Jump to content


Photo

Katera pasma je zame?!


  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#61 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27103 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 20 February 2007 - 06:37 PM

Hahaha, s tamagočiji si me pa res nasmejala biggrin.gif thumbup.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#62 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 25 March 2007 - 04:06 PM

Ha ha ha. dry.gif Da vam sporočim veselo novico:odločili smo se za pasmo(no ni ravno pasma)vzeli bomo MEŠANČKA iz zavetišča!V ponedeljek gremo na ogled v azil v M. soboti,ampak mislim da ga nebomo vzeli tam.
PS:vzeli bomo samičko

LP Alja
  • 0
IPB Image

#63 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 25 March 2007 - 04:26 PM

CESTITAM thumbup.gif biggrin.gif ...zelo sem vesela da si se tako odlocila thumbup.gif -srecnez tale kuza,ki si ga resila pred "verjetno kasnejso" evatanazijo.
Veliko srece in veselja z mladim navihancem...ups oops.gif ohmy.gif navihanko! biggrin.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#64 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 25 March 2007 - 04:39 PM

HVALA!Saj še ga/je nimamo! wink.gif
  • 0
IPB Image

#65 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 26 March 2007 - 12:38 PM

Če se odločaš za ps aiz azila se obrni na katarino walas-KD Švrk. Ona tud šola te kužke in ti bo znala povedat na kaj moraš biti pozorna...
  • 0
IPB Image

#66 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 01 April 2007 - 06:53 PM

Am...imeli bomo pasmemskega kužka. excl.gif Razmišljamo o pasmi MALI NEMŠKI ŠPIC!




LP Alja
  • 0
IPB Image

#67 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 01 April 2007 - 07:56 PM

ok, sej se brzdam ...

kaj je s tabo, zenska?!?!?

resno ti pravim, ne nabavljej nobene zivali, dokler ne bos pr seb razcistla stvari. ne mores tko, no. ne mores!
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#68 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 02 April 2007 - 08:34 AM

Ok sam je pa res mal mahnjena?! ermm.gif Pa daj se ze enkrat odloci ali pa si res zaenkrat omisli tamagocija na katerem bos lahko vsak dan spreminjala svojo pasmo psa.Ni prav da takole delas....

To se vidi da si ocitno se ne zrela da bi samosotjno skrbela za svojega psa,to sklepam po sem sodec kar si napisala.
Res zelo lepo se mi je zdelo ko si rekla,da boste posvojili kuzka,zdaj pa si spet cisto na eno drugo pasmo rekla.Pes je ziva zival in bo najbolj boga ce jo ne bos tudi ti vesela tako kot je treba.Pa se tole....najprej se pozanimaj pri vzrediteljih lastnikih kaksen karakter ima kateri pes,ker po tem kako ti gledas-se mi zdi da bolj po zunanjem videzu...Nemski spic je lahko zelo trmast,ce ne znas z njim.

Res tole mi je pa kar neki-pa daj se vsaj zadrzi teh svojih zelja blink.gif in ne pisi gor takoj ko se premislis-bomo vsaj bolj mirni...
Tole me je pa zelo razjezilo mad.gif -popolnoma se strinjam z zlobico.Najprej moras pri sebi ugotovit kaksna si po naravi,po tem sodec zelo zmedena in hitro spremenis svoje misljenje.Res bogi pes....


QUOTE
Am...imeli bomo pasmemskega kužka. Razmišljamo o pasmi MALI NEMŠKI ŠPIC!




LP Alja

Da vam sporočim veselo novico:odločili smo se za pasmo(no ni ravno pasma)vzeli bomo MEŠANČKA iz zavetišča!V ponedeljek gremo na ogled v azil v M. soboti,ampak mislim da ga nebomo vzeli tam.
PS:vzeli bomo samičko

LP Alja

Kupim samčka pasme Cavalier King Charles španjel brez rodovnika.
Če imate informacije prosim pišite na E-mail:budja.zvonko@siol.net
ali na tel.:02/5651085
Cena naj je do 300€
Odgovore rabim čimprej!!!
Hvala

Kupim psico pasme cavalier king charles španjel(brez rodovnika)
Psica naj je rjavo bela ali tricolour(bela,črna,rjava)
Cena naj je do 300€
Vsi ki imate kakršne koli informacije me PROSIM obvestite na E-mail:budja.zvonko@siol.net
Hvala že vnaprej!!!
Alja

