Jump to content


Photo

Mastni lasje + pogosto umivanje


  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#61 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 20 December 2006 - 11:12 AM

Exotica - se bojim, da če so mastni, bodo taki še naprej huh.gif Če je maščoba edini problem, ne vidim neke grozote, če ni še prhljaja in srbečega lasišča ipd. Pač si jih umivaš na 2, 3 dni. Vsaj to sem pri sebi ugotovila. Edino kar mi preostane je, da mal pazim, da ne uporabljam premastnih zadev, in seveda nežen šampon - tale šauma z zelišči se mi je izkazala za super šampon, čeprav sem vedno mela šaumo za neko 'levo' znamko oops.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#62 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 21 December 2006 - 11:38 PM

Jst sm si tut dons prvič oprala lase s to Schaumo z zelišči... Tok je fajn filing, k so tko lahki pa sveži lasje... men je všeč wink.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#63 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 22 December 2006 - 09:37 PM

QUOTE(Hannah @ 22. 12. 2006 - 1:38) View Post

Jst sm si tut dons prvič oprala lase s to Schaumo z zelišči... Tok je fajn filing, k so tko lahki pa sveži lasje... men je všeč wink.gif


Mi je všeč, da ti je všeč tongue.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#64 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 23 December 2006 - 12:10 AM

hehe lol1.gif mi je všeč da smile.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#65 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 24 December 2006 - 10:42 AM

Jst sm opazla, da če si las dalj časa ne operem, se mi ful počasneje zmastijo. Sej naravno nimam preveč mastnih, zdej sploh ne, ampak včasih sm jih mela in takrat je blo tako, da če si jih recimo med počitnicami, kosm bla itak smao v hiši, kakšnih 5-7 dni nisem oprala, se mi potem kar precej ačsa vel niso zmastili, npr če so se mi normalno po 2h dneh, so se mi potem po 4h in posledično sm si jih lahko redkeje prala in so bli kar nekaj časa normalnejši.

Zdej mam pa itak zelo prijetne da se mi zmastijo tko po kšnem tednu, pa še to se ne opazi smile.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#66 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 December 2006 - 10:51 AM

Pri meni pa to ne učinkuje. Škoda.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#67 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 24 December 2006 - 04:09 PM

Pri meni tudi ne... Enkrat poleti sem prav naredila preizkus na svojih laseh... Nisem si jih oprala en teden pa pol (da sploh ne omenjam kakšne sm mela blink.gif ) ampk men to ne nuca...
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#68 s_luce

s_luce

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 02 January 2007 - 03:54 PM

QUOTE(Hannah @ 24. 12. 2006 - 16:09) View Post

Pri meni tudi ne... Enkrat poleti sem prav naredila preizkus na svojih laseh... Nisem si jih oprala en teden pa pol (da sploh ne omenjam kakšne sm mela blink.gif ) ampk men to ne nuca...



am....to je blo pretirano...to morš počasi začet...če si jih pereš na 2 dni, pač začneš na 3-4 dni prat, pa potem na 5-6 dni potem si pa tk že dosegla ubistvu kar si želela ane...jst si bi jih mogla med zimo prat na 5 dni, ampak potrpim pa si jih na en teden, poleti si jih pa na 10 dni.... smile.gif

Pač lasje so se navadli na pogosto pranje...probi počasi....pa ne pričakovat takojšnih rezultatov, ker jih ne boš dobila....kak mesec do dva bo 100% trajalo, da se bodo lasje približno navadli na nov način....
  • 0
....tako pa smo se prebili do samega konca članka....(Slo-Tech; procesorske tehnologije)

#69 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 02 January 2007 - 11:24 PM

em verjetno sm se mal narobe izrazla... Lase si sem prala na en teden in pol... Tko približno ponavljajoče kakšen mesec in pol...
No sej, bomo tole ponovno probala k bo poletje, pa me ne bo noben vidu biggrin.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#70 ššiva

ššiva

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 20 January 2007 - 07:44 PM

Če si lase umivate z pretoplo vodo se vam še bolj mastijo, in šamponi ubistvu ne bodo pomagali prav leliko.
Lasišče se z maščobo brani pred vročino, zato lase toliko hitreje mastijo.
Probajte si lase umivat z mlačno vodo na koncu pa si jih oplknite z hladno vodo.
Pri meni je delovalo.
Prepogosto umivanje pa že tko ni priporočljivo.

