Jump to content


Photo

Razna vprašanja glede prehranjevanja!


  • Please log in to reply
4882 replies to this topic

#61 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13778 posts
  • Gender:Female

Posted 02 October 2007 - 09:43 PM

Jaz jih ravno zato ne jem, pa paprike iz istega razloga.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#62 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 17 October 2007 - 04:24 PM


Firbcna sem kako napravite sirove struklje...no, pravzaprav bolj kot same struklje, kako nastane una fina sirova omaka za zraven. Ali kako jih vi postrezete/jeste?

Ponavadi jaz kupim ze pripravljene, ki jih nato samo pokuham v kropu (zavite v folijo, da ne razpadejo). Saj so zelo okusni, sem jih jedla ravno danes.. a brez omake, pa vem da znajo bit z ful ful boljsi.

Tako da bi prosila katero, ki obvlada to pripravo jedi, da postopek podeli z nami.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#63 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13778 posts
  • Gender:Female

Posted 17 October 2007 - 04:31 PM

Točne mase ne vem, vem pa da je trik rahlosti da iz beljakov stepeš sneg. So mi tako strašno dobro ratali enkrat.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#64 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 17 October 2007 - 10:26 PM


A tako...no, to je tudi nekaj novega zame.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#65

  • Guests

Posted 18 October 2007 - 12:24 AM

Pri nas jih jemo s prepraženimi dorbtinami (v maslu, seveda).
  • 0

#66

  • Guests

Posted 18 October 2007 - 07:13 AM

Enako. Ne prestavljam si jih s kakšno omako, lahko pa, da bi bilo v kombinaciji s ta pravo tudi ok. hmm.gif
  • 0

#67 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13778 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 09:00 AM

Mogoče si me napačno razumela. Jaz sem govorila o fili za štruklje. O čem si pa ti?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#68 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 October 2007 - 09:52 AM

Jaz imam en super recept za sirove štruklje.:
50 dag skute
2 jajci
20 dag moke
1 žlička soli

Postopek

Vse skupaj zmešamo. Na moker prtiček vlijemo maso, ki naj ne bo gosta. Ne vgnetemo jo v v testo, ne dodajamo moke ampak skoraj polijemo na prtiček. Prtiček zavijemo, povežemo z nitjo in kuhamo cca. 30 minut v osoljenem kropu. Štruklje odvijemo, razrežemo in zabelimo z drobtinicami prepraženimi na maslu.
(tole je prekopirano s Kulinarike). So pa čisto taki kot navadni.


Sirovo omako pa naredim tako, da v kozico vlijem deci mleka (lahko tudi več, odvisno, koliko vas je), dodam 2 topljena sirčka in zgostim z moko. Solim, dodam česen (v prahu) in pokuham, da sirčka razpadeta. Super rata.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#69 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25757 posts
  • Gender:Female

Posted 18 October 2007 - 10:34 AM

moj recept pa se malo razlikuje:

v 50dag skute umešamo 2 jajci, solimo, dodamo malo muškatnega oreška (secret ingredient) in to je to.

Vzamemo 1 "list" listnatega testa, na 1/2 nanesemo skuto, nato pa zvijemo. Ko imamo pripravljene vse štruklje, zavijemo vsakega posebej v alufolijo, na kateri smo prej razmazali kapljico olja (da se ne primejo).

Kuhamo 30 minut v osoljenem kropu.

Alufolija je odlična alternativa prtičku - manj pocanja pa še prati nam ni nič treba.
  • 0

#70

  • Guests

Posted 18 October 2007 - 02:20 PM

QUOTE(Frčica @ 18. 10. 2007 - 10:00) View Post

Mogoče si me napačno razumela. Jaz sem govorila o fili za štruklje. O čem si pa ti?


Aja. biggrin.gif Govorila sem v bistvu o zabeli oz. sem pritrdila ciari. laugh.gif
  • 0

#71 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 18 October 2007 - 10:18 PM


Z drobtincami jih napacam ja, obvezno - ne smejo manjkat =), ampak enkrat sem jih imela priliko uzit mojstrsko pripravljene, v omaki.