Odločam se še za pasmo,prosim pomagajte mi,želimo pa si psa ki bo:
-srednje velikosti
-ne bo puščal dlake
-ga ne bomo rabili voziti k pasjem frizeru
-imel srednje dolgo dlako
-zvest
-ne bo len
-ne bo divji(vragec)
-bo lahko v stanovanju IN zunaj

Prosim ne naštevajte:čivav(mama in oče sta mooooooočno proti),prosim ne naštevajte tudi velikih pasem.
Prosiim pomagajte mi!!!Bila bi vam zelo hvaležna!

PS:razmišljali smo že o višavskem terierju,zlatem prinašalcu,ang.koker španjelu,...

Je tukaj mogoče kakšen lastnik dolgodlake čivave?Tistega prosim če mi lahko pošlje nekaj slik!!!Proooooooooosim!



Itd...pa naj mi kdo pove kaj je s tabo res narobe? blink.gif
Terierji so prav tako kot nemski spici lahko zelo dominantni in trmasti (ga imam sama doma in je potrebno veliko ucenja in dela z njim),potem zlati prinaslci so cisto drugi razred(so zelo ucljivi)....

Res prov srce me boli ko take reci berem-bogi kuza se enkrat recem!

  • 0
I am falling between dreams and reality

#69 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25772 posts
  • Gender:Female

Posted 02 April 2007 - 09:57 AM

Ne res.... to je pa že malce preveč... Nabavte si tamagočija al pa naprej gojite pršice.

Pa ne morš si vsakih 5 minut premišljat o pasmi in spolu psa.
  • 0

#70 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2007 - 10:05 AM

No punce zdaj se pa malo umirite. Punca nikomur nič noče. Naše zgraženje ji pa tudi ne pride do živega, da vedno znova objavlja nove poste z vprašanji o novi pasmi. Se pač samo želi informirat. Mogoče pa ima svoje razloge, da tako spreminja svoje mišljenje kot veter, ki jih mi ne poznamo in ne razumemo. Sama tega vsakodnevnega menjavanja želja sicer ne podpiram. Upam samo, da bodo za psa, ki ga bodo, če ga sploh bodo kupili, lepo skrbeli.
  • 0

#71 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 02 April 2007 - 10:56 AM

Se opravicujem Kalypso...ampak resnicno takega folka ne prebavljam :/
  • 0
I am falling between dreams and reality

#72 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 02 April 2007 - 11:36 AM

Sem brala to temo pa mi nekaj ne gre v glavo al pa nimam dobrih predstav.Zlo rada mam živali,vse in ne delam razlik ampak..Kako se počutite ko vzamete psa iz zavetišča in pol zarad slabih razmer v katerih je živel al pa je bil podhranjen al pa nevem karkoli vglavnem,pogine?
Seveda tudi čistokrvni lahko hitro poginejo al pa majo komplikacije ampak mislim da je tudi na to treba misliti,ker se navežeš in na začetku sploh ne misliš na to da bi kuža ki si ga komaj dobil lahko poginil.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#73 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 April 2007 - 04:23 PM

QUOTE(Kalypso @ 2. 4. 2007 - 11:05) View Post

No punce zdaj se pa malo umirite. Punca nikomur nič noče. Naše zgraženje ji pa tudi ne pride do živega, da vedno znova objavlja nove poste z vprašanji o novi pasmi. Se pač samo želi informirat. Mogoče pa ima svoje razloge, da tako spreminja svoje mišljenje kot veter, ki jih mi ne poznamo in ne razumemo. Sama tega vsakodnevnega menjavanja želja sicer ne podpiram. Upam samo, da bodo za psa, ki ga bodo, če ga sploh bodo kupili, lepo skrbeli.


glede na odzive bi ze lahko ugotovila, da to ni taprav kraj za tako informiranje, in verjamem, da ima svoje razloge, da si tok premislja - nezrelost in neodgovornost.

blueberry, dejansko je nekej na tem, ja, ampak dvomim, da gre v doticnem primeru za tako razmisljanje.

no, zdej se pa umikam iz te teme, da ne bo ognja v strehi.


