Jump to content


Photo

Mačja hrana


  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#61 Sini33

Sini33

    sramežljivec

  • Člani
  • 45 posts
  • Location:Ljubljana, SLO
  • Interests:- Računalniki<br />- Felinologija<br />- Akvaristika<br />- Pivovarstvo<br />- Modelarstvo

Posted 05 September 2008 - 08:19 PM


Hja, tole sticker lahko velja tudi za Hills in skoraj vse ostale znamke... Večina itak brenda s svojo blagovno znamko hrano, ki jo kupujejo pri velikih proizvajalcih (zato je bil lansko leto odpoklic skoraj vseh znamk zaradi istih surovin - okužene sojine moke če se prav spomnim).

http://www.uncaged.co.uk/petfood.htm


Naši veselo papcajo Iams Wellnes in pa Schesir (piščanec z rižem, piščanec z rižem in tuno), kadar imamo pa mularijo, ki se mora navajat na brikete, jejo pa Royal Canin Kitten (ker so najmanjše kroglice). Pa seveda vsake toliko surovo govedino (zmrznjeno in nato odtajano, da se znebimo morebitnih škodljivcev).

Lep vikend,
Šini.

  • 0

#62 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 05 September 2008 - 09:41 PM

Jah, jaz svojim IAMSa ne bom več kupovala, kolko se je pa to prijelo mame, ki tudi kupuje za mčka pa ne vem. Itak jih večinoma futramo z dietno hrano, da je čimmanj problemov, edino brikete menjamo.

Pa kolkor vem, je pri testiranjih hrane za živali načeloma tako, da jemljejo "prostovoljce", ki jedo določeno hrano denimo en mesec, ali več, pa potem ocenjujejo njihovo zdravje in izgled. Za IAMS sem pa na spletni strani PETA-e brala, da pač testirajo na tisti "klasičen" krut način.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#63 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 19 November 2008 - 09:23 AM

Mene zanima če je Whiskas res tko slaba hrana?
Vidla sem da nima tok vitaminov kot Hill's pakunge...
Včeraj sem kupila 2 piksni od Science plan v Zooticu,mačka je hrano navdušeno jedla-seveda...
Je pa količinsko v pločevinki manj kot v Whiskasovi pa v primerjavi je skor 1 evro(se mi zdi) dražja...
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#64 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 19 November 2008 - 10:29 AM

Jap res je tako zanič. Preveč soli, ojačevalcev okusa-nič kaj primerno za mačke.
Za mačke ugodna hrana se meni zdi Royal Canin,Bosh ima za mačice tudi futer in je pri psih med najugodnejšimi znamkami. Prešnofaj po trgovinah za živali. Normalno je tudida je boljša hrana dražja.

http://www.bosch-tie...ukte.php?x=hund
  • 0
IPB Image

#65 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2008 - 11:22 AM

Pri nas pa mački druge hrane kot Whiskas ali take, ki jo mtka pripravi sploh jest nočjo. Na cajte še un Kite-kat jejo, ostalega pa nočjo. Pa jim lahko daš najboljšo hrano, pa je ne bodo jedli.

Isto Pika ne mara Hillsa, ampak rajš je Pedigree, Chappi,...

Frida bom sporočila kaj točno je z njim, zdej je pa revček najbrž že pod nožem. sad.gif
  • 0

#66 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 19 November 2008 - 12:06 PM

Živali imajo brez dvoma stokrat raje razne Whiskase in Kite-Kate ravno zaradi tega ker so polni soli, arom, in je posledično okus dosti boljši. Samo to ni to.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#67 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 November 2008 - 12:15 PM

Eno vprašanje... koliko pa količinsko kaj vaše muce na dan pojedo?
  • 0

#68 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 19 November 2008 - 12:31 PM

Mi mamo eno piksno viskasa za 3 hranjenja. Zjutraj,zvečer,zjutraj.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#69 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 November 2008 - 10:42 PM

Naša dva pojesta v povprečju od 5 do 7 vrečk na dan. To je približno do 2,5 do 3,5 vrečke na vsakega.

Pa brikete meljeta vsake toliko.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#70 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 September 2010 - 11:03 AM

Ok, nadaljevanje pogovora o mačji hrani.

