Jump to content


Photo

Svetovalnica


  • Please log in to reply
1795 replies to this topic

#61 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2007 - 03:46 PM

Kakšen pok,anja?
Ja res je težko spreminjat navade,pačs mo usral,ko smo ji poleg konzerv zraven začel dajat človeško hrano(strup!) sam tko je,pa se trudmo,pa smo mel obdobje ko je jedla sam konzerve ker je mat čist ubolela in se ji ni dal več jebat s kuhanjem 3 menijev na dan,sma pol sčasoa spet začela izsiljvat.Pa če ne je po 4 dni pol tud gre pa čist mal poje,pa tko,mal se zajebavamo z njo. Gospodar pa je itak smao mami glede hrane,vsi ostali nimamo nč pr tem.Pa sj ma obdobje ko je pridna pa ko ni.Zdj kr je zadnje čase,samo se ji pa sfuzla pa spet ne je.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#62 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 January 2007 - 04:23 PM

grmenja, petarde....
konzerve pa tako-kvalitetne naj bodo. Ne tiste ko jih v vsaki štacuni dobiš. Evo naš se pa konzerv ne pritekne. Ostalo je vse, najrajš kuhano seveda, ampak pazim da ni preveč začinjeno.
  • 0
IPB Image

#63 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2007 - 04:24 PM

Sj so kvalitetne!
Lih kuha bedrce mami,pa je v dilemi al nej ji da kozervo al piščanca.Sj naša nima rada kozerv,če si me tko zastopla.Samo v sili hudič tud muhe žre!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#64 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 04 January 2007 - 05:16 PM

Rea kaj ji tocno dajete zajest???Pa mi poves prosim se enkrat kaj mislis da je vasi civavi vsec pri "maminem" nacinu hranjena?
-to da je briket manjsi(in ga zato tvoja mami v usta da)
-to da je briket oslinjen?

Ker mislim da ima ravno Royal Canin-brikete ki so narejeni prav za male pse in so posebno majhni in mislim da je civava gor narisana.Vem zato ker imajo tudi za westye,bostosnke terierje,yorkije,bernardince,...pa seveda potem za obcutljive pse,aktivne pse itd.Mogoce vasi kuziki ni vsec oblika in velikost briketa...drugace pa sem ubistvu zelela napisati-da ce ze 13 let tako delate z njim-mislim da mu teh upam da se cim vec let(ampak v povprecju najvec 3 let)-cim bolj ugodite,ga crkljate itd.
Ker iskreno povedano-se tak kuza ne bo nic vec prevzgojil...zato mu naredite zivljenje cim lepse-pa da bo zadovoljen.
Sicer je grozno,ker vam tako hranjenje kar vzame nekaj casa,ampak kljub temu-da se vecina psov uci skozi celo zivljenje(tako kot je ze anja88 napisala)-se vasa civava ne bo prevzgojila vec.Ker tako je navajena in mislim da bi bil potem samo sok-da bi ne vem kaj jo "mucili" z ne vem kaksnimi nacini...
Mislila sem da je vas kuza star tam nekje 4 leta,pa da takole trmari ;) ,ampak res v tem primeru,pa naj samo se uziva...ceprav je ze malce v letih ;) (zame je stra tisti kuza,ki ne more vec hodit,tezko diha-ko se malce vec giblje,vecino casa prespi,tezko grize,...),tako da kot predvidevam iz pisanja,je vasa civava se kar v dobri formi kljub letom-zato ji cim bolj naredite se teh nekaj let zivljenje lepo(kot se delali do sedaj)...

No vseeno veliko srece ;) Rea!

thumbup.gif
QUOTE(rea @ 4. 1. 2007 - 18:24) View Post

Sj so kvalitetne!
Lih kuha bedrce mami,pa je v dilemi al nej ji da kozervo al piščanca.Sj naša nima rada kozerv,če si me tko zastopla.Samo v sili hudič tud muhe žre!



uf ko si glih odpisala ohmy.gif -sori sem jaz cist drugo temo se spodi pisala oops.gif

Ja poskusi ji dati malce bedrce noter med brikete...in pusti da sama pride do posode in poje.Ko bo pojedla vse-pa ji daj priboljsek in jo pohvali...prej pa ne wink.gif