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#74 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 02 April 2007 - 05:32 PM

pri azilantih se dostikrat zgodi da imajo razvita neželena vedenja, strahove, niso sobno čisti....in jim moramo nameti več časa in potrpežljivosti, da jih naučimo da je svet lep, ljudje prijazni, da se potrebo opravlja zunaj, in da zaganjanje v pse ni potrebno....

S psom je ogromno dela, tudi z mladičkom, kot z odraslim. To je neke vrste otrok, ki ni zmožen skrbeti zase, zato smo odgovorni mi in moramo to nalogo vestno in čimbolje opravljati.

Alya tebi svetujem, da začneš vsak dan vstajati ob 6.00 in greš za vsaj 30 min ven-hitra hoja, lahko tudi tek.Takoj po šoli enako, s tem da vztrajaj 60 minut in še enkrat zveer enako.

Beri članke o vzgoji psov-revija Mojpes, od leta 2004 naprej, priporočam v branje članke Silivje Trkman, Karmen Zahariš in Sabine Stariha Pipan in seveda tudi članek vzrejati-ali ne vzrejati? kjer so opisana obdobja psička-vtisnjenje strahu, puberjteta, želja pa pobegu... Na pasjih forumih kjer si registrirana preberi VSE o vzgoji kužka, učenje sobne čistoče, kaj je kliker in uporaba tega, trikce, o boleznih in prehrani...

Pojdi na počitnice nekomu, ki ima psa in se z njim aktivno ukvarja-trenira reševanje, agility, poslušnost...ne pa enmu ki ga ma v pesjaku pol dneva- pomagaj skrbeti-priprava hrane, umivanje posod, pobiranje kakcev, sprehajanje, igranje...

Ko boš vedela vse to...začni izbirati pasmo in vzreditelja.
  • 0
IPB Image

#75 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 02 April 2007 - 05:39 PM

Pa mislite da bo ona skrbela za psa? laugh.gif
I don't thing so.Za to so ja starši. biggrin.gif ,tak da če kaj ne bo ok delala bo že nekdo za njo uredil.Ona ga bo samo cartala. smile.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#76 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2007 - 07:28 PM

Zlobica, pa še ni ugotovila. Mogoče še pa bo. Pustimo se presenetit wink.gif

bluberry, saj tako je pri večini otrok, ki si zaželijo živalco. wink.gif Luna 13 pa mislim, da ni nič drugega kot otrok. Vsaj po njenih postih sodeč bi rekla, da je 13 letna frkljica. Morda se motim.
  • 0

#77 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25373 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 02 April 2007 - 08:14 PM

kopiram iz Luninega profila:

Rojstni dan 31 Avgust 1995
Kraj ni informacij
Hobiji Košarka,kolesarjenje,moje živali.

torej, 11let in pol. boge zivalce.

  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#78 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 April 2007 - 08:22 PM

No torej se nisem veliko zmotila.
  • 0

#79 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 02 April 2007 - 09:16 PM

QUOTE(Zlobica @ 2. 4. 2007 - 19:14) View Post

kopiram iz Luninega profila:

Rojstni dan 31 Avgust 1995
Kraj ni informacij
Hobiji Košarka,kolesarjenje,moje živali.

torej, 11let in pol. boge zivalce.



Aha...no potem pa tole vse pojasni rolleyes.gif ...jaja boge zivalce down.gif
  • 0
I am falling between dreams and reality

#80 Luna 13

Luna 13

    sramežljivec

  • Člani
  • 67 posts
  • Interests:Košarka,kolesarjenje,moje živali.

Posted 06 April 2007 - 07:50 PM

Psa že imamo in sicer MALEGA NEMŠKEGA ŠPICA! thumbup.gif Je izjemno prijazen,lep,igriv,divji...Vsakič se morava na sprehodu vsaj 3x ustavit da ga mimoidoči pocrkljajo! tongue.gif laugh.gif Aja,skoraj bi pozabila na osebne podatke:
Ime:Čapi
Spol:samček
Rojstni dan:19. 12. 2006(star 3 mesece)
Barva:bela
Lajanje( laugh.gif ):glaaasno
Dlaka:dolga
Opozarjanje na obiskin prihod domačih:glasen lajež in "GRRRRRR"
Karakter:glasen,hiperaktiven,včasih trmast,pogumen...

Slike:

[attachmentid=1640][attachmentid=1641][attachmentid=1642][attachmentid=1643]

Attached Files


  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users