Jump to content


Kondomi


  • Please log in to reply
749 replies to this topic

#61 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26412 posts

Posted 09 February 2010 - 11:32 AM

Ja sigurno je smiselna, čeprav sterilizacija je povraten poseg. Pa tudi pri sterilizirani ženski jajčeca normalno nastajajo. Medtem ko morebitno napačno vstavljen maternični vložek povzroči vnetje, zaradi katerega maternica mogoče sploh ni več zmožna donositi. Aja in starostna meja je 35 let, pa še pri tej starosti se mi zdi, da je potrebna komisija, če ženska še nima otrok.
Moja mami se je šla sterilizirat in pravi, da to ni tak nedolžno, jo je kar fejst bolelo. Potrebovala je soglasje ginekologinje in mislim, da kar nekaj enih papirjev. V postojni kjer so poseg nardili ji pa niso prav nič razložili tako da sreča, da sem ji jaz preden je šla.
  • 0

#62

  • Guests

Posted 10 February 2010 - 03:59 AM

Hm, zanimiva tale diafragma. Še bolj zanimivo je pa to, da se je ne dobi tako zlahka (le zakaj, a ne, farmacevtski lobiji ipd. rolleyes.gif).

Jaz še vedno uporabljam Persono, na "rdeče" dneve uporabljam kondom, na "zelene" nič, pa še nisem zanosila (btw, Persono v Angliji prodajajo v drogerijah (Boots), pri nas se je seveda ne dobi, jo imajo pa v Avstriji). Veliko žensk jo uporablja pa prav za zanositev, ker ti napravica točno pokaže, kdaj imaš ovulacijo in ponavadi zanosijo že prvi mesec in napravo potem prodajo ali podarijo naprej. smile.gif

Na splošno me moti pomanjkanje različnih nehormonskih sredstev za preprečevanje nosečnosti (in bolezni) v Sloveniji. Če želimo ženske drugačno zaščito, moramo same iskati informacije in izdelke v tujini, prek posameznih ponudnikov itd., nemogoče pa je kaj takega dobiti v lekarni, drogeriji ... ermm.gif
  • 0

#63 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2010 - 05:58 PM

Malo smo zašle. Morda bi moderatorji poste prestavili v ustrezno temo.

Najverjetneje si že pisala, a nisem toliko sledila... V obdobju neplodnih dni, določenih po Personi, nista uporabljala metode umika, temveč je odnos potekal normalno, kajne?

QUOTE(Nila @ 10. 2. 2010 - 3:59) View Post
Na splošno me moti pomanjkanje različnih nehormonskih sredstev za preprečevanje nosečnosti (in bolezni) v Sloveniji. Če želimo ženske drugačno zaščito, moramo same iskati informacije in izdelke v tujini, prek posameznih ponudnikov itd., nemogoče pa je kaj takega dobiti v lekarni, drogeriji ... ermm.gif
Ja, res. down.gif Vprašanje, kako bi bilo z oglaševanjem kondomov, če ne bi javnost pritiskala toliko s SPB.

  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#64 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 10 February 2010 - 06:18 PM

SLO je malo trg, to je eden izmed problemov. Še pri kondomih jih imamo res malo.
  • 0
IPB Image

#65 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2010 - 06:53 PM

QUOTE(ora @ 9. 2. 2010 - 11:32) View Post

Moja mami se je šla sterilizirat


Ora, morda ves, ima mami po sterilizaciji kaksne probleme povezane s hormoni, znacilne za zenske v meni? Razpolozenje, spremembe na kozi, vlaznosti noznice ipd..?

QUOTE(Adriane @ 10. 2. 2010 - 17:58) View Post

Najverjetneje si že pisala, a nisem toliko sledila... V obdobju neplodnih dni, določenih po Personi, nista uporabljala metode umika, temveč je odnos potekal normalno, kajne?


Ce ti povem se svojo izkusnjo z metodo plodnih in neplodnih dni - ja, v obdobju neplodnih dni odnos poteka normalno.
Jaz tudi brez Persone vem, kdaj je kateri dan, skoraj na uro natancno ;), ze od nekdaj imam zelo reden ciklus, nikoli nobenih tezav/bolecin ob menst., nikoli jemala hormonske zascite, nikoli zanosila. ;)

Trkam na les ja.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#66 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2010 - 06:59 PM

Uff, jaz si kljub temu ne bi upala. Po moje bi bla kar precej nesproščena.
Bo že držalo, če tako pravita. Hvala za odgovor.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#67 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2010 - 07:03 PM

Ja, sej, odvisno od cloveka do cloveka. ;) Meni tudi kaksna frendica rece, da ne vem, kaj je sproscen seks, morda pa res. Samo jaz sem ze tako cudak, kar se tega podrocja tice. Pa ne samo tega haha. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#68 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 10 February 2010 - 07:59 PM

QUOTE(_Planet_ @ 10. 2. 2010 - 18:53) View Post

Ora, morda ves, ima mami po sterilizaciji kaksne probleme povezane s hormoni, znacilne za zenske v meni? Razpolozenje, spremembe na kozi, vlaznosti noznice ipd..?

