Jump to content


Photo

METAL


  • Please log in to reply
183 replies to this topic

#61 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 09 November 2006 - 11:41 AM

QUOTE(DiLeMa @ 9. 11. 2006 - 11:25) View Post

Joj Lucien ... apetit za danes si mi čist zjeb**. laugh.gif laugh.gif

Jaz sicer nimam blage veze o metalu, misli, res nič od nič, priznam. Mi je pa hecno, da ima večina metal bendov (no vsaj tistih, za katere sm js slišala) ful taka dark poimenovanja - neki v zvezi s smrtjo pa grobovi in mučeniki in križi in krneki. laugh.gif laugh.gif Bi rada enkrat dočakala, da se en metal bend kliče Colorful Flowers al pa kej podobnega. laugh.gif laugh.gif Samo imam en filing, da tega ne bom dočakala - ker kaj je sploh fora metala? Bolj kot ne peti same dark pesmi, pesimistične in morbidne in sploh ful trpeče. Sej ne mislim nič slabega, da ne bo čudno izpadlo. Samo - je bla v metalu kdaj že kakšna vesela pesem? Ali pa vsaj 'normalna' brez death wishes ali trpečega pogleda na ljubezen? tongue.gif Je fora metala ravno ta, da iz besedil sili neko trpljenje?

Sem nepoučena, hvala za razumevanje.


Ne. Seveda, da ni vsak metal temačen. Imaš npr. Glam Metal, ki izvira iz Los Angelesa, Kalifornije. Čisto nasprotje darkerskemu metalu. Vse je samo šov, šminka, pozerstvo, kostumi, večina štiklov je skoraj ljubezenskih, ... wink.gif Npr. najbolj znane Glam skupine so Mőtley Crüe(kot sem jih že prej omenil), Poison, Skid Row, Europe(Švedi!), itd...
Npr. ko igrajo Mőtley Crüe v kaki hali, je 85% publike nežnejšega spola! Same ženske...
Ampak pri tem metalu je največji problem glih v tem, da je tem skupinam bolj važen izgled ne pa glasba in to kar sporočajo. To je pa ena stvar, ki se sovraži v glasbenem svetu, tako da...no mercy for them..

p.s.- je pa seveda v vsakem stilu metal glasbe pridih temačnosti, ker navsezadnje je to ipak metal!

smile.gif
  • 0

#62 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 November 2006 - 11:55 AM

Hvala za razlago. smile.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#63 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 09 November 2006 - 12:16 PM

QUOTE(DiLeMa @ 9. 11. 2006 - 11:55) View Post

Hvala za razlago. smile.gif


Malenkost. Še kdaj. wink.gif





  • 0

#64 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 09 November 2006 - 01:07 PM

Bil je off topic (no oz tudi ta je,samo bom pridna od zdaj naprej,bolj ali manj)
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#65 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2006 - 01:13 PM

Jaz pa še nikoli nisem slišala za glam metalce, seveda pa poznam glam rockerje, kjer so Posion zame definitivno na prvem mestu. Siver pa skupino Europe nikakor ne bi uvrščala v katerokoli od teh skupin. Ni mi čisto jasno, kaj ima metal z vsem tem, ampak ok...

Dilema, če te zanima ta zvrst in je ne poznaš, poskusi npr. s Poison - Talk dirty to me. Ti bo takoj jasno, za kako zvrst glasbe gre. wink.gif
  • 0

#66 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 09 November 2006 - 01:27 PM

QUOTE(Michelle @ 9. 11. 2006 - 13:13) View Post

Jaz pa še nikoli nisem slišala za glam metalce, seveda pa poznam glam rockerje, kjer so Posion zame definitivno na prvem mestu. Siver pa skupino Europe nikakor ne bi uvrščala v katerokoli od teh skupin. Ni mi čisto jasno, kaj ima metal z vsem tem, ampak ok...

Dilema, če te zanima ta zvrst in je ne poznaš, poskusi npr. s Poison - Talk dirty to me. Ti bo takoj jasno, za kako zvrst glasbe gre. wink.gif


Točno Michelle. Imaš prav. Poison so skoraj res prej rock kot pa metal. Seveda pa, da imaš tudi Glam Metal, ki se je RAZVIL iz rock glama! Vse so to glasbene nadgradnje. Vem, da za metal zveni Glam smešno ampak obstaja v resnici.

