Jump to content


Photo

Potujem z letalom - kaj moram vedeti?


  • Please log in to reply
899 replies to this topic

#61 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 February 2010 - 11:14 PM



Verjamem. biggrin.gif

Jaz res nikoli ne spakiram ogromno cunj, za nikamor, tudi če se gre z avtom. Od težjih stvari so knjige / revije, fena ne uporabljam ... aja, pa čevlji in kozmetika. Vseeno ne pride dosti.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#62 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 12 February 2010 - 12:01 PM

Olivija, ko smo mi leteli iz New Yorka (JFK--->Dunaj--->Brnik) so nam na Brniku tudi kufre pregledovali, kolikor se spomnim, so jih dali na nek "rentgen", pa nekaj v izi smo mogl odpret...Ampak nismo pa nič plačali. Se pa ne spomnim, da bi mi nove cunje kaj kamuflirali, imam v spominu, da so se na Brniku osredotočali predvsem na razne tehnične stvari, ki jih pa itak nismo kupili...
  • 0

#63 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14832 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 February 2010 - 07:17 PM

Ok, hvala! Ma en mp3 bom nazaj prinesla, kaj večjega pa mislim, da ne. Ja s sabo /tja in nazaj/ bom mela ene 3 8g usb ključke, upam da mi nazaj grede ne bojo težili ker ti so pa res doma kupljeni. smile.gif Če mi jih bi na carini preverjali slučajno, a me lahk kaznujejo, če mam gor dvx iz torrentov potegnjene filme? ohmy.gif oops.gif , nesem pobu nekaj na zalogo ker tam so pa res alergični na piratstvo, na kampusih je sploh poostren nadzor nad internetom.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#64 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 13 February 2010 - 08:26 PM

QUOTE(Olivija @ 13. 2. 2010 - 19:17) View Post

Ok, hvala! Ma en mp3 bom nazaj prinesla, kaj večjega pa mislim, da ne. Ja s sabo /tja in nazaj/ bom mela ene 3 8g usb ključke, upam da mi nazaj grede ne bojo težili ker ti so pa res doma kupljeni. smile.gif Če mi jih bi na carini preverjali slučajno, a me lahk kaznujejo, če mam gor dvx iz torrentov potegnjene filme? ohmy.gif oops.gif , nesem pobu nekaj na zalogo ker tam so pa res alergični na piratstvo, na kampusih je sploh poostren nadzor nad internetom.



huh.gif A se bojijo, da bi kdo še kakšen neameriški film gledal? Ga povlekel iz neta?

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#65 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14832 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 February 2010 - 10:12 PM

Ne, ne, prepovedano jih je vlečt z neta. Torenti in ostali načini da si kak film snameš iz neta, al pa muzko, pa za to nič ne plačaš je illegal. Lani so tam 'polovili' 64 'falotov' in te oskubijo za kar zajetne vsote.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#66 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 13 February 2010 - 10:35 PM

daj jih na spominsko kartico od fotoaparata? tja menda ne bojo šli gledat.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#67 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29026 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 February 2010 - 06:04 PM

_M_, moja ročna prtljaga: zobna ščetka in pasta, neki za umivanje obraza, en mali gel za tuširanje, zdravila, palčke za uha, mini karitejevo maslo v kozmetični torbici, hlače od pižame, mejhna brisača, 1 spodnje gate, 1 štumfi, 1 majca s kratkimi rokavi (če se slučajno ruzak ne pojavi isti dan kot jaz na isti končni postaji), to mam v enem ruzaku. letos sem mela pred potovanjem 9 kil v velikem ruzaku za 1 mesec (spalka, 2 večji brisači, oblačil minimum, šlape, prva pomoč), za nazaj so pa darila nanesla presenetljive 4 kile, laugh.gif. knjige pa v ročno prtljago, pa ne bo problema s kilažo na vagi. sicer jih jaz ne jemljem s sabo. čim manj komplicirat, pa bo. presenečena sem bila nad qatar airways, ki dovoljuje 32 kil prtljage + 7 kil ročne (ni vštet morebitni lap top in manjša ročna torbica). nad 20 kil sicer ni problem, noben ne teži, sam morš pač dodatne kile posebi plačat.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#68 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 February 2010 - 08:18 PM

Špela, wb! woot.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#69 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29026 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 February 2010 - 08:22 PM

hvala! oops.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#70 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2010 - 02:59 PM

Mene pa zanima, kako je s spremembami leta, če imaš pač plačano povratno karto za določen datum, potem bi pa letel kak dan prej ali kasneje. A to je odvisno od družbe? In pa seveda od prostih sedežev na letalu... Kakorkoli, ve kdo kaj več o tem?
  • 0

#71 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 April 2010 - 04:05 PM

po moje se to razlikuje (odvisno od letalske družbe, vrste leta in pa zavarovanja odpovedi) - najbolje, da jih kontaktiraš preko telefona/e-maila.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#72 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 18 April 2010 - 06:20 PM

Ja, sam sem misla, če ima kdo mogoče kakšno izkušnjo. Men gre na živce ves ta big deal okoli letalskega prometa v Evropi, oziroma niti ne tolko v Evropi kot v določenih državah Evrope, vključno s Slovenijo. V Ameriki lahk greš na letalo tak kot na avtobus, pač prideš tja, kupiš karto in to je to, ne pa pri nas, kjer morš met vse splanirano vsaj za dva meseca vnaprej.
  • 0

#73 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25343 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 18 April 2010 - 06:43 PM

pa raje 3 biggrin.gif. kolikor vem, pri Lufthansi pri nekaterih letih sploh ne moreš vzet zavarovanja odpovedi, tako da se že znotraj posamezne družbe razlikuje. in pri takih stvareh je bolje bit safe than sorry, sploh ker so ponavadi malo višji zneski kot pri bivših žetonih za trolo ;)
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#74 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 26 April 2010 - 11:30 AM

Letela bom z Ryanairom in me zanima katero državo odkljukaš pri Travel Insurance, ker Slovenije ni na seznamu?
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#75 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 April 2010 - 12:12 PM

če ni eu, pa če je other, obkljukaj other!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#76 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 26 April 2010 - 12:18 PM

Ni nič od tega. A je to v bistvu zelo važno?
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#77 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 April 2010 - 12:27 PM

pismu, ne vem... zdi se mi, da jz če je tko pustim pri miru, sam ne vem, če je to dobra izbira ... sam sj, kaj pa čš, če tega ni..
nincha je lih letela z ryanairom pa še kup drugih pred kratkim pa nej povejo
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#78 Parvinder

Parvinder

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3483 posts
  • Gender:Female
  • Location:Suomi

Posted 26 April 2010 - 03:11 PM

Aha, ok.
Kaj je pa s šumniki? A anj jih napišem al ne? A bi me sprejeli, če bi mela brez šumnikov? Ker če bi jih napisala, bi mi na karti pomojem same une krace pisale..
  • 0
tudi pozimi dišiš po cvetju poležane trave spomladi

#79 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10745 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 April 2010 - 05:31 PM

Jaz sem vedno napisala brez šumnikov - čist za vsak slučaj.
  • 0

#80 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 April 2010 - 08:03 PM

pr teh letalsikh jebah nej bi clovk pisu tko kokr ma v pasusu

  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users