Jump to content


Photo

učenje...koncentracija


  • Please log in to reply
148 replies to this topic

#61 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 24 June 2006 - 02:20 PM

Ivan, a bi napisov kej več o tem oz. kje je kaka www stran? Sem iskala in nism nč pametnga dobila. ermm.gif Kašno sestavino? Stranski učinki? Ne bi jedla kr nekej čudnga... ermm.gif
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#62 melitka

melitka

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts
  • Location:daleč daleč

Posted 26 June 2006 - 07:47 AM

Leciton kupiš v lekarni.

LP,m
  • 0

#63 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 28 July 2006 - 07:47 PM

Zdj se bodo počas (al pa hitr) spet začel izpiti. Zato ta informacija: Leciton tablet se ne da več dobit v lekarni, ker so jih baje nehal izdelovat. So pa namest njim Duovit tablete z lecitinom. Jst jih mam in so kr ok. Čudeža seveda ne gre prčakvat, sam se pa lažje skoncentriraš. Stanejo pa pod jurja...

ok, to je to smile.gif pa srečno na izpitih! biggrin.gif
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#64 melitka

melitka

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts
  • Location:daleč daleč

Posted 14 August 2006 - 09:00 PM

QUOTE(žeula)
Zdj se bodo počas (al pa hitr) spet začel izpiti. Zato ta informacija: Leciton tablet se ne da več dobit v lekarni, ker so jih baje nehal izdelovat. So pa namest njim Duovit tablete z lecitinom. Jst jih mam in so kr ok. Čudeža seveda ne gre prčakvat, sam se pa lažje skoncentriraš. Stanejo pa pod jurja...

ok, to je to smile.gif pa srečno na izpitih! biggrin.gif



Žeula ne vem od kod tebi te informacije, ampak Leciton tablete se da normalno dobit v lekranah in niso jih nehali izdelovat. Ravno danes sem jih kupila za mojo sestro.

LP, M
  • 0

#65 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 15 August 2006 - 04:00 PM

ja mene tut zanima kako je z nakupom teh čudežnih tabletk... to greš pač v lekarno in rečeš da bi melte tablete al kaj?
pa dejte tko realno povedat kaj človek lahko od njih pričakuje
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#66 žeula

žeula

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1613 posts
  • Location:~¤~¤~¤~

Posted 16 August 2006 - 09:59 AM

QUOTE(Nila)
So pa tudi meni rekli, da lecitona nimajo več, ja.


Nisem edina, ki jih ni dobila! Od kje mi to? Ja, v lekrani sem prašala oz. imela na listku napisen ime tablet. In mi je rekla, da so jih nehal izdelovat in, da jih tk nimajo več. In mi je dala Duovit, ki naj bi ble enake po sestavi in so namest teh.

Mogoče si dubla še kakšne stare zaloge! biggrin.gif:D:D


Hudička, če misleš, da boš samo jedla te tablete, ki nikakor niso čudežen, in, da boš kr skoncentrirana 100% boš hudo razočarana. Men Duovitke pomagajo pr koncentraciji v tem smislu, da lažje sedim pr textih in, da ne "padem takoj ven". Ne gre pa tukej, da po eni tabletki pa lohk sediš 24 ur in delaš kt nor! A-a! Če se sam ne prepričaš, da moreš, potem ti deset škatel tablet ne more pomagat!
Drgač jih pa probej, ko boš mela ful učenja!
  • 0
Vedno sem čutila, da je trenutek, ko se zjutraj zbudiš, lepši od vseh 24 ur. Misliš si, da se lahko zgodi karkoli. In dejstvo, da se to skorajda nikoli ne zgodi, sploh ni pomembno. Možnost vedno obstaja.

#67 melitka

melitka

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts
  • Location:daleč daleč

Posted 16 August 2006 - 03:34 PM

QUOTE(žeula)
QUOTE(Nila)
So pa tudi meni rekli, da lecitona nimajo več, ja.


Nisem edina, ki jih ni dobila! Od kje mi to? Ja, v lekrani sem prašala oz. imela na listku napisen ime tablet. In mi je rekla, da so jih nehal izdelovat in, da jih tk nimajo več. In mi je dala Duovit, ki naj bi ble enake po sestavi in so namest teh.

