Jump to content


Photo

Airbnb, Booking & ostale platforme za rezervacijo nastanitev


  • Please log in to reply
100 replies to this topic

#61 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 27 March 2017 - 08:14 PM

Kako pa to funkcionira sploh, nimajo vse nastanitve service fee-ja? Jaz ga nazadnje nisem plačala, ker se prav spomnem da sem gledala, kako to, da ga nima :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#62 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17050 posts
  • Gender:Female

Posted 28 March 2017 - 08:20 AM

Jaz sem se ze zmenila preko airbnb "mimo" sistema, da sem placala na roke ob prihodu, ker na kartici nisem imela dovolj. Je tvegano, ker te nic ne sciti, jaz sem imela zaenkrat sreco :D
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#63 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22510 posts
  • Gender:Female

Posted 28 March 2017 - 09:34 AM

Ja, jaz tipa nisem dobro razumela. V resnici je predlagal, da se zmeniva mimo sistema, tako da mu plačam na roko ob prihodu. V Londonu sem se tudi tako zmenila in ni bilo nobenega problema. Ampak takrat me ni bilo nič strah, ker je imela Matilda dobro izkušnjo z njimi in sem bila večkrat v stiku z gostiteljem.

Sem pa malo brala na Airbnb strani in pomoje se da plačati preko njihove strani tudi brez service ali cleaning fee oziroma ceneje. Lahko ti gostitelj naredi special offer in potem rezerviraš in plačaš.

Ne vem, mogoče bom še malo pogledala, če se pojavi kakšna ugodna ponudba s plačilom preko strani. Grejo pa stanovanja ful hitro, nekateri nimajo aktualnih podatkov glede zasedenosti (piše, da je prosto, v resnici pa ni), zato prej kontaktiram gostitelja, ampak jih veliko recimo sploh ne odpiše.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#64 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 March 2017 - 10:25 AM

Sem pa malo brala na Airbnb strani in pomoje se da plačati preko njihove strani tudi brez service ali cleaning fee oziroma ceneje. Lahko ti gostitelj naredi special offer in potem rezerviraš in plačaš.

 

Brez service feeja močno dvomim.


  • 0
Viens, reste ici!

#65 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17050 posts
  • Gender:Female

Posted 28 March 2017 - 12:01 PM

Service fee majo prakticno vsi ja, cleaning fee pa ne, odvisno.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#66 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 March 2017 - 12:51 PM

Kako praktično vsi? Čisto vsi. Če želiš rezervirat preko AirBnbja, plačaš t.i. provizijo agenciji.


  • 0
Viens, reste ici!

#67 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 28 March 2017 - 03:14 PM

Ne, jaz je nazadnje 100% nisem, kot sem napisala zgoraj. Prepričana sem zato, ker mi je bilo čudno, da ga ni. :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#68 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 March 2017 - 03:17 PM

Ne verjamem. :D Najbrž si spregledala.

 

KLIK--> https://www.airbnb.c...st-service-fees

 

In še to --> https://community.ai...ice/td-p/278988


  • 0
Viens, reste ici!

#69 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22510 posts
  • Gender:Female

Posted 22 July 2022 - 06:20 PM

Men je plus bookinga, da ne rabiš nič plačat naprej. Zato večinoma rezerviram tako.

Saj tudi to je odvisno, eni preko Bookinga tudi zahtevajo plačilo vnaprej. Jaz tudi ne vem, od česa je to odvisno, Booking jim pobere provizijo, tako da po logiki bi morala bit direktna rezervacija cenejša.

Jaz vedno pogledam, če je isti apartma na bookingu in na Airbnb, da primerjam ceno. Pogledam pa tudi, če je kje kakšna direktna spletna stran in jih kontaktiram.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#70 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82984 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 July 2022 - 06:29 PM

Jaz se pa sploh ne spomnim, kdaj sem nazadnje kaj rezervirala preko Airbnb. Vedno me zmotijo dodatni stroški, ki so drugje že v ceni (ali pa jih sploh ni) in se mi zdi, da v vsakem primeru pride dražje. Ponudbe je pa res ogromno tam.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#71 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 July 2022 - 06:38 PM

Saj tudi to je odvisno, eni preko Bookinga tudi zahtevajo plačilo vnaprej. Jaz tudi ne vem, od česa je to odvisno, Booking jim pobere provizijo, tako da po logiki bi morala bit direktna rezervacija cenejša.

