Jump to content


Photo

Anoreksija - potrebujem pomoč


  • Please log in to reply
761 replies to this topic

#61 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82855 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 12:00 AM

Kar se tiče Jinadaze (saj ne bi hotela biti pametna) ampak mislim, da toliko kalorij telo potrebuje samo, da se zjutraj zbudi in uporablja svoje organe ... (350 kcal porabi 50 kg težak človek v eni uri normalnega kolesarjenja) ... tako da če bi res samo toliko pojedla mislim, da ne bi mogla imeti malo pod 50 kg (glede na to, da jaz pojem kar precej in imam mogoče 5 kg več) ..
ne vem no, malo težko verjamem, da en človek lahko tako malo poje in da ima kilco ali dve manj kot jaz in zraven še drži kilažo (ji ne pada) oz. zdravi anoreksijo s tako količino hrane

Točno take izjave me spravijo v neverjetno dobro voljo, in mi dajo neustavljiv zagon proti hladilniku. blink.gif cry.gif Not. ermm.gif

Sicer se pa večina ljudi sploh ne zaveda, kako malo kalorij ima določena hrana, kot je zelenjava, pusto meso, določeno sadje ipd. In tudi obratno.

Se da te kalorije razporedit tako, da se nekaterim niti ne sanja. Recimo če bi moja mati in fotr vedla, kok jih pojem dnevno, bi ... ermm.gif

Strinjam se s Crno- glede tega, da jaz sigurno ne porabim toliko, kot drugi, ki "normalno" jejo.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#62 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82855 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 12:10 AM

QUOTE(powerpuff)
sam pumoje mors met ti ful lepo postavo, taka douga elegantna si js predstaulam, bi glede na tvoje podatke tkoj bla taka oops.gif  
je pa odvisn pol od konstrukcije, ce pravs, da si ful presuha ja. Sm ful vesela zate, da si se odločla za pomoč :thumleft:  :thumright:


Ni jih veliko, ki bi bile rabe pri 177cm težke 45-50kg. blink.gif biggrin.gif

Objektivno je to vsaj kakih 15 kil premalo, glede na idealno težo.

Res je odvisno od konstitucije. Nekdo s tako višino in težo lahko izgleda elegantno (ampak samo v primeru, da ima na skelet naloženo samo salo ermm.gif ), jaz pa sem shujšana do -ne več utrjenih- mišic, recimo.

In nikakor ne mislim, da sem presuha blink.gif blink.gif (od kje to? Potem sploh ne bi rabla nobene pomoči, razen hrane ermm.gif ...)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#63 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82855 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 12:13 AM

[quote=Špela]jaz sem tam tam s kami in ano pa je daleč od tega, da bi bla anoreksična. glupo mi je, da je vsaka, ki je pač suha, ozmerjana z anoreksičarko, predvsem s strani onih s 'povprečno' biggrin.gif kilažo.

:notworthy:
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#64 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2006 - 12:19 AM

Jina, brez zamere, ampak mene malo mede to, da po eni strani praviš, da imaš problem, po drugi strani pa imam občutek, da kar malo (pre?)ponosno poveš kako suha si. Poleg tega je paradoksalno, da sama veš, da so te same kosti in da ni nič mehkega za prijet, po drugi strani pa spet praviš, da se sama sebi ne zdiš suha (kar ti sicer verjamem),ampak že če čisto logično pogledaš, ne gre skupaj.

Drugače pa ti želim, da bi čimprej sprejela sama sebe takšno kot si in se počutila dobro v svoji koži.
  • 0

#65 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82855 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 09:35 AM

QUOTE(Michelle)
Jina, brez zamere, ampak mene malo mede to, da po eni strani praviš, da imaš problem, po drugi strani pa imam občutek, da kar malo (pre?)ponosno poveš kako suha si. Poleg tega je paradoksalno, da sama veš, da so te same kosti in da ni nič mehkega za prijet, po drugi strani pa spet praviš, da se sama sebi ne zdiš suha (kar ti sicer verjamem),ampak že če čisto logično pogledaš, ne gre skupaj.