Katero mačjo hrano še priporočate, pa da je kvalitetna?

Naše ne marajo ničesar od Hill'sa.



Obstaja kaka spletna stran z dobro ponudbo???


  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#71 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29012 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 24 September 2010 - 11:18 AM

z vrečakmi in konzervami nimam velik izkušenj, parkrat je dobil Whiskasovo Bio hrano v vrečki, pa mu ni blo neki uau, dočim oba prejšnja sta bla pa usekana na to hrano. js ga futram samo z briketi - ne vem, kok si občutljiva na znamke, jaz mu kupujem Nestlejevo Purino Natural Balance Adult s piščancem in ovsom, jih kar pridno papca. ene 3 različne vrste briketov mu kupujem, sam ne vem ostalih 2eh na pamet, vrečke sem pa že vrgla. lahko ti dopišem, ko naslednjo rundo kupim, verjetno že jutri. tut običnih WHiskas briketov se ne brani.
aja, pa Royal Canin (prej se nism spomnla, kako se reče) sem mu kupovala za odrasle kastrirane mačke, sam je ni hotu več jest, pa sem jo staršem dala za njune mačke.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#72 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 September 2010 - 12:02 PM

Jaz teh nizkocenovnih načeloma ne kupuje, ker se je pri prejšnji mački izkazalo, da ji je lih Whiskas ful povzročil karies. Brikete zato vedno kupujemo iber kvalitetne. Ker lih z briketi si muca očisti obloge. Je pa tko, da je Okica ful zbirčna in pol kupujemo točno določeno znamko, kao za zbirčneže, bom pogledala doma, katera to je.

Ok, nekaj brskam po netu, pa sem našla ene brikete, ki jih imamo občasno doma - Nutragold:

IPB Image

Kar se tiče pa mokre hrane - ki jo ful jesta, ne moreta brez 8konzerv pa ne marata) - kupujemo, kot že omenjeno, Royal Canin Intestinal, za občutljiv želodec/črevesje. Sta se je ful navadila, odkar sta mela te prebavne motnje.
Pa Okica rada bruha po tej cenejši hrani, tko da tega ful ne kupujemo. zdej iz glave se skoraj ne spomnim, kaj imamo doma.

Schesir smo parkrat kupili: IPB Image

Iams jima ni bil preveč všeč, Okica je bruhala, čeprav naj bi šlo za kvalitetno hrano: IPB Image

Pa Alma Nature imata kar rada: IPB Image

Tole smo tudi že imeli: IPB Image



To je pa počasi to. Ful bi rada kupila tudi kaj drugega, samo kaj ko sta zbirčna. Če niso koščki v omaki se hrane ne pritakneta sploh. Vem za npr. nekaj kvalitetnih fim, ki pa imajo samo suho hrano in pri briketih je Okica ful zbirčna, torej te firme spet odpadejo.



  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#73 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2010 - 12:25 PM

Jaz sem ji nakupila ful ene kao dobre hrane, holistično pa ne vem kakšno še vse pa noče jest. sad.gif Pol sem ji pa dala eno čip iz Hoferja (a je v redu to? Verjetno bolj isti rang ala Whiskas ne?) je pa ful navalila! Pa sem ji potem to iz Hoferja zmešala z eno od drugih pa je mal pojedla, in ji bom mal mešala, potem pa postopoma prešaltala na to sestavinsko boljšo.
  • 0

#74 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13789 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2010 - 01:20 PM

PJ, hofer ma baje kr kvalitetno hrano za živali.

sem te že pogrešila, kje si se potepala? wink.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#75 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2010 - 01:24 PM

V sobi za knjigami. biggrin.gif Sej sem napisala v Šank. Hvala za pogrešanje! oops.gif
  • 0

