Jump to content


Photo

Dnevna nega obraza!!!!


  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#61 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 25 June 2005 - 12:33 PM

Spet sem nekaj pozabila! :violent1:
Kaj pa tale iz novega kataloga South Pacific losjon za obraz (South Pacific Dayly Face Lotion) - Planet SPA: vsebuje ekstrakte alg, kožo vlaži in gladi, kožo osveži, vsebuje zaščitni faktor F15, ne vsebuje olj.?? oops.gif

  • 0

#62 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 June 2005 - 01:11 PM

Takole je. Najprej za Martino sestavine kreme Moisture 24. Jaz ne vidim UV zaščite:
water, glycerin, helianthus annuus (sunflower) seed oil, cyclopentasiloxane, oryza sativa (rice) bran oil, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, tocopherol
retinyl palmitate, ascorbyl palmitate, beta-carotene, panthenol, saccharide isomerate, glucose, chondrus, crispus (carrageenan), orange roughy oil, squalene, lecithin, lanolin alcohol, glycine soja (soybean) oil, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, dimethicone crosspolymer, c12-15 alkyl benzoate, peg-40 stearate, steareth-2,benzophenone-4, benzophenone-3, carbomer, xanthan gum, sodium hydroxide, fragrance, disodium edta, imidazolidinyl urea, benzyl alcohol, mica, titanium dioxide, blue 1, yellow 6.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#63 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 25 June 2005 - 01:14 PM

Zdaj pa še odgovori za Jeny:
Mislila sem Retroactive+ dnevna zaščita in ne skin optimiser. Sklepam, da tudi ta druga ni slaba, ampak nimam sestavin, da bi to potrdila. Samo ne bi smela biti slaba.

Ta Anti aging je krema za sončenje, ja. Schellerjevo si lahko najprej namažeš, čeznjo pa Avonovo za sončenje. Ne bo nič narobe. In imela boš UV zaščito.
Če želiš, ti lahko pošljem tester kreme Retroactive+. Piši mi na ZS.

Za Planet Spa South Pacific pa žal ne vem, ker ga nisem probala.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#64 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 25 June 2005 - 04:15 PM

[quote=sonchika]Takole je. Najprej za Martino sestavine kreme Moisture 24. Jaz ne vidim UV zaščite:
water, glycerin, helianthus annuus (sunflower) seed oil, cyclopentasiloxane, oryza sativa (rice) bran oil, sodium hyaluronate, tocopheryl acetate, tocopherol
retinyl palmitate, ascorbyl palmitate, beta-carotene, panthenol, saccharide isomerate, glucose, chondrus, crispus (carrageenan), orange roughy oil, squalene, lecithin, lanolin alcohol, glycine soja (soybean) oil, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, dimethicone crosspolymer, c12-15 alkyl benzoate, peg-40 stearate, steareth-2,benzophenone-4

sam na škatlici je drug vrstni red in so te setavine bolj spredaj oz. bolj na začetku kot tukaj
  • 0
lp, Martina

#65 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 25 June 2005 - 04:57 PM

Martina, sem šla pogledat na tisto stran s sestavinami kozmetičnih izdelkov in je res. Za titanium dioxide piše, da se uporablja v koz. izdelkih kot zaščita pred UVA in UVB žarki; za benzophenone pa piše, da zaščitijo predvsem pred UVB in deloma pred nekaterimi UVA žarki, vendar ne pred vsemi. laugh.gif Se mi zdi pa tud ta kombinacija dobra kot je napisala Sonchika, da si čez navadno kremo naneseš še kremo za sončenje, za vsak slučaj! biggrin.gif
  • 0

#66 Jeny

Jeny

    sramežljivec

  • Člani
  • 90 posts

Posted 27 June 2005 - 03:19 PM

Punce, ali je katera že poskusila holistične naravne izdelke za nego obraza Dr.Hauschka? Danes sem to linijo zasledila v Sanolaborju in sem navdušena nad njo. Saj sem že prej brala o tej liniji v reviji Dermanova, vendar sem mislila, da se jo dobi le v kozmetičnih salonih. Meni se zdi po opisih sodeč ter sestavinah zelo uredu, pa še cene so me prijetno presenetile, saj spada nekje v srednji cenovni razred.
Če želite si lahko ogledate njihovo spletno stran: www.dr.hauschka.de/english
Pa še to mi je všeč, da imajo vse izdelke tudi v majhnih embalažah, kar je primerno za dopust ter da poprej stestiraš izdelke.
laugh.gif
  • 0