Drugače pa ti želim, da bi čimprej sprejela sama sebe takšno kot si in se počutila dobro v svoji koži.


To sem samo napisala iz obe vidikov- objektivnega in subjektivnega. Saj "fora" je le v tem, da se večino časa blazno slabo počutim v svoji koži.

Saj jaz sebe v ogledalu ne vidim debele, ampak pač tako kot sem ... samo počutim se daleč od tega. ermm.gif

Pa hvala! wink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#66 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 03 August 2006 - 10:28 AM

Jinadaze...če si suha pa velika 177cm...zakaj se ne fotografiraš pa pošlješ kake slike na agencijo za manekenstvo?
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#67 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25331 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 03 August 2006 - 11:06 AM

am, pomoje to glih ni resitev tezave, ki jo je opisala. stran od tega pa od baleta! cim vec obrokov hrane po malo, ki jih scasoma povecujes, mal telovadit zraven (da pridobis misicno maso) ...

  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#68 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 August 2006 - 11:14 AM

QUOTE(cedevita)
Jinadaze...če si suha pa velika 177cm...zakaj se ne fotografiraš pa pošlješ kake slike na agencijo za manekenstvo?


Ne razumem zakaj, če je nekdo velik in suh, si mora želeti priti na naslovnice neke revij.

Cedevita - ne mislim osebno napast na tvoj post (le spomnila si me) ... samo to se meni že celo življenje dogaja ... kot da je to edini cilj, ki ga ima lahko človek v življenju - da te drugi ocenijo, da si "lep in po nekih normativih" in da te potem slikajo in visiš na jambo plakatih, revijah in reklamah ... in potem lahko srečen umreš evil.gif

Se opravičujem za izpad ... ravno take volje sem!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#69 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 August 2006 - 11:25 AM

Na prejšnji mail ...
se zavedam kako malo kalorij ima določena hrana, samo ne razumem da lahko človek s tako malo zaužitimi kalorijami sploh preživi (ok pretiravam) ampak to je res malo za cel dan za nekoga, ki se zdravi po anoreksiji ... oz. za kogar koli, ki naredi več od tega, da zjutraj vstane iz postelje...

QUOTE(Jinadaze)

To sem samo napisala iz obe vidikov- objektivnega in subjektivnega. Saj \"fora\" je le v tem, da se večino časa blazno slabo počutim v svoji koži.

Saj jaz sebe v ogledalu ne vidim debele, ampak pač tako kot sem ... samo počutim se daleč od tega. ermm.gif  


Ok zdaj sem se pa res izgubila ... a zdaj si presuha ali nisi (ali sama sebe vidiš kot presuho ali te drugi vidijo) ali nič od tega.
Kako se počutiš daleč od tega ...

Aja sorry nikjer nisem zasledila, koliko si sploh stara.

To da se pa ne počutiš dobro v svoji koži ... naj te potolažim - verjetno se nikoli ne boš, saj je v naši naravi, da si grenimo življenje z izgledom ... tudi če boš imela (v svojih očeh in v očeh drugih) idealno težo, boš pa našla neke pegice ki te motijo (in jih zdaj niti ne opaziš, ker se ukavarjaš s kilažo).

Kakor koli, čim prej najdi samo sebe in poskusi biti zadovolna s tem kar si ...
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#70 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 03 August 2006 - 11:34 AM

Se strinjam, da je anoreksija v glavi. Taka oseba sebe še vedno vidi kot debelo, čeprav je suha. Torej gre za popačeno percepcijo.

A 45kg pri 177cm je premalo, pa recite kar hočete!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#71 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 03 August 2006 - 11:37 AM

QUOTE(Hsul)

A 45kg pri 177cm je premalo, pa recite kar hočete!


