Jump to content


Photo

Od avgusta kajenje prepovedano!


  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#61 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 June 2007 - 04:06 PM

QUOTE(Nila @ 26. 6. 2007 - 16:58) View Post

DiLeMa, moj komentar se je nanašal na tole izjavo:
Tukaj se mi postavlja vprašanje, ali mora res država ljudi prisiliti k razumevanju? hmm.gif


To je bolj tko rečeno, pomoje ni dobro čist dobesedno razumet. Lahko ti nekoga prisiliš, da se ukloni ali podredi, dejanskega razumevanja pa se ne da izsilit. Dan danes je marsikaj škodljivo, pa se spregleda, ker je v interesu države. Tu ne gre za to, da se državnikom smilijo pasivni kadilci in so se zdej herojsko zoprtavili tej težavi, ampak gre za nekaj drugega, že zgoraj omenjenega. To pa je potem tista glavna fora, ki verjetno žuli marsikaterega kadilca. Mene osebno zakon ne bo prizadel, bom pač skenslala še tisti (dobesedno eden) čikec na mesec. Me pa moti to, da bi se dale zadeve rešit na drugačen, bolj eleganten način, ki bi osrečil tako kadilce, kot tudi nekadilce.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#62 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 26 June 2007 - 04:10 PM

QUOTE(DiLeMa @ 26. 6. 2007 - 16:54) View Post

To pa res ni enako, excuse me. Sploh pa jaz sem podpirala to, da ima vsak lokal ločene prostore, kar se mi ne zdi taka panika za narest. Pač vmes ločnica s kakšnimi kvalitetnimi steklenimi vrati, ki dobro tesnijo itd. Ampak v to vložit kakšen tolar, pardon - evro, bi bila strašanska groza.

saj bi tudi sama bila za ločene prostore, a smo vidli, kak to poteka - nikak. Prepoved je lažja, prav tako bolj realna, kot pa da bi čakali, da vsi gostinci usterzno posodobijo lokale.

Menim, da bi lokal, kjer je dovoljeno kaditi, boljše "laufal" kot tisti, kjer to ni. Še posebej, če je tu govora o raznih klubih, diskotekah, kjer je glavni vir zaslužka ravno alkohol. Posledično sklepam, da bo gostinec dal zeleno luč cigaretom.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#63 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 June 2007 - 04:12 PM

QUOTE(Adriane @ 26. 6. 2007 - 17:10) View Post

saj bi tudi sama bila za ločene prostore, a smo vidli, kak to poteka - nikak. Prepoved je lažja, prav tako bolj realna, kot pa da bi čakali, da vsi gostinci usterzno posodobijo lokale.


To bi se vse dalo narest z malo večjo pripravljenostjo sodelovat, kar bi se konec koncev dalo uredit z zasoljenimi kaznimi za lastnike nepošlihtanih lokalov. Določil bi se rok, recimo da morajo bit vsi lokali tko urejeni v roku pol leta, če ne jih bodo zaprli ali pač ustrezno kaznovali, pa amen.

QUOTE(Adriane @ 26. 6. 2007 - 17:10) View Post

Menim, da bi lokal, kjer je dovoljeno kaditi, boljše "laufal" kot tisti, kjer to ni. Še posebej, če je tu govora o raznih klubih, diskotekah, kjer je glavni vir zaslužka ravno alkohol. Posledično sklepam, da bo gostinec dal zeleno luč cigaretom.


Zato pa bi moral imet vsak lokal oba dela, kadilskega in nekadilskega, tako ne bi bil nihče prikrajšan.

Sicer pa po toči zvoniti je prepozno ...
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#64 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 June 2007 - 04:12 PM

QUOTE(Nila @ 26. 6. 2007 - 16:58) View Post

DiLeMa, moj komentar se je nanašal na tole izjavo:
Tukaj se mi postavlja vprašanje, ali mora res država ljudi prisiliti k razumevanju? hmm.gif


Nila:

Tako kot kadilci NISMO razumeli vas, tako tudi vi NISTE nas.
Sedaj pa mi MORAMO razumeti vas, vam je pa VSEENO IN UŽIVATE.

Upam, da sedaj razumeš ironijo, ki je bila mišljena v komentarju.


