Jump to content


Photo

Bolonjski študij


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#61 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 08:36 PM

v javnem sektorju te nikol ne zaposlijo za sedmo stopnjo, če te nimaš. v primeru, da se meni ne bi priznala, jih ne bi zanimalo a js delam mag ali ne, bi lahko dobila službo po tej logiki za šesto ali manj. V bivši službi sem delala za sedmo, v tej trenutno pa žal celo za peto. Na internem razpisu, je bil pa 1. pogoj 7 st. in če js ne bi imela sedme priznane, verjemte meni, da v državni upravi te takoj skenslajo ne pa vabijo na razgovor. Če enega od pogojev ne izpolnjuješ, odletiš. Poleg tega pa ne pišem vedno v prošnje, da delam mag.


  • 0

#62 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 09:03 PM

Jaz sicer ne vem, kakšno izobrazbo imaš, ampak če imaš 1. bolonjsko stopnjo, potem to ni 7. stopnja izobrazbe, ampak 6.2. 


  • 0

#63 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 09:07 PM

Nimam js 1. bolonsko, sej sem napisala, da imam visokošolsko po starem sistemu. K sem js hodila na dodiplomca, še ni bilo bolonca, takrat se je šele štartalo s tem in tisti, ki smo bili prej že vpisani in v višjih letnikih smo imeli pravico študij zaključit po starem sistemu in nismo padli v bolonijo. 

Pri nas je študij trajal 3 leta plus eno leto absolventa. Kar se diplomskega dela tiče pa mislim, da je bila omejitev okoli 50 strani. Ne vem pa kak je študij po boloncu na dodiplomcu. Vem edino to, da nekaterih res zajebanih izpitov oni niso imeli, ker so spremenili predmetnik.

 

Samo magisterij delam pa po boloncu in kar se predmetnika tiče je identičen kot je bil na magisteriju po starem sistemu:) 


  • 0

#64 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 26 May 2013 - 10:03 PM

xxxxxx.png


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#65 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 10:43 PM

Luci, najbolje, da se pozanimaš, na katerem aktu temelji tista vaša razvrstitev po stopnji izobrazbe. Jaz namreč vem samo za to uradno iz uredbe vlade, ki jo je zdaj Sarah nalepila. Nisem našla nobene druge, kolikor vem tudi ne obstaja nobena novejša.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#66 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 10:45 PM

Ja ne vem kako je to možno, ampak lej prilagam kopijo stare pogodbe, sicer nisem slikala vsega, ker nobenega ne briga plus osebni podatki so občutljiva zadeva. Amapk če jaz ne vidim prav ali ne znam šteti prav, naj me prosim katera popravi. Kot je iz pogodbe razvidno je to job ja VII/I stopnjo, in ne VI itd. Pa ne vem koliko vas je tu gor, ki ste študirale JU ali neki podobnega ali pa koliko vas dejansko dela v v DU. Tiste, ki ste mi boste lahko pritrdile, da v DU nobenega z nižjo st. izobrazbe ne zaposlijo za višje del. mesto, ampak je prej obratno.

 

 

2013-05-26-233114.jpg

2013-05-26-233331.jpg

 

In če katera želi, lahko najdem še razpis za del. mesto na katerega sem se prijavila, ki navaja enega izmed glavnih pogojev 7 st. izobrazbe plus slikam vabilo, da bo mir:)


  • 0

#67 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 26 May 2013 - 10:52 PM

VII/I = sedmo ali šesto?

sedem skozi ena?


  • 0
Viens, reste ici!

#68 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 10:57 PM

Kolikor jaz vem je to kar lepo sedem skozi ena. Sicer pa sedaj, ko smo tolko že načele to temo, bom šla ob priliki s tole pogodbo in svojo diplomo do enega našega prfoksa, ki je spec. za delovno in soc. pravo . Prav tako pa je eden izmed ne vem kolkih, ki je sodeloval pri oblikovanju zakona, kjer so nas tako lepo rangirali, da očitno ni več nobenemu čist nič jasno kam sodi. No ali pa meni ni, ampak mislim, da ni čist tako.


  • 0

#69 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 11:00 PM

Če bi pisalo VII/II bi bila mišljena st. izobrazbe UNI po starem sistemu. Tako je bilo meni od začetka to razloženo.

Tud če bi kopirala plačilne liste iz tistega časa, bi se jasno razvidlo lahko iz njih, da je plačilni razred za VII. st. s tem, da sem jaz dobila samo 70% svoje osnove, ker sem bila pripravnica in zato avtomatsko padeš v nižji plačilni razred, ker ti osnovo za tolk posto zmanjšajo. Ne vem a sem razumljivo povedala..