Jaz tudi to mislim biggrin.gif
še mojih 52 kg pri 177 cm je premalo ... samo ne toliko, da bi se mi dalo kaj v zvezi s tem naredit ... wink.gif

PS: pa sploh ne morem verjet, koliko žensk na tem forumu ima nad 175cm ... ko grem pa v mesto, pa še skoraj da tipov ne vidim tako velikih, kaj šele žensk biggrin.gif očitno imam tudi jaz napačno percepcijo biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#72 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29004 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 03 August 2006 - 11:38 AM

kami, ti ga pihneš! biggrin.gif :notworthy:
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#73 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82855 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 11:40 AM

QUOTE(cedevita)
Jinadaze...če si suha pa velika 177cm...zakaj se ne fotografiraš pa pošlješ kake slike na agencijo za manekenstvo?


Mi je že bilo ponujeno, pol leta nazaj. Pa še vedno nisem zbrala poguma. rolleyes.gif

Pa sploh si ne predstavljam sebe v tej vlogi ... + premalo samozavesti (čeprav bi mi jo mogoče ravno to dalo).
Kaj pa vem, mogoče se še odločim.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#74 Michelle

Michelle

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2687 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2006 - 11:43 AM

Kami, saj se ne zdravi po anoreksiji ampak premaguje anoreksijo. Drugače pa mislim, da je Jina mislila, da ko se vidi v ogledalu tudi vidi kako je suha, ampak se sama še vedno počuti debelo.

Aja, pa še to, (čeprav se navadno strinjam s tabo wink.gif ), ne zdi se mi, da se punca itak nikoli ne bo dobro počutla v svoji koži, po mojem je to pri vsakem človeku predpogoj za kvalitetno življenje. Jaz npr. imam dost drugega (pametnejšega in bolj zabavnega) dela kot pa razmišljat o tem kak bi spravla pet kil dol...
  • 0

#75 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82855 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 11:46 AM

Ok zdaj sem se pa res izgubila ... a zdaj si presuha ali nisi (ali sama sebe vidiš kot presuho ali te drugi vidijo) ali nič od tega.
Kako se počutiš daleč od tega ...

Sama sebe ne vidim kot presuho, ampak pač normalno do suho (ko sem dobre volje), drugi me vidijo kot veliko presuho. blink.gif
Dojemam in počutim se pa še vedno kot tako, kakršna sem bila par let nazaj. S 35 kilami več. ermm.gif In se ne morem znebit tega. S tem da se takrat s tem sploh nisem tako obremenjevala, pa boljšo samopodobo sem mela, kot zdaj.
ermm.gif

Aja sorry nikjer nisem zasledila, koliko si sploh stara.

18 bom. wink.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#76 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 03 August 2006 - 11:59 AM

QUOTE(Jinadaze)
QUOTE(cedevita)
Jinadaze...če si suha pa velika 177cm...zakaj se ne fotografiraš pa pošlješ kake slike na agencijo za manekenstvo?


Mi je že bilo ponujeno, pol leta nazaj. Pa še vedno nisem zbrala poguma. rolleyes.gif

Pa sploh si ne predstavljam sebe v tej vlogi ... + premalo samozavesti (čeprav bi mi jo mogoče ravno to dalo).
Kaj pa vem, mogoče se še odločim.


Spravi se v ta posel, smotka. Nima vsak te priložnosti. wink.gif
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#77 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82855 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 August 2006 - 12:34 PM

oops.gif oops.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#78 powerpuff

powerpuff

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 323 posts
  • Location:lj
  • Interests:muska

Posted 03 August 2006 - 02:27 PM

itak, ce te usaj mau veseli, mršš probat! biggrin.gif :hello1:
  • 0

#79 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 03 August 2006 - 03:00 PM

Če se ti ponuja,poskusi.Še prej pa ti priporočam knjige:
-Punčka v ogledalu-Marinka Fritz Kunc
-Me bo imel rad,ko bom suha (avtorja ne vem)
-Faktor X,izpoved naivne manekenke-Ivan Sivec
Zelo poučne knjige,ki te postavijo na realna tla. :happy8:
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#80 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 03 August 2006 - 03:37 PM

* Janja Vidmar - Debeluška
* Marliese Arlod - Miriam ima anoreksijo
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users