Jump to content


Photo

Nemčija


  • Please log in to reply
175 replies to this topic

#61 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 November 2010 - 05:42 PM

Super reportaža Braun!
  • 0

#62 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 02 November 2010 - 11:31 AM

Hvala. wink.gif (btw kje pa ti kaj hodiš, oglasi se no kaj)
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#63 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 02 November 2010 - 12:57 PM

QUOTE(Kalypso @ 6. 10. 2010 - 15:16) View Post

eve, si bila na Oktoberfestu? Kako je bilo? In kakšen se ti zdi Tübingen? Meni je bil precej všeč.


Kalypso, oprosti, sploh nisem prej videla, da si nekaj napisala. oops.gif

V glavnem, ne, potem nisem šla v München. Enostavno se mi ni dalo. So pa šli kolegi in niso bili nekaj ful navdušeni - drago, ful ful gužve. Je bilo v Stuttgartu na Volksfestu (to je manjši Oktoberfest) veliko bolje, sicer še vedno precej drago, ampak malo manj ljudi. Tukaj sem bila tudi jaz in sem uživala.

Drugače pa Tübingen je krasen, res tako lepo, majhno, staro mesto. Itak mi je Nemčija že tako in tako ful všeč. Stuttgart je tudi lep, ampak si ga moram še malo bolj podrobno ogledat. V Stuttgartu je must see Merzedens-Benz Museum, mi gremo po vsej verjetnosti ta vikend in komaj čakam. Veliko jih je že šlo in so bili ful navdušeni.

Konec novembra/začetek decembra pa načrtujemo za nekaj dni skočit v Berlin, komaj čakam. woot.gif Sploh po taki fajn reportaži. thumbup.gif Ostali kolegi so večinoma že bili, ampak je vsem ful ful všeč in hočejo it še enkrat.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#64 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 November 2010 - 10:06 PM

QUOTE(Braunkopf @ 2. 11. 2010 - 11:31) View Post

Hvala. wink.gif (btw kje pa ti kaj hodiš, oglasi se no kaj)



Evo me, na istem mestu, vse po starem... smile.gif

  • 0

#65 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 November 2010 - 05:31 PM

Braunkopf super reportaža. Zdaj me še bolj mika, da bi šla tja tud sama. Upam, da mi ga uspe obiskat v začetku naslednjega leta. smile.gif
  • 0

#66 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 08 November 2010 - 10:47 PM

smile.gif Jaz bi tudi še šla.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#67

  • Guests

Posted 11 November 2010 - 01:27 AM

München je definitivno najlepše mesto Nemčije. Nasploh dežela bavarska je najlepši del zvezne republike Nemčije. Po mojem mnenju zadnji biser nemcev. Sigurno najbogatejši del v ekonomskem pogledu kot tudi v ohranjanju nemške kulture na najvišji možni ravni. Edino mesto, ki se lahko kosa v ekonomiji z Münchnom je mogoče Frankfurt Am Main. Drugače po lepoti pa recimo Köln, ki je pravtako zelo lep. Berlin se mi sploh ni dopadel. Totalno amerikanizirano mesto. Da o turških enklavah raje ne govorim. Potem raje že Hamburg s skandinavskim priokusom al pa recimo Hannover. Dresden je tudi lep kljub temu, da je bil grozljivo porušen med 2. svetovno vojno. Bi pa zelo priporočal mesto Cologne, če se že odpravljate v Nemčijo ali pa potujete skozi v tisto smer. Mesto z zelo bogato kulturno dediščino še iz časa rimskega cesarstva. Katedrale, ki segajo v nebesa. Zelo je prisotna pravtako francoska kultura. V nočnem času te spomni celo malo na Paris. Skratka enkratno.
  • 0

#68 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18071 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 11 November 2010 - 08:20 AM

QUOTE(Oakland Raider @ 11. 11. 2010 - 1:27) View Post

Cologne


Cologne je francosko ime za Koeln. whistling.gif

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#69 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26733 posts

Posted 11 November 2010 - 08:58 AM

Pa ravno je zbral spet dovolj poguma, da se prikaže na forumu laugh.gif
  • 0

#70

  • Guests

Posted 13 November 2010 - 03:19 AM

Samo jaz sem res David Butlfield.
Sem vedel, da ne more bit Cologne lepši od Kölna. biggrin.gif Prav neumno se počutim. Errol hvala za opozorilo.

Orčič: Drugič, ko bom zopet od dveh zjutraj na forumu bom raje pisal o cvetju in rastlinah. Pa še opazila ne boš. tongue.gif

Braunkopf enkratna reportaža. smile.gif
  • 0

#71 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18071 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 16 November 2010 - 08:28 AM

QUOTE(Oakland Raider @ 13. 11. 2010 - 3:19) View Post

Errol hvala za opozorilo.


