Jump to content


Photo

PIZZA


  • Please log in to reply
231 replies to this topic

#61 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2006 - 07:36 PM

meni je pizza s 4 siri ql... pa margarita...pa kraška...pa 4 letni časa...morska mi je pa FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUJ
  • 0

#62 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27077 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 27 June 2006 - 07:47 PM

use pice razen kakšnih varjant s koruzo al morskimi sadeži..
testo nardi mama, obložim jo jaz wink.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#63 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 15 July 2006 - 10:32 PM

Jaz imam navado, da sem nekaj časa nora na določeno pico, potem pa mi v oči (oz. usta) pade kakšna druga in me spet povsem obnori. Npr. dolgo časa mi je bila super pica s pršutom, pa pikantna pica (a brez feferonov), zdej mi je že lep čas všeč morska, samo sem je že malo naveličana in me vedno bolj mika kaka zelenjavna. Medtem ko pa šunke, salame in tistega plesnivega sira na pici nikoli nisem marala...
Je katera probala tiste pice, ki so premazane s čokolado, oz. nečim takim? Vem, da imajo nekaj podobnega v Foculusu, pa si nikdar nisem upala probat.. Zdaj pa kar bi...
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#64 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 16 July 2006 - 11:51 AM

ne maram pic k majo tono sira gor. da ti še 3 dni leži v želodcu. zdej sm najbl mahnjena na zelenjavne. včer sm jedla eno boljših pic, in sicer pelati, mocarela, svež paradižnik, na palčke narezane bučke, začimbe in črne olive. njamii
drugač so mi pa tut morske všeč, ampak to se mi zdi da redko najdeš dobro. recimo una z lignji iz ljubljanske trte je zelo dobra. seveda obvezno s tržaško
  • 0

#65 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 16 July 2006 - 11:53 AM

jaz imam v vsaki pizzeriji svojo pizzo,torej vedno tisto ki jo meni naredijo najboljšo! v eni mi imajo noro dobro margerito,v drugi jem pol jesenske pol mozzarela.....Pa moj dragi naredi super zelenjavno-tunino pizzo
  • 0

#66 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 July 2006 - 12:44 PM

Tita, ti pa kar veliko hodiš po picerijah? biggrin.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#67 Inči

Inči

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 295 posts
  • Location:Zasavje
  • Interests:vse po malem

Posted 16 July 2006 - 01:15 PM

Jst sm pa zadnjič jedla piščančjo pico...in sem bla navdušena...mmmmmmmmmmmm še zdej se mi sline cedijo. Na začetku jo sploh nism hotla probat (kolegica jo je naročila) pa me je le pregovorila in sem ugotovila, da je res odlična...čist drugačna kot sm si jo jst predstavljala biggrin.gif
Drugače so mi pa še ful všeč morske, kraške pice in tunina pica. Večkrat pa za domov naročimo tudi kraljevsko (gor je vse zmešan rakci, tuna, šunka, kisla smetana, ena taka noro dobra omaka, kaviar, .....)

Naaa zdej se mi je pa pica zaluštala biggrin.gif
  • 0

#68 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 16 July 2006 - 01:33 PM

QUOTE(crna)
Tita, ti pa kar veliko hodiš po picerijah? biggrin.gif


da. vsak teden jo jem vsaj enkrat biggrin.gif
  • 0

#69 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29008 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 16 July 2006 - 02:53 PM

QUOTE(TiTa)
Pa moj dragi naredi super zelenjavno-tunino pizzo


a sta se pobotala al maš že druzga?! blink.gif biggrin.gif biggrin.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#70 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 16 July 2006 - 06:18 PM

[quote=Špela][quote=TiTa]Pa moj dragi naredi super zelenjavno-tunino pizzo[/quote]

a sta se pobotala al maš že druzga?! blink.gif biggrin.gif biggrin.gif

botala,botala 8)
  • 0

#71 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 17 July 2006 - 11:03 PM

QUOTE(TiTa)
jaz imam v vsaki pizzeriji svojo pizzo,torej vedno tisto ki jo meni naredijo najboljšo! v eni mi imajo noro dobro margerito,v drugi jem pol jesenske pol mozzarela.....Pa moj dragi naredi super zelenjavno-tunino pizzo

