Jump to content


Photo

Game of Thrones (2011)


  • Please log in to reply
707 replies to this topic

#61 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 20 June 2011 - 10:16 AM

Urejeno. biggrin.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#62 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 June 2011 - 07:46 AM

IPB Image

smile.gif


George o obisku v LJ:

KLIK

Alive and Kicking...

Jun. 24th, 2011 at 12:09 AM

Spain
... but feebly, feebly.

Last night's signing in Ljubljana drew 2000 (rough estimate). How I survived I will never know. If I did. I want to sleep for a week. My hand is fine (thanks for asking), but my brain has turned to mush. I want to sleep for a week. Instead I have another interview in an hour. And sometime later today Ty and I begin the long process of flying home. Which has already grown longer and more complicated thanks to the cancellation of the flight that was to be the first leg of our homeward journey...

But never mind.

Thanks to everyone who came out. You were wonderful. And amazingly patient. Standing in line for five hours for my illegible scrawl is an act of valor.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#63 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 July 2011 - 01:56 PM

Knčno sem pogledala zadnja dva dela prve sezone in sem nad razpletom kar malce presenečena. Nisem pričakovala, da bosta Khal Drogo in Eddard Stark umrla. Res me zanima kako se bo vse skupaj odvilo. Ne vem, če bom lahko čakala do aprila 2012 (napovedan začetek 2. sezone) - bom raje prebrala knjige. smile.gif
  • 0

#64 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 06 July 2011 - 03:48 PM

joj meni je Joffrey tak antipatičen že od prvega momenta, ko sem ga videla, zoprn fris ima, da bi ga z bejzbolko biggrin.gif
zakaj, le zakaj je moral umret kahl Drogo, damn, nad kom se bom pa zdaj slinila twisted.gif mi je bil pa ful všeč konec, prav vedla sem, da bo imela zmajčke, pa res so kjut smile.gif
Arya bo pa dala še vsem vetra in to ornk, mislim da bo Joffrey enkrat še zelo trpel laugh.gif Ni mi všeč, da moramo tako dolgo čakat na 2. sezono down.gif
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#65 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 06 July 2011 - 03:56 PM

Joj, sem MORALA spoiler prebrat! slap.gif Z mojim namreč še zdaj nisva pogledala zadnjega dela, unlol.
  • 0

#66 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22466 posts
  • Gender:Female

Posted 06 July 2011 - 07:03 PM

Sem pogledala s fantom ene 3 dele (4., 5., 6.), ampak me zaenkrat sploh ni potegnilo noter. Take zgodovinske serije me ponavadi ne pritegnejo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#67 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 06 July 2011 - 07:03 PM

Misliš fantazijske? laugh.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#68 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 11 July 2011 - 12:19 AM

Meni je serija všeč, so dobro zadeli dogajanje in celoten občutek iz knjig, me niso razočarali. Kar tako naprej. smile.gif
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#69 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 12 July 2011 - 07:01 PM

Moram pa reči, da so končali precej...khm, mlačno. Morda je tako samo z mano, ampak nekako ne čakam vsa na trnih naslednjega dela. Kar morda niti ni slabo, glede na to, da pride 2. sezona ven šele aprila 2012. butl.gif
  • 0

#70 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23564 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 13 July 2011 - 12:19 PM

Pogledala prvo polovico prvega dela. Nehala sem gledat, ker sem zraven jedla kosilo, kar tudi slučajno ni bila najboljša ideja. Bom nadaljevala, ko se želodček pomiri tongue.gif

Zgleda na noro odbito!!!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#71 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 13 July 2011 - 05:40 PM

Pogledla dva dela, pa me zaenkrat še ni kaj posebaj navdušilo ali potegnilo noter.
Bom še pogledla kak del, da vidim, če se bo kaj spremenilo.
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#72 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17014 posts
  • Gender:Female

Posted 13 July 2011 - 06:46 PM


Meni se je pa epsko končalo. biggrin.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#73 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 16 July 2011 - 07:50 AM

Sfantom sva začela gledat 2 dni nazaj, sva pri šestem delu.

Meni je noro všeč, knjige mi pa ne bi ble, ker tkega žanra ne marm brat.

Za info: Lord of the rings - nisem gledala nobenega filma in prebrala nobene knjige, ker me ne zanima (sem pa poskusila gledat film ene 4× pa mi je BV).

Zato sem tole začela gledati z veliko skepso in bila izjemno presenečena, da sem tako padla not ohmy.gif

Tudorji so mi bli tud recimo BV in več kot 3 dele mi ni ratalo gledat.