OR, v zgornjem stavku je za Errol vejica, veš. happy.gif

  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#72 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26733 posts

Posted 20 November 2010 - 03:02 PM

QUOTE(Oakland Raider @ 13. 11. 2010 - 3:19) View Post


Orčič: Drugič, ko bom zopet od dveh zjutraj na forumu bom raje pisal o cvetju in rastlinah. Pa še opazila ne boš. tongue.gif



Ne zanašaj se na to, sem zadnje čase zelo zainteresirana za hortikulturo laugh.gif , na žalost ne moreš videt mojih rožic, ker nimaš dovolj postov laugh.gif

  • 0

#73

  • Guests

Posted 27 November 2010 - 12:59 PM

QUOTE(Errol @ 16. 11. 2010 - 8:28) View Post

OR, v zgornjem stavku je za Errol vejica, veš. happy.gif


Jaaooooo batooo.....ajde...dobro...Errol dragi...VEEJICAA..


..jebala te vejica...

tongue.gif

  • 0

#74 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 27 November 2010 - 02:15 PM

^^ laugh.gif ne morm pomagat men se vse te zadeve z jebal/-a te tok smešno berejo. thx za dozo smeha.

P:S.: Jao, bato!
Errol, dragi, ....... laugh.gif
kok sm dosadna, a?

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#75 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3724 posts
  • Gender:Male

Posted 07 July 2011 - 09:44 AM

Konec julija se odpravljam v Munchen za dva dni in potrebujem prenočišče. Je že katera tam prespala in kateri hotel, hostel priporoča. Jaz grem z avtom in mi vsi hoteli v strogem centru odpadejo, ker je potrebno kupiti eko nalepko za vstop z avtomobilom. Posledično je pogoj tudi parkirno mesto pri hotelu.

A ima kdo že izkušnje s potovanjem z avtom. Tak čudno imajo napisno na spletnih straneh, da se nič ne znajdem kako velika je ta eko cona. Prav tako me zanima kako je z javnim prevozom v praksi. Vidale sem neke kombinacije U in S Bahna sam morem še naštudirat ali je dovolj, če vzamem le karto za cono 1 oz kje sploh je Tehniški muzej oops.gif Vsaka informacija je dobrodošla.
  • 0

#76 _vrtnca_

_vrtnca_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1372 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2011 - 07:37 PM

Brat gre v nedeljo za en mesec na prakso v Leipzig in mu pomagam z raznimi nasveti, pakiranjem itd.

Če ima katera izkušnje, me zanima, kaj je najboljša opcija glede telefonskih pogovorov/sms-ov? Opcija Tujina pri Simobilu (ima orto v nulo)? Nemška sim kartica?
Zanima me tudi, okvirno, kakšno vsoto denarja naj mu damo zraven. Je še mladoleten (17), plačano ima vse od bivanja, hrane, izletov, torej potrebuje denar samo za kakšno dodatno hrano, izhode ipd.
  • 0
Earth provides enough to satisfy every man's need, but not every man's greed.

Mahatma Gandhi

#77 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 07 November 2011 - 07:54 PM

Jaz si nisem vklopila nobene dodatne funkcije na simobilu in je bilo še vedno ful ugodno, če sem klicarila domov (sicer sem večinoma uporabljala skype, ampak vseeno sem kar dostikrat tudi poklicala). Vseeno pa priporočam, da si nabavi nemško sim kartico za vse klice znotraj nemčije. Bo sigurno ceneje.

Glede denarja pa ne vem. Glede na to, da ima skoraj vse plačano, ne rabi ravno celega premoženja. Je pa res, da denar kar leti, sploh za vse drobnarije, itd. Boljše, da ima malo več s sabo, ampak drugače mu pa itak lahko nakažete, če bo imel premalo in si bo že dvignil na bankomatu.
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#78 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18071 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 17 November 2011 - 09:33 AM

Včeraj zvečer so me klicali frendi iz Stuttgarta. Pravijo, da če ne pridem jaz na obisk, bojo prišli oni. Z sem in nazaj jih pride 50 €, jaz pa sem prejle preveril, da me drugi razred tour-retour košta več kot dvakrat toliko. ohmy.gif Naše železnice so res za na odpad.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#79 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 17 November 2011 - 12:35 PM

Errol, poglej na stran nemških železnic, lahko tudi kupiš vozovnice preko neta. Imajo na voljo tudi cenejše ponudbe, tukaj imaš primer (sem vtipkala kar en datum v decembru): Deutsche Bahn
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#80 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18071 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 17 November 2011 - 09:27 PM

Eve, če pričenjam in končujem potovanje v Sloveniji, ne morem kupit karte v Nemčiji. Ker pa si nalimala link, sem poskusil. Rezultat je enako draga karta, kot če bi jo kupil v Ljubljani.

Edit: na isti strani sem vtipkal potovanje Stuttgart - Ljubljana - Stuttgart in dobil natanko enak rezultat. Ne štekam, kako so moji frendi prišli do cene 50 Eur. hmm.gif
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users