Jump to content


Photo

Španija


  • Please log in to reply
795 replies to this topic

#741 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22760 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2024 - 09:18 AM

Ja, ful gre časa, sploh, če planiraš še menjavo lokacije vmes, letalske karte, najem avta...
Jaz vedno pri iskanju nastanitev berem še ocene, preverim lokacijo na Google maps, preverim, če imajo mogoče kakšno direktno stran z boljšo ceno in vzame čas.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#742 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31300 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 March 2024 - 09:20 AM

Jst sm bla tud čist pod stresom, ko smo se lotili iskanja apartmajev na Sardiniji. Sploh potem, ko je svak prvega za njih že našel in komentiral, da ni vec veliko frej, hjooj.
  • 0

#743 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2024 - 12:06 PM

Marmelada, tocno to, jaz se tudi ful poglobim. Pa razen tistih 3x, ko smo sli na Hrvasko, sva navajena menjat lokacijo nastanitve vmes. Za Mallorco me je sicer moz malo cudno pogledal, ker je vseeno dokaj majhna, ampak pomoje bi bilo smiselno, ce gremo za vec kot en teden.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#744 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17185 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2024 - 12:12 PM

Majhnost ne igra neke vloge, sploh če gre za razgiban teren in zvijugane ceste kot na Korziki. Meni je tudi z otrokom iskanje nastanitev postalo stres, v dvoje še nisva bila tako zahtevna in sva se zadovoljila tud z manj/povprečnim.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#745 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2024 - 12:20 PM

Midva tudi, to je zdaj cisto druga pesem. Sicer v deljen Airbnb zdaj niti sama ne bi vec sla. Ampak ze ce ne bi iskala 2 spalnic, bi prisla lazje in ceneje skozi, to je glavni pogoj zadnjih 6 let.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#746 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22760 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2024 - 01:04 PM

V nastanitve, ki imajo skupne kopalnice in kuhinje, tudi jaz ne bi več šla. Saj tudi pred otrokom sem bila samo nekajkrat. Glede števila spalnic nam pa zaenkrat še ni problem. Tudi spimo lahko še na eni zakonski postelji vsi trije.

Jina, jaz bi tudi šla za več kot 1 teden. Glede na to, da je glavni dopust in da že na Hrvaško gremo vsaj mi za najmanj 1 teden, tudi na Mallorco ne bi za manj.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#747 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2024 - 03:06 PM

To bi bilo pri nas že zaradi spanja nemogoče z vrtavko kot je O., tudi če ne bi želela postelje zase.

 

Jaz planiram še jeseni (oktobra ali novembra) en teden Španije z mami, Sevilla ali Alicante.  


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#748 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 31300 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 March 2024 - 03:18 PM

Mi smo vedno za K.dobili pomožno ležišče, na eni postelji pa res že dolgo nismo spali. V Benetkah smo imeli v sobi celo pograd poleg zakonske, zdaj v Opatiji pa kar apartma s spalnico in dnevno (nenamenoma).
  • 0

#749 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22760 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2024 - 03:32 PM

Jaz sem danes rezervirala apartma za Valencio. Se je splačalo, da sem bila malo posiljena, sem dobila potem posebno ponudbo za popust. :D No saj mi dolgo tudi ne bomo mogli več spat v eni postelji, zaenkrat pa se gre, ker I. še ni tako velika. Pa kolikor sem gledala, tudi za Valencio ni bilo ful neke ponudbe, da bi bili apartmaji z 2 spalnicama, sploh pa ne za neko normalno ceno in ne na lokacijah, ki so nas zanimale. Kvečjemu je ena spalnica in raztegljiv kavč. Pri tem našem apartmaju sicer v opisu piše, da je kao za 4 osebe, tako da mogoče se kavč raztegne.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#750 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2024 - 03:33 PM

Jaz se spomnim, kako mi je bilo bedno v otroštvu, če nisem imela svoje sobe na počitnicah (vseeno pa nismo nikoli vsi trije spali v isti sobi, kaj šele v isti postelji in mi je to nepojmljivo) in kako sem bila navdušena, kadar sta starša rezervirala apartma z 2 spalnicama, da sem imela svoj prostor in mir. :D

 

Marmelada, ja, take apartmaje se meni zdi enostavno najti in niso dragi.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#751 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22760 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2024 - 04:16 PM

Ma jaz pa glede tega ne kompliciran, za tistih nekaj dni na dopustu že zdržimo. Valda ko bo starejša ne bomo več spali skupaj, zdaj ko je stara 5 let, se mi pa ne zdi nič takega. Itak tudi doma velikokrat pride sredi noči k nama. Pa tudi pri mojih doma še nimamo urejene dodatne postelje in ko smo tam, spimo vsi v isti postelji.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#752 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2024 - 04:49 PM

Ja, različne poglede, potrebe in navade imamo, kot posamezniki in družine. Zame to ni kompliciranje, niti opcijsko, ampak osnovni pogoj. 

Pa že 100x prežvečena tema je to. :D 

Se mi pa zdi, da je marsikje 5, 6 let meja, da se šteje kot odrasla oseba.

 

Gledala sem vreme za junij in bi bilo res boljše iti v prvi polovici, sploh ker nameravamo tudi raziskovat. Pri 30+ stopinjah je to no go.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#753 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22760 posts
  • Gender:Female

Posted 26 March 2024 - 05:31 PM

V začetku junija je verjetno tudi morje tam že dovolj toplo.

Neytiri, vi ste karte za mesto znanosti in umetnosti kupili tam ali preko spleta? A je kaj gneče za kupit karte tam na licu mesta?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#754 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 March 2024 - 05:39 PM

Vstopnice se ti bolj splaca vnaprej kupiti prek spleta, da ne cakas tam, pa ponavadi so malenkost cenejse.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#755 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 March 2024 - 10:45 AM

Vceraj sva bookirala letalske za Mallorco. 😍
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#756 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18368 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 27 March 2024 - 10:58 AM

Super! Moja mami in ati greta tudi maja. Smo kupili za atijevo 60ko.


  • 0

#757 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83955 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 March 2024 - 12:13 PM

O, fajn! Tudi iz Celovca? Jaz sem hotela skombinirat odhod iz ZG in prihod v KL, ampak ni slo za te datume. Gremo ze 2. junija.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#758 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18368 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 27 March 2024 - 12:14 PM

Iz Zagreba. 


  • 0

#759 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22760 posts
  • Gender:Female

Posted 27 March 2024 - 12:28 PM

O super Jina, za koliko dni? Kolk si dala za karte? Apartmaje si tudi že našla?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#760 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19835 posts

Posted 27 March 2024 - 12:33 PM

Mi smo posamezno kupovali karte, ne v kompletu, ampak online, da nismo čakali v vrsti.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users