Jump to content


Photo

Solarij


  • Please log in to reply
415 replies to this topic

#61 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 02 May 2005 - 05:18 PM

Na strije ne vpliva, so kvečjemu malo bolj vidne ker so bele, polt je pa bolj rjava. Za lupljenje pa kolikor vem pomaga postopno sončenje.
  • 0

#62 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 02 May 2005 - 06:08 PM

QUOTE(Katie)
Poskusi tisto su do varianto al kaj je ze. Sama se nimam izkusenj s tem, ampak ena kolegica je bila v Kamniku v enem lepotnem salonu in je bila zadovoljna. Nic ni bila lisasta ...
Ce katera kaj vec ve o tem, naj napise ...


to te pošpricajo s samoporjavitvenim sredstvom. počakaš par minut da se posuši, pol si pa čez kakih pet ur zelo lepo rjav. enakomerno rjav predvsem. pa še poceni je.

drgač pa solarij sploh ni tok škodljiv kokr vsi pravjo. je naravno sonce že kar prbl. enako škodljivo. jz ogromno žensk poznam k že skor cel lajf hodjo v solarij pa niso zarad tega nč več zgubane. sam pravilno se morš negovat. če greš pa enkrat na teden ali dva v solarij ni pa čist nč groznega.
  • 0

#63 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 May 2005 - 08:14 PM

QUOTE(sunflower)
jz ogromno žensk poznam k že skor cel lajf hodjo v solarij pa niso zarad tega nč več zgubane.

sj se ji bo pol vidl-to ni kratkotrajno-ampak dolgorajno biggrin.gif
ej kje je ta razpršilni solarij??? To sm vidla že v Friends k je Ross šu tja biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
kok pa stane?
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#64 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 02 May 2005 - 08:26 PM

sj te ženske so že čez petdeset ene tud že čez šestdeset stare, a majo količino gubic primerno starosti. to ni solarij ampak te kozmetičarka pošprica. Kozmetični salon in sončni studio metropolis Kamnik. Celo telo 5000sit, do pasu 3500 sit, obraz+dekolte 1500sit.
  • 0

#65 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 May 2005 - 09:18 PM

Kok časa pa drži to? A pa se mormm, če hočm da mi celo telo pošprica slečt pred njo...čist? K jz sm misnla,da je tko kt tm,če ste gledal v Friendsih?!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#66 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 02 May 2005 - 09:19 PM

QUOTE(Eni)
Na strije ne vpliva, so kvečjemu malo bolj vidne ker so bele, polt je pa bolj rjava. Za lupljenje pa kolikor vem pomaga postopno sončenje.

Pr men se pa pol tud strije mal ''pobarvajo'' na rjavo,tko,da ni tok pene...STRIJE twisted.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#67 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 03 May 2005 - 02:03 PM

ne. si lahko v bikiniju.samo zgoraj brez da se ti črte ne poznajo al pa maš modrčk brez naramnic
  • 0

#68 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 03 May 2005 - 02:04 PM

QUOTE(sunflower)
ne. si lahko v bikiniju.samo zgoraj brez da se ti črte ne poznajo al pa maš modrčk brez naramnic


Hvala :!:
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#69 srčica

srčica

    sramežljivec

  • Člani
  • 27 posts

Posted 14 May 2005 - 04:07 PM

No, pa je tema zopet aktualna... laugh.gif
Solarij je zelooooo škodljiv, to so, kolikor veste, potrdile tudi znanstvene študije in sploh maldoletnim odsvetujejo obisk solarijev. ermm.gif

Sama nisem bila še nikoli v solariju in tudi nikoli ne bom šla, ker svoje kože ne mislim izpostavljati UV sevanju. Pa čeprav imam zelooo svetlo polt in tudi zelo težko porjavim. in se tudi ne trudim izpostavljati soncu, da bi moja koža dobila kaj barve. Se mi zdi moje zdravje kože veliko bolj pomembno. wink.gif

Glede prepričanja, da je potrebno pred odhodom na dopust v solarij, da dobiš podlago, pa tole: četudi greš v solarij prej, preden se začneš izpostavljati soncu, ni nujno, da te ne bo opeklo. biggrin.gif

In res ne vem, zakaj bi svojo kožo brez veze izpostavljala UV sevanju samo zato, da bi imela zagorelo polt?! To je pač ena od modnih muh kozmetične industrije... rolleyes.gif
  • 0

