celo sol-kamen dala v lonček in natočila vodo. Po cca 24 urah se soraj cel kamen raztopi in to je solna raztopina.
Sedaj sem začela tudi zvečer in zjutraj pit malo soli z vodo. Rezultat: več energije, boljša prebava, manj apetita.
Baje ima morska voda (in himalajska sol je sol pramorja)ful korisnih soli (mineralov, elementov itd.), ki so zelo koristni telesu. Veliko nasprotje od navadne, mrtve kuhinjske soli, ki telesu bolj škodi kot koristi. Srečko Bregant(naš maratonec) je napisal knjigo Z morjem v sebi. Tudi Norman Walker, doktor ki je došivel 120 let je pil morsko vodo.
  • 0

#65 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 March 2005 - 11:29 AM

Piješ slano vodo... to pa ne vem, če je ravno zdravo. Ker zdravniki priporočajo čim manj soli. Da bi jo pa še dodatno vnašala v telo... ne vem, no.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#66 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 06 March 2005 - 12:56 PM

saj v tem je point. sol rabimo, samo vpršanje kakšno. bela kuhinjska sol je strupena ker je predelana, z veliko dodanega joda.
vem da je težko razumet, samo morska voda (neprečiščena) je zdravilna.
  • 0

#67 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 06 March 2005 - 01:24 PM

Jod je izredno pomemben za zdravje. Zato mi ni jasno, kako je potem neprečiščena sol boljša.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#68 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 06 March 2005 - 07:40 PM

Ja res je, jod je pomemben, a ne če ga je preveč. Kuhinjski soli je dodano cca 3x več joda kot je potrebno, poleg tega je ta sol prečiščena, brez mineralov in ima dodanih ogromno E-jev.
  • 0

#69 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 06 March 2005 - 07:43 PM

KOPIRANO IZ POZITIVK

Brez soli ni življenja, vendar zdravniki svarijo pred soljo. To pa zato, ker kuhinjska sol nima veliko opraviti s kristalno soljo. Kuhinjska sol je prevsem natrijev klorid, in ne sol, kakor jo potrebujemo v življenju. Naravna kristalna sol ne obstaja le iz dveh elementov, ampak iz vseh. To so ravno tisti elementi, iz katerih obstoji naše telo in iz katerih je nastalo življenja iz pramorja.

Zanimivo, da je naša kri identična s solino pramorja in ima še vedno isto razmerje kot takrat, ko je življenje zapustilo morje. Ta solina se pretaka po 90.000 kilometrih tekočinskih potokov z dvigajočo in padajočo močjo in tako vzdržuje telesne funkcije.


Z začetkom industrijalizacije, so naravno snov "kemično prečistili" in jo skrčili v natrijev klorid. Bistvene minerale in mikroelemente so enostavno označili kot "onesnaženje" in so jih izločili. Kot pri prečiščenem sladkorju je tudi tu nastal beli strup iz belega zlata. Natrijev klorid je agresivna snov, ki si išče soigralca antagonista, da ostane v telesu razmerje nevtralizacije. Naravni protiigralci kot so kalij, kalcij, magnezij in vsi drugi minerali in mikroelementi imajo svoje specifične frekvenčne vzorce, ki omogočajo geometrično zgradnjo v strukturah. Če teh struktur ni, nimamo energije, nimamo vitalnosti. Soli naj ne bi uživali zaradi okusa, ampak zaradi njenih vibracijskih vzorcev.

Ljudje trpijo na pomanjkanju soli, čeprav so prenasičeni z natrijevim kloridom. Pri tem pa potrebuje človek smešnih 0,2 gr soli na dan. Pod to mero nastane lakota po soli, kakor jo poznamo pri živalih. Kuhinjske soli se pri nas porabi 12 do 20 gramov vsak dan. Naše telo pa lahko izloči le 5 do 7 gramov kuhinjske soli preko ledvic. Telesu je kuhinjska sol tujek, katerega se hoče čim hitreje iznebiti. Tako so izločilni organi stalno preobloženi. Skoro v vsaki konzervi je kuhinjska sol - prav zaradi konzerviranja.

Kuhinjsko sol, katere ledvica ne morejo izločiti, organizem obda z vodnimi molekulami, da natrij in klorid ionizira in tako nevtralizira. Vodo pa pobira organizem iz celic. Telo mora žrtvovati silno dobro zgrajeno celično vodo, da nevtralizira natrijev klorid. Pri tem pa odmrjejo izsušene celice, ker jim je bila uničena vitalnost.

Posledica je tvorba zakisanih edemov in vodnega tkiva, ki se imenuje celulitis. Za vsak gram natrijevega klorida, ki ga ne moremo izločiti, porabi telo 23-kratno količino celičine vode. Če je natrijevega klorida še vedno preveč, telo rekristalizira v kuhinjsko sol s pomočjo živalskih beljakovin, kot se pojavljajo v mleku in ki so za telo brez vrednosti in katere mora telo tako ali tako izločiti.