By the way...osebno nimam nič proti drugim bendom ampak za Poison je znano, da že več let kotirajo najslabše na rock/metal lestvicah v raznih revijah..Metal Hammer, Rock Vision, Vibe, itd...tudi njihov kitarist je letos prejel zadnje mesto med kitaristi, tako da....
Enkrat je Slash od Guns N' Rosesov rekel za Poison...njim je pomembnejši videz kot pa glasba...mislim, da je imel prekleto prav glede na rezultate...
  • 0

#67 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 November 2006 - 01:35 PM

QUOTE(Michelle @ 9. 11. 2006 - 13:13) View Post

Dilema, če te zanima ta zvrst in je ne poznaš, poskusi npr. s Poison - Talk dirty to me. Ti bo takoj jasno, za kako zvrst glasbe gre. wink.gif


Poison poznam, imam doma celo original CD, greatest hits (1886 - 1996) ampak meni to deluje bolj rock, ne metal. Je tudi gor ta komad Talk Dirty To Me, ali pa meni precej ljubi Every Rose Has It's Thorn.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#68 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 09 November 2006 - 01:45 PM

Joj, joj, joj punce...vse me glava boli kak slab glasbeni okus imate...pa glih Poison..??
Potem so že Bon Jovi pa ja boljši, a ne..?....

smile.gif
  • 0

#69 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2006 - 01:47 PM

Ja saj, verjetno je kvaliteta banda (Poison) res vprašljiva, sam jaz se pogosto niti ne spuščam v to. Meni so všeč, ker je njihova glasba lahkotna, poziitvna, pa še njihov stil vkjlučno s tem pozerstvom mi je prekleto seksi. biggrin.gif
  • 0

#70 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 November 2006 - 01:48 PM

Moj glasbeni okus ni v tej veji, sem bolj pristaš skupin kot so The Killers, Orson, Taking Back Sunday, Arctic Monkeys, Coldplay in tako dalje, imam precej širok spekter. Na te Poison sem pač slučajno naletela in mi imajo par v redu komadov - jih pa drugače ne poznam glih.

Sicer pa če ti je nekaj všeč, ti pač je - musko začutiš in ti ugaja, ali pa pač ne - ne glede na to, na katerem mestu na lestvici je njihov kitarist.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#71 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 09 November 2006 - 02:17 PM

QUOTE(DiLeMa @ 9. 11. 2006 - 13:48) View Post

Moj glasbeni okus ni v tej veji, sem bolj pristaš skupin kot so The Killers, Orson, Taking Back Sunday, Arctic Monkeys, Coldplay in tako dalje, imam precej širok spekter. Na te Poison sem pač slučajno naletela in mi imajo par v redu komadov - jih pa drugače ne poznam glih.

Sicer pa če ti je nekaj všeč, ti pač je - musko začutiš in ti ugaja, ali pa pač ne - ne glede na to, na katerem mestu na lestvici je njihov kitarist.


Rajši pri Poisonih ostani vseeno... biggrin.gif

Ne. Se popolnoma strinjam s tabo Dilema. Ampak veš...vseeno je to pravtako neko priznanje za njih... biggrin.gif
Mi je pa konec koncov čist vseeno, ker jih itak ne poslušam.



  • 0

#72 Lucien

Lucien

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 261 posts

Posted 09 November 2006 - 02:53 PM

Morem pa pravtako pohvalit našo ZLOvensko metalurgijo. Imamo res zelo dobre bende.
Noctiferia, Scaffold, Kaoz, Sarcasm, Temnozor, Triglav, Vulvathrone-Vaginal Herpes(moji regionalni rojaki biggrin.gif ), Godscard, Interceptor(Legende!), Metalsteel, Sabaium in še mnogo, mnogo drugih...

THUMBS UP!

thumbup.gif
  • 0

#73 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 November 2006 - 04:11 PM

No, ja, meni slo scena ni kaj prida všeč. Vsak ima svoj okus.

Je pa fino, da imajo bendi podporo, vsekakor. Lucien, si ti kdaj brcal v kakem bendu? cool.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#74 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 09 November 2006 - 06:16 PM

Tkole, moram še svoj piskrček pristavit.

@Jenna: tista o napol nagi babi, z umetno krvjo...js, se še spomnim debate o koncertu Thatres Des Vampires. Ampak ravno to dokazuje izvirnost in kot že ime skupine samo pove - teatralnost. Ko prideš na koncert imaš kaj videt. Navsezadnje njihova besedila govorijo o mazohizmu, seksu, bolečini, krvi...bi bilo neumno neko zadrgnjeno nuno gledat na odru. Sicer pa, glavno da je muzka dobra. wink.gif

In še naprej: jst sm se že pred lepim časom nehala obremenjevat kdo je pravi metalec in kdo ne. Pač naj vsak dela kar hoče...itak ima že vsaka mula pas z neti, ker je pač tko kul. Nihče ti ne more videt v dušo in spoznat (kot na primer pri meni), da to muzko živim, diham. Z ničemer se ne morem poistovetit bolj kot s to muzko. Ravno zarad nje se lahko preselim v svet, katerega ne bo nikoli v resničnosti.

Tisti pa, ki metal takoj povežejo s satanizmom, mučenjem živali...nimajo pojma.

