Jump to content


Photo

NARAVNA KOZMETIKA


  • Please log in to reply
814 replies to this topic

#741 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27074 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 09 April 2011 - 04:12 PM

Super, hvala.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#742 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2011 - 09:46 PM

QUOTE(Špela @ 3. 4. 2011 - 22:22) View Post

mene po Sarakan pasti full pečejo celotna usta (nikol me niso tok, niti po katerikoli konvencionalni pasti, ki sem jih mela), prav moteče je. ne bom je več kupila, mi je L'Angelica full bolj všeč. mogoče bom probala kakšno Melvitino.

Te L'Angelica sploh niso tako zelo naravne. ermm.gif Jaz bom tud Melvitino sprobala, so ful pohvaljene. Od Alverde pa še nisem mela, samo ma tud fluroid not, kokr vem, ne?
Sem pa, ko sem jemala homeopatska zdravila, uporabljala Weledino-ne vem točno kero, vem, da je bila oranžna, pa mi je bila ful všeč. Pravzaprav ne vem zakaj je še zdej ne. Mami uporablja pa solno in je za bruhat. cry.gif
  • 0

#743 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26056 posts
  • Gender:Female

Posted 09 April 2011 - 10:17 PM

QUOTE(Plain Jane @ 9. 4. 2011 - 22:46) View Post

Te L'Angelica sploh niso tako zelo naravne. ermm.gif



Imam tudi jaz v glavi, da mi sestavine niso bile vsec, zato jih nisem vec kupila.

Trenutno Sarakan zadovolji vse moje zelje. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#744 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 April 2011 - 10:56 AM

Weleda solna je bla men kul, oranžna je pa po moje ognjičeva. bom v kratkem prešaltala na Weledo oz. Melvito - če so brez fluora.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#745 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17007 posts
  • Gender:Female

Posted 25 April 2011 - 08:44 PM

QUOTE(Plain Jane @ 9. 4. 2011 - 22:46) View Post

Te L'Angelica sploh niso tako zelo naravne. ermm.gif Jaz bom tud Melvitino sprobala, so ful pohvaljene. Od Alverde pa še nisem mela, samo ma tud fluroid not, kokr vem, ne?
Sem pa, ko sem jemala homeopatska zdravila, uporabljala Weledino-ne vem točno kero, vem, da je bila oranžna, pa mi je bila ful všeč. Pravzaprav ne vem zakaj je še zdej ne. Mami uporablja pa solno in je za bruhat. cry.gif


Od L'Angelice je bolj naravna samo ena (mislim, da imajo kake 4 različne), a trenutno nimam pojma, kaj na njej piše, da bi točno povedala, sem to pasto že dolgo nazaj uporabljala, mi je pa bila od naravnih najbolj všeč. Za Weledino ognjičevo se spomnim, da je imela ful dober okus biggrin.gif , osvežila pa ni kaj ekstra.
Sarakan imam pa zdaj in mi je ogabnega okusa, ne kupim več. ermm.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#746 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30818 posts
  • Location:Primorska

Posted 02 May 2011 - 06:26 PM

Jst sm tud kupla Sarakan zobno pasto in nama je obema ful všeč smile.gif , medtem ko meni Alverde tista zelena ni bila.
Imam pa še vedno Weledino ognjičevo in jo občasno uporabim, obe s Sarakan sta mi super.


  • 0

#747 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 November 2011 - 11:13 AM

v današnji Oni sem zasledila, naj bi bila kozmetika Himalaya Herbals dosegljiva v SLO, in sicer v Muellerjih. na voljo naj bi bilo 28 produktov.
jaz definitivno navalim na zobno pasto, ker mi je TOP! laugh.gif


http://www.himalayaherbals.com/
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#748

  • Guests

Posted 15 November 2011 - 03:21 PM

Glede L'Angelice - več vrst imajo, ampak niso vse naravne. Dve pa sta sigurno! Malo preglejte embalažo.

