Jump to content


Photo

Dispozicija in diploma


  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#61 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2011 - 12:27 PM

Ja, vsak faks ima diplome v svoji knjižnici. Greš pa si jih sposodiš par. Mogoče tudi, da so v elektronski verziji (pri nas so online) pa vidiš malo kako se je folk lotil. Nekateri imajo tudi pravila, kako mora stvar izgledat, tudi kaj pisat v katerem razdelku diplome.
Jst sem tud naravoslovka...ti lahko nalimam svojo diplomo, če češ.
  • 0

#62 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 13 April 2011 - 12:29 PM

Ja ančka, pa daj! smile.gif

Koliko časa si jo ti pisala?
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#63 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2011 - 12:30 PM

PREdolgo laugh.gif

Mene je praktični del nekaj zajebaval. Ostalo ni bilo panike. Efektivnega pisanja ... kakšen mesec, mogoče 2?
http://www.digitalna..._dular_anja.pdf
  • 0

#64 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2011 - 12:38 PM

Sally, vprašaj v knjižnici za navodila za oblikovanje diplome. Pri nas je predpisano VSE - od velikosti pisave, do robov bla bla. Od blesavih detajlov je npr: pazit moraš, da se ti ne ostane cifra v eni vrstici in enota v drugi. Zato pišeš 8 kg tako, da pri presledku stisneš še shift in control.

Če se urejanja "po predpisih" ne lotiš že na začetku, boš potem kruto jokala na koncu ob oblikovanju. Fino je, če imaš eno diplomsko, ki je bila delana pri tvojem mentorju za primerjavo, da veš kakšen vrstni red, obliko ipd ima v glavi zamišljeno.

Priproročam, da vire pravilno citiraš (v tekstu in med viri) že sproti. S tem je tudi preveč dela na koncu, če si med pisanjem lenoba in si samo povšno označiš.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#65 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2011 - 12:42 PM

redkev, naša Ivica al kaj je že je itak čist prsmojena... Meni se je šla vtikat v naslove tabel rolleyes.gif
  • 0

#66 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2011 - 12:46 PM

@Ančka: ne govori, jaz sem imela Lino (nova, mlada, ne vem če si jo ti imela) in se govori, da je še bolj picajzlasta. Naslovi tabel so bili čisto razvlečeni, lol. Sošolki je enkrat popravila Lina, drugič pa Ivica in je bilo spet treba vse drugače spremenit laugh.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#67 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2011 - 12:51 PM

ja, mela...all I have to say is: rolleyes.gif
  • 0

#68 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 13 April 2011 - 12:55 PM

Iteresting blink.gif Bom vprašala na faksu ob priliki, ja. jao že vidim s čem se bom anjbolj jebala - pomojem boljz oblikovanjem kot diplomsko samo....Vem ja, v wordu morš lepo že vse sproti če ne so jebe kasneje (zamaknjeni teksti, al ti pol strani prazne pusti, vrivanje slik pa napačno oštevilčenje, nedelujoča kazala...)

Upam da bom ob pisanju to še znala, če ne ste pa tu vseznalke, ki mi boste itak pomagale tongue.gif

Hvala ančka, grem malo počekirat ;)

  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#69 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 13 April 2011 - 01:00 PM

aja pa pri nas obstaja prav Word template, da vpišeš podatke in POOF - imaš obliko že narejeno laugh.gif
  • 0

#70 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 13 April 2011 - 01:02 PM

Ja super, dobro se imate evil.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#71 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 15 May 2011 - 01:08 PM

Imam vprašanje.
Zdaj imam temo bolj al manj določeno in lahko začnem pisat.
Now i haz a problem.
Ne vem kako in od kje se lotit.
A naj najprej grem delat praktični del - projektiranje, a naj najprej delam teoretični del? Pisanje ozadja, stanje zdaj, nasplošno o tem kar bom delala...
Al kaj?
Nič mi ni jasno, ne vem kako začet in tole mi malo preveč okupira misli zadnje dni.
Kako ste se lotile ve - kaj je prvi korak?
Baje je enih 14 dni kriza, potem pa steče....
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#72 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2011 - 01:57 PM

Če ti bo kaj v pomoč: začela sem z glavnim delom, brez uvoda,....mi je tudi mentor tako svetoval, ko sem mu rekla da ne vem kje začeti. je pa res da nisem imela praktičnega dela, družboslovje pač smile.gif

  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#73 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2011 - 02:11 PM

Moj fant se je lotil diplomske najprej s povzetkom, uvodom in s teoretičnem delom- kaj je to ono tretje, metode je razložil (13 strani)... potem pa predstavil eksperimentalni del, kjer je opisal katere reagente je uporabil, kako je pripravil določene stvari, kaj je delal (8 strani)... Na koncu je v poglavju rezultati in razprava pisal še o tem (35 strani)...
Celotna diplomska skupaj obsega 65 strani... Samo bo po moje kaj moral zbristat. Zdaj čaka na mentorja, da popravi.
  • 0

#74 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 15 May 2011 - 07:40 PM

Potem je odvisno od človeka I guess....

Bom somentorja malo vprašala, nekaj mi govori naj začnem pri praktičnem delu.

Hvala za namige! smile.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#75 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 16 May 2011 - 09:54 AM

Ja. Lej on je tako sestavil diplomsko. Sem narobe prebrala, kaj hočeš vedeti. Začel je itak najprej pri praktičnem delu. Prvo je bil 6 mesecev v laboratoriju, si vse zapisoval kaj je delal, potem pa začel pisat.
  • 0

#76 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 26 August 2011 - 05:17 PM

Ima katera osebne izkušnje z vezavo diplomskih nalog, kje naredijo dobro, kje slabo? Kakršna koli informacija zaželena. smile.gif
  • 0

#77 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2011 - 05:23 PM

Jaz vem samo to, da je res pomembno komu daš vezat diplomsko! Osebno ne vem za nobeno, če imaš kakšno kopirnico v mislih pojdi tja in naj ti pokažejo primer vezane diplomske. Se mi zdi, da je poleg tiska besedila, pomembna tudi naslovnica in sicer, da je reliefen odtis črk in da je notri pobarvano z zlato/srebrno barvo (upam, da si predstavljaš), drugače se barva takoj zbriše dol.
  • 0

#78 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45614 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 August 2011 - 06:42 PM

V Mariboru ful dobro vezavo naredijo v kopirnici Jazbec (nasproti UKM), slabo pa v Zvezdi Danici pri Tehniških fakultetah (ki pa po moje pride ok, če imaš manj kot 100 strani).
  • 0

#79 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 26 August 2011 - 07:19 PM

A kera ve za gorenjsko kaj, kranj recimo?
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#80 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5109 posts
  • Gender:Female

Posted 26 August 2011 - 07:56 PM

Jaz sem jo dala vezat v kopirnico Študent info-ta oz. Piko nasproti FGG-ja in bila več kot zadovoljna. Bilo je ekstra poceni (12 €/1 vezavo s srebrnimi črkami), lepo, odlično, skratka kot se šika in to v manj kot 1 uri (trije izvodi).
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users