Nasa westyka kot sem rekla-noce jesti nicesar drugega kot brikete Hills in malce bedrce(ki je prej bila na vodi skuhana) noter.Niti govedine ne mara,svinjina pa itak ni primerna za psa...(sploh naso punco,ki ima veckrat probleme z prebavo,prav zaradi hrane)

No le poskusi! thumbup.gif

anja88 katerega psa imas ti??
  • 0
I am falling between dreams and reality

#65 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 04 January 2007 - 05:23 PM

Hej,ursi!
Naša punca je od mejhnga( ker je mami nrdila napako),našo človeško hrano-meso predvsem.Ampak, ker se je zavedala, da je to strup in napaka, je začela s konzervami - ampak, ko je že blo prepozno.Zato tamala ni hotla jest kozerv, ker je bla navajena na človeško hrano.Nakar jo je mami pač mal stradala,(mela jo je na kozervah po kak tedn,ampak sploh ni hotla jest)zato je spet prešaltala na našo hrano.Nakar je lani spet totalka spremenila način hranjenja in šla spet na kozerve in je clo uspeval ene 2 mesca ampak pol ne vem zakaj ji enkrat primešala mal mesa zraven in spet bum,pojedla in od tkrt naprej spet noče kozerv tko za dlje časa če me štekaš?Zato ji pač spet daje normalno hrano,samo,ko pa ni časa al volje,ji da konzervo k jo pa zlo nerada je oz. jo je samo če je v bližini kak pes al pa če je čist sestradana.Ma kaj jz vem,mal mešamo in lih to je napaka!!!
Njej je všeč,da je oslinjen in mali! Sj smo ji kupli une brikete čist mini,te je!(kolkr tok laugh.gif ) ampak jz govorim o unih briketkih sladkih,ko je priboljšek in jih ima strašno strašno rada,neki špinačni,čokoladni,veš mogoče-k jih vsak dan dobi po 5-6?No,sj tile so tud mali,samo vseeno.Ko ji jih jaz dajem,jih samo zdrobim pa mal plunm gor laugh.gif oops.gif pa poje! Sj mogoče mami tud zdj kdaj tko nrdi.To ji mi grizemo,sj ne da bi ji mi zdj šli grist piščanca pa ga vn zbluvat.Edino rada ma da ji damo kdaj hrano iz roke(meso)
Evo,prejle je dobila piščanca,najprej je mal ovohavala,pol je nrdila 5 krogov,pol sm se začela dret da bo đoni pršu(en ps v bloku)pol je pa neki malga res pojedla!
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#66 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 04 January 2007 - 06:08 PM

no vidis....bolje kot nic!Vazno da je sla pojest iz skledice....zato le poskusi tako se zdaj delati.
Aja pa se en nasvet-ce recimo poje od normalnega obroka-recimo polovico,ostalo pa pusti-ji takoj ko neha jesti vzami.Nekateri pocnejo tako-da psu vzamejo ko zacne z najvecjim veseljem jesti in mu ponovno ponudijo skledo cez nekaj casa.Tako pes z vecjim veseljem poje potem cel obrok smile.gif in s tem postane scasoma malce pozresen.Vendar ti ji kar vzami skledico tudi ce noter kaj pusti-pokrij in ji ponudi recimo ta obrok se zvecer.Vmes pa ji dajaj cim manj priboljskov-ker ji samo trebuscek polnijo in je potem hitreje sita.Ko bo pojedla celoten obrok pa si zalsuzi ta pasji piskok ali priboljsek al pac karkoli je biggrin.gif

Seveda pa moras itak ti zbrati nacin hranjenja,ki bo ustrezal tvojemu kuzku.Zdaj ce je danes le nekaj pojedla iz sklede le tako nadaljuj...
Zrno na zrno pogaca-kamen na kamen palaca->in tako tudi ti postopoma delaj in mogoce ti uspe in ne vem zakaj ti ne bi-nauciti da je tudi jesti iz skledice zelo "zabavno" in ne samo oslinjeni briketi.

