Jump to content


Photo

KVAS za lepo kožo


  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#61 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 08 October 2005 - 08:31 PM

men je kvas najbolj pomagu. sem mela tu lise na obrazu pa je vse zginl. pa še en prjatlca od mami mi je rekla da mam ful lepo kožo in kaj delam z njo.

pijem kvas vsak večer v mleku(sam ne sme bit vroč). rezultati so pa vidni po kakšni dveh tednih. morš redno pit pa res ful pomaga. wink.gif
  • 0
KDOR HOČE VIDETI, MORA GLEDATI S SRCEM. BISTVO JE OČEM NEVIDNO.
user posted image user posted image

#62 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2005 - 03:54 PM

Preveč kvasa naj bi celo povzročalo nastanek ogrcev, zaradi velike vsebnosti vitamina B. Na kožo kot masko pa se ga lahko da brez problema.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#63 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 31 October 2005 - 05:35 PM

Jst se tut zdaj neki navdušujem nad tem kvasom, k ga vsi tk hvalijo..sam k je tak problem to pojest...sem ga poskusila v koščkih samo pogoltnit, pa se mi je nalepil na nebo, in sem skoraj bruhala k sem okusla okus, brr...pila ga pa spet ne bi, ker je treba preveč, pa spet okus čutiš...mi je res grozen. mate kako drugo foro za probat? K z žličko pa spet ne, ker je ves lepljiv in se potem valja po ustih. Hja, mogoče, če ga zavijem v košček kruha in pogoltnem laugh.gif
  • 0

#64 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 31 October 2005 - 05:36 PM

aja, pa kolko naj bi bilo priporočljivo tega pojest na dan, da ni preveč, kake četrtino kocke?
  • 0

#65 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2005 - 11:37 PM

Tukej so pisali, da pol kocke na dan, sej piše vse na prejšnjih straneh. Če ga v mleku raztopiš sploh ni tako grozen okus. Jaz sm tudi nekaj malga začela ga pit, potem sm pa nehala, k sm v neki knjigi prebrala, da lahko povzroča ogrce.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#66 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 01 November 2005 - 12:44 AM

QUOTE(Marmelada)
Tukej so pisali, da pol kocke na dan, sej piše vse na prejšnjih straneh. .


uaa, pa res, se oproščam, sem pa kr pozabla, da sem to že prebrala, najbrž zato, ker mi je to ful preveč....no, bom vidla, mogoč kdaj občasno mal vzamem. Sem že tut kapsule jemala, pa je bilo en klinc...(takrat par let nazaj).
  • 0

#67 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 November 2005 - 10:56 AM

blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif js sm lihkar spila to kvaseno sranje pa je mal mankal da nism usega zbruhala vn biggrin.gif (se opravicujem za te grde izraze sm tok razpizdena), sam sm ponosna nase da sm uspela spit use do zadnje kaplce, sej veste kako pravjo, za lepoto je treba potrpet biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#68 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 01 November 2005 - 11:06 AM

hehe, a ti tut "uživaš" v okusu laugh.gif
  • 0

#69 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 November 2005 - 11:07 AM

Sephora, neves kok smile.gif komi cakam jutr da ga lohk spet ruknem biggrin.gif
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#70 halima

halima

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 01 November 2005 - 02:18 PM

hehe biggrin.gif tud men je bil na začetku kvas tooook ogaben, da sem se morala držat za nos, da nism čutla okusa :puker: res, reees ogaben mi je bil!ampak za tolažbo vsem začetnikom, po nekaj dnevih, tednih se navadiš na okus in lepljivo teksturo kvasa, tko da ga jst zdej brez problemov pojem samega, brez dodatkov mleka..in prou fajn mi ga je žvečt biggrin.gif za vzpodbudo ostalim tongue.gif drugače pa tud jst se strinjam, da res pomaga za lepo kožo.treba pa res vztrajno jest na tešče :!:
  • 0

#71 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 01 November 2005 - 02:23 PM

a potem pomaga?? kr eni trdijo da dela ogrce, drugi da lepo kožo... kr me mika poskusit laugh.gif
  • 0

#72 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 01 November 2005 - 02:30 PM

Moja mama je imela v mladosti ful težave z mozolji po čelu. Po nosu, ličnicah in bradi jih ni imela na čelu pa na stotine. Takrat se še ni dobilo toliko mažic in raznih stvari prosti mozoljem in si je vedno zvečer dajala na čelo "masko" iz vode in kvasa. Baje ji je kr pomagalo.
  • 0
Viens, reste ici!

