Jump to content


Photo

Jugovzhodna Azija


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#61 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 August 2012 - 11:10 AM

mal fotk za prvo silo, pisat še ne morm, ker bi blo vse totalka konfuzno, morm it sama najprej čez zapise in spomine, pol pa mogoče rata kak besedni vtis.
trasa: Java, Bali, Gili Trawangan, Lombok, križarjenje mimo Sumbawe, Komodo, Rinca, Flores in let nazaj na Bali (Kuta), let iz Denpasarja v Jakarto in nazaj domov
avion: povratna karta VCE-DXB-CGK 730 €
dnar: zapravila sem 300€+900$ (za vse: transferji, križarjenje, notranji leti, vstopnine/ogledi, prenočišča, hrana&pijača, shopping, masaže, donacije itd ... ) plus stroški vize (25$)
cene: spali smo v sobah po pb. 150k IDR na osebo (nekje 13€), pivo 30k IDR (2.60€), moji obroki okoli 50k IDR (okoli 4€), soft drinks 15k IDR (1.30€)
tajming: 17.7.-8.8., skupaj 23 dni
TOP SHIT momenti: nočno bluzenje po Jakarti, Yogya, gora Ijen in rudnik žvepla, Bali, sploh vožnja od Lovine do Ubuda z ogledi, tempelj n jezeru Bretan ter Kuta :wub:, Gili T, križarjenje z ladjico, cel Flores overland, Gurusina, kopanje v slapu pri vasi Senaru, vulkan Kelimutu, vsi sončni vzhodi&zahodi, otroci :wub: .....
Posted Image Posted Image Posted ImagePosted Image Posted Image Posted ImagePosted Image Posted Image Posted Image Posted Image
  • 1

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#62 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 August 2012 - 11:26 AM

Posted ImagePosted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
  • 1

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#63 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 August 2012 - 11:45 AM

Posted Image Posted Image Posted Image Posted ImagePosted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
  • 1

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#64 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 10 August 2012 - 12:14 PM

Vau! Hello & velkom bek! Noro lepe fotografije, frocovje, terase, krajina nasploh, arhitektura, sproščen vibe, pa ta zadnja je nora, predvidevam, da je iz rudnika? A je kaj smrdelo? :D

Ah!

Mene ubijajo ti tvoji opisi, ko skozi besede lahko prebereš in čutiš občutke, navdušenje, ganjenost. Mene po potovanjih zmeraj daje 'kontra-domo-tožje', ne znam razložit - ni mi vedno do tega, da bi tam ostala ali še enkrat obiskala, ampak sem preprosto 'zadeta' od izkušnje, ljudi, občutkov. Fajn je, skratka, vrača in te nafila z eno posebno energijo. :-)


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#65 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 August 2012 - 12:50 PM

ja, zadnja je iz rudnika, bežno se je vohalo žveplo, spodaj je jezero, polno le-tega.

mene zadanejo ljudje s svojimi zgodbami in življenji, men gre skor vedno na jok od sreče, adrenalina, ganjenosti nad njimi. kako so se otroc pri eni šoli na Floresu pulili za preostanek kulijev, ščipali, brcali, grizli, vlekli so me za roke, šlatali :lol:.

men potovanja zmeri dajo eno posebno močno osebno izkušnjo, spontano me vleče naprej. tok, kolikor sem v Indoneziji dala od sebe, nisem še nikoli, ko kar zdrsneš v odnose z ljudmi. kako smo domačine v vasi učili igrat Enko in se je poglavar drl 'satu! satu!' (ena! ena!), naš voznik 'Obama' na poti v Ubud, na plaži v Kuti spoznamo enega super dečka in čez dve uri imam občutek, da ga poznam od vedno, kok ti domačini vračajo prijaznost, ko ne gre mimo tebe, ne da bi spregovoril vsaj besedo, kako se jim ne mudi .... kako hitro poberejo kakšno besedo in jo potem v nedolged ponavljajo. :) skos je blo 'gremo, gremo!', js pa nazaj: 'jalan, jalan!'. kako sva s cimro med vožnjo v hotel v Jakarti s Petzelko svetili v Lonely Planet in se probali z voznikom pogovarjat v bahasi, večerja na tleh na ulici v Yogyi in pogovori s pomočjo google translate :D, tok je blo vsega.

aja, še hrana: js sm spet valda jedla vse mogoče, tut surovo zelenjavo in mi ni blo nič. naveličana sem palačink, ker smo prežrli banana pancakes do amena, cap cai (pražena zelenjava), nudli, riž, curryji, juhe, mešane zelenjavne solate, ribe, sveži sadni sokovi, ananas, mango, oni zvitki iz palačinkinega testa z zelenjavo pa jajcem, svašta.