Mogoče si dubla še kakšne stare zaloge! biggrin.gif:D:D






Ej če bi jih nehali izdelovati ne bi blo reklame, pa letakov. Ene lekarne pač vsega ne naročijo in ne poznajo, sam če pa rečeš pa naročijo in jih čez 2 dni dobiš. Tko sem jih jaz junija kupila, zdaj pa ko sem šla iskat v isto lekarno so jih že meli. Mi je pa v lekarni rekla, da so pač letos prišle k nam na tržičše in da niso vedeli.
Leciton mi je boljš od katerih koli drugih podobnih tablet, je pa res da se ne da nardit izpit sam s tem da poješ tableto.
  • 0

#68 SiQsI

SiQsI

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 916 posts

Posted 23 August 2006 - 06:33 AM

Jaz sem se tudi filala z Bilobilom vendar imam občutek da je to za osebe +60 biggrin.gif Drugače pa se čvakam duovit memo-od Krke in Lecitin-taki kosmički-sicer čiiiiiiist ogabni sam lahko jih zmešaš z jogurtom, sokom,... no ja... pa recimo da pomaga! Mislim da je to vse v glavi!
  • 0
Biti to kar smo, in postati to, kar smo zmožni postati, to je edini cilj življenja.

#69 spelca

spelca

    sramežljivec

  • Člani
  • 30 posts

Posted 23 August 2006 - 09:06 PM

Jst sem si pa danes kupila v Maxi zelišča tablete matični mleček in imajo notri sojino olje, čebelji vosek, olje pšeničnih kalčkov in matični meček. Vam bom jutri povedala če kej deluje. A kakšna pozna te tablete?
  • 0

#70 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 August 2006 - 11:32 AM

Ah, zakaj tablete??? Mislim, to mi je ful hecno in ni šaans da bi jih kdaj prakticirala za učenje. Niti za koncentracijo, niti za spomin. Ne. Moji možgančki majo tako kapaciteto, ko jo majo, in tak delovni čas, ko ga pač majo. Koncentracija je pri men samo stvar nuje, ko se je neki treeba it učit, se bom pa šla. Tk tud ponavad zgleda moje učenje. Neki delam sproti, sm kr pridna, pol pa ko pride test se res en dan prej intenzivno učim. Vem, da bo jutr ta test, pa pika. Če se ne skoncentriram vredu, sam začnem delat zapiske, pišem, pišem, počasi padem v stvar. In dokler ne pridem do konca, pa naj bo ura tri zjutri, ne bom nehala. Vedno je tk, da stvari ful odlagam in se začnem ful pozno učit. Sam pol vedno nekak shodim vse pa je kul. Ko se neki lotim, ker vem, da se moram, se lotim 100procentno. Stvar discipline, bi mogoče kdo rekel, pa to sploh ne bo držalo. Ker samodisciplina pa jst sma ko tele pa balet biggrin.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#71 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 28 December 2006 - 08:17 PM

mal odprimo tole temco....
Shit kak se je težko učit v teh dneh,ko vse poka,vse ruži....Sam kaj naj jaz se morem:((.A sem edina med temi prazniki,ki se matram za knjigami?še za novo leto bom v mislih imela šolo down.gif
morm čimprej nardit dva ispita in diplomirat do junija.
Kako se te dni lahka skoncentrirate?
  • 0

#72 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29192 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 28 December 2006 - 10:06 PM

ko mi teče voda v grlo, se še prekleto hitro lahko skoncentriram. twisted.gif (in tako je takorekoč pred slehernim izpitom. smile.gif) pač se silim učit, ker drugače pač ne gre.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#73 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3733 posts
  • Gender:Male

Posted 29 December 2006 - 09:30 AM

QUOTE(besweety_inside @ 28. 12. 2006 - 22:17) View Post

mal odprimo tole temco....
Shit kak se je težko učit v teh dneh,ko vse poka,vse ruži....Sam kaj naj jaz se morem:((.A sem edina med temi prazniki,ki se matram za knjigami?še za novo leto bom v mislih imela šolo down.gif
morm čimprej nardit dva ispita in diplomirat do junija.
Kako se te dni lahka skoncentrirate?


