Jump to content


Photo

Smučarija


  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#61 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3505 posts
  • Gender:Male

Posted 05 September 2016 - 08:46 AM

Joj ne luštov delat. Nama verjetno tudi letos ne bo uspela smučarija, ker bomo brez enega dohodka.  Anoukina destinacija je zeloooo blizu mojih najljubših- Obertauera in Zauchen see-ja.


  • 0

#62 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 September 2016 - 08:58 AM

že? Ste pa hitri.
Midva bova verjetno spet sla sama smucat za podaljsan vikend. Destinacija je se neznana. S fotrom načrtujemo marca za dan oz. dva v St Moritz. Če se nam koncno uspe uskladit s kolegi pa se z njimi nekam za cel teden. Ampak to zadnje dvomim, da nam bo uspelo, ker vedno ena od punc zataji.

 

Ja, menda smo ze skoraj pozni - je rekel tast, da je poslal 10 povprasevanj in da je ze ful zasedeno. Ampak ok, tokrat nas bo 6, to verjetno znatno zmanjsa ponudbo ... v bistvu bi lahko sli tudi v Zell am See kot 2 leti nazaj (tastov sodelavec ima tam hisko s tremi sobami, ki jo obcasno oddaja v najem), ampak je bilo bolj izkusenim med nami na voljo premalo razlicnih prog. V glavnem se veselim novih izzivov, pa upam, da mi je od predlanske sole smucanja se kaj ostalo v spominu (drugace sem si pa naredila tudi zapiske takrat, haha). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#63 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2016 - 09:58 AM

A res? Zanimivo. Se mi zdi da so se komaj pojavile prve ponudbe za smucanje. V keterem terminu pa grete?
  • 0

#64 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 September 2016 - 10:46 AM

Konec januarja (25.1.-1.2.).


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#65 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 September 2016 - 10:53 AM

Zanimivo, da je že tako zasedeno. Še ne bi pričakovala, da bo temu tako. Kakorkoli že, uživaj in poročaj kako bo. :)


  • 0

#66 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 05 September 2016 - 11:30 AM

Hvala! Se bom poskusila malo zverzirat v ocenjevanju in opisovanju tovrstnih izkusenj, da bom lahko kaj doprinesla k tej temi ;)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#67 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 October 2016 - 10:24 AM

http-2f2fcom-ft-imagepublish-prod-us-s3-

http-2f2fcom-ft-imagepublish-prod-us-s3-

http-2f2fcom-ft-imagepublish-prod-us-s3-

http-2f2fcom-ft-imagepublish-prod-us-s3-

http-2f2fcom-ft-imagepublish-prod-us-s3-

Zanimivo.


  • 0

#68 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 March 2017 - 04:59 PM

Anouk, kako je bilo na smučanju? :)

 

Jaz sem letos v primerjavi s prejšnjimi leti ful malo smučala. Do sedaj samo dvakrat. :( Je pa vsaj bilo pa teh dvakrat vrhunska smuka. Popolno vreme (sončno in hladno) z idealnimi snežnimi razmerami. Januar in februar sta mi letos res minila kot bi mignil. Upam, da bodo razmere še sedaj marca dopuščale kak dan dobre smuke. 


  • 0

#69 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 March 2017 - 07:04 PM

Anouk, kako je bilo na smučanju? :)

 

Jaz sem letos v primerjavi s prejšnjimi leti ful malo smučala. Do sedaj samo dvakrat. :( Je pa vsaj bilo pa teh dvakrat vrhunska smuka. Popolno vreme (sončno in hladno) z idealnimi snežnimi razmerami. Januar in februar sta mi letos res minila kot bi mignil. Upam, da bodo razmere še sedaj marca dopuščale kak dan dobre smuke. 

 

Super smo se imeli :) Sli smo od srede so srede in smucali 5 dni, vseskozi smo imeli lepo vreme, edino zadnji dan je proti veceru zacelo narahlo dezevati. Cez vikend sta se nam pridruzila se moja starsa, ki sicer ne smucata, tako da sta sla cez dan po svoje, zadnji dan sta pa prisla do smucisca v casu kosila, da smo se poslovili. 

 

Guzve pa ni bilo pretirane z izjemo sobote, tako da sem imela priloznost pilit tehniko prve dni (brez, da bi mi vsakih par sekund kdo poskusal pot prekrizat ipd). Sem bila potem naprej precej bolj sproscena in prakticno nisem za nikomer zaostajala. Pa po koncu tedna se mi je zdelo, da sem ful misic pridelala/jih oblikovala, sploh okrog trebuha - a je to mogoce? :D Pa presenetilo me je, da so imeli ob smuciscu v parih lokalih super oznacene vegetarijanske in veganske jedi, kar je bilo dve leti nazaj v Zell am See znanstvena fantastika (se spomnim, da sem narocila nek pecen krompir z zelenjavo in rekla brez sira idr., pa so vseeno prelili s kislo smetano vse skupaj). Sicer sem ponavadi za vsak slucaj se vedno nesla sabo en sendvic pa kaksno frutabelo/studentsko hrano, ker smo se redko v istih lokalih ustavili in si nisem drznila bit prevec optimisticna :)


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#70 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 March 2017 - 08:21 PM

Super.  :thumbup: Kakšne so bile pa kaj proge in infrastruktura? 