QUOTE(Nila @ 26. 6. 2007 - 16:42) View Post

Sicer pa, ali je to takšno žrtvovanje, če moraš iti skadit cigaret ven? Nihče ti ne prepoveduje, da si v lokalu, da spiješ pijačo itd. Doma lahko kadiš po mili volji, in to v zaprtem prostoru. laugh.gif

Hvala za dovoljenje & I rest my case!!!
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#65

  • Guests

Posted 26 June 2007 - 04:36 PM

Ne vem, od kod ti sklep, da je nam vseeno? Če bi država kadilcem povsem in popolnoma prepovadala kajenje, bi se tudi jaz borila za vaše pravice! Pa ne zato, ker podpiram kajenje, temveč zato, ker bi bila s tem kratena pravica posameznika, da dela s svojim življenjem, telesom in zdravjem kar hoče. Ker se pa to - na srečo - ni zgodilo, pa lahko le rečem, da bom kot nekadilka, ki ima alergijo na cigaretni dim, lahko v lokalu mirno popila svojo kavo in v restavraciji pojedla svoje kosilo brez skorajšnje zadušitve in hlastanja za zrakom in prezgodnjega zapuščanja prostora, prijateljev itd.

Kar se pa tiče zadnjega stavka - to ti sedaj dovoljuje država (in ti bo tudi v prihodnje), ne jaz.
  • 0

#66 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 June 2007 - 04:48 PM

QUOTE(Nila @ 26. 6. 2007 - 17:36) View Post

Ne vem, od kod ti sklep, da je nam vseeno? Če bi država kadilcem povsem in popolnoma prepovadala kajenje, bi se tudi jaz borila za vaše pravice! Pa ne zato, ker podpiram kajenje, temveč zato, ker bi bila s tem kratena pravica posameznika, da dela s svojim življenjem, telesom in zdravjem kar hoče. Ker se pa to - na srečo - ni zgodilo, pa lahko le rečem, da bom kot nekadilka, ki ima alergijo na cigaretni dim, lahko v lokalu mirno popila svojo kavo in v restavraciji pojedla svoje kosilo brez skorajšnje zadušitve in hlastanja za zrakom in prezgodnjega zapuščanja prostora, prijateljev itd.

Kar se pa tiče zadnjega stavka - to ti sedaj dovoljuje država (in ti bo tudi v prihodnje), ne jaz.


Eh sej nima smisla. Moj zadnji post je bil kar se mene tiče napisan precej logično.
Razlaga ironije v eni mojih izjav in nato povezava z enim od tvojih komentarjev, ki prikaže zakaj so take izjave v osnovi sploh napisane...

Brez veze... Hvala ker bi se borila za naše pravice...
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#67 veselasmrketa

veselasmrketa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 168 posts

Posted 26 June 2007 - 05:11 PM

pa ne zdi se mi prav da se naša država zgleduje po nemčiji pa italiji,ko je v naši državi nižji življenski standard kot drugje
  • 0

#68 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82847 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 June 2007 - 06:20 PM

Kaj pa ima to zveze? ermm.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#69 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13781 posts
  • Gender:Female

Posted 26 June 2007 - 08:35 PM

Jaz bi dodala samo kar se tiče ločenih lokalov za kadilce ali nekadilce oz. lokala ki bi se delil na polovico, torej en del kadilski drugi nekadilski. Pa recimo da bi se zmenli da bi kadilci morali hoditi sami po pijačo ker gre tu tudi za zaposlene, ki so prisiljeni pasivno kaditi. Večji problem je v tem da se nekadilci podredimo kadilcem ko gremo ven. Mene še nikoli ni noben vprašal če bi šla rajši v nekadilski del lokala. in da smo si na jasnem, ko sem jaz kadila tudi nisem nekadilca vprašala če bi šel raje v nekadilski del. Nisem pa ponosna na to, samo tako je. In posledica bi bila ponovno prazne nekadilske mize.
Pa če se ne motim Nemčija nima te prepovedi. In če ima kaj veze s standardom bi bilo to kvečjemu pozitivno. Pač pokadiš, torej zapraviš manj. Čeprav vseeno ne vem v čem je tvoj point.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#70 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 June 2007 - 08:51 PM

Vsem ki stokate kako sebični so kadilci, res ne vem s kakšnimi ljudmi se družite, ker mene so ljudje vedno spraševali če mi je ok, če oni prižgejo dim, poleg tega da so se vedno vsedli tako da niso puhali vame, če sem bla pa pri komu doma je blo vedno odprto okno. In vse to še preden so se pojavile kakršnekoli zahteve po ločevanju nekadilskih in kadilskih prostorov. Pač osnove bontona a ne.
Edini ki me je vedno (in me še) zapuhal, tudi ko sem imela pljučnico je bil moj stari, ki ga pač preprosto boli in bom doma vedno izpostavljena dimu (pol me pa doma sprašujejo kam vedno bežim iz dnevne rolleyes.gif ).