;) good luck again! ;)
  • 0
I am falling between dreams and reality

#67 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 January 2007 - 07:26 PM

js mam "dalmatinca"... Sej sem že limala njegove fotke. Danes sem ga učila da skoči čez moje noge laugh.gif Kakšno veselje je blo, ko je videl kliker, še večje ko je dobil salamce.
  • 0
IPB Image

#68 phoebe

phoebe

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2022 posts
  • Location:Neverland

Posted 04 January 2007 - 10:28 PM

aha smile.gif sej je res-sem mislila da imas tudi ti terierja,ko ste enkrat enega oddajali pa sem mislila da imate airdalca:D
a tako?s klikerjem delata-lepo biggrin.gif tudi midve z mojo punco smile.gif
in kaj si ga ze kaj naucila?
  • 0
I am falling between dreams and reality

#69 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 05 January 2007 - 08:43 AM

Zakaj bi bila človeška hrana strup za pse? hmm.gif
jaz mislim samo eno-da je vaša kuža še preveč zdrava če tako že en lep čas izsiljuje in je živahna in se obnaša normalno tudi ko ne je...razvajena je,malo bitje in to je samo tvoja mama kriva in nihče drug,če psa od malega navadiš na tako hudo crkljanje poleg tega pa si še ful navezn kot sta to psička in tvoja mama potem je to težko spremenit,ker enostavno pes čuti da bo dobil in pol če to delaš tako en čas se moraš pač sprijaznit da boš pač hrano grizel celo življenje ker si vzgojil problematičnega psa biggrin.gif .Pomoje mora to vse skup izpasti zelo smešno-hahahha to malo ščene poredno,simpatično.Nič jebi ga,saj konec koncov sta obe verjetno že navajeni in ne samo tvoja kuža biggrin.gif .
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#70 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 05 January 2007 - 12:50 PM

Js sem bla samo posrednik. Psičko pa je oddal moj stric..se samo sprašujem kdaj bo naslednjega mad.gif

bluberry: Psi ne smejo jesti naše hrane. Ker je večinoma preveč začinjena! Pa tudi njihovim potrebam po snoveh mora bit prilagojena.

ursi: Moj zna kr dosti trikov-vse za hrano nardi.
  • 0
IPB Image

#71 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 05 January 2007 - 01:26 PM

bluberi,maš čist prou!!!
pa še preslana je naša hrana!(no,sj jo lah manj soliš ampak tko ponavadi je preslana)
naša čifafa zna pa(no zdj ko je stara rab 100let da to nrdi laugh.gif )sedi,lupčka,tačko,vali se.(pa znala je še glas za tko ene pol leta,sam nismo dost vadl)
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#72 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 January 2007 - 05:04 PM

Jst imam problem z mačko. Namreč zadnje leto, dve je postala "nečista", po domače povedano, za sabo pušča lužice in kakce. Ok, ne rečem, v času ko se goni ji kako lužico spregledam, ker pač markira prostor, ampak zdaj je pa prešlo vse meje.
Še kot mala nikoli ni imela težav z nečistočo, kupili smo ji velik peskovnik/wc, kjer je opravljala potrebo in se je tega držala dobrih deset let, naenkrat pa bum, ko da nas "jebe v glavo" no mad.gif . Sicer sem staršem omenila da bi bilo fajn zamenjat wc - mogoče je prestar in se je navzel vonja - čeprav sem tudi od drugih lastnikov mačk slišala da ne menjavajo wcjev (?). Pojma nimam kaj naj storim (lahko si mislite da mi je bedno vabit ljudi k sebi, ker nikoli ne vem kaj me čaka rolleyes.gif ). Predlogi?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#73 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 January 2007 - 07:12 PM

Kaj pa pesek ji redno menjujete?
  • 0

#74 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 January 2007 - 10:06 PM

Ja.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#75 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13779 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2007 - 10:43 PM

Koliko je pa stara? Da ji ne popuščajo mišice, ki zadržujejo te zadevščine.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#76 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 18 January 2007 - 11:08 PM

Ne, ziher da ji ne - stara je pa cca 15 let.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#77 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13779 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2007 - 11:28 PM

Pol pa pojma nimam. Poklič veterinarja
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#78 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 21 January 2007 - 10:13 AM

bi rkla da je kaka inkotenca, se dobijo tablete ki so kar učinkovite. Če bi blo pa tole krajši čas pa bi lahko šlo za vnetje mehurja. Ampak leto, dve...stavim na inkotenco. To se rado zgodi starejšim kužkom in mucam
  • 0
IPB Image

#79 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 January 2007 - 10:28 AM

Inkontinenca se reče.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#80 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 21 January 2007 - 07:07 PM

QUOTE(sonchika @ 21. 1. 2007 - 10:28) View Post

Inkontinenca se reče.



Pa res ermm.gif sem si narobe zapomnela
  • 0
IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users