  • 0

#71 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 07 March 2017 - 09:08 PM

Proge so bile meni idealne, res pa je, da najbrž nisem najbolj zahtevna smucarka in da jih nimam z veliko smučišči za primerjat (in po črnih progah nismo veliko smucali, razen parih odsekov). Razmere se itak spreminjajo glede na promet, vreme, temperature, je pa izbire vec kot v Zell am See.

O infrastrukturi pa ne vem, kaj bi lahko komentirala, razen tega, da so nekatere gondole opremljene z Wi-Fi-jem, kar je prikladno (sploh v prvih parih liftih, ker so voznje nekoliko daljše).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#72 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 March 2017 - 11:55 AM

Hvala Anouk.

Mislila sem bolj, v smislu ali so proge široke ali ozke, ali prevladujejo dolge ali kratke proge, ali so v zavetju gozda ali so nad gozdno mejo, ali so dobro povezane med seboj, ali lahko iz enega dela smučišča prideš na najbolj oddaljen del ne da bi pri tem snel smuči ipd. Ali so razgledi iz smučišč wow ali bolj meh? Glede infrastrukture pa ali je novejša ali starejša, ali prevladujejo gondole, žičnice ali vlečnice, ali dobro požirajo gnečo, ali ponujajo še kaj drugega kot le urejene smučarske proge (e.g. photo pointe, free style park, merjenje hitrosti ipd.) :)


  • 0

#73 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 March 2017 - 12:14 PM

Uf. :D

 

Za dolzino pist in par drugih informacij si lahko tukaj pogledas, vecina je v zavetju gozda (ene bolj sencne kot druge), med seboj so fajn povezane - mi smo prisli do cisto drugega konca na smuckah brez tezav, edino za nazaj je ena bolj zoprna povezovalna rdeca pista (prakticno nimas druge izbire), in je pozno popoldne, ko se vsi vracajo, napol zlizana do ledu, spodnji del pa dokaj strm in kucljast in malo nagneten. Razglede sem bolj kot ne opazovala iz gondol, ker sem sicer imela dost posla sama sabo in tem, da sem ostale imela v vidnem polju ;) Meni se infrastruktura ni zdela blazno stara, ne vem pa, ce sem za take ocene kredibilna. Gneco so povecini fajn pozirale, edino v soboto je bilo na cisto spodnji tocki malo gnece (je pa res, da smo tja prisli kake pol ure po odprtju), prvih par pist je zato malo nagnetenih, potem se pa itak porazdeli obremenitev cez celotno ponudbo. Na parih tockah imajo zunaj tiste velike kavc-blazine in lezalnike, da se lahko fajn zleknes na soncu, ce ti je do tega, nekaj setov oversized stolov/klopic za slikanje, pa par sneznih skulptur. Ponekod imajo ob glavnih progah se locene stranske za otroke in druge skupine (sklepam, nismo sli preverjat), tam so ponekod imeli narejene tunele idr., pa neko pisto za slalom, kjer so merili cas. Off-piste smo jih tudi kar nekaj videli, ampak jaz se tega ne bi sla, ker je bilo ogromno kratkih storov, ki so samo kak centimeter gledali iz snega, ampak ocitno nekaterim to ne predstavlja tezave. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#74 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 March 2017 - 12:32 PM

Zahtevna sem vem :lol: Hvala, da si potešila mojo radovednost. :lol: 


  • 0

#75 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 March 2017 - 12:49 PM

;) 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#76 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26075 posts
  • Gender:Female

Posted 08 March 2017 - 02:18 PM

Kalypso, zanimive "zahteve" vsekakor. : )))) Meni je važno, da je veliko snega in čimmanj ljudi, ostalo pa sproti. :D
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#77 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 March 2017 - 06:37 PM

Hehe, saj to dvoje je glavno. :wink: :lol:
 
Ko si že načela to temo.... poleg zadostne količine snega in čim manj ljudi na progi, so mi idealna smučišča takšna z dobro povezanimi progami in dobro pretočnimi sedežnicami, vlečnicami in gondolami. Ni mi toliko važno ali so le te nove ali stare, važno je da dobro požirajo množice in da tudi ob gneči ni potrebno predolgo čakati na to, da prideš na vrh. Zame idealne proge so dolge široke in prostrane. Navadno so označene kot rdeče in imajo ravno pravi naklon, ki omogoča sproščeno vijuganje. Moje idealno smučišče mora imeti vsaj dve oz. tri takšne proge. Glede ostalega sploh nisem občutljiva. :)
  • 0

#78 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26075 posts
  • Gender:Female

Posted 08 March 2017 - 09:13 PM

Kalypso, se strinjam. : ) Med naštetim bi dala dobro pretočnost na prvo mesto.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#79 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17997 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 March 2017 - 07:36 AM

Jaz pa ne maram sedeznic, me vedno ful zebe. Zato mi je Kronplatz top.
  • 0

#80 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26075 posts
  • Gender:Female

Posted 09 March 2017 - 09:31 AM

Zaprti prevoz je fajn, ja! : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users