Jaz vedno pogledam, če je isti apartma na bookingu in na Airbnb, da primerjam ceno. Pogledam pa tudi, če je kje kakšna direktna spletna stran in jih kontaktiram.

Jaz tudi. Ampak v zadnjem casu je navadno booking najcenejsi.
Je Airbnb v zadnjem casu neverjetno drag. Nazadnje je bil en apartma na Sejšelih zaradi vseh doplacil za ciscenje & Airbnb fee za 70chf drazji kot prek bookinga.
Cene na Airbnb za Zermatt za pretekli vikend so bile tud absurdne - 1000chf za dve nocitvi v miniaturnem studiu, ki ni bil nic posebnega. Niti pogleda na Matterhorn ni imel. Medtem sta bila hotela Mt Cervin in Cervo Mountain resort, 600chf oz nekaj frankov manj. Pa sta oba vkljucevala zajtrk in uporabo njihovega spa & welness kompleksa.
  • 0

#72 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15304 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 July 2022 - 06:42 PM

Mi pa vedno tam, nikoli se mi se ni zdelo drago.
  • 0
 

#73 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25372 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 July 2022 - 07:54 PM

Midva sva včasih skoraj vedno preko Airbnb bookirala, potem se nama je pa malo zamerilo, ker so spremenili filtre oz. ni bilo več mogoče po ključnih besedah iskat (nama je bilo fajn, če sva bila pri kakem veganu/vegetarijancu, da nama je lahko tudi povedal, kje se dobro jé v bližnji okolici oz. smo še kakšno rekli/skupaj kaj skuhali, če sva slučajno bookirala samo sobo). Včasih ti paše biti zase, včasih imajo pa druge stvari svoje pluse, ki pretehtajo. Ta osebna nota se je potem kar izgubila (prej je bil nek tak simpaticen hibrid med bookingom in couch surfingom).

Ma kake cene, za crknit :/
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#74 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82984 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 July 2022 - 08:06 PM

Ja, midva sva na takih potovanjih spoznala same fajn ljudi. :) Z otrokom si pa glih ne predstavljam deliti stanovanja s tujci.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#75 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25372 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 22 July 2022 - 08:13 PM

Ja, itak, pa korona (in mišljenje/vedenje ljudi okrog nje) tudi, pač spet odvisno od profila ljudi. Včasih si se potem tam samo našel in potem privat zmenil za prenočitev/srečanje/house swap ... Najbrž so zdaj kakšne alternativni prostori, kjer se take informacije izmenjujejo, ma takrat se mi je res za malo zdelo, da so onemogočili to funkcijo. Op
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#76 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22510 posts
  • Gender:Female

Posted 04 June 2023 - 11:46 AM

Na Bookingu, ko sta zraven posamezne sobe/apartmaja narisana 2 človečka, a je to mišljeno, da je poleg 2 odraslih zraven lahko tudi majhen otrok? Ali bi za nas tri morala gledat kao za 3 osebe?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#77 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82984 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 June 2023 - 11:54 AM

Ni nujno, da je otrok zastonj. V hotelih ze zaradi hrane ne. Pri Select rooms and guests moras vnesti tudi otroka in starost.

Jaz sem letos spet vse nastanitve rezervirala preko Bookinga, mi je iz vec razlogov boljsi kot Airbnb.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#78 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16576 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2023 - 11:59 AM

Ne, ponavadi pise, da sta lahko notri samo 2 osebi. Saj sem ze v eni drugi temi o tem pisala. Hotel mi ponudi eno sobo za 4 osebe, booking pa dve za isti hotel za dvakratnik cene 🤷 Eni celo dve sobi za 3 (s tem, da sta obe sobi zakonska postelja + raztegljiv kavc, ne vem zakaj bi dva odrasla in en majhen rabili potem 2 sobi).
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#79 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82984 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 June 2023 - 12:01 PM

Mi bi. 😂
Jaz pri iskanju apartmajev na Bookingu sicer nimam takih izkusenj. Ravno kontra - moram 2x oznacit, da za nas iscem samo z 2 spalnicama in nic manj, drugace mi se celo studie ven mece.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#80 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16576 posts
  • Gender:Male

Posted 04 June 2023 - 12:56 PM

Hehe, saj res. Ampak tu sploh opcije ne da za nas, ki ne bi. Kao, da se ne da tako spat. Sem pa to specificno pri hotelih opazila, tako da je boljse na strani hotela rezervirat, ker booking ne ve kaj je to 0 let star clovek :D
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users