#73 LPgirl

LPgirl

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 578 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 01 November 2005 - 09:23 PM

Še moja izkušnja s kvasom:
Ker sm imela težave z mozolji pa ogrci evil.gif se mi je zdel vredn probat, poleg tega pa nej bi kvas zaradi velike vseebnost vitamine B pomagou tudi k lepišim nohtom, lasem... smile.gif In sem pol kocke falinga kvasa zmešala v 2 dcl mleka (nej povem da se mi drgač kvas grauža že od nekdaj) in sem že med mešanjem ko se je sproščal vonj skoraj bruhala :puker: . Nato sem ugotvila da me ubistvu moti vonj ne pa toliko okus. Zato sem si zatisnila nos ko sem spila to mešanico in je bilo veliko bolje. Ko je zmanjkalo prve zaloge pa v trgovini ni bilo falinega kvasa ampak samo od žita v taki umazano rumeni embalaži, zato sem kupila tega, in ugotovila da veliko manj smrdi zato je bilo tudi požiranje tega veliko lažje saj kot sm že napisala mene veliko bolj moti vonj kot pa sam okus, katerega sploh ne čutim, če seveda ne zavoham kvasa (vem da se sliši čudno ampak pr men je res razlika). Tko da tiste k tega ne morte po grlu spravt si probite zatisnt nos, mogoče pa bo kej lažji.
Drgač pa jst nism opazla nobenih dodatnih ogrcev, jih je bilo kvečjemu manj pa tudi koža se je manj mastila biggrin.gif . Zdej sm se pa mal polenila oops.gif pa sem nehala, sam bo treba spet začet, kr se začenjajo pojavljat novi mozoljčki evil.gif .
  • 0

#74 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 01 November 2005 - 10:09 PM

Hmm...bom vprašala kozmetičarko, če je to res, da lahko povzroča ogrce, Že tako jih imam dovolj, še dodatnih res ne rabim smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#75 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 02 November 2005 - 08:45 AM

QUOTE(Marmelada)
Hmm...bom vprašala kozmetičarko, če je to res, da lahko povzroča ogrce, Že tako jih imam dovolj, še dodatnih res ne rabim smile.gif


no praši pa kej sm sporoči, da bomo tud mi mal manj zmedene, hehe biggrin.gif
  • 0

#76 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2005 - 03:29 AM

Lih danes sm bla na negi, pa sm pozabla vprašat oops.gif Sm se vmes odločla, da ga bom občasno kej spila, ko bo pri hiši
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#77 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 05 November 2005 - 11:04 AM

Seveda ne pomaga, ker so kvasovke preblage in ne prodrejo dovolj globoko v kožo, da bi čistile nečistoče, oz. ogrce. Raje si delaj encimske pilinge 2x tedensko in pazi, da imaš ustrezne preparate. Predvsem pa uporabljaj kakšno kislino.

Bolje, da si narediš 1-2x tedensko masko iz aspirina, ki je bogat s salicilno kislino.
  • 0

#78 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2005 - 11:11 AM

QUOTE(mavrična)
Seveda ne pomaga, ker so kvasovke preblage in ne prodrejo dovolj globoko v kožo, da bi čistile nečistoče, oz. ogrce. Raje si delaj encimske pilinge 2x tedensko in pazi, da imaš ustrezne preparate. Predvsem pa uporabljaj kakšno kislino.

Bolje, da si narediš 1-2x tedensko masko iz aspirina, ki je bogat s salicilno kislino.


a ta maska je primerna za bolj mozoljasto kožo? a to aspirin zmešaš z vodo in daš na obraz al kako? kolk aspirinov pa je potrebno?
  • 0

#79 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 November 2005 - 12:56 PM

Ene par aspirinov in malo vode, da je zmes gosta. Pol pa to napacaj na kožo. Ampak to ni čisto prava rešitev, ker aspirin ne vsebuje salicilne, ampak acetilsalicilno kislino. Pomaga pa malo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#80 Princeska

Princeska

    drama queen

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16360 posts
  • Gender:Female

Posted 05 November 2005 - 02:32 PM

QUOTE(sonchika)
Ene par aspirinov in malo vode, da je zmes gosta. Pol pa to napacaj na kožo. Ampak to ni čisto prava rešitev, ker aspirin ne vsebuje salicilne, ampak acetilsalicilno kislino. Pomaga pa malo.


koliko časa pa pustim na koži? al takoj sperem?
drugač pa hvala za odg.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users