Pa ne kaki posebni, v bistvu je bil to najbrz kar krop, kjer so se kuhali, a vendar ni bil pusti krop, ali sama voda, seveda ne. Bil je tak dober sirasto strukljast okus, haha. Ne znam najboljse opisat, niti kuhar ni zelel izdati recepta. Ce bi, pol ne bi tega tu sprasevala, ja ne.

O kerih prtickih je govora ne vem, ker sej pravim, nisem jih nikoli - mase - naredila sama. Dam pa kupljene prav tako v alufolijo.

Se bom zdaj enkrat opogumila se jih lotit sama, sploh po vajinih receptih S. & A.P., ki vsaj zgledata nekomplicirano.

Na ta nacin pa napravim omako itak za njoke ipd. ane sonchi, isto je to.


  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#72 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25328 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 October 2007 - 10:39 PM

QUOTE(Nila @ 18. 10. 2007 - 8:13) View Post

Enako. Ne prestavljam si jih s kakšno omako, lahko pa, da bi bilo v kombinaciji s ta pravo tudi ok. hmm.gif


v šoli jih dobimo včasih za malico z gobovo omako - in je božansko. sama ne dam nikoli zraven drobtin, tudi k cmokom ne ... jih pa sestra vedno, čeprav jih potem dol praska rolleyes.gif .
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#73

  • Guests

Posted 18 October 2007 - 10:42 PM

Nila, sej je spraševala o omaki za zraven (vsaj tako je napisala), ne pa o nadevu. Tako sem jaz razumela, no.
  • 0

#74 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 18 October 2007 - 11:20 PM


Ja, prvotno se gre za omako ja... ce pa se kdo pove kaj o masi strukljev in fili
pa tolko boljse.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#75

  • Guests

Posted 18 October 2007 - 11:41 PM

Jaz skoraj nič ne kuham, štrukje mi pa mami naredi, pa jih potem zamrznem. Bom njo vprašala, kako naredi filo. smile.gif

Dobri so tudi orehovi, sploh iz ajdove moke.
  • 0

#76 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 20 October 2007 - 11:07 PM



AAA... A si mogla spomnit na orehe.... Just Love It! :=)

Ti kr vprasaj mami, da se se kaj naucimo. smile.gif
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#77

  • Guests

Posted 21 October 2007 - 12:00 AM

Heheheh, sori za orehe. biggrin.gif

Bom vprašala mami jutri, ko gremo volit. smile.gif
  • 0

#78 ninaa

ninaa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 433 posts
  • Location:Obala

Posted 25 October 2007 - 05:32 PM

A ve kera za kakšne piškote/prigrizke ki se jih da kupiti pa d so zdravi??? Jz ko gledam v trgovini je tolko teh stvari d se pol nevem za kero odločit. smile.gif
  • 0

#79 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 25 October 2007 - 05:43 PM

jaz k osem vmes lačna zobam riževe vaflje.
Eden ma samo 30 kcl.
Namest da napadem čokolado,grem nad to,enga pojem,in je kul.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#80 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 25 October 2007 - 05:52 PM

so tudi riževi vaflji s tenko plastjo čokolade za okus smile.gif

Js veckrat jem čajne piškote. Najraje z lešniki in ovsenimi kosmiči, drugače so še z riž+pirina moka ali pa eni ki majo gor še plast čokolade. Vse troje je dobro. Je pa od Medexa. In piše gor Polnovredno čajno pecivo.

Drgač pa js večkrat jem kar suho sadje al pa kake lešnike in podobno. Kdaj tudi prelite s čokolado.

Že dolgo nazaj pa sem kdaj kupla neke polnozrnate kekse. Je kar majhen paketek in so res okusni. Sam se ne morm spomnt kako se imenuje.

Pol pa dobiš še neke kruhke ki so iz celih zrn in tej niso vsakemu všeč, vendar meni so in bom še kupla sploh če grem kam. smile.gif

Te reči so sigurno vse bolš kot da ješ čokolado in sladkarije. Js pogledam pr vsaki stvari sestavine in to bi moglo bit vse ok.
  • 0




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users