#70 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 14 May 2005 - 04:12 PM

QUOTE(srčica)
No, pa je tema zopet aktualna... laugh.gif
Solarij je zelooooo škodljiv, to so, kolikor veste, potrdile tudi znanstvene študije in sploh maldoletnim odsvetujejo obisk solarijev. ermm.gif

Sama nisem bila še nikoli v solariju in tudi nikoli ne bom šla, ker svoje kože ne mislim izpostavljati UV sevanju. Pa čeprav imam zelooo svetlo polt in tudi zelo težko porjavim. in se tudi ne trudim izpostavljati soncu, da bi moja koža dobila kaj barve. Se mi zdi moje zdravje kože veliko bolj pomembno. wink.gif

Glede prepričanja, da je potrebno pred odhodom na dopust v solarij, da dobiš podlago, pa tole: četudi greš v solarij prej, preden se začneš izpostavljati soncu, ni nujno, da te ne bo opeklo. biggrin.gif

In res ne vem, zakaj bi svojo kožo brez veze izpostavljala UV sevanju samo zato, da bi imela zagorelo polt?! To je pač ena od modnih muh kozmetične industrije... rolleyes.gif


:thumleft: Se popolnoma strinjam! wink.gif
  • 0
IPB Image

#71 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 14 May 2005 - 04:38 PM

Tudi jaz tako razmišljam.
Komu pa je všeč solarij, pa naj hodi. Nimam nič proti.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#72 Barbi

Barbi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts

Posted 30 May 2005 - 12:17 PM

Ojla! Jaz sem lani šla prvič v življenju v solarij. Ponavadi sem se tja peljala s kolesom (ker imam dokaj blizu), čakala nevem kako dolgo (doma sem iz bolj majhnega mesta), da sem lahko šla notri, nato pa vročina - udarla!!! Groooozno. In bla sem cela rdeča, posebej v faco; pol pa kolesarit domov - mislim - mimo ljudi. Kaj so si le mislili?! Hehe.

Vendar skoraj nobena prijateljica ni hodla, da bi jo kaj vprašala. Sem mislila, da je to "normalno". Letos je glede tega še večji "bum" in sem menjala lokacijo. Ni primerjave! Veliko, veliko je odvisno tudi od kvalitete solarija, ni kaj. Ni pa dobro pretiravati, to itak. Komaj že čakam na morje in naravno sonce.

Nekje sem brala tudi, da baje solarij učinkovito vpliva na luskavico in še par drugih bolezni... zdaj kolko je res. Poznam pa eno, ki je čisto črna že bla pred 1,2 mesecema (od solarija seveda); od začetka je bilo še kr ok, zdaj je pa zažgana kot čevapčič...;)

In še nekaj: jaz se, preden grem v solarij, namažem s posebno kremo, ki jo kupim v studiu, kamor hodim. Zelo, zelo prijeten vonj ostane (kljub tuširanju; vsaj meni) še naslednji dan.

Veliko sončka na nebu Vam želim!
  • 0

#73 puremix

puremix

    sramežljivec

  • Člani
  • 10 posts

Posted 05 June 2005 - 09:30 AM

hey ya!

js sm šla prvič u solarij pred 2 mescema.. (moj fit, bl natančno)
priporočla mi ga je prjatlca.. tko da sm se ji enkrat pač prdružla..
šla sm v "šestko" za 10 min..
pred tem sm se samo stušerala (baje da ni potrebna nobena posebna krema al kakršnakoli zaščita)
po sončenju tongue.gif naj se ne bi tušerala usaj 3 ure
ok in se nism biggrin.gif
moram rečt da sm že po prvi uporabi solarija opazla "rahlo podlago", sicer komi opazno, mi je pa useen dal upanje da tole pa deluje smile.gif
(razliko sm lahko opazla, kr sm mela obleče tangice /najmanše kar sm jih našla v predalu/ prav s tem namenom)
obisk sm po 4 dneh ponovila..
in še naprej sm bla zadovolna

sam pol sm si pa rekla da grem js mau pogledat kko je s tem solarijem, a to kej škoduje pa tko... :!:
in sm brala razne forume (mnenja so full različna), pa mami mi je dam prnesla ene par člankov o tem..
kr naekrat sm začela povsod "srečevat" opozorila o škodljivosti solarija..
za piko na i mi še prjatlca reče, da ga ne bo več uporabljala ermm.gif
hja, kdo se pa neb usaj mičkn ustrašu? biggrin.gif
no medtem je pa že začeu sončk fajn sijat, tko da sm si rekla, da to poletje nam več šla tja (čeprou nej bi melo sonce isti učinek..mah bom pa kremce mazala..pa visok zaščitni faktor pa bo..)