Moja mami kolkor vem nima nobenih težav, samo da ima ful, ampak res ful močne menstruacije. Ji je gin. rekla da takoj po posegu to ni nič nenavadnega in se bo normaliziralo, lahko pa da pač ima močno menstruacijo pa so tabletke do sedaj to ''kontrolirale''.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#69 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 10 February 2010 - 09:18 PM

Aha, menst. ostane, sem mislila, da je nimas vec. Hvala, Tašika!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#70

  • Guests

Posted 10 February 2010 - 10:56 PM

QUOTE(Adriane @ 10. 2. 2010 - 17:58) View Post
Najverjetneje si že pisala, a nisem toliko sledila... V obdobju neplodnih dni, določenih po Personi, nista uporabljala metode umika, temveč je odnos potekal normalno, kajne?


Jp, povsem normalno. V dveh letih nisem zanosila. smile.gif Persona ti vsaj 5 dni pred ovulacijo javi in še nekaj dni po, tako da bi bila sama nesproščena, če bi vedela samo za dva najbolj nevarna dneva, ker itak lahko zanosiš, če brez zaščite seksaš npr. 4-5 dni prej. Pa še naučila sem se, kako rahlo "pretentati" napravo, tako da porabim bistveno manj testov kot naj bi jih. It works for me. wink.gif
  • 0

#71

  • Guests

Posted 11 February 2010 - 03:41 PM

Jaz sem se šla naročit, in imam šele čez en mesec pregled.
Bom poročala, ali mi bodo diafragmo zamenjali zastonj, ali se bom morala posluževat kakih drugih metod (kot Adriane).
Poročam, v glavnem.
  • 0

#72

  • Guests

Posted 14 March 2010 - 04:09 PM

V petek sem bila pri ginekologu, in glede na to, da sem diafragmo menjala, se ni prerekal z mano o tem, ali jo je možno dobiti ali ne.
Je pa trdil, da moram ponjo v Avstrijo, poleg tega mi na recept ni napisal velikosti diafragme (rekel je, naj sama preberem, na oko je ocenil, da imam najbrž velikost od 80 do 84, na moji diafragmi pa v trikotniku v sredini piše R 70...lahko samo ugibam, ali je to velikost, ali kaj drugega) in dopišem na recept številko.
Če ne bi Adriane pred mano izbrskala diafragmo na našem tržišču, ne bi niti vedela, da se jo da dobit oz. bi sama brskala po spletu in spraševala okoli.
Vprašanje je samo, kaj me pride ceneje....da mi jo nekdo prinese iz Avstrije (ker je samoplačniška in nimam pojma, koliko stane), ali da se poslužim iste variante kot Adriane.
V vsakem primeru ni pravično, da so tabletke zastonj, diafragmo je pa treba plačat in se skoraj na glavo postavit, da ti jo predpišejo. Pač diskriminacija žensk, ki se ne morejo (smejo), ali pa nočejo posluževati kemije, da bi se zaščitile.


Adriane, če bom rabila kakšne informacije, bi ti pisala na ZS, prosim...če ti je prav.
  • 0

#73 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 31 March 2010 - 03:15 PM

Kje se ta persona dobi in kako natančno deluje? Kak link bi bil dobrodošel, ker je gugl zmešan malo pri tej besedi.
  • 0
IPB Image

#74 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 31 March 2010 - 03:21 PM

Vtipkaj Persona Test, ali kaj podobnega pa ti kr nekaj najde.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#75 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 31 March 2010 - 09:34 PM


Najde najde... personality test. laugh.gif

Hec, ene dva, tri zadetki so uporabni !
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#76

  • Guests

Posted 02 April 2010 - 10:52 PM

Tukaj najdete podatke o Personi. wink.gif
  • 0

#77 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 24 July 2010 - 10:45 AM

Okej, aLo aLo, hear ye hear ye.


Kuga uporablate in priporocate? dry.gif
  • 0

#78 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25758 posts
  • Gender:Female

Posted 24 July 2010 - 11:02 AM

kaj pa če bi ti malo nazaj prebral? tongue.gif

Lifestyles so baje usable smile.gif
  • 0

#79 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 24 July 2010 - 11:12 AM

Prejšnja debata ni vredna pol bureka. Štiri strani dolga tema, tri od teh so posvečene diafragmi. Od omenjenih:

-Contempo so drek
-Masculan do drek
-Durex so očitno tudi drek
  • 0

#80 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 24 July 2010 - 11:27 AM


Seksaš brez, če bog da, potem sprejmeš, ker je od boga. Bog je vsemogočen woot.gif .
  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users