  • 1

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#66 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2014 - 12:29 PM

Indonezija novembra - da ali ne?

 

A viza moraš urejat vnaprej ali je "on arrival"? 


  • 0

#67 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 July 2014 - 07:48 PM

Načeloma ni panike, vendar se lahko zgodi, da na določenih predelih v deževni dobi kr ornk dežuje - ne samo krajši tropski nalivi, ki smo jih sicer vajeni. To pa lahko povzroči nevšečnosti na cestah, ki niso ravno v najboljšem stanju. Kljub vsemu pravim YAY. Naredi si okvirni plan pa pol poglej splošne smernice za vreme tam v željenem časovnem obdobju.

 

Viza je on arrival, v vrsto se postaviš, plačaš in ti jo zalepijo v pasoš.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#68 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 July 2014 - 08:50 PM

Hvala Špela.   :kiss1:


  • 0

#69 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 09 July 2014 - 08:52 PM

Indonezija je bla cez november ob mojem obisku suha (6.11.- 6.12.). ( no na sumatri se je zlo intenzivno uscal zvecer za par ur)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#70 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 July 2014 - 11:23 AM

rea, tudi tebi hvala za to informacijo. :)


  • 0

#71 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 April 2015 - 12:42 PM

Shwe Inn Tain Pagoda, Mjanmar

p1220798.jpeg?w=1500&h=1126

p1220804.jpeg?w=750p1220809.jpeg?w=1500&h=1126


  • 0

#72 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16242 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 29 April 2015 - 10:32 AM

^^ Burmo sem si zapiknila v kratkem oz. ko končam fax da grem tja. :wub:


  • 1
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#73 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 02 January 2017 - 12:42 PM

Tiste, ki ste bile zadnji čas na Baliju (Kalypso in Nincha, se mi zdi?), bi kaj napisale? V katerem predelu ste bile, kako je bilo? :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#74 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 January 2017 - 06:15 PM

Nope, jaz sem bila na Sejšelih. Bali se pride na vrsto enkrat v prihodnosti.
  • 0

#75 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 May 2017 - 12:04 PM

Vem, da vas je že več potovalo po JV Aziji. Tiste, ki ste obiskale več kot eno državo, katera od držav se vam je najbolj usedla v spomin in bi jo brez pomislekov obiskale še enkrat?


  • 0

#76 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 May 2017 - 12:07 PM

Nobena? :(


  • 0

#77 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 May 2017 - 01:55 PM

Jaz bi verjetno vse, ker sem še kar povsem zatreskana v JV Azijo.  Če moram, bi izpostavila Burmo.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#78 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 16 May 2017 - 04:30 PM

Jst sem bila samo na Tajskem, bi jo pa vsekakor priporocila... :)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#79 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 May 2017 - 05:47 PM

Špela & Matilda, hvala. 

 

Preveč destinacij ponuja to kar želiva od letošnjega dopusta - za vse kar bi želela obiskat bi potrebovala par mesecev, ne pa samo 14 dni kolikor jih imava na voljo. :down: #sladkiproblemi  Zato pa vsak nasvet/mnenje pride prav, da se lažje odločiva. :)


  • 0

#80 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 17 May 2017 - 04:26 PM

Za 14 dni Indonezijo odsvetujem, je definitivno premalo, zase vem, da bi bila lahko samo na Baliju več kot tri tedne; enako Vietnam, meni so bili 4je tedni "premalo", bi z veseljem še dlje časa tam potovala. Bi rekla, da se da z res dobrim planom (in seveda čimmanj rušenji le-tega z nepredvidljivostmi) obdelati Burmo, Kambođo ali Laos v dveh tednih. Letos imam v planu Tajsko pa se že bremzam, ker vsega, kar bi hotla videt/doživet, niti v dobre tri tedne ne morem stlačit - ja, #sladkiproblemi. 


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users