Sem bila pa zadnjič žalostna, ko sem v DM iskala Sarakan, je ni bilo več. cry.gif Sem vprašala prodajalko, kako to, in je rekla, da je oni zaenkrat ne bodo več imeli (da pa ne ve, ali samo začano ali za vedno). Me je napotila v Sanolabor. Tja še nisem šla, ker sem potem vzela naravno od L'Angelice, ki mi tudi ni slaba, ampak ... ermm.gif

Aja, pa novo ščetko imam. laugh.gif Tako ogromno (je zdaj znižana v DM). Imajo posebej za levičarje in desničarje, glava je večja z nešteto prijetno mehkimi ščetinami, super zglanca zobe, življenska doba je pa 9 mesecev (jaz jo bom občasno "razkuževala" z namakanjem v slanici). Je ameriška, v različnih barvah. smile.gif
  • 0

#749 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 15 November 2011 - 05:55 PM

kupila sem si piling in peno za obraz ter losjon z aloe vero in kumarico od Himalaye. piling je meni osebno prenežen, ga bom uporabljala za umivanje obraza izmenično s peno, losjon mi je pa full všeč, full svež vonj ima in fino teksturo, zelo lahko, super se razmaže in hitro vpije.
imajo pa še šampone, balzame, mleko za telo za suho kožo, na hitro sem pogledala, ker se mi je mudilo, še za zobno pasto morm pogledat, če se jo dobi pri nas.

Nila, pol Sarakan paste mi je ostalo, ker mi ne ustreza, ti jo lahko pošljem, če hočeš.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#750 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29000 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 November 2011 - 02:30 PM

yay! v Muellerju na Čopovi sem našla Himalaya zobno pasto! thumbup.gif 3.50€ stane. zaenkrat imajo samo najobičajnejšo različico. mi je ena dokaj normalna in prijazna promotorka povedala, da bodo videli, kakšno bo povpraševanje in po potrebi dopolnili asortiman izdelkov.
full mi je všeč losjon aloe&kumarica, zakon, pa đabe, neke 3€ in pol za 200 ml.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#751 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 19 November 2011 - 02:34 PM

thumbup.gif
Pilingov najbrž še vedno ni, ane. down.gif
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#752 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 19 November 2011 - 02:36 PM

Meni je od L'Angellice pasta super.
Sem si jo prvič pred tremi dnevi kupila. In sicer tisto brez fluora. smile.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#753

  • Guests

Posted 17 January 2012 - 11:26 PM

Hm, sploh nisem bila pozorna, ampak zadnjič sem si pa bolj podrobno ogledala embalažo nekaj izdelkov od Alverde, ki jih redno (že rutinsko) uporabljam, in sem ugotovila, da sploh nimajo več gor znaka za certifikat BDIH! blink.gif Potem sem že mislila, da ga Alverde nikoli ni imela, ampak sem našla eno staro embalažo in ja, včasih so njihovi izdelki imeli BDIH cerftifikat.

Zdaj pa je znak za www.natrue.org, pa še to ne na vseh! In ko gre človek na to stran, ugotovi, da vse, kar ta natrue zagotavlja, je, da mora biti v izdelku najmanj 75 % snovi naravnega izvora. Torej je to eno sranje v bistvu? hmm.gif Ker kaj ti pomaga 3/4 naravnih snovi, če imaš potem 1/4 nenaravnih, po možnosti strupenih? Sicer priznam, da nisem do potankosti preučila strani, ampak vem pa, kateri cerfifikati nekaj štejejo, če govorimo o naravni kozmetiki, in zaenkrat je BDIH še med tistimi, ki to zagotavljajo, pa čeprav ni (več) med najboljšimi.

Sem bila pa prav razočarana. Edini izdelek, ki mi je bil včasih res dober, je bilo mleko za čiščenje obraza. In potem se je najprej spremenil vonj. Potem tekstura (seveda na slabše). Potem še enkrat vonj. Na koncu sem skoraj vsakič, ko sem kupila novega, ugotovila, da je drugačen od prejšnjega, zadnji ima spet drugačen vonj in pusti nekakšen masten film na obrazu (ja, imam pač občutljiv nos in res takoj zavoham spremembe).

Meni je to čisto zavajanje potrošnikov. Z BDIH certifikatom so si ustvarili blagovno znamko in jo nato poslabšali, cene pustili enake ali jih za malo zvišali, in to je to.
  • 0

#754 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2012 - 12:23 AM

A res? Bom šla prav pogledat Alverde izdelke, ki jih imam trenutno (čistilno mleko, 2 kremi, balzam za lase in maska za obraz), če res ni več znaka na njih.

