Jump to content


Photo

VICHY


  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#61 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 17 May 2006 - 02:52 PM

Ni res, obstaja prav seznam, na netu ga najdeš kjerkoli (bom probala poiskat), na katerem so naštete firme, ki delajo poizkuse in one, ki jih ne delajo - ker imajo dovolj kvalitetne inštitute, da jim ni treba trpinčit živali.

Nivea jih ne dela, Revlon in Avon tudi ne.... Max Factor, Loreal, Dove...pa jih delajo recimo.... In potem pač raje kupim npr. Niveo kot Dove.... Ali pa Revlon namesto Max Factorja...
Tako je to.
  • 0

#62 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30816 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 May 2006 - 02:55 PM

ja, ampak tiste firme, ki tega kao ne delajo, menda vseeno uporabljajo sestavine, ki so jih druge firme že preizkusile na živalih, tako sem jaz razumela tole debato okrog tega..?
  • 0

#63 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 17 May 2006 - 02:57 PM

Ja, to pa ziher, sej na konc koncev ne morejo delati čudežev.... po moje večina vsi uporabljajo za izdelavo podobne sestavine, kaj pa čejo druga....
  • 0

#64 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 May 2006 - 06:21 PM

Prosila bi, da nehamo s temi OTji. Raje odprite novo temo. Ta tema je o Vichyju.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#65 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 17 May 2006 - 06:38 PM

1. Mi prosim nekdo pojasni, kaj so to OTji?

2. Tudi mi smo se pogovarjali o Vichy-ju... ves čas. ampak ga za razliko od drugih pač nisem ves čas hvalila, ampak sem napisala nekaj negativnega.... a nimam pravice?
  • 0

#66 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 May 2006 - 06:42 PM

Gabrielle ... OT je krajšava za Off Topic, torej za poste, ki se ne nanašajo direktno na temo. Seveda lahko kritiziraš Vichy ... tisti Off Topic se je nanašal na govorjenje o testiranju na živalih, o katerem je že bilo govora v neki drugi temi in nima nobene veze z dejansko kvaliteto Vichy izdelkov.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#67 gabrielle

gabrielle

    sramežljivec

  • Člani
  • 40 posts
  • Location:okolica MB

Posted 17 May 2006 - 06:45 PM

Ok, hvala za odgovor. Nas je pač malo zaneslo.... oops.gif biggrin.gif
  • 0

#68 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 May 2006 - 06:47 PM

Sej ni problema ... se zgodi.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#69 asja_

asja_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 19 May 2006 - 10:55 AM

Kaj pa kj mislte o mleku za telo Physo za občutljivo kožo? Jst sm probala vzorec, ful v redu, ma podoben vonj kot ena njihova krema za obraz- ampak to pomoje voham njihovo termalno vodo, k je že skor obvezna sestavina. Mleko je 400 ml 3430 sit kar se mi zdi kr ok, glede na to da se to ne uporablja vsak dan. A pa vsi ti izdelki dejansko red kj kožo zaščitjo???
  • 0

#70 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 19 May 2006 - 12:07 PM

Voda nima vonja, zato ziher ne vohaš vode.
Vichy je tak, da ima vse kreme identične. Vse kreme imajo prvih 10 sestavin identičnih, razlikujejo se v malenkostih. In veselo služijo na ljudeh, ko stalno dajejo ven "nove" izdelke in jih ljudje, nepoznavajoč sestavo, tudi kupujejo. Jebiga.
Kar se pa tiče tega losjona, pa bodo drugi kaj več povedali.
Prepiši sestavo s testerja in ti jo bom ocenila.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#71 asja_

asja_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 21 May 2006 - 07:56 PM

Sonchika: sestava tega losiona:
aqua, paraffinum liquidum/ mineral oil, glycerin, petrolatum, dimethicone, olea europaea/olive fruit oil, PEG-100 Stearate, glyceril stearate, stearyl alcohol, carbomer, methylparaben, sodium hydroxide, phenoxyethanol, disodium edta, xanthan gum, phytantriol, parfum/fragrance.

To je to. Ja sj očitno je to res, da majo res povsod ful enake sestavine, ker do zdj sm probala čistilno mleko 3v1, čistilno peno, eno kremo, Physo mleko za telo in gel za umivanje in majo res vsi enak vonj, ne glede na to a je za čiščenje a je za nego.
  • 0

#72 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 May 2006 - 06:55 AM

No, vonj lahko imajo isti, ker uporabljajo isti parfum. To še ni dokaz, da je sestava enaka. smile.gif
Sicer pa ta losjon ni tako slab. je zelo masten in vsebuje 1 AOK. Nekaj zelo podobnega je rdeči Garnier. Pa 3x cenejši.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#73 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 15 July 2006 - 12:33 PM

js sm pa zadnjič za RD dobila domov kompletek testerjev od vichyja, in sicer gel za čiščenje 3 v 1, o kateme je tu že bilo govora in mi je kr kul. druga stvar je bla pa kremca oligo 25 za suho kožo. js morm rečt, da boljše kreme za obraz še nism mela. men anrdi noro lepo kožo po obrazu, prov res "sije" biggrin.gif sam mela tut različico za normalno do mešano, pa je bla katastrofalna.
  • 0

#74 asja_

asja_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 16 July 2006 - 01:04 PM

Za rojstni dan??

Jst pa zdj uporablam čistilno peno in pa kremo Oligo 25 za normalno kožo, pa mi je čist ok. Lepo diši, lepo se razmaže. Kaj pa tebi na tej kremi ni všeč?
  • 0

#75 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 16 July 2006 - 02:07 PM

ne vem po uni za normalno/ suho se mi je začela koža luščt po faci, kr ene lišajčke sm mela pa taka rdeča sm bla. tko ne vem zjebano kožo sm mela. po tej mi je pa res fino. očitno ni ustrezala mojmu tipu kože.
drugač pa ja, za rojstn dan mi je vichy poslal ta paketk. vedno sodelujem v kakih njihovih spletnih raziskavah, tut podatke o tipu kože majo in vse in so mi res poslal kombinacijo k mi totalno sede. sm bla zelo prijetno presenečena.
  • 0

#76 tyaska88

tyaska88

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 27 September 2006 - 02:19 PM

Že kake pol leta uporabljam Vichy izdelke za nego obraza. Za čiščenje uporabljam čistilni losjon 3v1, kremo pa sem najprej uporabljala nutrilogie1, vendar mi ni najbolj ustrezela, sedaj pa uporabljam thermal fix2 pa mi zelo ustreza. Nameravam pa poskusiti še kaj proti mozoljem. A ima katera to novo kremo za nočno nego proti mozojem- normaderm nuit? Kakšna se vam zdi? Sedobi kakšen tester v lekarni?
  • 0

#77 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 September 2006 - 02:20 PM

Po sestavi je ta nočna precej klavrna. Testerje pa imajo v lekarnah.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#78 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 27 September 2006 - 05:00 PM

Tudi jaz sem dobila za roj. dan eno kremico in sicer thermal fix1 in sem jo uporabljala pol leta in mi je res ustrezala.Res mi je zakon.
A atera morda ve kakšna je kaj cena (se mi ne da v lekarno) cool.gif
  • 0

#79 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 28 September 2006 - 04:38 AM

Verjetno okoli 4, 5 k.
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#80 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30816 posts
  • Location:Primorska

Posted 28 September 2006 - 05:41 AM

Pred časom je bla mal čez 3k.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users