Si lahko malo bolj konkretna? Katera pica v kateri piceriji? biggrin.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#72 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 05 January 2007 - 03:15 PM

Enostavno moram se pohvalit, da sem danes spekla fenomenalno pico, testo mi je fuuul dobro ratalo in vse ... sem prav ponosna nase. laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#73 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 05 January 2007 - 03:19 PM

men je nabolša kr list navadna pica sam brez gob... mi je pa tud fuul dobra kmečk pica, ampak brez čebule in brez gob biggrin.gif mmmm..jedla bi jo njam.gif
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#74 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 05 January 2007 - 04:01 PM

QUOTE
Enostavno moram se pohvalit, da sem danes spekla fenomenalno pico, testo mi je fuuul dobro ratalo in vse ... sem prav ponosna nase.


Lepo, čestitam! Ob uspehih je treba biti ponosen nase.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#75 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14827 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 January 2007 - 04:27 PM

(dijo mijo zdj se mi je pa pice zluštalo) huh.gif

Aja, bojda paše v testo za pico pir namest vode; še nism sprobala. Mi delamo to vedno iz pirine polnozrnate mokce, pa z jogurtom&mlekom, pa mal začimb jst fliknem notr v testo, da je tk mal pikasto smile.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#76 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 05 January 2007 - 07:22 PM

En recept za zdravo pico (če odštejemo ogromno sira)
-olje:olivno,sončnično,po želji al pa on papir namesto olja
-dve jajci
-malo soli
-dve šalci sojinega mleka(jaz kar tak merim)-za tiste ki niste navajeni sojinega mleka ali pa ste bolj občutljivčki raje vzemite navadno mleko ker zna biti okus bolj ekološki wink.gif
-ena šalca pirine moke
-ena šalca koruzne moke oz. malol več (moko še dodamo če masa ni dovolj kompaktna-mora bit kompaktna-opozorilo!,oz. srednje kompaktna ker drugače je spet okus drugi.Kompaktna pa mora biti ker se drugače sir in ostalo pogreza.)
-paradižnikova mezga katero lahko še dodatno solimo
-sir,origano,zelo na drobno sesekljane olive pomešane lahko že v mezgo (aroma je dosti boljša)
-kupljena zelenjava ali pa domača:meni je najboljše če dam cvetačo katero zelo dobro nalimonam potem pa potrosim malo več soli in pa jogurt zmešan z sezamom potrosim gor)
-kvasa ni potrebno da ne boste mislili da sem pozabla napisat

Dober tek!
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#77 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 05 January 2007 - 10:19 PM

Od kdaj pa gre v testo jajce?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#78 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 05 January 2007 - 10:39 PM

Tole je pač zdrava različica,oz vsaj približno zdrava in je moja različica,ker mi tak okus bolj paše...komot bi lahko brez jajc ampak so noter tudi zaradi tega ker ni kvasa in nekak zadevo skup držijo.Boljša je ..to je glavno,ker o zdravju bis pet lahko debatirali oz o kvasu,pa ne bomo smile.gif .
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#79 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13786 posts
  • Gender:Female

Posted 06 January 2007 - 09:26 PM

Jaz imam pa zelo enostavn recept za pizzo: 300 g moke, 4 žlice olivnega olja, sol(okol 5 ščepcev), 1.5 dl mlačne vode v kateri zdrobiš polovico kocke kvasa. Vse zmešaš, pustiš okoli pol ure in to je to.
drugače so mi najboljše pizze v etni( pizza s paradajzom in bučkami, pa pizza z rukolo), v Piazzi( ena s paradajzom, mozarello in baziliko, pa tista z rukolo, bučkami in melancani) in v Trti(s špinačo, kislo smetano in jajcem).
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#80 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 January 2007 - 08:35 AM

QUOTE(TiTa @ 16. 7. 2006 - 11:53) View Post

jaz imam v vsaki pizzeriji svojo pizzo,torej vedno tisto ki jo meni naredijo najboljšo!
pri meni je enako. biggrin.gif

  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users