Jump to content


Photo

Elektronske vs. papirnate knjige


  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#61 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25327 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 December 2019 - 08:21 PM

Nimam pojma, nekaj casa sem jih gledala, potem sem pa rekla, naj me presenetita :D 

 

Mogoce se se enkrat odlocim prav za bralnik, bom zdaj videla, koliko ga bom dejansko uporabljala za branje in koliko za druge stvari. Ravno ure in ure vsak dan tudi ne bom brala, ker mi trenutno res ne znese. Bolj tistih 15-45 minut, ko V zadrema cez dan, ce nimam kakih bolj perecih opravkov. Pa en kup revij me tudi se caka, tako da ravno ne bom ves cas v ekran zijala. Ko takole nazaj gledam, res ne vem, kaj sem prej z vsem silnim prostim casom pocela :butl:


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#62 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26053 posts
  • Gender:Female

Posted 11 December 2019 - 12:34 PM

Ko takole nazaj gledam, res ne vem, kaj sem prej z vsem silnim prostim casom pocela :butl:


A ne? : ))
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#63 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 11 December 2019 - 12:50 PM

to smo se pa verjetno čisto vsi spraševali. In še vedno se, ko mi nekdo, ki nima otrok izjavi, da nima nobenega časa.

Enostavno postaneš neverjetno učinkovit, ker ti drugega ne preostane


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#64 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26053 posts
  • Gender:Female

Posted 11 December 2019 - 01:28 PM

Enostavno postaneš neverjetno učinkovit, ker ti drugega ne preostane


Res je.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#65 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17004 posts
  • Gender:Female

Posted 05 December 2021 - 11:24 AM

A so elektronske knjige tudi za tablice?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#66 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25327 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 December 2021 - 11:47 AM

Seveda, samo pravi program rabiš (odvisno od formata). Meni je všeč moon reader+, znotraj njega imaš tudi povezavo na par spletnih knjižnic, od koder si lahko naložiš knjige (library genesis recimo).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#67 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17004 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2022 - 04:20 PM

A si katera sposoja e-knjige prek Biblosa?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#68 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16546 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2022 - 04:23 PM

Tudi.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#69 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17004 posts
  • Gender:Female

Posted 09 February 2022 - 04:25 PM

Ti je kul, deluje aplikacija? Jaz bi si na tablici kaj prebrala, nimam bralnika.
Sem pa videla, da se da sposoditi za največ 14dni, potem se zaklene. A si lahko kao ponovno sposodiš, če ne uspeš prebrat?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#70 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3495 posts
  • Gender:Male

Posted 09 February 2022 - 04:36 PM

Meni je aplikacija super tudi na tablici. Edino vec knjig pogresam. Ne mores si po povno vec izposodit se mi zdi.

Edit: sem poskusla z eno mojo prejsnjo pa se da ponovno izposodit.
  • 0

#71 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 09 February 2022 - 04:43 PM

Kindl je zakljenjen, mi je žal, da ne morem brat preko bralnika :(

Tablico sem pa šele zdaj dobila in še nisem poskusila.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#72 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25327 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 09 February 2022 - 05:25 PM

Meni biblos na tablici nikakor ni delal. Oz. mi je potem v drugih aplikacijah vse zbrkalo, tako da sem biblos odstranila in na novo naložila ostalo. Ne vem, v čem je bil štos, dvakrat sem poskusila in obakrat se je končalo, ko sem naložila in začela uporabljati biblos. Upam, da boš imela ti kaj več sreče.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#73 Peteršilj

Peteršilj

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1355 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2022 - 01:46 PM

Tudi mene pri biblosu moti majhna izbira knjig. Drugače sem zadovoljna, sploj kakšne knjige, ki so bolj popularne, lahko v elektronski obliki dobiš praktično takoj.
  • 0
Never be embarrassed about something you like.

#74 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3495 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2022 - 01:49 PM

Meni biblos na tablici nikakor ni delal. Oz. mi je potem v drugih aplikacijah vse zbrkalo, tako da sem biblos odstranila in na novo naložila ostalo. Ne vem, v čem je bil štos, dvakrat sem poskusila in obakrat se je končalo, ko sem naložila in začela uporabljati biblos. Upam, da boš imela ti kaj več sreče.

O kakšni tablici pa govoriva? A o Ipadu mogoče? L. si ga je zdaj nabavim in razmišljam, da bi preko njega brala knjige. Zdaj imam neko kitajsko jajco in mi dela brez težav. Edino kar bi si mogla naštimat je, da se mi zaslon ne zatemni po 30 s, ker tak hitro pa spet ne preberem strani :)


  • 0

#75 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25327 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 10 February 2022 - 02:40 PM

Samsung TabA 10.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#76 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17004 posts
  • Gender:Female

Posted 04 March 2022 - 07:56 AM

Meni biblos na tablici nikakor ni delal. Oz. mi je potem v drugih aplikacijah vse zbrkalo, tako da sem biblos odstranila in na novo naložila ostalo. Ne vem, v čem je bil štos, dvakrat sem poskusila in obakrat se je končalo, ko sem naložila in začela uporabljati biblos. Upam, da boš imela ti kaj več sreče.


Meni tudi ni hotel delati sprva, pa sem imela navidez vse, kar sem rabila, a se z uporabniškim imenom in geslom nikakor nisem mogla prijaviti v aplikacijo. Dejansko je bil problem v nastavljenem jeziku, ker ko sem na tablici iz ANG nastavila vse v SLO, pa je šlo. Vmes pa seveda nekaj živcev in ene 2x sem Biblos zbrisala in ponovno naložila.

Ja, pri Kindlu se mi zdi velik minus, da je zakljenjen, Kobo recimo ni. A potem slovenskih knjig ne moreš brati, Kami oziroma si jih ne moreš zastonj sposojati?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#77 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 04 March 2022 - 08:34 AM

Ja, pri Kindlu se mi zdi velik minus, da je zakljenjen, Kobo recimo ni. A potem slovenskih knjig ne moreš brati, Kami oziroma si jih ne moreš zastonj sposojati?

 

Lahko jih snameš in naložiš (s torrenti oz kaj podobnega), za izposojo pa še nisem našla rešitve. Res pa, da tudi nisem besno iskala, ker še papirnatih ne uspem prebrat.
 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#78 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45501 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 April 2023 - 06:02 PM

Nisem vedla kam naj to vtaknem… Book Depository se zapira :(
https://www.bookdepository.com/closure
  • 0

#79 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25327 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 04 April 2023 - 06:12 PM

Oh ne :( Njih bom pa res pogresala. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#80 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45501 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 April 2023 - 06:13 PM

Jaz tud. Vse kaj sem kupovala knjig, sem pri njih.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users