#67 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 27 June 2005 - 04:31 PM

Ti izdelki niso kaj prida. Sem že nekje napisala, ker skoraj vsi vsebujejo alkohol, ki pa nikakor ne paše na kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#68 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 01 July 2005 - 02:44 PM

hej sonchika,a je to kej narobe,če ne uporabljam nočne kreme? oz. da uporabljam skoz isto(ne mislm vrsto in vrsto let,ampak,sm misnla,da skoz isto čez dan in ponoč).Ker jz se zjutri namažem s to mojo kremco(AS)in preden grem spat
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#69 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29010 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 01 July 2005 - 02:52 PM

QUOTE(rea)
hej sonchika,a je to kej narobe,če ne uporabljam nočne kreme? oz. da uporabljam skoz isto(ne mislm vrsto in vrsto let,ampak,sm misnla,da skoz isto čez dan in ponoč).Ker jz se zjutri namažem s to mojo kremco(AS)in preden grem spat


po mojem ni nič narobe, čeprav sem slišala že zlo različna mnenja, kar se tiče nočne nege obraza. od tega, da ni nič narobe, če se tudi za ponoči mažeš s kremico, ki ima zaščitni faktor do tega, da je najbolš, da pred spanjem samo umiješ obraz z vodo in po njem ne packaš nobene kreme. js sm si to AS nočno kremco omislila, ker ponoč pač ne rabim uv zaščite. nej še prosim sonchika al pa martina povesta svoje mnenje. hvala! wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#70 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 04 July 2005 - 06:40 AM

Dnevna krema je lahko tudi nočna, če nima UV zaščite. Ker ponoči je kožo bolje pustiti na miru s temi UV sredstvi. To je le kemija.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#71 UrSsIkA^6

UrSsIkA^6

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts
  • Location:Maribor
  • Interests:moda, kozmetika ipd

Posted 04 July 2005 - 12:50 PM

jas mam doma to linijo od nivee young pa morm rečt da meni full ugaja - po uporabi mam kožo full mehko pa če uporablaš vsak dan imaš lepo kožo, brez mozoljev in ogrcev. sicer je to vrjetno odvisno od tipa kože sam meni full pomaga. priporocam
mejte se
  • 0
mejte se pa pišite kaj!! UrSsIkA^6

#72 lepotička

lepotička

    sramežljivec

  • Člani
  • 54 posts

Posted 04 July 2005 - 10:52 PM

za obraz uporabljam izključno Clinique izdelke. Za podnevi Superdefense, za ponoči pa Dramatically different moisturizing gel. Pa tonik Mild Clarifying lotion.
  • 0
L'amour toujours

#73 sammy

sammy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 228 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 05 July 2005 - 06:42 AM

QUOTE(lepotička)
za obraz uporabljam izključno Clinique izdelke. Za podnevi Superdefense, za ponoči pa Dramatically different moisturizing gel. Pa tonik Mild Clarifying lotion.


Jaz isto smile.gif
  • 0

#74 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 21 July 2005 - 12:46 PM

Hej!!!!
Stara sem 16let in sem poskusla že mnogo izdelkov iz linij proti mladi mozoljasti koži pa nisem našla še nič pametnega kar bi odgovarjalo moji koži. V bistvu sploh ne vem kak tip kože imam. Na neaterih predelih imam suho in se mi včasih celo lušči, po večini pa je mastna in se hitro zmasti. Mislim da mi izdelk namenjeni mozoljasti koži bolj škodijo kot pomagajo ker so preveč močni za mojo kožo ki je na nekaterih delih zelo občutljiva. Včeraj sem si v DM-u nabavla nekaj kar ni namenjeno posebej mozoljasti mladi koži ampak nečisti, mastni in mešani koži in to je od Schellerja gel za čiščenje obraza iz limonine melise. Potem sem si nabavla tud tonik Garnier Essentials ki ga na forumu tako hvalite. Zanima pa me če ma katera izkušnje z Schellerjevim gelom za čiščenje?V bistvu sploh ne vem če je dober a mojo kožo. Že nekaj časa pa uporablam tud za mozolje First Beauty pa se mi za obraz ne zdi preveč učinkovit za mozolje po hrbtu in dekolteju pa po moje pomaga (čeprav jih nimam nevem kak veliko).