@Lucien: Nightwish so bili pred 4 leti eden mojih ljubših bendov. Najraje sem poslušala plato Oceanborn in Century Child. Takrat se je njihovi muzki še lahko reklo kvaliteta. Z njihovim (hvalabogu) zadnjim CD-jem pa je šlo vse navzdol. Tarja se je na koncertih drla kot kura in samo vprašanje časa je bilo, kdaj jo bojo vrgli ven. Da ne govorim o njihovi katastrofalni štanc pesmi I wish i had an angel. BRUH!
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#75 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 November 2006 - 06:17 PM

QUOTE(Lucien @ 9. 11. 2006 - 14:17) View Post

Rajši pri Poisonih ostani vseeno... biggrin.gif

Ne. Se popolnoma strinjam s tabo Dilema. Ampak veš...vseeno je to pravtako neko priznanje za njih... biggrin.gif
Mi je pa konec koncov čist vseeno, ker jih itak ne poslušam.


Joj, kakšen attitude. Lucien, jaz ne 'ostanem' pri eni muski zato, da bi impresionirala ljudi. Še manj zato, ker tako piše v neki reviji. Se mi zdi tudi neumno, da folk soli pamet in se ima kratko malo za nekaj več, ker posluša določeno skupino, določeno zvrst - to je meni že skos tak cheap bullshit, da večjega ni. Ker imam potem vedno filing, da tak folk ne ceni določene muske kot take, ampak zaradi tega, ker si s poslušanjem le-te pridobi določen status med sovrstniki, v družbi, kjerkoli že pač. In to je meni totalno komično in pomilovanja vredno.

Me pa ni strah nikomur dati priznanje, če tako meni ugaja, nisem preračunljiva oseba in vedno podam iskreno mnenje. In tudi ne vem kje je tle problem, konkurenca itak mora bit, že zaradi različnih okusov in različne kvalitete glasbe (kar je pa spet precej subjektivna stvar). Drugače bi tudi lahko šla po sistemu ''povzdigujem, kar poslušam, po ostalem pa pljuvam in čimbolj v drek tiščim''. Ampak nimam veselja za kaj takega, se mi tudi zdi precej nesmiselno in retarded.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#76 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17185 posts
  • Gender:Female

Posted 09 November 2006 - 07:04 PM

Lucien je prejle omenil ene par slovenskih metal bendov...Kot zanimivost naj povem, da v našo šolo hodi mulc, ki naj bi bil bratranec pevca iz Gotscard. biggrin.gif

Kaj pa menite o gothic metal skupini Evanescence? Ker ste ravno debatirali o Nightwish, in Evanescence naj bi celo ponavljali za njimi, čeprav se s tem ne strinjam. Pevka Amy Lee ima za moje pojme prečudovit glas pa njihovih komadov se zlepa ne naveličam.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#77 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 09 November 2006 - 07:46 PM

Men imajo nekaj vredu komadov, ampak ima Amy tak nagravžen rezek glas, da me začnejo dobesedno bobniči bolet ko jih poslušam. Zame pač ni. Bi prej rekla, da je njihova muzka nek numetal. Hm, neopredeljivo zame.

Pozabila sem na tele slovenske bende. Meni se zlo dopadejo Shanti Nilaya, ampak nikjer ne najdem nč od njih. Nimajo spletne strani, ne vem al majo kak CD al ne. huh.gif Ve slučajno kdo???

Drugače pa, kot je Lucien dejal: Metalsteel so mulčki, ki vedo kaj je metal. biggrin.gif Sam da pevec mutira pa bo. wink.gif

Da naumo čist OT: še nekaj metalskih cotk (s pridihom gotike seveda)

IPB Image
IPB Image
IPB Image HUDO!!!!!!!!!
IPB Image
IPB ImageTUD HUDOOO!!!
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#78 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 09 November 2006 - 07:56 PM

Meni ni sicer preveč všeč tak oster stil ampak ta zadnja je thumbup.gif ,pa oni korzetek je tudi fajn samo premalo pokaže.Edina pripomba ki jo pa morem povedati ker drugače se bom zadušila od gnusa so čevlji-vse vse pokvari.Kako sploh v tem hodiš??
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#79 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 09 November 2006 - 08:08 PM

QUOTE(nihrida @ 9. 11. 2006 - 19:46) View Post


Pozabila sem na tele slovenske bende. Meni se zlo dopadejo Shanti Nilaya, ampak nikjer ne najdem nč od njih. Nimajo spletne strani, ne vem al majo kak CD al ne. huh.gif Ve slučajno kdo???

Njih lahko najdeš edino na Myspaceu, pa še Marko, pevec a.k.a. Marcus Obscura, ima svojo stran. Ne želijo imet spletne strani, ker jim to ni v interesu. Imajo pa pobje ful dober nastop.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#80 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 09 November 2006 - 08:39 PM

Bluberry, ne bi ti znala povedat kak je hodit v teh šuhih. Glih po tem se mi zdi, da prepoznaš poslušalce gothic muzke in goth metala. Metalci še zmer preferirajo bulerje. biggrin.gif Sicer pa je moj tip tolk visok k jst, tko da si tak al tak ne bi mogla privoščit hudih platoformov.

Crna, ja jebeno dobri so. Pevec je bil mal nagnusen v kiltu, so vsi bežal od njega. laugh.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users