Ločevanje prostorov za nekadilce in kadilce je blo v mojem primeru dolgo časa "krneki", zato ker je večina moje družba kadilcev in sem se jasno prilagodila njim in šla v kadilski del (ki je bil btw obupno neprezračen), prav tako ni bilo poskrbljeno za nikakršno "zavarovanje" nekadilskega dela lokala, biločega pač že. Smotrneje bi blo, kot se je že čivkalo nekje zgoraj, da bi se denar vložil v neko kvalitetno prezračevanje in ločevanje prostorov (če se lahko naštela klima praktično v vsak hlev in kelnarji besno vpijejo za mano, da moram pa ja zapret vrata za sabo), samo to pa itak ne, ker preljuba revna državica ne bi imela nobene koristi od tega.

Pa še popravit se moram malo za nazaj:
Načeloma sem za zakon o prepovedi kajenja, ampak močno dvomim da se bo obdržal, oz. primerno izvajal (si ne predstavljam, da bi pred diskači/biločem varnostniki zasegali čike, da ne bi slučajno kdo kakega prižgal kje laugh.gif ), tko da je itak bob ob steno. Nikogar pa ne skrbi, da dnevno vdihujemo (no vsaj večina) izpušne pline, medtem ko je svetovna znanost že daleč presegla nivo, potreben za izum/izdelavo okolju in uporabnikom prijaznejših goriv.
Me pa zanima kako bodo zgledale te kadilnice, bilo bi prav če bi jih magar tekom zime ogrevali wink.gif. Bodo pač lokali na izgubi, pa bomo vidli kaj se bo dogajalo pol (zih bodo spet neki pritiski na vlado, oz. odgovorne).
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#71 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 26 June 2007 - 09:02 PM

QUOTE(crna @ 26. 6. 2007 - 21:51) View Post


Edini ki me je vedno (in me še) zapuhal, tudi ko sem imela pljučnico je bil moj stari,


biggrin.gif biggrin.gif hehe, pri tem sem se pa kr mal nasmejala smile.gif
  • 0

#72 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 26 June 2007 - 09:26 PM

QUOTE(Kami @ 26. 6. 2007 - 13:16) View Post

Jaz bi samo (komur bi se dokazalo, da je kadilec) dala višje zavarovanje v primeru zdravljenja zaradi kajenja oz. gre kompletno zdravljenje iz tvojega žepa. Enako pri voznikih in motoristih (če se razkantaš in nisi pripet/ne nosiš čelade, voziš v vinjenem stanju in podobno).


To ni še nič, jaz bi dala vsakemu, ki se ukvarja s športom višje zavarovanje - veš koliko se jih poškoduje. Če dobro premislim, bi dala višje zavarovanje tudi tistim, ki se ne ukvarjajo s športom. Kdo bo pa na državne stroške pucal njihove žile... pa tistim, ki več kot enkrat na mesec jedo v McSranju. Pa tistim, ki imajo več kot 10% odmika od idealne telesne teže - očitno so preveč zanikrni, da bi jih skrbelo, koliko me bo stalo njihovo srce na starost. Oh, ja, pa tisti, ki si hrano preveč solijo in začinijo - črevesne operacije so drage kot hudič. Pa tisti, ki se okužijo s kakšno spolno boleznijo - a bom jaz plačevala za njihove užitke?! Mogoče pa bi uvedli obvezno monopartnerstvo - ko si ga izbereš, ga imaš do konca lajfa. Tako bi drastično zmanjšali stroške zdravljenja klamidije, gonoreje in aidsa.
  • 0

#73 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 26 June 2007 - 11:47 PM

Ja, najbolj nabit višje zavarovanje vsakemu, ki ni popoln in ne skrbi za svoje zdravje točno po nekih, v ta namen sestavljenih predpisih. Pa froci in starejši ljudje bi tudi lahko več plačevali, ker so stalno nekaj poškodovani. Pa tistim z genetsko prirojenimi boleznimi, duševno in fizično zaostalim, pa smo spet pred novim holokavstom.

Lahko je nabijat višje zavarovanje nekemu športniku, v drugi sapi pa množično proslavljat in po tvju spremljat športne dogodke, se (samo)oklicat za športen narod in nevemkajše.

To je že grob poseg v človekovo intimo in svobodo odločanja kaj bo počel s sabo, oz. hednikep organizacij namenjenih negi in zdravljenju poškodovanih ljudi. Srečni ste, če nimate nobenih športnih, ali pa s slabšim zdravjem pogojenih bolezni/poškodb; samo kot btw - izjemno težko je kje dobit kako od države vsaj deloma plačano terapijo, ali pa zdravila, te reči so pa izjemno drage. Ne vem, a nekateri res nimate stikov s takimi stvarmi, ali jih pa preprosto nočete opazit.

Na žalost Katrin imaš prav; športnikom so že znižali premije ki jih dobijo v primeru poškodbe pri treningu/tekmovanju, največkrat si morajo stroške operacij in zdravljenja krit iz lastnega žepa, kar pa je denimo za kakega študenta iz srednjega sloja precejšen zalogaj.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#74 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 09:41 AM

Nekam so me razp* Neykini posti.