Ko si ravno omenila, kateri certifikati so najboljši? Vem, da je že bilo govora o tem, a se mi ne da it iskat.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#755 eve

eve

    trance chick

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10431 posts
  • Gender:Female
  • Location:Novo mesto

Posted 18 January 2012 - 12:23 PM

Marmelada, ta članek se mi zdi fajn glede certifikatov: KLIK
  • 0
Never allow someone to be your priority while you're just their option.

#756 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2012 - 12:41 PM

Sem šla prav preverit svoje izdelke, ki jih imam trenutno od Alverde- Alpenrose serum, vrtnica tonik, hibiskus balzam in amarant gel za tuširanje: vsi, razen balzama imajo zgoraj naveden certifikat. Tonik, gel in balzam pa (še) rožico in da je "vegan". BDIH pa nobeden.
  • 0

#757 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22460 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2012 - 12:41 PM

Hvala! Sem tudi sama našla potem par člankov na to temo. Glede Alverde pa sploh nisem bila pozorna, da na izdelkih ni več BDIH certifikata. Škoda.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#758 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2012 - 04:14 PM

Naravni izdelki s certifikatom za naravno kozmetiko naj bi imeli okoli 75% naravnih sestavin ali manj.

Nekaj popolnoma drugega so pa organski kozmetični izdelki, kjer se pa govori o 95% naravnih sestavin, oz sestavin, ki so pridobljeni z biokmetijstvom, pravično trgovino itd...

Je razlika in ne vem zakaj je zdaj šok, če je že od nekdaj tako.

Vsak certifikat ima drugačno politiko in procenti se lahko razlikujejo.

Konkretno je pri BDIH tako (kopirano iz zgornjega linka):

Pri nakupu izdelka z oznako »naravni« bodite pozorni na to, v kakšni meri vsebuje naravne ali ekološke sestavine, saj ni določena minimalna vrednost in jih je v nekaterih primerih lahko prisotnih zelo malo. Ekološke sestavine na izdelkih morajo biti posebej označene z zvezdico in določen njihov delež v odstotkih. Izdelki, ki so označeni kot ekološki, morajo vsebovati najmanj 95% snovi ekološkega porekla ter imeti določeno, kakšen je delež sestavin ekološkega porekla glede na skupno maso končnega izdelka.

Drugače so pa najbolj pomembni certifikati Ecocert, CosmeBio, SoilAssociation (angleški certifikat in baje se ga zelo težko dobi), BDIH je pa pri nas najbolje zastopan certifikat. Natrue je združenje večih firm, kakor že piše v zgornjem linku. Natrue deli izdelke na tri skupine: naravno, naravno in ekološko, ekološko; in znotraj vsake skupine so določeni procenti naravnih ali ekoloških sestavin.

75% se meni zdi še veliko naravnih sestavin. Začni potem iskati organsko/ekološko kozmetiko, kjer naj bi bilo 95% naravnih. Tisti kozmetični izdelki, ki so organski, so kot taki tudi promovirani, preveri se še s certifikati. Načeloma so ti izdelki dražji od naravne kozmetike, ni pa nujno. So pa skoraj ziher dražji od Alverde. Mislim pa, da nimajo vsi Alverde izdelki certifikata. KLIK Na tem linku so napisani izdelki, ki imajo certifikat. Za ostale pa ne vem. Ti pa pri vsakem certifikatu napiše v kater razred od treh spada ta izdelek.


  • 0

#759 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2012 - 04:56 PM

Iščem ustno vodico brez fluora in alkohola! A obstaja? hmm.gif
Danes sem kar precej časa preživela med policami, ampak nič kaj našla...
Skoraj povsod piše, da vsebuje fluor. sad.gif

Edit: našla eno, ampak mi je malo draga glede na količino... ermm.gif
http://www.40zelenih...ustna-voda.html
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#760 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2012 - 05:09 PM

Žal ne poznam nobene brez fluora.
Kaj pa če si sama kakšno zmiksaš? Ziher se najde na netu kakšen dober recept. K to k si ti našla, vsebuje salvadoro; odišavljena z naravnimi olji poprove mete, nageljnovih žbic in geranije, kar pa lahko tudi zelo podobno narediš doma.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users