Jump to content


Photo

KOLESARJENJE


  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#61 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 April 2024 - 10:21 AM

Olivija, hvala za nasvete in poučitev glede zavor, ja mehanske in hidravlične. Se vidi, koliko pozorno poslušam včasih fanta, ker on mi to vse tako tehnično razlaga. Isto je bilo s temi prestavami, ker itak sem bila čisto zgubljena, in on meni skoz manjši verižnik, večji verižnik in nisma prišla skupaj. Jaz sem rabila leva stran: mala ročka dol, velika ročka gor in na desni obratno, da mi je pol zalaufalo. :D  


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#62 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 22 April 2024 - 11:32 AM

Hehe. Men je to fajn, mi je žal, da nisem bolj pozorno očeta poslušala/gledala, ko mi je rihtal kolo, da bi sama več znala. Pa da malo veš, neke osnove.. čeprav jaz sem tako že za lesenno žlico, kaki picikli so to vse zdej, tehnnologija na njih, to je noro. Oče je tudi iz tega razloga nehal s popravili, je rekel, da oprema za popravljanje komponent stane preveč, da se mu bi izplačalo (sproti) posodabljat orodje. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#63 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 22 April 2024 - 12:56 PM

Vrjamem ja, ena kolesa so že tako napredna da adijo. Fant si npr. mora polnit pedala in prestave, meni pa je že ta moj pecikl cela znanost. Znam dol vzet sprednje kolo, zamenjat zračnice pa še ne, imam pa jo s sabo. :D

 

Zanimi glede majic, nikoli nebi pomislila, vzet svetlo zaradi manjšega pregrevanja. Zdaj sem vzela temno modro, ker se manj rolice okoli trebuha vidijo. :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#64 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 05 May 2024 - 05:35 PM

Danes sem bila na bike fittingu v MB. Zamenjali smo sedez, na posojo mi je dal enega, ki je malo sirsi in s kanalom na sredini, je bil ze tam precej drugacen obcutek, upam da bo tudi ob voznji tako. Pa super mi je, ker ga lahko testiram 2 tedna, da vidim ali mi je ok pred nakupom. Malenkost mi je znižal tudi bilanco in je bil takoj manjsi pritisk na zapestja, ker prej mi res ni bilo pretirano udobno.
Jutri grem na testno voznjo z novimi nastavitvami, pa da vidimo.
Je pa to kr drag sport, kaj vse moras nabavit. 🙈
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#65 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18364 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 05 May 2024 - 06:06 PM

Ravno tak kot vsak drugi bi rekla. Lahko gres all in ali pa maš kolo pa čelado in je to to 🙂. No saj že za kolo in čelado lahko daš 1.000€ ali pa 10.000.
  • 0

#66 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83949 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 May 2024 - 11:41 AM

Štajerci rečete balanci bilanca, sva imela glih s kolegom to debato, pa pri Oliviji sem zadnjič opazila. :D 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#67 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18364 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 06 May 2024 - 03:51 PM

Mi rečemo belanca 🙂
  • 0

#68 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 06 May 2024 - 07:29 PM

Ja sej eni pa prašiču rečejo picek, pri nas pa je to piščanc 😂
  • 0

#69 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83949 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 May 2024 - 07:59 PM

Ta moj kolega rece penisu picek. 😂
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#70 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 July 2024 - 08:14 AM

A je katera šla s kolesom od Treh kraljev do Rogle, kaka je trasa? 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#71 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3723 posts
  • Gender:Male

Posted 09 July 2024 - 08:34 AM

Super trasa, po večini ravninska. Nič prometa, makadam. En odsek je lahko po planinski poti (najprej kr strmi breg gor in nato spust- primerno samo za gorska kolesa), če želiš pot krajšat, lahko pa greš okoli skoz po makadamski cesti,sam je pot občutno daljša. Midva sva sicer hodila samo do koče na Pesku, lahko pa nadaljuješ do Rogle po asfaltu, tu te potem čaka rahli vzpon do Rogle.
  • 0

#72 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 July 2024 - 08:56 AM

Koliko je pa približno v km, če imaš kak občutek?

Neke ideje so, da bi v sredo šla to malo pogledat, fant bo tak gorca vzel, jaz pa gravel, sam razni strmi bregovi (še) niso zame. Če pridem do Peska bom po moje super ponosna, o vzponu do Rogle mi je nekaj omenil fant ja. Sam ne vem a je to z iste strani kot pridejo gor pri Skoku na Roglo kje se trasi priključiš. 