Nonstop naklada o nekakšnem razumevanju kadilcev in podobnem sranju, zraven pa v istem postu govori stvari stila: kaj mene brigajo vaše smrdljive oblekce, pekoče oči in bolezni, sej ne boste takoj umrli. Razumevanje pa tako.
Meni osebno se kajenje zdi ogabno, pa ne hodim naokrog in nakaldam kadilcem, naj nehajo, da to je brezveze in podobno, ker bi blo to nesmiselno. Ti pa tu daješ večjo vrednost svoji zasvojenosti (in udobju) kot zdravju in dobremu počutju ljudi okoli sebe. Meni se zdi dosti bolj nefer, da človek ne more it v javni prostor, ne da bi še cel dan zaudarjal po dimu (lasje pa seveda še dlje), bi komaj gledal in bi se za povrh še zastrupljal zato, ker je nekomu težko potrpet tistih pet minut na mrazu zunaj (in mraz je samo pozimi!) zaradi njegove lastne razvade.
Jst nimam popolnoma nič s tvojim kajenjem, ne vem, zakaj bi potem morala nosit posledice. In ne, pasivno kajenje ni zanemarljiva zadeva.

  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#75 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 June 2007 - 12:36 PM

Za smrdljive oblekce obstaja pralni prašek za lase pa šampon.
Tudi mene motijo intenzivni ženski parfumi in moške kolonjske v lokalih pa nikomur ne težim naj se prepovejo v zaprtih prostorih.

To pač ni dober razlog za podpiranje tega zakona. To je vse kar hočem s tem povedat.
Seveda sem že par postov nazaj povedala da za zdravje nekadilcev mi(nam) ni vseeno ampak očitno si to namerno spregledala, postavila v ospredje problem smrdečih oblekic in las in nam očitala nerazumevanje.

Očitno podpiraš le stališče nekadilcev, medtem ko jaz kot sem že prej poudarila želim le da bi našli neko srednjo pot(vsaj na jeziku) in me moti pač tako egocentrično mišljenje, kot ga imaš ti.


Ne vem od kje ti ideja, da mislim, da je pasivno kajenje zanemarljiva zadeva. Ko je bilo omenjeno pasivno kajenje v povezavi s smrtnostjo sem samo omenila da ne poznam podatka, ki bi govoril o smrtnosti zaradi pasivnega kajenja.

Malo bolj podrobno si preberi celotno temo...


QUOTE(Hevea @ 27. 6. 2007 - 10:41) View Post

Jst nimam popolnoma nič s tvojim kajenjem, ne vem, zakaj bi potem morala nosit posledice.

Ampak jst sm prepričana, da če bi bil razpisan referendum z vprašanjem "Ali naj se kajenje prepove popolnoma?" bi ti obkrožila DA...
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#76 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 27 June 2007 - 01:16 PM

neyka, če ne poznaš učinkov pasivnega kajenja, ti predlagam, da se pozanimaš o njih, potem pa, če se ti bo še zdelo potrebno, tule pridigaj o egoizmu. lepo prosm.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#77 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 01:19 PM

Sorry, samo res si ne bi vsak dan prala las samo zato, ker je kadilcem težko it skadit v za to namenjen prostor.
In mislim, da ta zakon dejansko predstavlja neko srednjo pot - sej boš mela kadilnice, in noben ti ne bo prepovedal, da kadiš, samo da boš pač zdej to delala z nekim obzirom do ostalih.
Kaj pa zate je dober razlog za podpiranje zakona, pa zame ostaja skrivnost. Če zmanjšanje posledic kajenja na nekadilcih ni dovolj dober razlog, res ne vem, kaj bi lahko blo. hmm.gif

Btw: tvoje prepričanje o meni je, presenetljivo, malce zgrešeno.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#78 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2007 - 01:22 PM

lol1.gif Če obstaja pralni prašek za cunje in šampon za lase, kaj pa potem za pljuča...
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#79 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 27 June 2007 - 01:26 PM

QUOTE(URŠKA @ 27. 6. 2007 - 14:22) View Post
lol1.gif Če obstaja pralni prašek za cunje in šampon za lase, kaj pa potem za pljuča...


IPB Image


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#80 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 27 June 2007 - 01:26 PM

Dej Pinga, o istih stvareh se mi ne da znova in znova pisat. Če ne znaš slediti temi potem je ne komentirej.

Sej pričkanje zna biti prav zabavno včasih. Pač takrat ko ti, da sogovornik pameten argument in teh je tukaj dosti.

Tvoj pač ni... Nad svojim postom maš moje stališče o pasivnem kajenju tko da ne meč naprej neumnosti
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users