povzetk je pa tak..
če mi bo še kdaj zapasal bom šla u solarij (škodljivost gor dol)
prej se bom pozanimala o kvaliteti pa pravilni uporabi
drgač pa tok skrbimo (ok, se trudmo biggrin.gif) za lepo postavo (šport&zdrava prehrana), pa pol da bi mele čim lepšo kožo (use te razne kremce..) po vsem tem jo pa pržiiimo tm u solariju?
ma to kak smisel?

upam da sm kej uporabnga natipkala skp tongue.gif
  • 0
...i'm just a kid...

#74

  • Guests

Posted 05 June 2005 - 12:37 PM

Ravno včeraj sem po tv SPET slišala, da zdravniki odsvetujejo solarij, ker baje UVA žarki (ki so v solarijih)pridejo še globlje v kožo kot UVB žarki in jo zato tudi bolj poškodujejo.
Zdaj sem pa to že tolikokrat slišala od stroke, da ... Seveda tisti, ki služijo na račun solarija, zagovarjajo tovrstno "praženje", saj vendar od tega živijo, ne vem pa, če je mnenje zdravnikov o škodljivosti tolikokrat poudarjeno in izraženo zato, da bi jim uničili biznis ... ermm.gif ermm.gif:
  • 0

#75 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 June 2005 - 10:24 PM

moja mami je prebrala,da je 10 minut solarija enako 5 ur tropskega sonca blink.gif blink.gif biggrin.gif ne hvala
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#76 river17

river17

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 29 June 2005 - 04:12 PM

zivjo! saj vem, da je skodljivo, ampak sem tako bela, da me je ze sram hodit okoli v kratkih hlacah... oops.gif
enivej, a mogoca kjera ve, kdaj imajo v solariju Moj Fit (zraven Joe Penasa, al pa ta nov, na Trzaski blizu Cornerja) happy hour? pac, studenti brez denarja... sad.gif
  • 0

#77 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 June 2005 - 06:41 PM

[quote="river17"]zivjo! saj vem, da je skodljivo, ampak sem tako bela, da me je ze sram hodit okoli v kratkih hlacah... oops.gif
[quote]

ST.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#78 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 29 June 2005 - 07:15 PM

QUOTE(river17)
zivjo! saj vem, da je skodljivo, ampak sem tako bela, da me je ze sram hodit okoli v kratkih hlacah... oops.gif
enivej, a mogoca kjera ve, kdaj imajo v solariju Moj Fit (zraven Joe Penasa, al pa ta nov, na Trzaski blizu Cornerja) happy hour? pac, studenti brez denarja... sad.gif

happy hour majo se mi zdizgodi zjutri pa ''pozn zvečer'' od 7h-10h zjutri pa tm od 21h do konca
ma tko nekak no
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#79 Eni

Eni

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 130 posts

Posted 01 July 2005 - 12:19 PM

Sem zadnjič zasliševala mojega dermatologa o škodljivosti solarija. Odgovoril mi je, da najbolj zdravo sicer ni (potrebna je zmernost). Potem sem ga vprašala, če se je res potrebno prej pozanimati, koliko stare žarnice imajo v solarijih (to je baje ful pomembno?) Pa je odgovoril, da ima on sam doma en star solarij, kjer se na vsake toliko časa posonči, pa da ni panike. Sploh pa so vsi dermatologi kar jih poznam zlo fejst zagoreli...

Tko da: zmerno pa s pametjo, drugač pa solarij ni nekaj tko groznega, kot nekatere opisujejo tukaj. Po mojem. smile.gif
  • 0

#80 beba

beba

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 112 posts
  • Location:ljubljana

Posted 01 July 2005 - 12:23 PM

jah mjčkn pred morjem je vrjetn ok.....
sam da pa ti vidš ženske k s tem pretiravajo!!!
k prou grde zgledajo tolk so zažgane.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users