#76 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2010 - 02:21 PM

Naš Bibek je še vedno izbirčna kot le kaj. Se mi zdi, da je z leti postala le še bolj izbirčna. Če gospe neka hrana ne diši, ni šans da jo bo pojedla. Raje strada kot da bi se dotaknila hrane, ki ji ni všeč. Lahko jo zmešaš s tisto, ki jo ima rada, pa se je kljub temu ne bo dotaknila. Je pa smešno, ker npr. če ji zmešaš v vrečko, ki jo ima rada na koščke nasekljano solato, jo bo pa jedla brez problema. huh.gif
Kar se znamk tiče ji kupujemo različno. Od tistih raznih Whiskasov, Sheb, Felixov, KiteKatov, do Hoferjevih, Lidlovih in Müllerjevih vrečk pa vse do dražjih kvalitetnejših kot so npr. Hills, Almo Natura oz. kar pač izbrskam v specializirani trgovini. ipd. V glavnem če bo dva dni zapored dobivala npr. Whiskas vrečke, je tretji dan ne bo več jedla, zato se pač trudimo kupovat različne firme in različne okuse. Večjih konzerv zato sploh več ne kupujemo, ker se okusa prej naveliča kot uspe pojesti konzervo. Aja pa raznih "paštetk" tud ne mara. Ima raje te tekoče zadevščine.
Seveda pa ne je samo konzerv in vrečk. Zelo rada ima npr. kuhane ribje fileje. Mama ima zato navadno v zmrzovalniku en paket ribjih filejev rezerviranih le zanjo. Surovih rib ne mara, morajo bit obvezno kuhane. Ima pa rada surovo meso. Tako da vedno ko se dela kaj mesenega za družinsko kosilo, tudi ona dobi svoj delež. Seveda nezačinjenega, nesoljenega mesa.
Ja, imamo eno ogromno razvajeno mače. laugh.gif Prejšnji teden sem ji dala v njeno skodelico kost, ki je imela še kar nekaj mesa, pa me je gledala kot da sem padla z Lune. Kaj neki ji to dajem za jest. laugh.gif Sem ji potem mogla meso potrgat iz kosti, da je gospa jedla. laugh.gif
  • 0

#77 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 September 2010 - 02:29 PM

Jah moja teorija je, da če mačko par dni pustiš brez hrane, bo jedla VSE, sam tega se itak nihče ne more držat. biggrin.gif

Tko da ja, je treba poskušat vedno z novo hrano, naše so vedno navdušene. Pol po parih dneh pa že vidim, da bi arje kaj drugega. Sej, na srečo, imamo eno trgovino za male živali blizu, pa ni problem to kupovat.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#78 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2010 - 02:35 PM

Ja saj, samo ko naša če ji ne daš druge hrane, ko bi ona hotela, ti prične nagajat. Od tega, da prične grizljat rože, mamine aranžmaje, lizat sadje blink.gif in kekse (če je kaj od tega zunaj) do tega, da prične skakat po elementih, kjer sicer nikoli ne hodi (enkrat je šla ležat na štedilnik blink.gif), pa še kakšno norijo si zmisli, ki se je v tem trenutku ne spomnim. Pol ji že zaradi ljubega mira postrežemo s čem novim. Saj to je naša napaka, da smo ji ustregli ko je pričela nagajat, ampak je žal zdaj ko je že tako stara preprosto ne mormo odpravit. Jasno pa je, da je pri naslednji muci ne smemo ponovit.
  • 0

#79 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 September 2010 - 02:53 PM

Eh, napaka gor dol, to sploh ni res. Vsaka žival se razvadi, ene v eno, druge v drugo smer. Naša prejšnja je jedla skoraj izkljulno Whiskas, druge mačje hrane ni marala.

Te dva cofkota sta pa od začetka žrla vseeeeeeeee, zdaj pa jima tudi določena hrana že fejst preseda. Pa se pol namrdujeta pa ne vem kaj še vse. biggrin.gif

Po elementih pa norita že tko al tko, Mišo nam je celo s stropa omet oskubil blink.gif, rastlin pa tako in tako že od njunega prihoda skoraj ni več. biggrin.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#80 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29012 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 29 September 2010 - 07:03 PM

dons sm kupila Purina One Adult s piščancem in Pet Bistro Deluxe (od Muellerja znamka) Vital Nature isto s piščancem. Malo že kolobarim okoli mačje hrane, ker se vsake toliko pač mr. cat zmisli, da česa ne bo več jedel. Pa pač počakamo, da je lačen, pa pol papca pa je tih, kozu en. laugh.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users