Jump to content


Photo

Clinique kozmetika


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#61 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2005 - 06:05 PM

QUOTE(kalicka)
Dilema, mislim, da si premlada za CP in tudi za CK. Če boš prehitro začela s kislinami, ne bo dobro za tvojo mlado kožo.
Baje, da je CK za po 24 letom!
Pa še to me zanima, SD mislim, da obstaja samo z faktorjem 25, kje ste slišale za 15?
Lp


Baje da obstaja SuperDefense tudi s faktorjem 15, ampak jaz tega nisem zasledila ... tud mami je vprašala v Beautique pa so rekl da ne vejo al neki takega in mi je potem vzela SPF 25 ... tud na netu povsod piše samo za SPF 25 ... nič mi ni jasno! biggrin.gif

Kar se tiče pa Avene Cleanance K pa baje ta zadeva ni agresivna, ker vsebuje bolj malo te kisline.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#62 kalicka

kalicka

    sramežljivec

  • Člani
  • 31 posts

Posted 12 December 2005 - 06:12 PM

Vem, da vsebuje malo glik.kisline, samo ti si še tak mlada. Kakšen tip kože imaš, oprosti če sem spregledala!
Tudi sama uporabljam cleanance K že skoraj 2 meseca, pa še ne morem rečt, da mi je kaj pomagala. Moja koža je mešana, tako da jo uporabljam samo zvečer in ne bi si mislila, da mi je kožo na čelu kar lepo izsušila. Tak, da se namažem res na tanko po čelu, seveda se še pred njo z Fresh.
Stara pa sem 24.
Upam, da ti bo pomagala
  • 0
Življenje je lepo.

#63 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2005 - 06:18 PM

Jaz imam res FUL čuden tip kože ... približno tkole:

Včasih imam T predel ful masten in lica normalna, drugič pa imam T predel normalen in lica tako na mrtvo izsušena, da je za znoret. rolleyes.gif

Trenutno sem kar naenkrat padla v to drugo fazo in še pred kratkim sem se po T predelu noro svetila, zdej se pa nič več ... lica sem imela prej normalna, zdej pa se mi kar lupijo, isto tudi okoli ust ... kar vse mi zateguje in mi je prav žal, da nisem vzela raje SuperDefense za suho kožo ker mi ta za normalno/mastno očitno ni dovolj.

Čist sem zmedena! blink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#64 kalicka

kalicka

    sramežljivec

  • Člani
  • 31 posts

Posted 12 December 2005 - 06:24 PM

ti pa maš podobno kožo kot jaz!
Mislim, da si rekla, da maš SD normal to oily, no jaz mam isto in mi je bla po licih premalo, tak da sem se malo po forumih pozanimala kako in kaj. Nasvet je bil naslednji: po toniku, ko še je koža po licih malo vlažna si dam PIKICO(na vsako lice) jojobe od alverde, potem počakam 5-10 min, da se mi lepo vpije in nato namažem gor SD. IN povem ti, da resnično pomaga!! Nič več suhih ličk
  • 0
Življenje je lepo.

#65 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2005 - 06:28 PM

Najlepša hvala za nasvet, ga bom upoštevala! wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#66 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 12 December 2005 - 06:39 PM

Res je, da so kisline priporočjive za nekoliko starejše ljudi. Vendar pa Martina piše, da so priporočljive tudi za mlado kožo, na kateri so ostale brazgotine od mozoljev. Kdo bi vedel. Jaz sem bolj previdna.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#67 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 12 December 2005 - 07:13 PM

SD ima samo faktor 25, ne pa 15. 15 ima City block, ki pa rada povzroča mozolje, ima tak filter, ki maši pore.
  • 0

#68 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2005 - 08:53 PM

Irena a to s filtri je tako, da mineralni mašijo pore, kemični pa ne?

Nekaj me še zanima, bom kr tle vprašala ... za ponoči uporabljam Differin pa me zanima, če se lahko zdej ko je mrzlo in imam bolj suho kožo pod Differinom namažen s kremo (Clinians jabolko) ali je kej narobe?
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#69 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 12 December 2005 - 09:20 PM

Ja, mineralni mašijo. Je pa odvisno tudi od kože, če je k temu nagnjena. Meni jih ne recimo, pa imam pore nagnjene k mašenju.