V kolikor tako nastala sečna kislina ni odplaknjena, se rekristalizira z natrijevem kloridom in ti kristali se odlagajo v kosteh in gibalih. Posledica so revmatična obolenja kot so putika, artroza in artritis, in pa nastajanje ledvičnih in žolčnih kamnov.
  • 0

#70 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 March 2005 - 08:52 AM

To, da ima sol dodanih kup E-jev ne verjamem. Ker sol je sama po sebi že konzervans.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#71 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 07 March 2005 - 09:15 AM

Verjami pač kar hočeš, jaz nič ne silim, povem samo kar vem.Vsak ima potem svoje mnenje, a ne?!
  • 0

#72 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 07 March 2005 - 09:19 AM

Točno tako. Pa vsak naj je toliko soli kolikor mu paše in katerekoli.
Pa tole ni bilo mišljeno satirično.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#73 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 07 March 2005 - 11:30 AM

Tud jaz nisem mislila slabo. V bistvu sem ugotovila, da se preveč govori kaj je zdravo in kaj ne. PO moje je problem v hrani le ta-da na splošno preveč jemo in ne toliko kaj jemo.
V 16.stoletju je živel Luigi Cornaro, ki je pri 40 letih tako zbolel da je imel za umret. In potem ni spremnil hrane, le drastično jo zmanjšal in dočakal 100 let, napisal je tudi knjigo KAKO ŽIVETI 100 LET. In po moje je res to to, zdravo gor, zdravo dol....
  • 0

#74 Ka

Ka

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 628 posts

Posted 07 March 2005 - 08:44 PM

baje naj bi blo v naši hrani celo premalo joda, saj se zato pogosto pojavljajo povečane ščitnice, golše itd.
in prav tako mislim se ne da kar reč da je kuhinjska sol škodljiva, neka eko, bio ali orientalska zadeva s pridihi ezoterike, pa bo rešla vse probleme z zdravjem in sploh ni škodljiva, samo zato, ker ni "toliko" predelana.
Vsi nujno rabimo tako sol kot jod, brez skrbi pa da bi se človek zastrupil če bi požrl žloco joda. Pa naj mi kdo pove kako se z jodom zastrupi in kaj moraš pojest za overdose z jodom?
  • 0

#75 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 07 March 2005 - 08:51 PM

QUOTE(Ka)
baje naj bi blo v naši hrani celo premalo joda, saj se zato pogosto pojavljajo povečane ščitnice, golše itd.

nekje sem čula da je zaradi razpadanja alg v morju tudi do razdalje 400km (al neki takega) od morja zadosti joda že v zraku in naj ne bi rabli še dodatnih količin s soljo.. samo je dajajo not že zaradi drugim ljudi, ki živijo bolj v notranjosti celin...
  • 0

#76 BRINA

BRINA

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 15 July 2005 - 09:00 AM

QUOTE(Susy)
Živjo Pika,

To sol dobiš v Sanalaborju, v Medigo, pa v kakšni lekarni in drugih trgovinah z zdravo hrano. Zadnje čase je dobiš na veliko koncih. Malo se pozanimaj, ker ne vem iz kakšnega kraja si doma.
Mislim, da ti bo ta sol koristila, prej kot škodila. Namreč. Po mojih izkušnjah ta solna raztopina nekako drži vlago v koži. Jaz imam sicer mastno kožo, ki je ponekod že suha in tudi se mi je včasih lupila. Uglavnem težavna koža. Ko pa si s to solno raztopino umijem obraz je koža mehka, voljna. Tudi mozoljčke mi zelo hitro posuši, vendar mi drugje kože ne izsuši-kot da vzpostavi nekakšno ravnovesje.
Veš na splošno imamo zelo slabo mnenje o soli, ker poznamo samo kuhinjsko, ki pa je čisti natrijev klorid in nima drugih koristnih elementov kot prava sol, ki ni še rafinirana. Znano je da ima čista solna raztopina (npr.morje) enake sestavine kot človeška kri, torej je v njej vse kar človek potrebuje. Kar sem napisala ni ravno strokovno povedano, ker pač nisem strokovnjak, povem samo z mojimi besedami o tem kar sem brala in kar sem sama stestirala.


Sem tudi na netu vidla po zelo ugodni ceni tole HIMALAJSKO KRISTALNO SOL, pa še ene certifikate imajo zraven! Jaz jo že kar nekaj časa uporabljam, pa sem zelo zadovolna z njo. Uporabljam jo za pitje, masažo, obhladke...Kupujem jo na http://www.salinae-med.si Obilo lepih trenutkov vam želim!! pa-pa
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users