  • 0

#70 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 11:08 PM

Luci, če jaz prav razumem, je tale VII/I tarifni razred, kar pa ni isto kot stopnja izobrazbe po tisti lestvici iz uredbe vlade.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#71 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 26 May 2013 - 11:18 PM

Edit: sem šla še malo pogledat. Tole kar ti trdiš, da je diploma po VSŠ VII/1 to je tarifni razred, ne pa stopnja izobrazbe. To je določenu v zakonu o sistemu plač v javnem sektorju. Tam pa res piše tako, kot ti praviš, da je VSŠ VII/1, stari UNI pa VII/2. Tarifnih razredov je 9, stopenj izobrazbe pa samo 8. V 8. členu zakona je to.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#72 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30839 posts
  • Location:Primorska

Posted 27 May 2013 - 06:39 AM

No, to sem tudi jaz mislila...


  • 0

#73 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2013 - 07:31 AM

Tako je, saj je isto bilo tudi v drugih podjetjih, kjer si lahko napredoval na delovno mesto za višjo stopnjo izobrazbo in si imel to priznano, kar pa ne pomeni, da imaš naenkrat višjo stopnjo izobrazbe. 

 

Samo jaz ne razumem, pri čem je problem pri Luci...tisto stopnjo, ki si jo dosegla s starim načinom študija, sedaj tudi imaš, saj tega ti ne morejo znižat, ne glede na bolonjca. 


  • 0

#74 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2013 - 09:44 AM

Sam mal a če papiše na razpisu delovno mesto tajnica V. a to je pa kar peti tarifni razred in peta stopnja al kako?  Za moj pojem je kar lepo to mišljena stopnja izobrazbe in ne tarifni razred.  Ker za tarifni razred je kasneje nekje sredi ali proti koncu pogodbe napisano kam si uvrščen, ne vem no.


  • 0

#75 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2013 - 09:47 AM

Sej lepo piše zgoraj, da je bila pripravnica (jaz) izbrana na podlagi javne objave za prosto delovno mesto poslovni sekretar VII/I in mislim, da v razpisnih pogojih noben ne govori o tarifnem razredu ampak o stopnji. Ker tud to delovno mesto na katerem sem sedaj je bila javna objava, računovodja V. Zihr niso to mišljenitarifni razredi. ja pa tu zdej nisem na strokovno tehničnem ampak so mi dali uradniški naziv, ki se prenese tud naprej.


  • 0

#76 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2013 - 12:31 PM

Jaz še nikjer nisem videla, da bi bila poleg naziva delovnega mesta navedena tudi stopnja izobrazbe. Če piše na primer tajnica V, si jaz razlagam, da je to pač šifra delovnega mesta oziroma tarifni razred, ne pa stopnja izobrazbe. Tarifni razredi se določajo glede na stopnjo izobrazbe. Tu res spadajo VSŠ, stari UNI, 1. in 2. bolonjska stopnja vsi v 7. razred, ki se deli na podrazred 1 in 2. Ampak to ne pomeni, da imaš tudi 7. stopnjo izobrazbe. 7. stopnja izobrazbe se ne deli na 1 in 2. Jaz bi npr. bila v tarifnem razredu VII/II, ampak to ne pomeni, da imam tudi stopnjo izobrazbe 7/2, imam samo 7. To sta dve ločeni stvari. Potem imaš pa še plačne skupine, plačne podskupine, plačne razrede. Plačnih razredov pa je 65, če se ne motim.


  • 4

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#77 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2013 - 01:43 PM

sej je možno, ne vem. Sestrična je študirala na FDV-ju po starem sistemu in ko je delala na dursu pripravništvo ji je pa pisalo naziv delovnega mesta in VI/  ne vem koliko. Nje bi 100% moglo pisat VII/I a ni tko no.


  • 0

#78 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2013 - 08:28 PM

V glavnem, ta cifra zg. pri pogodbi pomeni raven izobrazbe (noben plačilni razred in ne vem kaj še), sem se pozanimala. Kaj več pa sploh ne mislim razpravljati, zaradi mene lahko vse mislite, da spadam v šesto stopnjo, js od tistega, ki sem rabila potrjeno, sem dobila. Lepo se mejte!


  • 0

#79 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 27 May 2013 - 08:31 PM

Ja, pišuka, daj pol vsaj za vse stopnje napiši, da nam bo vsem jasno. Ker potem je tisto staro/napaka ali kako naj vemo?!

 

 

Edit: Našla zadevo. Ti imaš VII/I STOPNJO izobrazbe in 6/2 RAVEN (RAVNI se sploh ne označujejo z rimskimi).

 

Na drugi strani je lestvica ravni in stopenj.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#80 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2013 - 09:52 PM

Hvala za tole! Na levi strani so ravni izobrazbe, desno pa stopnje oziroma tarifni razredi, kot piše v opombi. Ampak po tej lestvici se VS in UNI vseeno ne ločita na VII/I in VII/II, ampak se piše VII (VS) in VII (UNI), VII/II pa je specializacija in stari magisterij. In katera razvrstitev se zdaj uradno uporablja?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users