  • 0

#71 exotica

exotica

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 693 posts
  • Location:Barcelona, España

Posted 15 February 2007 - 11:06 PM

kaj mi lahko, katera priporoči kakšen kvaliteten balzam za moje mastno lasišče in suhe lase (zaradi barvanja)?

a veste za kakšen balzam, ki bi bil kvalitetnejši od kakšne maske?
  • 0

#72 ššiva

ššiva

    sramežljivec

  • Člani
  • 86 posts

Posted 16 February 2007 - 02:28 AM

Poizkusi Glis kur, Keune, za mastno lasišče in suhe lase.
Vedno si balzam nanašaj samo na lase 2-3cm od lasišča.

  • 0

#73 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10753 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 February 2007 - 09:25 AM

Punce, jaz že nekaj časa uporabljam šampon Argeal od firme Ducray. Kupi se ga v lekarni, stane okrog 2 bivša jurja. Je kremne teksture, ampak po temu šamponu so lasje tok lepi. Enkrat vmes mi ga je zmanjkalo in sem si lase oprala s Herbal Essences in so bili lasje čisto štrenasti. Skratka, tuki je link ocene šampona: http://www2.lepa-si....t=0#entry198431
  • 0

#74 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 16 February 2007 - 11:12 AM

Frida, a misls da biu ta sampon dobr tut za prhlaj
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#75 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10753 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 February 2007 - 01:18 PM

Ta firma Ducray ima še en šampon, ki se pa imenuje Kertyol, slikce ne bom limala, ker je ista pakunga kakor za Argeal, samo da je modre barve. Kertyol je pa namenjen mastnemu lasišču s prhaljajem. Jaz tega nisem probala, ker mi je Argeal zakon in nimam prhljaja. Pojdi v lekarno pa prosi za kakšen tester.
Je pa ta šampon res kremen, kar malo preveč. Jaz ga uporabljam tako, da ga mal stisnem v eno flaško od kakšnega šampona, dolijem mal vode in to pretresem, da se lažje in enakomerno nanese po laseh.
Balzam mam pa od Fructisa za mastne lase, s tem, da ga nanesem samo na konice in nikol na glavo, glih tok, da lahko razčešem.
  • 0

#76 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 16 February 2007 - 04:02 PM

Ma men se lasje zmastijo po cca 3 dneh. In mi je frizer rekel, da je to čisto normalno blink.gif .

Pač si vsake 3 dni vzamem pol urce, da si operem lase, jih posušim in to je to. Ko sem imela daljše lase (beri malo pod sredino hrbta) sem pač lase vrgla v rep in si jih prala 1x na teden. Posledica je bil tudi prhljaj. Odkar pa sem se ostrigla (ni šans, da spravim vse lase v rep, zato ga pač ne nosim), si perem lase 2-3x na teden. Od takrat naprej nimam prhljaja. Prejšnji teden mi je uspelo zdržat 1 teden brez pranja, ampak se mi je na mojo nesrečo prhljaj takoj pojavil.


  • 0

#77 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23600 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 22 February 2007 - 01:14 PM

Da ne bom ravno nove teme odpirala ...

a kdo ve kako se lahko zmanjša videz mastnih las ... meni se včasih zgodi, da zvečer so lasje še čisto solidni, zjutraj so pa full mastni vendar nimam časa za umivanje. In mi je malo zoprno it v službo. Ko sem imela dolge sem jih enostavno spela v čop in je bil problem za ta dan rešen. zdaj imam pa krajše, pa te možnosti nimam več.

Ali obstaja kakšen preprarat, ki bi za nekaj časa skril mastnost las oz. izušil maščobo na lasišču ... enkrat sem slišala da je dobra fora z otroškim pudrom v prahu (malo poštupaš in ti izsuši ...) samo zdaj imam pretemne lase in bi se verjetno full poznalo, saj je le ta bele barve.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#78 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 22 February 2007 - 01:24 PM

Baje se dobijo prav šamponi za suho pranje, tudi kot nekakšni praški ... samo na žalost ne vem, kje se kupijo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#79 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 February 2007 - 01:27 PM

Ja Kami jaz sem tudi to slišala za otroške pudre v prahu, sem tudi že probala in morem rečt da deluje. Streseš si ga malo, ne tako da imaš celo glavo belo, pustiš nekaj minut gor, in pol dobro streseš dol, res dobro, da se pač ne pozna nič belega na laseh. In tako ti lasje zdržijo za en dan, če je sila. Poskusi- wink.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#80 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25762 posts
  • Gender:Female

Posted 22 February 2007 - 01:56 PM

Tisti preparati za suho pranje las so obupni. Res so otroški pudri še najboljša zadeva - za zdržat 1 dan.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users