Jump to content


Photo

Vaša naj naj kava


  • Please log in to reply
535 replies to this topic

#61 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 29 January 2007 - 01:19 PM

Hehehe, samo to pa imaš prav Kalypso. Kapučino je seveda kava, če gledaš nasplošno, saj je pripravljen iz kave. Razen seveda onih drek instant kapučinov, katerih se ne pritaknem s palico. Drugače pa je meni kar všeč tak malo kislelkast okust etiopske kave. Probal bom pa počasi seveda čist vse kar imajo v Caffetini.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#62 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18076 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 29 January 2007 - 01:44 PM

QUOTE(Hsul @ 29. 1. 2007 - 15:19) View Post

drek instant kapučinov, katerih se ne pritaknem s palico.


nono.gif Nestlejev instantni kapučino je dober. cool.gif

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#63 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 29 January 2007 - 02:26 PM

QUOTE(Hsul @ 29. 1. 2007 - 6:21) View Post
Jenna, pomemben popravek: cena je 25 EUR/Kg , ne pa 2,5 EUR/Kg!

Se mi je zdelo, da je prej bla nekam sumljivo poceni. wink.gif



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#64 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13976 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2007 - 04:37 PM

QUOTE(Errol @ 29. 1. 2007 - 11:11) View Post

hmm.gif Hm, jo bom moral res enkrat poskusit, da vidim, kaj je to


O ceni si pa seznanjen, ne? smile.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#65 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 11 February 2007 - 10:13 AM

Mamika je kupila iz Cafetino-ta Etiopio Harrar in Mexico Maragogype Organic. Obe tako preklemano dišita, mmmmmmmm. Po kosilu si privoščim ... smile.gif in poročam

edit: nisem ravno expert za kave, zato težko podam objektivno mnenje. Lahko pa rečem wau. Pripravila sem jo (Etiopio) tako, da sem 3x pristavila na plin. Naslednjič bom poskusila drugače mleto, he he, vaja dela mojstra. Ta izjemno fina zrna kave bodo pa za posladkati se, ne za vsak dan.
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#66 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 19 February 2007 - 07:44 PM

Jaz pa sem danes probal Mexico Maragogype Organic.

Moram reči da je odlična. Sicer pa precej drugačna od Etiopia Harrare.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#67 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 March 2007 - 01:34 PM




Hsul,
nekaj bi te vprašala. Jutri si bom kupla tole kavo Etiopia Harrara. Pa me zanima - se jo da kupit tudi manj kot kg, a ne? Na grame jo tudi prodajajo najbrž.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#68 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 01 March 2007 - 02:23 PM

Seveda Jenna, kupil sem že tudi samo 100g. Ne vem, če je smiselno kupiti manj kot to. Torej 100g Etiopie je 2,5 EUR. Uživaj! smile.gif
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#69 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 01 March 2007 - 02:28 PM



Okidoki, se že veselim! wink.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#70 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 March 2007 - 10:15 AM

Zdravo.


Novopeceni kava-nub kle. Par vprasanj.

Kok vode vsebuje Kapučino?
Lahka nardim recimo dvojni kapucino?
Kok vode vsebuje navadna kava?

Lahka kdo priporoci kksno dobro instant kavo?


Merci.
  • 0

#71 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2007 - 10:26 AM

Kot prvo: instant kava ni kava

Kar se pa moje najljubše kave tiče: bela kava, ampak mora bit narjena po moje.

Najprej 2 zavitka rjavega sladkorja v šalco, potem kava čez, sledi obilje cimeta, nato samo spenjeno mleko in na vrhu pence še mal cimeta.

Sovražim, če mi naredi kdo belo kavo tako, da da kofe not pol pa mleko čez ulije (brez pence). Enkrat sem vprašala kelnarja kakšna je potem po njegovem razlika med kavo z mlekom in belo kavo. Pač naredil mi je belo kavo v malce večji šalci za kavo in ulil not malce segreto mleko. Pa pravi tip, da je to eno in isto. Pa ga vprašam naprej, zakaj majo potemtakem različno ceno za ta dva izdekla. In zakaj majo sploh 2 izdelka napisana, če je to eno in isto. Pa je sam reku, da on ni pisal cenikov.
Trot...
  • 0

#72 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 March 2007 - 10:37 AM

Joj ne me lincat zarad napacne terminologije..Pise gor kava. =)


Skratka, zanima me se, kaj zaboga nej ulijem zravn Nescafe Kapucina. Vodo al mlek?

Pov glupo je ker je sam una slikce, pise pa nikjer ne.
  • 0

#73 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2007 - 10:46 AM

Jst vodo. Lahko pa tut mlek po moje.
  • 0

#74 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 02 March 2007 - 11:00 AM

Jap sm mlek uporabu...Na slikci zgleda tekocina k jo naliva bele barve.


Skratka dobr okus je...Ampak nism pa ne vem kako naspiridran. Kljub dvema kavama. :s
  • 0

#75 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 March 2007 - 11:11 AM

ot:ko sem jaz delala v gostilni pa je šlo meni ful na jetra, če je kdo meni težil: kaka je rezlika med to kavo, zakaj nimate tega in onega...bla bla bla. pa saj on/ona samo dela tam. kak za vraga ti naj on odgovori na tvoja vprašanja? jaz sem rekla, da se naj s šefom zmeni, če mu kaj ne paše, jaz samo delam.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#76 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2007 - 11:21 AM

Čak če DELAŠ tam moraš vedet KAJ ponujaš in KAKO se to naredi. In če jst vem razliko med belo kavo in kavo z mlekom, bi jo potemtakem moral vedet tudi on. Mar ne? Rada dobim to, kar naročim.
  • 0

#77 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 02 March 2007 - 11:29 AM

samo, če so njemu pokazali kak se kera kava pri njih dela, je on pač mora tak delat in ti je povedo, da pri njih razlike pač očitno ni.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#78 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 02 March 2007 - 11:33 AM

Ma... se ne strinjam s tabo ampak sej je vseen ;) Zato jst zmeri povem, kakšno kavo naj mi naredijo. Vedno pa sta zraven prošnje vključena prosim in hvala ;)
  • 0

#79 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 02 March 2007 - 12:41 PM

Instant kava torej smile.gif

Narejena je iz kuhanih kavinih zrn in sicer s postopkom dehidracije, da na koncu dobijo granule ali prašek. Instant kava dlje časa zdrži kot navadna kava a se tudi hitreje pokvari, če ni dobro zaprta oz na suhem. Ima tudi manj kofeina ter večji delež grenkih sestavin kave kot navadna kava. Običajno je tudi uporabljena kava nižje kakovosti pri pripravi instant kave. V glavnem pa se pri postopku proizvodnje instant kave izvleče iz kave vse kar je topljivo, in tako ima instant kava seveda drugačen okus od navadne kave.

Toliko o instant kavi. Naprej:

QUOTE
A cappuccino differs from a caffèllatte, in that it is smaller (the ending '-ino' indicates it is small) than a caffèllatte which is mostly milk and a little foam.


Tle je torej razlika. Koliko jaz vem pa je edina razlika med belo kavo in kavo z mlekom ta, da ima prva veliko več mleka in od tod tudi višja cena.


  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#80 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 04 March 2007 - 07:15 PM



Torej, kupila 100g kave Etiopia Harrar in sem navdušena! ;p Res je razlika opazna od ostalih kav, meni je najbolj všeč to, da ima priokus Knajpa (bela kava) in da ne potegne na kislo.
Zamikala me je tudi pomaranča & čokolada. Morda drugič, čeprav jo imam na sumu, da zna okus biti nekam čudaški.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users