Če te vleče po Differinu nanesi najprej D., počakaj par minut, da se vpije, potem pa kremo čez.
  • 0

#70 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 December 2005 - 09:42 PM

Hvala! wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#71 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 13 December 2005 - 02:00 AM

Avon Clinical peel, Avon Alternative krema, Avene Cleanance K,
Kera od teh krem ma najmanj te kisline?
A to so kreme k so namenjene prou posebi za odstranjevanje flekcou od mozoljev al so to splošne kreme, ki pač tudi odstranjujejo te flekce?
Kera firma pa je Avene Cleanance K?
Za kako kožo je namenjena prva&druga&tretja?
Hvala!

aja,pa še to-a nima jenna spf 15?ravno pri tej kremci?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#72 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 13 December 2005 - 02:27 AM

QUOTE(rea)
aja,pa še to-a nima jenna spf 15?ravno pri tej kremci

Kateri kremi? Jaz nimam nobene kreme, katere si ti naštevala. Imam od Clinique SD in ta ima spf 25.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#73 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 December 2005 - 07:20 AM

QUOTE(rea)
Avon Clinical peel, Avon Alternative krema, Avene Cleanance K,
Kera od teh krem ma najmanj te kisline?
A to so kreme k so namenjene prou posebi za odstranjevanje flekcou od mozoljev al so to splošne kreme, ki pač tudi odstranjujejo te flekce?
Kera firma pa je Avene Cleanance K?
Za kako kožo je namenjena prva&druga&tretja?
Hvala!

aja,pa še to-a nima jenna spf 15?ravno pri tej kremci?

Najmanj kislin ima Avene krema. Te kreme niso namenjene prav odstranjevanju flekcov, ampak pomlajevanju kože. Ker se koža pri starejših ljudeh počasneje regenerira, AHA kisline, to pospešujejo. In tako je koža na izgled mlajša in bolj sveža.
Avene je firma, dobiš v lekarni.
Vse tri so namenjene mešani do normalni koži.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#74 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 13 December 2005 - 08:50 AM

Clinical peel je kemični piling NE krema.
  • 0

#75 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 13 December 2005 - 11:22 AM

QUOTE(Irena*)
Clinical peel je kemični piling NE krema.

hvala oops.gif

Avon Alternative krema, Avene Cleanance K
potem sta ti 2 kremi za starejšo kožo,glede na to,da obljublja pomlajevalne učinke,ne?
Jenna,mislila sem na SD-zmotla sm se!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#76 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 13 December 2005 - 11:51 AM

Nobena ne pomladi, le pomaga pri hitrejšemu obnavljanju kože, kolagen se bolj proizvaja. Je pa primerna za flekce od mozoljev, seveda ni za pretiravat. Avene komot tudi pri mlajši koži uporabljaš, nobene škode ne bo. Alternative pa lahko ene 3x na teden naneseš zvečer, pa so rezultati vseeno, če te skrbi zaradi kislin. Sicer pa po želji, nikogar ne prepričujem. Meni pomaga. Pa sem bila tudi skeptična od začetka.

Pa še to: ne brat kaj piše na krem ala za po 40. letu, važne so sestavine. Glikolno je bolje po enem 25 začet uporabljat, prej pa, če je koža res boga-recimo flekci od mozoljev, škoda zaradi sončenja-torej pigmentni madeži, itd.
  • 0

#77 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 December 2005 - 12:42 PM

Ja, te kreme so za zrelo kožo. Avene Clenance ne, ker vsebuje salicilno kislino in ne glikolno - ta pa pomaga pri boju zoper akne.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#78 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 13 December 2005 - 01:45 PM

To pa ni res, CK ima take sestavine:

Avene Thermal Spring Water, Cyclomethicone, Water, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Glycerin, Polycrylamide, Lactic Acid, Polymethyl Methacrylate, Sodium Hydroxide, C13-14 Isoparaffin, Disodium Phosphate, Bisabolol, Citric Acid, Cucurbita Pepo Seed Oil, Dimethiconol, Disodium Edta, Fragrance, Laureth-7, Salicrylic Acid, Zinc Gluconate

Salicilna je dokaj pozno, da bi imela velik učinek, glikolna pa na 4. mestu. Alternative jo ima na 2. mestu, CP pa tudi na 2. mestu (1. faza).
  • 0

#79 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 13 December 2005 - 02:16 PM

Moja napaka. oops.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#80 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 13 December 2005 - 02:52 PM

Ni panike. wink.gif
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users