Od RTC do Osankarice se skoz malo vzpenjaš al ne?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#73 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18364 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 09 July 2024 - 09:00 AM

Kolk vem, je skok na Roglo iz Zreč, to je druga stran. S Peska ni hudo na Roglo, lepa cesta, rahel vzpon. 


  • 0

#74 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3723 posts
  • Gender:Male

Posted 09 July 2024 - 09:09 AM

Skok na Roglo je iz Zreč in ni primerljivo. Tako kot je Barbarina napisala je kratek vzpon. Z gravel kolesom boš morala skoz it po makadamu, cesta se tam, ko bi lahko z gorcem skrajšala pot po planinski poti, spusti v Lukanjo in je res konkretno daljša pot, ker se nato vzpenjaš nazaj gor proti Pesku. Jaz je nisem nikoli prevozila. Mogoče bi lahko ti ta del poti prepešačila. Drugače pa pot do Peska z Osankarce z bljižnico traja cca 1 uro. Pot je razgibana, večinoma ravninska, malo gor malo dol, ni zgolj samo vzpenjanje. Aja pot od Treh Kraljev do Osankarice je podobna, najprej rahlo vzpenjanje do jase, kjer se spuščajo z jadralnimi padali, nato pa rahel spust do Osankarce. Nič posebenega.
  • 0

#75 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 09 July 2024 - 10:15 AM

Ok, hvala za info. Sej bom vidla kako bo šlo. Po ravnem mi ni problema, na kaki vzpon me pa kar hitro zmanjka. :) Pa tudi pred spusti imam malo pazke, sploh na makadamu. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#76 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 21 August 2024 - 08:01 AM

No da povem kako je bila trasa. Iz Treh kraljev do Peska je cca 20km v eno smer. Malo strmine je mimo Osankarice ampak zelo kratek vzpon, največ je ko prideš do rampe in po makadamu do koče. Tam je pa ker nekaj manjših vzpončkov in se malo vleče do koče. Mene je ta zadnji del precej zmatral, ful je že bilo vroče tako, da mi je kr sapo zapiralo in sem težko dihala. Predvsem pa ker grem na tempo in nimam kondicije in ne na moč, ker je tudi nimam. :D

 

Drugače pa se za odstranjevanje flekov od ketne na koži super obnese MU remover. 


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#77 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26578 posts
  • Gender:Female

Posted 22 August 2024 - 03:25 PM

Tasika, kako si zadovoljna z gravel kolesom? Sem prvič slišala za ta tip kolesa, bere se uporabno (pač, ko grem na kolo, je vedno mešan teren).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#78 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 August 2024 - 06:31 AM

Nisem nek ekspert, niti nimam s čim drugim relevantnim za primerjat, saj sem prej uporabljala 20+ let staro Rogovo kolo. :) Ampak zaenkrat sem zadovoljna, glede na to kje živim oz na trase, ki so v neposredni okolici je bila to edina prava odločitev. S cestnim bi se nasrala, saj je dosti mešanega terena in bi bila tako prisiljena precej po glavnih cestah vozit, zdaj pa je večina po stranskih makadamskih cestah. Zadnjič me je malo lovil mrak, nisem še imela nobenih luči na kolesu in sem šla po bližnjici po cesti med njivami pa je šlo ko šus. :) Za gorca pa sem tudi po mojem na premalo divjem oz razgibanem terenu, pa težji in bolj neokreten mi deluje. Gravel pa je dovolj lahek, da si relativno hiter na cesti in v breg in dovolj robusten za makadamske ceste. Če je namen da imaš samo eno kolo se mi zdi gravel super izbira, ker ti pokrije večino različnega terena. Za po kakšnih bolj divjih gozdnih poteh, kjer rabiš konkretne gume in amortizacijo pa ne bi bil ravno primeren. 

 

Ima katera kak nasvet kako se navadit na spuste? Meni je zaenkrat precej neprijetno in se peljem kot oma, fant pravi, da bom bremze uničla. :D


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#79 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26578 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2024 - 09:07 AM

Si mi povedala, kar me je zanimalo, čeprav nisi ekspert. : ) Hvala.

Glede spustov nimam nasveta, meni se upira peljat “na šus”, skoz pomalem zaviram, ker kar vidim, kaj vse mi lahko prileti pod gume.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#80 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16476 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 23 August 2024 - 09:21 AM

Druga podobna opcija je še trek kolo. Tisti mislim, da imajo ravno bilanco, medtem ko gravel ima ''dirkalno'' bilanco in se je potrebno navadit malo drugačne pozicije na kolesu


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users