Jaz se tud učim čez praznike in edino kaj mi rata je v knjižnici, kjer vidim ostale sotrpine in nekak dobim motivacijo. Zraven tak ni računalnik in TV-ja tak da ti nič drugega ne preostane kot da sediš za knjigo in bereš. Meni zdaj te zadnje mesece to dobro uspeva. Opažam, da v dveh treh urah tam dosti več naredim kot doma cel dan.
  • 0

#74 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 29 December 2006 - 10:15 AM

Moja motiviacija-čim boljše ocene in se komot spravim. Priznam do letos to pri meni ni blo možno. Predmet ki mi ni všeč...mi ne gre v glvo, pa če se na glavo postavim, ne maram piflanja. Stvari hočem razumet! In potem lepo stopim do prosfesorja in kaj ugotovim, da ta dvonožni pajac ne zna razložit, drugače kot je pa že povedal. Misliiiim....sam ne ve kaj je mikrofilm v srajčkah in pričakuje da se bom js to naučila?

Jap prfoksi me majo poln kufer...mama pa tud, ker bi menda lahko imela lepše ocene rolleyes.gif
  • 0
IPB Image

#75 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 11:29 AM

QUOTE(Anja88 @ 29. 12. 2006 - 10:15) View Post

Stvari hočem razumet! In potem lepo stopim do prosfesorja in kaj ugotovim, da ta dvonožni pajac ne zna razložit, drugače kot je pa že povedal. Misliiiim....


Anja kak si me nasmejala.
Ja jaz se tudi nikoli nisem mogla nič piflat,raje sem šus dobla,kot da bi se učila nekaj kar mi ni jasno.Sej drugače mam to pošlihtano glede učenje,kolktolk no laugh.gif ;če ne prej zadnja dva dni pred izpitom se začnem učit in se naučim,mam tud dobre ocene,sem ena izmed boljših,sam sedaj sem čist boga med temi prazniki,full mi je voljo pobralo.V depresijo me spravlja že vse skupaj.Pa še snega ni,ni sam učenje krivo za mojo slabovoljo.
  • 0

#76 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 29 December 2006 - 11:32 AM

Jaz priznam, da se te dni ne morem skoncentrirat. Ne gre. zato se bojim konca počitnic oz. dopusta, ker se bom šele takrat sekirala. Sem pa si obljubila, da bom diplomirala najkasneje do marca. Pol moram pa kao štipendijo vračat. No, tole je pa sedaj velika motivacija. wink.gif

  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#77 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 29 December 2006 - 11:34 AM

pol sma nekje na istem,jaz tud moram čimprej diplomirat,ne zard štipendije,je žal nikol nisem mela,čeprav bi jo lahko imela,ampak zaradi višjih ciljev.rada bi se še eno stopničko višje vpisala,to pa je tud dobra motivacija a ne wink.gif
  • 0

#78 Regratova Lučka

Regratova Lučka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1314 posts
  • Gender:Female
  • Location:v objemu dolenjskih gričkov

Posted 30 December 2006 - 07:02 PM

Beeswety inside, po moje je najbolje en velik plakat naredit z napisom a"la ČE NE DIPLOMIRAŠ DO ....., BOŠ LUZER CELO ŽIVLJENJE, NIKOLI NE BOŠ NAPREDOVALA, BEDNO SE BOŠ POČUTILA ...
in ga obesiti nad računalnikom ali pisalno mizo.
  • 0
Vem, da živim v svojem svetu. Vendar je ok, tam me poznajo.

#79 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29192 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 30 December 2006 - 07:31 PM

QUOTE(Regratova Lučka @ 30. 12. 2006 - 19:02) View Post

Beeswety inside, po moje je najbolje en velik plakat naredit z napisom a"la ČE NE DIPLOMIRAŠ DO ....., BOŠ LUZER CELO ŽIVLJENJE, NIKOLI NE BOŠ NAPREDOVALA, BEDNO SE BOŠ POČUTILA ...
in ga obesiti nad računalnikom ali pisalno mizo.


garantirano ne pomaga, samo še več motivacije jemlje. meni to starci govorijo že x let in dejansko nič ne pomaga - razen pri ubijanju koncentracije in energije za dokončanje študija. boš že diplomirala, ko pač boš diplomirala - plakati z raznoraznimi instant wanna be modrostmi ti ne bodo prav nič pomagali.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#80 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 30 December 2006 - 07:36 PM

men osebno to ZIHER nebi pomagalo.tukaj na mizi mam gradivo,ki ga morm v parih dneh predelat,in ga mam pred nosom,pa ga ne ofnam.Isto bi blo s plakatom.Ni važno kaj gledam,kaj vidim pred sabo,važno je kaj oči hočejo vidat.
Sej jutri še,pol pa se začnem učit,tak pa nisem da se sploh nebi spravla,pač tak čas je sedaj...sej bo,ko nas več nebo:)
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users