Hvala za odgovore!!!!
  • 0

#75 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 July 2005 - 01:44 PM

Kaj pa Nuetrogena Visibly clear (ali nekaj podobnega)? To je proti mozoljem, ker vsebuje salicilno kislino.
Tistega gela pa ne poznam. Zelo prehvaljen je Schellerjev mineralni gel.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#76 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 21 July 2005 - 02:13 PM

Hej!!!
Kaj pa je to Nuetrogena Visibly Clear....čistilni gle ali kakšna kremca?Kje bi se pa to sploh dalo dobit?Pa kolikšna je približno cena?Sem uporablala že od Garnier Pure čistilni gel ki mislim da tud to kislino vsebuje pa mi je na začetku pomagal pol pa se je čez nekaj časa stanje poslabšalo pa sem mogla nehat uporablat.Fajn mi je bla Babylove pena sam je zdaj že nekaj časa nimajo tak da sem si nabavla tega od Schellerja.Če mi bo pogala še ne vem sem pa na neki drugi strani kjer ocenjujejo izdelke zasledila da je nekaterim pomagal nekaterim pa je bil premočen.Je pa mislim da podoben tistemu mineralnemu gelu ki si ga ti omenla če ni ki mineralni gel bolši sam da je ta iz limonine melise bolj za nečisto kožo zato sem tud tega zbrala.Upam da mi bo pomagal ker sem že res sita probavanja vseh teh gelov ki jih je polno in vsaka obljublja lepo kožo brez mozoljev.

Hvala za odgovor!!!
  • 0

#77 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 July 2005 - 02:56 PM

Neutrogena je krema za obraz. Dobi se v lekarni. Cene pa žal ne vem.
Pa poglej ocene na tisti strani. Tam boš dobila več nasvetov.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#78 Ines

Ines

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts

Posted 21 July 2005 - 03:22 PM

Hej!!!!

Sonchika hvala za odgovor. Že odkar sem dobila mozolje krem za obraz ne uporablam več. Marsikje sem prebrala da če imaš mozolje ni dobro uporabljati nobenih krem in kožo čim manj obremenjevati z različnimi preparati. Potem drugi zopet svetujejo da moreš uporablajt izdelke namenjene tvoji vrsti kože. Sama več ne vem kaj bi. Se mi zdi da tudi ko nanesem na obraz kremo za sončenje ali katero koli kremo pač mam pol zlo masten obraz že na pogled in čez čas se vsipa še polno mozoljčkov.
Sploh si ne upam uporabljat krem pa tudi če so proti mozoljem.

Hvala za odgovor!!!
  • 0

#79 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 July 2005 - 05:22 PM

Ja, se strinjam. Če imaš mastno kožo res ni potrebno uporabljati krem. Je pa zelo fajn, če uporabljaš izdelke s salicilno kislino. Ali tonik ali kremo ali karkoli. zdaj pa ne vem... tonik s salicilno se da naročiti v lekarni (sej si verjetno brala), ampak je baje hecnega izgleda in v lekarni komplicirajo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#80 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29010 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 September 2005 - 04:13 PM

mene zanima, ali je kaj narobe s tem, da si obraz večkrat kot dvakrat na dan namažem z (dnevno) kremo za obraz? zjutraj in zvečer po čiščenju obraza itak, potem pa včasih kakšen dan tudi vmes - ko se recimo zbudim iz popoldanskega dremeža, grem direkt v kopalnico si umit obraz z vodo, potem se pa še s kremco namažem. a se pol koža na obrazu kej bolj masti/suši al kej podobnega? js še nič drastično napačnega nisem opazila, me pa vseeno zanima še kakšno mnenje. hvala lepa! wink.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users