Razmišljam, da bi tud knjige kdaj prebrala, samo običajno je tako, da ko vidim film se mi pol knjige ne da, ker že vem kako in kaj bo. Bi pa obvezno brala v originalu, ker mi je slovenski jezik tečen in grd, prevodi pa sploh.

In po tistem prevodu Pižame iz prve strani - ali pa tistem tekstu, ki ga je Kinky prilepila v prvi post, mi je rahlo slabo.

Jon Sneg, seriously? bruh.gif

Nasploh ugotavljam, da 3/4 knjig odložim zaradi prevoda in slo. jezika. Zato vedno bolj posegam po originalni ali pa vsaj nagleški literaturi.


Drugače pa, glede serije: Od žensk mi je najbolj všeč Khalessi, tudi zelo fu*abilna mi je laugh.gif

Od tipov pa mi je Khal alfa in omega, vsi ostali so mi brezvezni. RAWR! wub.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#74 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 16 July 2011 - 09:49 AM

QUOTE(Sally @ 16. 7. 2011 - 8:50) View Post

Za info: Lord of the rings - nisem gledala nobenega filma in prebrala nobene knjige, ker me ne zanima (sem pa poskusila gledat film ene 4× pa mi je BV).


ohmy.gif

Jaz filme znam skorajda na pamet, LOL. Knjig pa nisem brala. Sem prebrala Hobita in Drevo in List, LOTR-a prvi del sem pa začela, pa mi ni potegnil in sem nehala. Bom nekoč spet.


A resno je v slovenskem prevodu John SNEG? cry.gif
  • 0

#75 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 17 July 2011 - 09:41 PM

In kako naj bi bil drugače preveden?

Sem pa prebrala vse knjige v originalu, ne vem pa kakšni so prevodi, vem da sta Gorenc in Gradišnik prevajala, meni osebno sta to ena izmed boljših prevajalcev pri nas... Seveda nista ravno za vsak okus, sama sem pristaš malo bolj ''nenavadnega'' jezika, tudi original ne uporablja ravno tipičnega besedišča (in je npr. kot Pratchett prava poslastica v tem smislu).

Glede na to, da se v nadaljevanju zgodba precej zaplete in da je kar nekaj bitk in specialnih efektov vključenih, ni nič čudnega, da bo 2. sezona šele aprila drugo leto.
Sicer pa še dve knjigi iz serije nista napisani, tako da se jim ravno ne mudi s serijo laugh.gif
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#76 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 18 July 2011 - 02:13 PM

Ja imena naj bodo originalna, ne. Sploh je pa komično, da se prevede potem samo priimek, imena pa ne. Prevedi oboje ali pa (še bolje) nič.
  • 0

#77 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 18 July 2011 - 04:19 PM

Jah, v dotičnem primeru je bilo prevajanje priimka smiselno, ker ima pomen, ki ni nepomemben v zgodbi, ime pa je pač ime in se ga pusti. Predvidevam, da so prevedeni vsi taki priimki (Snow, Stone, Sand etc.), "normalni" priimki, ki se jih deduje in podobno, pa ne. Nisem pa brala prevoda, tako da ne vem. smile.gif
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#78 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 18 July 2011 - 04:28 PM

QUOTE(Asha @ 17. 7. 2011 - 22:41) View Post

vem da sta Gorenc in Gradišnik prevajala, meni osebno sta to ena izmed boljših prevajalcev pri nas... Seveda nista ravno za vsak okus, sama sem pristaš malo bolj ''nenavadnega'' jezika,


wacko.gif wacko.gif wacko.gif

Gradišnik je meni za vedno pokvaril 6. knjigo o Potterju, prisežem, da bi jaz v takrat 9. razredu bolje prevedla, tip je delal take stavke, da se je cela Slovenija na račun tega za glavo držala. Nikoli nisem brala teh knjig (Game of Thrones), mogoče je "nenavaden" jezik tu smiseln, tam definitivno ni bil, vse skupaj je izpadlo kot ena izjemno slaba šala.

Mu ne bom nikoli odpustila tega. cry.gif

Sori, sem mogla komentirat, se odstranjujem iz te teme zdaj. laugh.gif

  • 0

After all this time?

Always.


#79 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 18 August 2011 - 09:35 AM

http://www.dnevnik.s...tura/1042466362
  • 0

#80 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 18 August 2011 - 09:44 AM

Sem ravno včeraj brala o tem.
  • 0




2 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users


    Google (2)